0

@arasz1819 chyba? No pytam poważnie skąd to wiesz, bo myślałem że inni zarabiają więcej (np. taki Guardiola)

0

@arasz1819 skąd info że najdroższy trener?

0

@swiergol2 nie chodzi mi o puszczanie za bezcen tylko o komentarz Xaviego. Po co nam jest potrzebny skoro i tak nie dostaje szans nawet jak Lewy nie gra?
Po drugie jakby miał odejść za free i za free przyjść Auba z mniejszą pensją to ja jestem na tak.

1

@Lucerfi drwala w maku ;)

5

To nic że nie gra. Ważne że jest ;)

Xavi the best

0

@Nano22 Było coś takiego, ale niby Messiego i Suareza to nie miało obejmować. Prawdy się nie dowiemy pewnie, ale nie zmienia to faktu, że mógł grać za bezcen jak Pique, czy Alves (oczywiście w czasie pandemii) a potem wrócić do swojej pensji.

0

@Nano22 masz rację i z takim komentarzem mogę się zgodzić. Skoro Messi generował to co zarabiał to spoko, a inni dostawali za dużo. Chodzi mi tylko o to czemu nie mógł zacisnąć pasa w czasie pandemii skoro tak kochał ten klub niby. To jest mój jedyny zarzut i tyle. :)

0

@arasz1819 mówi że generował 15% całego budżetu który wynosi na sezon około 700 mln. Jak dobrze liczę 15% to 105 mln, a kontrakt Leo wynosił 120mln.
Więc i tak byliśmy stratni. Po drugie to są liczby z okresu przed pandemią, więc w pandemii traciliśmy jeszcze więcej a Leo z pensji nie zszedł.
Nie uważam że to prawda, ale się do tego odniosłem skoro to wyciekło. W prywatnych wiadomościach raczej nie było sensu kłamać bo i tak nikt z zewnątrz tego nie widział.
Nie uważam że Messi jest tutaj winny, bo to wina klubu skoro mu tyle dawali. Uważam jednak za bezpodstawne twierdzenie, że Messi kochał ten klub i zrobił wszystko by zostać, bo dla niego to był również złoty biznes.
Piłkarsko oraz tego co dał Barcelonie mu nie ujmuję bo jest i był najlepszym piłkarzem.

0

@magic10 nie grałby tak samo bo byłby w innej szkółce i wszystko by się inaczej potoczyło.

0

@Zoker Chelsea, Juve i Bayern w życiu by mu nie dali takiej pengi. Bayern ma ułożoną drabinkę płacową, a Messi miał przecież iść z Barcy do Juve i grać z Ronaldo, to Juve zaprzeczyło że nie ma takiego hajsu na jego kontrakt.

Skąd te informacje? Z wiadomości Bartomeu który jasno powiedział że kontrakt Messiego przed pandemią był opłacalny (moim zdaniem to wychodziło na zero), a w czasie pandemii byliśmy już stratni, a jakoś Leo nie kwapił się do zejścia z gaży by ratować "swój ukochany klub".

0

@Ptasior i z taką wypowiedzią mogę się zgodzić. Nie twierdzę że to winna Messiego, ale jest wybielany jakby naprawdę zrobił wszystko. Mógł, a nie musiał pójść na większe ugody. Laporta może i go oszukał, ale widocznie po wszystkich wyliczeniach wyszło, że aby ratować klub, Messi nie może zarabiać nawet tego co mu Laporta wcześniej zaproponował.
Tak jak mówisz, teraz to jest gdybanie.

0

@Zoker tłumaczyłem to w poprzednim komentarzu. Gdyby Barcelonę było na to stać to nie bylibyśmy teraz w takiej sytuacji jak jesteśmy.

Powtórzę co napisałem:
jeżeli się nie mylę to budżet Barcelony waha się w okolicach 700mln (jeżeli się mylę to mnie popraw). Kontrakt Messiego to bagatela 120mln. Messi generował niby zyski na poziomie 15% budżetu. Jego kontrakt to ponad 17% budżetu, więc albo byliśmy stratni albo wychodziliśmy na zero i gdzie tu te duże zyski?

0

@urbipl "W pewnym momencie Bartomeu przyznał, że „często słuchaliśmy Leo, nie zawsze, ale wiele razy i ten kontrakt bez pandemii był całkowicie do przyjęcia. Bartomeu podkreślił, że ​​reprezentował on 15% budżetu i że „było to słuszne, biorąc pod uwagę wszystko, co on generował”.

Po pierwsze - bez pandemii było to do przyjęcia (a była pandemia więc mógł zejść z pensji skoro tak kochał klub)

Po drugie - jeżeli się nie mylę to budżet Barcelony waha się w okolicach 700mln (jeżeli się mylę to mnie popraw). Kontrakt Messiego to bagatela 120mln. Messi generował niby zyski na poziomie 15% budżetu. Jego kontrakt to ponad 17% budżetu, więc albo byliśmy stratni albo wychodziliśmy na zero i gdzie tu te duże zyski?

1

@MesQueUnClub_87 nie mówię że mam 100% pewności, ale prawda jest taka że gdyby Messi nie zarabiał nierealnych kwot w Barcelonie to dalej by tu grał, jak Alba, Busi, czy Roberto.
Obie strony tutaj zawiniły, bo Messi zapewniał że zrobił wszystko by zostać (widocznie nie), a Laporta się przejechał na tym co sam obliczył - że hajsu na Leo wystarczy.
A tak na marginesie, skoro do tych wpisów doszły jednostki państwowe a nie był to wyciek, to raczej to co pisali między sobą jest prawdą, bo po co mieliby pisać do siebie nieprawdę która i tak nie miała ujrzeć światła dziennego?

0

@Medium no dziecinny i nie w stylu Shakiry, ale spoko że zareagowała :)

0

@hayek ale gdyby nie maseczki to 2 osoby więcej by zmarł, a Ty nie doceniasz. :P

0

@Medium jest jakiś skrót na to? Czy specjalne kody miałeś? :)

0

Swoją drogą to śmieszne że mają dowody w postaci wpisów czego Messi oczekiwał i że jednak chodziło o pieniądze, a ludzie tutaj dalej go będą bronić.

Żeby było jasne, piłkarsko i finansowo dał Barcelonie mnóstwo, ale nie zapominajmy że gdyby nie Barcelona to by go nie było i nie zapominajmy że klub jest ważniejszy niż każdy inny zawodnik, nawet Messi...

Wydaje mi się że nawet gdyby kogoś zabił a wcześniej zgwałcił to ludzie by go tutaj bronili, że próbuje się go oczerniać.

Nazywajmy rzeczy po imieniu. Piłkarsko najlepszy piłkarz w historii któremu zawdzięczamy najwięcej, ale tak jak wydoił ten klub finansowo to również żaden inny - niestety.

1

Ładnie ta Shakira pocisnęła Geriemu :P
Normalnie już by mogła na raperskie bitwy chodzić :D

9

@draxidox całe szczęście że tam noszą. Dzięki temu jeszcze wszyscy żyją. A u nas? :(

0

@Tomo1989 nie twierdzę że te statystyki są z dupy, ale wśród moich znajomych nie ma choć jednej kobity która nie chce mieć dzieci :P To gdzie one się wszystkie chowają? Chyba w lewicy :D

5

@Kondziubarca to samo możesz powiedzieć o Pique, Busim, czy Roberto :P

0

@Pedri16Future nie uważam żeby nie miał do kogoś szacunku. Ale również szanuje twoje zdanie. Ile ludzi, tyle opinii ;)

0

@mekston no to wyobraź sobie że mamy dalej Messiego i brak wzmocnień które w jego miejsce przyszły. Gdzie byśmy byli? Pewnie w finale LM co? Do kogo by dogrywał piłki? Do REya Manaja z przodu, czy na skrzydło do Ez Abde?

Po prostu jesteśmy w fatalnym momencie i żaden Messi by nas z grupy nie wyciągnął. A w jego miejsce przyszło KILKU zawodników, dzięki którym mamy jakąkolwiek głębię składu.

4

@Kidd ale jak już kurczaka masz w zamrażarce to jest ok? :P

0

@mekston Australia słaby poziom ale niech będzie.
Z Holandią jakieś dokładne statystyki? Bo tak samo mogę napisać że De Jong miał udane dryblingi w tym meczu.
Z Chorwacją bardzo ładna akcja z Gvardiolem ale znowu z 90 minut opisujesz jedną akcję.
Z Francją jak się przestał mecz układać to zniknął (aż mi się Roma i Liverpool w rewanżu przypomniały). I znowu rozgrywania, dryblingi... Gdzie? Jakieś statystyki?

Oczywiście uważam że był najlepszy ale nie określiłbym tego zamiataniem rywali. Zamiatał rywali w Barcelonie parę lat temu i to fakt. Tutaj po prostu zagrał bardzo dobry i równy mundial.

0

@mekston @P33ck @Kondziubarca i cyk haczyk połknięty. :P
Wiem że w Europie słabo wyglądamy. Ale z Messim też dobrze nie wyglądaliśmy ostatnio co pokazało nam P$G, Juventus, czy Roma. Jedynie z Liverpoolem Leoś stanął na wysokości zadania w przeciwieństwie do reszty ekipy.
To był największy błąd tego klubu - opieranie wszystkiego na Messim i teraz mamy tego konsekwencje...

1

@AdiKingu96 nie jest najgorsza, ale czym możemy postraszyć z przodu oprócz Lewego i Dembele jak ma dzień? W obronieteż średnio. Araujo prezentuje odpowiedni poziom i Kounde. Balde, Christensen, Alba, czy Garcia to zależy od meczu.

8

@Rust_Cohle wtedy trafiał...

2

Prawie na półmetku LaLigi jesteśmy na pierwszym miejscu w tabeli bez Messiego, ze średnią ekipą i jeszcze bardziej średnim "trenerem".

Mission Imposible. :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?