2

@Objectivo rzucało się takie na wfie ;)

4

Mimo wszystko ciężko się nie zgodzić :)

0

@bartas97 witamy :)

za co urlopik? ;)

0

@panczo nikt ich za uszy wczoraj nie ciągnął. Po prostu zagrali bezbłędną drugą połowę a Villarreal obniżyło znacznie loty po przerwie.

3

Wczoraj szałowo nie zagraliśmy, ale w końcu mamy wynik taki jaki byśmy dawno chcieli, więc nie ma na co narzekać. Trochę szkoda Torre i że Alcoron tak późno wszedł, ale też nic nie pokazali.
Zastanawia mnie Kessie, bo uważam że zagrał bardzo słabe spotkanie (no w drugiej połowie już było znacznie lepiej), a tu się okazuje że oprócz bramki miał dwie asysty. Fajnie że się odblokował.

Miłego dnia ramblowicze! :)

0

@KluivertFCB no ok, czyli Xavi nie patrzy na popełnione błędy, tylko na konsekwencje? To trochę słabo bo błędy są dalej błędami, a od przeciwnika zależy, czy te błędy wykorzysta...

0

@Kismeth wolałbym pójść w takie rozwiązanie i później niektórych jeszcze sprzedać i zarobić jak to robi Real, niż brać dziadków na 2 lata którzy również nie wiadomo czy się sprawdzą a wypłaty mają znacznie wyższe od młodych i za 2 lata musimy szukać kolejnych a na tych których mamy nie zarobimy nic. Tak nie działa normalne przedsiębiorstwo, a ja klub traktuję przedsiębiorczo...

0

Jaki on jest fałszywy to nie miałem pojęcia.
Nie chciał się pozbywać Depaya, był nam niby potrzebny, a teraz pewnie dostał info od zarządu że nikogo nie kupią, to śpiewa jak mu zagrali i mówi że nie byłoby tragedii gdyby nikt nie przyszedł.

0

@lucca87 no wyjaśniliśmy Napoli, a nas wyjaśnił słabszy Eintracht i to dość porządnie.

Powtórzę kolejny raz - nie chodzi mi o skład który mamy, tylko o to kogo chcemy kupić i nie chciałbym kolejnych dziadków jak możemy poszukać młodzież (również za free).

0

@tristan87

euro - spoko wynik
mś - fatalnie
asia - bardzo średnio bym powiedział
mś - dobry wynik i ładna gra.

Mimo wszystko jestem na nie i uważam że jak na trenerze nie mamy oszczędzać to powinien być wybrany jakiś lepszy.

Obym się mylił :)

0

@lucca87 i mamy De Jonga w środku, a nie Torre.
Nie zgodzę się z Tobą. Mamy też doświadczonych zawodników i jak nie było pucharów, tak nie ma (oprócz SH oczywiście), a w Europie każdy nas wyjaśnia. Wolę nic nie wygrać z młodym składem który się zgrywa, niż nic nie wygrać ze "zbilansowanym składem" z którego za 2 lata trzeba będzie znowu wymienić 2-3 zawodników.

0

@BlaseR9 zgadzam się, chociaż wydaje mi się że Barcelona to nie będzie poziom dla Nico :(

0

@Emhyr ej ej, czemu nie chcesz Parejo skoro MAMY NAJMŁODSZY SKŁAD!!!

1

Gdzinę temu pisałem post o pomysłach na ściąganie tutaj dziadków w postaci Gundogana, a tu cyk - pomysł z Parejo (34 lata) xdd

0

@sylweste.r powtórzę jeszcze raz: nie jestem zaniepokojony naszym składem, tylko pomysłami na potencjalne transfery zdziadziałych piłkarzyków.

1

@macio_944 jedyna gloria Xaviego to chyba była z twojej strony. Ja tutaj widziałem sporo pozytywnych komentarzy ZA TEN JEDEN MECZ, ale użytkownicy byli ostrożni z nadstanem optymizmu, ponieważ to tylko jeden mecz, a w pozostałych gramy nadal fatalnie.

Więc gdzie miałeś tutaj glorię Xaviego? (oczywiście poza twoim profilem i kilkoma innymi, którzy w Xavim niezależnie od gry i wyników widzą ciągle zbawcę).

0

@Emhyr żebyś się czasami nie zdziwił 1 września :P

1

@Survier i wiek pasuje do naszej polityki transferowej ;)

0

@Asthylath może ruszymy, a może nie (i tak może być mówione w kółko co 3 lata) - dlatego powinniśmy się starać o takich jak Moukoko za free i budować na lata, a jak się nie sprawdzi to sprzedać i zarobić.

0

@Mario96w rozumiem i też tak myślę, chodzi mi tylko o to że finansów nie naprawimy ściąganiem dziadków, którzy nie mają niskich kontraktów i za 2-3 lata znowu trzeba będzie ich zastąpić.
Spoko opcje to taki Moukoko za free (jakby się udało), czy Christensen lub Garcia którzy nic nas nie kosztowali (i to nazwałbym inwestycją, a nie ściąganie ludzi po 30)

0

@escarabajo chociażby Kessie, Raphinha, a może nawet Garcia skoro i tak nie gra i wziąć Riada z rezerw w jego miejsce.

0

@Mario96w no ok, może moja wiedza jest zbyt mała - więc proszę oświeć mnie jeżeli są jacyś w gronie zainteresowań (oprócz starego Auby) :)

0

@Emhyr no to kogo mamy za Busiego?
Kogo mamy za Lewego? (mówię o typowej 9)

0

@Emhyr ja nie mówię o tym kogo mamy, tylko kogo szukamy. Lewego zabraknie i kto będzie? Alby zabraknie i kto w jego miejsce? Stary Alonso (bo Balde liczę do pierwszego składu)
Busiego zabraknie i kto będzie oprócz De Jonga? Stary Gundogan. I nie chodzi mi o młodzików typu Gavi, ale chociażby ktoś pokroju De Jonga.

0

@escarabajo też mam taką nadzieję, ale coraz bardziej zaczynam w to wątpić, bo nie sprzedajemy nikogo, by na nim zarobić, a w europejskich pucharach również nie zarabiamy.

0

@lucca87 jeżeli mówisz przyszłościowo to ok. Bo teraz to bym nie nazwał Balde, czy Fatiego trzonem zespołu.

Tak jak napisałem powyżej - nie mam nic do obecnego składu, tylko do zawodników, których chcemy zakontraktować (z Busim masz rację że ciężko będzie o zmiennika na odpowiednim poziomie i w odpowiednim wieku)

0

@Nano22 @Objectivo @Mario96w @ViscaBarca123

nie mówię żeby grać samymi młodzikami i nie mówię o kadrze którą mamy, tylko o tym kogo szukamy i kim się interesujemy na rynku. To jest cały czas myślenie krótkoterminowe.
Balde się uczy od Alby
Araujo uczył się od Pique
i to było spoko. Środek jest w miarę ok. Ale gdzie jakiś młodzik który mógłby się uczyć od Busiego lub od Lewego (mówię o typowej 9) - w zamian szukamy kolejnych leśnych dziadków (nie mając hajsu na ich spore kontrakty)

0

@Emhyr ale Ty masz rzetelne źródła informacji :P
Azpi - ok
Jorginho - nic potwierdzonego
Kante - nic potwierdzonego
Auba - w lato będzie mógł przejść i nie zdziwi mnie to
Alba - odchodzi już od 2 czy 3 lat a przedłużą jeszcze jak z Busim i Roberto :P

1

@Emhyr a kto u nas zaniża ten wiek? Balde, Araujo, Pedri, Gavi, Fati (czyli zawodnicy ze szkółki z wyjątkiem Pedriego i każdy z poprzedniego roku). A w jakim kierunku teraz idziemy? Szukamy dalej dziadków, zamiast iść tym tropem którym zaczęliśmy podążać rok temu. Co będzie za 2, 3 lata? Wymienimy znowu dziadków na młodszych dziadków, zamiast budować stałą kadrę na lata?

2

Zawodnicy których pozyskaliśmy:
Alonso - 33 lata
Lewandowski - 35 lat

Zawodnicy których chcemy pozyskać:
Azpilicueta - 34 lata
Jorginho - 32 lata
Kante - 32 lata
Aubameyang - 34 lata
Gundogan - 33 lata

Zawodnicy których mamy:
Alba - 34 lata
Roberto - 31 lat
Busquets - 35 lat
Ter Stegen - 31 lat (u bramkarza to mniej istotne)

Dokąd zmierzamy? Czy zapowiadana nowa era nie powinna polegać na kompletnej wymianie kadry na zawodników młodych i przyszłościowych?

1. Wiadomo że wymieniłem tutaj tylko podstarzałych zawodników (to ma na celu ten post)
2. Wiadomo że wzmocnienia za free i tak teoretycznie wychodzą na plus
3. Jeżeli prezentowany przez nich poziom jest ok, to wiek nie ma nic do rzeczy

Pytanie tylko, co zrobimy za 3-4 lata skoro zamiast odmładzać kadrę, ciągle interesujemy się starymi zawodnikami, których pensje w porównaniu do takiego np. Gaviego są zdecydowanie wyższe?

My jako klub patrzymy co jest tu i teraz, nie planując nic co będzie za kilka lat. Perspektywa przyszłości nie wygląda kolorowo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?