@Vampir707 a jadąc na mundial kibice chcieli ładnie grać, czy wyjść z grupy? Założeniem PZPN było wyjście z grupy a nie ładna gra w piłkę. Gdyby to się udało połączyć to super, ale z dwojga złego wolę już ten awans. Ładnej gry nikt nie zapamięta, jak nie będą za tym szły wyniki. I nie jestem dumny ze stylu gry tylko z awansu, to chyba różnica co?
@marcin62 masz rację i do takich komentarzy nic nie mam, bo styl rzeczywiście jest fatalny. Ja się cieszę z awansu niezależnie od stylu (chociaż oczy krwawią aż), ale tak jak napisałeś fajnie że mamy awans, a czytam wpisy że lepiej gdyby nie awansowali.
@Barca-Messi10 zdaję sobie z tego sprawę, ale nie jest to obiektywne spojrzenie i tylko o to mi chodzi. A że Messi jest geniuszem to nie trzeba chyba nikomu przypominać. Nie zmienia to faktu, że wczoraj zagrał średnio jak na niego i tak słabą Polskę.
@Doren01 wiem że tak jest że go ubóstwiają i nie mam nic przeciwko bo dla mnie też jest fenomenem, ale irytuje mnie to przesadzanie już. Podobne sytuacje do Ronaldo i o Messim nikt nie pisze źle. Chodzi mi o czysty obiektywizm.
Przy której bramce miał udział? Albo może w którym meczu? Bo na pewno nie z Polską.
@Danny Gaucho sam mi przyznałeś rację że to jest to samo bo zarówno przy karnym Lewego jak i przy karnym Messiego nikt nie wiedział czy dałoby to zwycięstwo :P
Przeczytaj na spokojnie co napisałeś, zastanów się jeszcze raz i potem się do tego odnieś ;)
Z tak tragicznie grającą Polską, gdzie Messi większość meczu był w spacerze i wykreował TYLKO 5 sytuacji przy 25 sytuacjach bramkowych, 13 strzałach na bramkę, czy 89 niebezpiecznych atakach całej ekipy, to według większości tutaj MESSI BÓG zagrał fenomenalne spotkanie i był najlepszy na boisku :P
@Danny Gaucho a dlaczego jechali po Lewym że przez ten karny możemy nie awansować skoro to też nie miało miejsca bo awansowaliśmy? Nie widzisz różnicy?
Wiedziałem że tutaj jest ubóstwianie Leosia, ale nie wiedziałem że aż w takim potężnym stopniu.
W stosunku do Lewego zachował się nie lepiej niż CR7 w podobnych sytuacjach - La Rambla milczy.
Dodał od siebie przy wątpliwym karnym tyle co niekiedy Neymar - La Rambla milczy.
Nie trafił karnego, który w przypadku remisu mógłby im nie dać awansu - La Rambla milczy.
Było kilku lepszych zawodników od niego na boisku (choć nie uważam że zagrał źle) - La Rambla się podnieca jaki wielki jest Leoś że poprowadził Argentynę w meczu z fatalną Polską do zwycięstwa, gdzie z bramkami to on nie miał nic wspólnego... Dajcie se siana.
@Deviler konstruktywna krytyka jak najbardziej, ale narzekanie że wstyd i po co wyszliśmy z grupy to już przesada, bo po to tam jechaliśmy żeby wyjść z grupy a nie pięknie grać.
@joloskyy bramkarz w polu karnym jest chroniony. Wyszedł do piłki i naturalnie opuszczając rękę zahaczył Leo. Gdzie miał schować tę rękę upadając? Czy do interwencji ma skakać bez rąk bo może kogoś zahaczyć?
@Ptasior a nie przyszło Ci do głowy że to piłkarze nie wykonywali jego zaleceń taktycznych? Do przerwy było źle i od razu po przerwie reagował dokonując zmian skrzydeł, których nie było widać. Niestety to nie pomogło. Co miał więcej zrobić?
@Miracle_aligner i kogo byś powołał i kto by u Ciebie grał? ;P Tutaj oprócz Szczęsnego i Beresia to każdy gra fatalnie, więc z tym budowaniem kadry to się nie rozpędzaj. Słyszałeś kiedyś żeby ktoś jechał na mundial "budować kadrę" zamiast walczyć o trofeum?
@cules100pro jestem trenerem i dla mnie najważniejszy jest sukces drużyny. Sukcesem drużyny są zdobyte trofea. Jeżeli uda się do tego dołożyć dobry styl to świetnie!
Naszym planem minimum było wyjście z grupy i Czesiu tego dokonał. Przed wyjazdem nikt nie miał założeń typu: strzelmy w każdym meczu po 3 bramki i odpadnijmy w grupie albo miejmy posiadanie piłki na poziomie 60% w każdym meczu, a wyjście z grupy jest nieważne.
Nie podoba mi się ten styl (trenerowi pewnie też nie i stara się to zmienić) ale najważniejsze jest jednak to że WYSZLIŚMY Z GRUPY i taki był cel.
Z naszą mentalnością to jestem pewien że nawet gdybyśmy wygrali mundial to więcej osób byłoby zawiedzionych stylem gry i postawą, aniżeli zachwyconych zdobytym trofeum.
@Przemek2323 a co ma Messi do Lewego teraz? Jeżeli ktoś twierdzi że Messi zagrał dobry mecz to chyba meczu nie oglądał. Ok, miał kilka kluczowych zagrań, ale zmarnował karnego i nie grał tak dobrze jak nas przyzwyczaił. Co do Lewego to fatalny mecz, ale Messi u nas by nie zrobił w takim meczu kompletnie nic węcej niż Lewy bo my nawet z połowy nie wychodziliśmy.
@Zoker Argentyna wyglądała równie słabo jak my. Zagrali nieco lepiej z Meksykiem niż my, ale to my zagraliśmy lepiej z Arabią niż oni, więc i Argentyna równie dobrze mogłaby mieć 0 punktów. A za same nazwy i marki nie rozdaje się punktów. Amen.
@Comentateiro wiem doskonale co to catennacio :P Maradona indywidualnie zdecydowanie top, ale Messiego też nikt nie potrafił zatrzymać i robił co chciał z takim Ramosem, Ferdinandem czy Terrym.
Ciężko ich porównywać bo grali w zupełnie innych czasach, ale uważam że Maradona nie widział tyle i nie dawał tyle drużynie w grze zespołowej co Messi. A indywidualności to nie wszystko. Dzisiaj Maradona by nie był tak faulowany ponieważ od razu sypałyby się kartki, a Messi w czasach Diego byłby znacznie bardziej faulowany. Gra indywidualna, dryblingi, czy faule na danym zawodniku to jeszcze nie oznaka że gość jest najlepszy w historii
@Comentateiro ogólnie ciekawa statystyka, ale nie myl faulowania z defensywą :P Kiedyś Brazylia grała ustawieniem 1-1-9 a następnie 1-1-2-7 i niektórzy pisząc że nie było defensywy mieli na myśli faulowanie. A gra kiedyś była znacznie bardziej brutalna. Indywidualnie Maradona top, ale dzisiaj indywidualności nie mają tak łatwo. Dla mnie wyjątkiem jest Neymar (nie zawsze), który potrafi ośmieszyć i pobawić się z przeciwnikiem, robiąc przy tym często przewagę dla swojej drużyny. Uważam że Maradona dzisiaj w tak defensywnie nastawionej piłce zbytnio by nie poszalał, ale to oczywiście moje zdanie i tylko gdybanie ;)
Witam serdecznie, przedstawiam listę gorących tematów z poprzednich i nadchodzących dni:
25.11 - ciekawe czy Polska wygra 26.11 - Polska wygrała 27.11 - żeby Niemcy przegrali 28.11 - żeby Portugalia z CR7 przegrała 29.11 - płacz o zachowanie CR7 30.11 - kto komu kibicuje i dlaczego nie Polsce (jesteś dziwny) 01.11 - Każdy mądry po meczu Polski i wylew żalu zwolenników Polski lub Leo (zależy kto odpadnie) 02.11 - komentarze po meczu Niemców (awans na farcie, sędziowie pomogli, nie lubimy tutaj Niemców) 03.11 - dyskusja o tym co złego znowu zrobił CR7 w meczu z Koreą Południową
Dla zainteresowanych mogę jeszcze podać numery w lotka aż do świąt. Priv
@Faro i @koksik2700 nigdzie nie napisałem że będę za Argentyną i nie wiem co ma teraz komentarz czy Leo by poszedł na wojnę do całej sprawy. Ja kibicuję Polsce i uważam siebie za patriotę a w przypadku wojny PRAWDOPODOBNIE poszedłbym walczyć za kraj, ale tak jak napisał @Kozinho. nikt nie wie jakby się zachował gdyby do takiej sytuacji doszło.
Mój wpis miał na celu zaznaczenie jakim trzeba być hipokrytą żeby pisać o patriotyzmie w przypadku kibicowania i hejtowania kogoś kto dzisiaj będzie kibicował Argentynie i Leo, ale już w przypadku wojny sam by najchętniej uciekał i cały swój patriotyzm schował do kieszeni...
Nie oceniajmy innych i uważam że każdy ma prawo kibicować komu chce, a kibicowanie Polsce to żaden obowiązek!
@Antimadridista_WR no to chyba nie rozumiesz dobrze słowa PATRIOTYZM, tak jak to niektórzy tutaj piszą przy okazji kibicowania. Jak odpuścisz tę wojnę to możesz za kilka/kilkanaście lat nie mieć komu kibicować już :P
Jest kilka dziwnych sytuacji które widać gołym okiem.
Wielkie grono z Was dzisiaj kibicuje Polsce bo to Nasz Kraj i grają z orzełkiem na piersi i to duma i takie tam inne kocopoły. Ale gdybyś miał iść z tym orzełkiem na piersi walczyć za kraj po potencjalnym ataku Rosji to większość z Was już siedziałaby na zachodzie Europy. Ale jak dzisiaj ktoś nie jest za Polską tylko kibicuje Messiemu to już ten zły :P
0
@Vampir707 a jadąc na mundial kibice chcieli ładnie grać, czy wyjść z grupy? Założeniem PZPN było wyjście z grupy a nie ładna gra w piłkę. Gdyby to się udało połączyć to super, ale z dwojga złego wolę już ten awans. Ładnej gry nikt nie zapamięta, jak nie będą za tym szły wyniki.
I nie jestem dumny ze stylu gry tylko z awansu, to chyba różnica co?
@marcin62 masz rację i do takich komentarzy nic nie mam, bo styl rzeczywiście jest fatalny. Ja się cieszę z awansu niezależnie od stylu (chociaż oczy krwawią aż), ale tak jak napisałeś fajnie że mamy awans, a czytam wpisy że lepiej gdyby nie awansowali.
1
czysto hipotetycznie, gdyby Polska wygrała mundial to i tak więcej polaków by narzekało niż się cieszyło. Jaki to jest przykry naród. :(
0
@Donnie_Darko z Meksykiem fatalny mecz, ale gdzie my się daliśmy dominować Arabii?? Chyba na trybunach jedynie.
Mam gdzieś nasz styl bo od zawsze to tak wyglądało, różnica jest taka że teraz wyszliśmy z grupy, a przez ostatnie 30 lat nie. Jest to wielki sukces.
1
2 największe hity dla Polaków na mundialu?
1. Wyjście z grupy
2. Odpadnięcie Helmutów
Gra wyglądała słabo, ale Czesio wszystkim pyski pozamykał. Mieliśmy awansować i awansowaliśmy, a takie Niemcy, Belgia, czy Dania jadą do domu :P
0
@Barca-Messi10 zdaję sobie z tego sprawę, ale nie jest to obiektywne spojrzenie i tylko o to mi chodzi. A że Messi jest geniuszem to nie trzeba chyba nikomu przypominać. Nie zmienia to faktu, że wczoraj zagrał średnio jak na niego i tak słabą Polskę.
0
@Doren01 wiem że tak jest że go ubóstwiają i nie mam nic przeciwko bo dla mnie też jest fenomenem, ale irytuje mnie to przesadzanie już. Podobne sytuacje do Ronaldo i o Messim nikt nie pisze źle. Chodzi mi o czysty obiektywizm.
Przy której bramce miał udział? Albo może w którym meczu? Bo na pewno nie z Polską.
0
@Danny Gaucho sam mi przyznałeś rację że to jest to samo bo zarówno przy karnym Lewego jak i przy karnym Messiego nikt nie wiedział czy dałoby to zwycięstwo :P
Przeczytaj na spokojnie co napisałeś, zastanów się jeszcze raz i potem się do tego odnieś ;)
2
@koksik2700 no właśnie widzę.
Z tak tragicznie grającą Polską, gdzie Messi większość meczu był w spacerze i wykreował TYLKO 5 sytuacji przy 25 sytuacjach bramkowych, 13 strzałach na bramkę, czy 89 niebezpiecznych atakach całej ekipy, to według większości tutaj MESSI BÓG zagrał fenomenalne spotkanie i był najlepszy na boisku :P
0
@Gaz gdzie ja napisałem że może wszystko? Dorabiasz sobie swój tok myślenia do mojego komentarza?
1
@Danny Gaucho a dlaczego jechali po Lewym że przez ten karny możemy nie awansować skoro to też nie miało miejsca bo awansowaliśmy? Nie widzisz różnicy?
1
@Ying tak dyrygował że nie miał udziału przy bramkach :P
Miał kilka udanych akcji ale na pewno nie na zawodnika meczu :P
1
@VegetaPolska powinieneś już w swoim wpisie zacząć od tego że zgadzasz się z Hajto to nikt by tego nie czytał, a tak to nabrałeś wszystkich...
0
@D10SLEO jak to? To genialny i boski Maradona nie trafił kiedyś karnego??? Niesamowite!
9
Wiedziałem że tutaj jest ubóstwianie Leosia, ale nie wiedziałem że aż w takim potężnym stopniu.
W stosunku do Lewego zachował się nie lepiej niż CR7 w podobnych sytuacjach - La Rambla milczy.
Dodał od siebie przy wątpliwym karnym tyle co niekiedy Neymar - La Rambla milczy.
Nie trafił karnego, który w przypadku remisu mógłby im nie dać awansu - La Rambla milczy.
Było kilku lepszych zawodników od niego na boisku (choć nie uważam że zagrał źle) - La Rambla się podnieca jaki wielki jest Leoś że poprowadził Argentynę w meczu z fatalną Polską do zwycięstwa, gdzie z bramkami to on nie miał nic wspólnego... Dajcie se siana.
1
@Deviler konstruktywna krytyka jak najbardziej, ale narzekanie że wstyd i po co wyszliśmy z grupy to już przesada, bo po to tam jechaliśmy żeby wyjść z grupy a nie pięknie grać.
1
@Kinginiesta żaden cukier tak naprawdę nie jest zdrowy, nawet ten z owoców ;)
0
@joloskyy bramkarz w polu karnym jest chroniony. Wyszedł do piłki i naturalnie opuszczając rękę zahaczył Leo. Gdzie miał schować tę rękę upadając? Czy do interwencji ma skakać bez rąk bo może kogoś zahaczyć?
0
@Ptasior a nie przyszło Ci do głowy że to piłkarze nie wykonywali jego zaleceń taktycznych? Do przerwy było źle i od razu po przerwie reagował dokonując zmian skrzydeł, których nie było widać. Niestety to nie pomogło. Co miał więcej zrobić?
0
@Miracle_aligner i kogo byś powołał i kto by u Ciebie grał? ;P
Tutaj oprócz Szczęsnego i Beresia to każdy gra fatalnie, więc z tym budowaniem kadry to się nie rozpędzaj. Słyszałeś kiedyś żeby ktoś jechał na mundial "budować kadrę" zamiast walczyć o trofeum?
0
@cules100pro jestem trenerem i dla mnie najważniejszy jest sukces drużyny. Sukcesem drużyny są zdobyte trofea. Jeżeli uda się do tego dołożyć dobry styl to świetnie!
Naszym planem minimum było wyjście z grupy i Czesiu tego dokonał. Przed wyjazdem nikt nie miał założeń typu: strzelmy w każdym meczu po 3 bramki i odpadnijmy w grupie albo miejmy posiadanie piłki na poziomie 60% w każdym meczu, a wyjście z grupy jest nieważne.
Nie podoba mi się ten styl (trenerowi pewnie też nie i stara się to zmienić) ale najważniejsze jest jednak to że WYSZLIŚMY Z GRUPY i taki był cel.
6
Z naszą mentalnością to jestem pewien że nawet gdybyśmy wygrali mundial to więcej osób byłoby zawiedzionych stylem gry i postawą, aniżeli zachwyconych zdobytym trofeum.
Żenada...
2
@Przemek2323 a co ma Messi do Lewego teraz? Jeżeli ktoś twierdzi że Messi zagrał dobry mecz to chyba meczu nie oglądał.
Ok, miał kilka kluczowych zagrań, ale zmarnował karnego i nie grał tak dobrze jak nas przyzwyczaił.
Co do Lewego to fatalny mecz, ale Messi u nas by nie zrobił w takim meczu kompletnie nic węcej niż Lewy bo my nawet z połowy nie wychodziliśmy.
0
@Zoker Argentyna wyglądała równie słabo jak my. Zagrali nieco lepiej z Meksykiem niż my, ale to my zagraliśmy lepiej z Arabią niż oni, więc i Argentyna równie dobrze mogłaby mieć 0 punktów. A za same nazwy i marki nie rozdaje się punktów.
Amen.
0
@Nano22 dla Lewego to też ostatni mundial ;)
Leo w przeciwieństwie do Roberta miał więcej okazji na zwycięstwo :D
0
@Comentateiro wiem doskonale co to catennacio :P
Maradona indywidualnie zdecydowanie top, ale Messiego też nikt nie potrafił zatrzymać i robił co chciał z takim Ramosem, Ferdinandem czy Terrym.
Ciężko ich porównywać bo grali w zupełnie innych czasach, ale uważam że Maradona nie widział tyle i nie dawał tyle drużynie w grze zespołowej co Messi. A indywidualności to nie wszystko.
Dzisiaj Maradona by nie był tak faulowany ponieważ od razu sypałyby się kartki, a Messi w czasach Diego byłby znacznie bardziej faulowany.
Gra indywidualna, dryblingi, czy faule na danym zawodniku to jeszcze nie oznaka że gość jest najlepszy w historii
1
@Comentateiro ogólnie ciekawa statystyka, ale nie myl faulowania z defensywą :P
Kiedyś Brazylia grała ustawieniem 1-1-9 a następnie 1-1-2-7 i niektórzy pisząc że nie było defensywy mieli na myśli faulowanie.
A gra kiedyś była znacznie bardziej brutalna. Indywidualnie Maradona top, ale dzisiaj indywidualności nie mają tak łatwo. Dla mnie wyjątkiem jest Neymar (nie zawsze), który potrafi ośmieszyć i pobawić się z przeciwnikiem, robiąc przy tym często przewagę dla swojej drużyny.
Uważam że Maradona dzisiaj w tak defensywnie nastawionej piłce zbytnio by nie poszalał, ale to oczywiście moje zdanie i tylko gdybanie ;)
4
Witam serdecznie,
przedstawiam listę gorących tematów z poprzednich i nadchodzących dni:
25.11 - ciekawe czy Polska wygra
26.11 - Polska wygrała
27.11 - żeby Niemcy przegrali
28.11 - żeby Portugalia z CR7 przegrała
29.11 - płacz o zachowanie CR7
30.11 - kto komu kibicuje i dlaczego nie Polsce (jesteś dziwny)
01.11 - Każdy mądry po meczu Polski i wylew żalu zwolenników Polski lub Leo (zależy kto odpadnie)
02.11 - komentarze po meczu Niemców (awans na farcie, sędziowie pomogli, nie lubimy tutaj Niemców)
03.11 - dyskusja o tym co złego znowu zrobił CR7 w meczu z Koreą Południową
Dla zainteresowanych mogę jeszcze podać numery w lotka aż do świąt.
Priv
0
@Faro i @koksik2700 nigdzie nie napisałem że będę za Argentyną i nie wiem co ma teraz komentarz czy Leo by poszedł na wojnę do całej sprawy.
Ja kibicuję Polsce i uważam siebie za patriotę a w przypadku wojny PRAWDOPODOBNIE poszedłbym walczyć za kraj, ale tak jak napisał @Kozinho. nikt nie wie jakby się zachował gdyby do takiej sytuacji doszło.
Mój wpis miał na celu zaznaczenie jakim trzeba być hipokrytą żeby pisać o patriotyzmie w przypadku kibicowania i hejtowania kogoś kto dzisiaj będzie kibicował Argentynie i Leo, ale już w przypadku wojny sam by najchętniej uciekał i cały swój patriotyzm schował do kieszeni...
Nie oceniajmy innych i uważam że każdy ma prawo kibicować komu chce, a kibicowanie Polsce to żaden obowiązek!
0
@Antimadridista_WR no to chyba nie rozumiesz dobrze słowa PATRIOTYZM, tak jak to niektórzy tutaj piszą przy okazji kibicowania.
Jak odpuścisz tę wojnę to możesz za kilka/kilkanaście lat nie mieć komu kibicować już :P
6
Jest kilka dziwnych sytuacji które widać gołym okiem.
Wielkie grono z Was dzisiaj kibicuje Polsce bo to Nasz Kraj i grają z orzełkiem na piersi i to duma i takie tam inne kocopoły.
Ale gdybyś miał iść z tym orzełkiem na piersi walczyć za kraj po potencjalnym ataku Rosji to większość z Was już siedziałaby na zachodzie Europy.
Ale jak dzisiaj ktoś nie jest za Polską tylko kibicuje Messiemu to już ten zły :P