0

@Vampir707 a jadąc na mundial kibice chcieli ładnie grać, czy wyjść z grupy? Założeniem PZPN było wyjście z grupy a nie ładna gra w piłkę. Gdyby to się udało połączyć to super, ale z dwojga złego wolę już ten awans. Ładnej gry nikt nie zapamięta, jak nie będą za tym szły wyniki.
I nie jestem dumny ze stylu gry tylko z awansu, to chyba różnica co?

@marcin62 masz rację i do takich komentarzy nic nie mam, bo styl rzeczywiście jest fatalny. Ja się cieszę z awansu niezależnie od stylu (chociaż oczy krwawią aż), ale tak jak napisałeś fajnie że mamy awans, a czytam wpisy że lepiej gdyby nie awansowali.

1

czysto hipotetycznie, gdyby Polska wygrała mundial to i tak więcej polaków by narzekało niż się cieszyło. Jaki to jest przykry naród. :(

0

@Donnie_Darko z Meksykiem fatalny mecz, ale gdzie my się daliśmy dominować Arabii?? Chyba na trybunach jedynie.

Mam gdzieś nasz styl bo od zawsze to tak wyglądało, różnica jest taka że teraz wyszliśmy z grupy, a przez ostatnie 30 lat nie. Jest to wielki sukces.

1

2 największe hity dla Polaków na mundialu?

1. Wyjście z grupy
2. Odpadnięcie Helmutów

Gra wyglądała słabo, ale Czesio wszystkim pyski pozamykał. Mieliśmy awansować i awansowaliśmy, a takie Niemcy, Belgia, czy Dania jadą do domu :P

0

@Barca-Messi10 zdaję sobie z tego sprawę, ale nie jest to obiektywne spojrzenie i tylko o to mi chodzi. A że Messi jest geniuszem to nie trzeba chyba nikomu przypominać. Nie zmienia to faktu, że wczoraj zagrał średnio jak na niego i tak słabą Polskę.

0

@Doren01 wiem że tak jest że go ubóstwiają i nie mam nic przeciwko bo dla mnie też jest fenomenem, ale irytuje mnie to przesadzanie już. Podobne sytuacje do Ronaldo i o Messim nikt nie pisze źle. Chodzi mi o czysty obiektywizm.

Przy której bramce miał udział? Albo może w którym meczu? Bo na pewno nie z Polską.

0

@Danny Gaucho sam mi przyznałeś rację że to jest to samo bo zarówno przy karnym Lewego jak i przy karnym Messiego nikt nie wiedział czy dałoby to zwycięstwo :P

Przeczytaj na spokojnie co napisałeś, zastanów się jeszcze raz i potem się do tego odnieś ;)

2

@koksik2700 no właśnie widzę.

Z tak tragicznie grającą Polską, gdzie Messi większość meczu był w spacerze i wykreował TYLKO 5 sytuacji przy 25 sytuacjach bramkowych, 13 strzałach na bramkę, czy 89 niebezpiecznych atakach całej ekipy, to według większości tutaj MESSI BÓG zagrał fenomenalne spotkanie i był najlepszy na boisku :P

0

@Gaz gdzie ja napisałem że może wszystko? Dorabiasz sobie swój tok myślenia do mojego komentarza?

1

@Danny Gaucho a dlaczego jechali po Lewym że przez ten karny możemy nie awansować skoro to też nie miało miejsca bo awansowaliśmy? Nie widzisz różnicy?

1

@Ying tak dyrygował że nie miał udziału przy bramkach :P
Miał kilka udanych akcji ale na pewno nie na zawodnika meczu :P

1

@VegetaPolska powinieneś już w swoim wpisie zacząć od tego że zgadzasz się z Hajto to nikt by tego nie czytał, a tak to nabrałeś wszystkich...

0

@D10SLEO jak to? To genialny i boski Maradona nie trafił kiedyś karnego??? Niesamowite!

9

Wiedziałem że tutaj jest ubóstwianie Leosia, ale nie wiedziałem że aż w takim potężnym stopniu.

W stosunku do Lewego zachował się nie lepiej niż CR7 w podobnych sytuacjach - La Rambla milczy.

Dodał od siebie przy wątpliwym karnym tyle co niekiedy Neymar - La Rambla milczy.

Nie trafił karnego, który w przypadku remisu mógłby im nie dać awansu - La Rambla milczy.

Było kilku lepszych zawodników od niego na boisku (choć nie uważam że zagrał źle) - La Rambla się podnieca jaki wielki jest Leoś że poprowadził Argentynę w meczu z fatalną Polską do zwycięstwa, gdzie z bramkami to on nie miał nic wspólnego... Dajcie se siana.

1

@Deviler konstruktywna krytyka jak najbardziej, ale narzekanie że wstyd i po co wyszliśmy z grupy to już przesada, bo po to tam jechaliśmy żeby wyjść z grupy a nie pięknie grać.

1

@Kinginiesta żaden cukier tak naprawdę nie jest zdrowy, nawet ten z owoców ;)

0

@joloskyy bramkarz w polu karnym jest chroniony. Wyszedł do piłki i naturalnie opuszczając rękę zahaczył Leo. Gdzie miał schować tę rękę upadając? Czy do interwencji ma skakać bez rąk bo może kogoś zahaczyć?

0

@Ptasior a nie przyszło Ci do głowy że to piłkarze nie wykonywali jego zaleceń taktycznych? Do przerwy było źle i od razu po przerwie reagował dokonując zmian skrzydeł, których nie było widać. Niestety to nie pomogło. Co miał więcej zrobić?

0

@Miracle_aligner i kogo byś powołał i kto by u Ciebie grał? ;P
Tutaj oprócz Szczęsnego i Beresia to każdy gra fatalnie, więc z tym budowaniem kadry to się nie rozpędzaj. Słyszałeś kiedyś żeby ktoś jechał na mundial "budować kadrę" zamiast walczyć o trofeum?

0

@cules100pro jestem trenerem i dla mnie najważniejszy jest sukces drużyny. Sukcesem drużyny są zdobyte trofea. Jeżeli uda się do tego dołożyć dobry styl to świetnie!

Naszym planem minimum było wyjście z grupy i Czesiu tego dokonał. Przed wyjazdem nikt nie miał założeń typu: strzelmy w każdym meczu po 3 bramki i odpadnijmy w grupie albo miejmy posiadanie piłki na poziomie 60% w każdym meczu, a wyjście z grupy jest nieważne.

Nie podoba mi się ten styl (trenerowi pewnie też nie i stara się to zmienić) ale najważniejsze jest jednak to że WYSZLIŚMY Z GRUPY i taki był cel.

6

Z naszą mentalnością to jestem pewien że nawet gdybyśmy wygrali mundial to więcej osób byłoby zawiedzionych stylem gry i postawą, aniżeli zachwyconych zdobytym trofeum.

Żenada...

2

@Przemek2323 a co ma Messi do Lewego teraz? Jeżeli ktoś twierdzi że Messi zagrał dobry mecz to chyba meczu nie oglądał.
Ok, miał kilka kluczowych zagrań, ale zmarnował karnego i nie grał tak dobrze jak nas przyzwyczaił.
Co do Lewego to fatalny mecz, ale Messi u nas by nie zrobił w takim meczu kompletnie nic węcej niż Lewy bo my nawet z połowy nie wychodziliśmy.

0

@Zoker Argentyna wyglądała równie słabo jak my. Zagrali nieco lepiej z Meksykiem niż my, ale to my zagraliśmy lepiej z Arabią niż oni, więc i Argentyna równie dobrze mogłaby mieć 0 punktów. A za same nazwy i marki nie rozdaje się punktów.
Amen.

0

@Nano22 dla Lewego to też ostatni mundial ;)

Leo w przeciwieństwie do Roberta miał więcej okazji na zwycięstwo :D

0

@Comentateiro wiem doskonale co to catennacio :P
Maradona indywidualnie zdecydowanie top, ale Messiego też nikt nie potrafił zatrzymać i robił co chciał z takim Ramosem, Ferdinandem czy Terrym.

Ciężko ich porównywać bo grali w zupełnie innych czasach, ale uważam że Maradona nie widział tyle i nie dawał tyle drużynie w grze zespołowej co Messi. A indywidualności to nie wszystko.
Dzisiaj Maradona by nie był tak faulowany ponieważ od razu sypałyby się kartki, a Messi w czasach Diego byłby znacznie bardziej faulowany.
Gra indywidualna, dryblingi, czy faule na danym zawodniku to jeszcze nie oznaka że gość jest najlepszy w historii

1

@Comentateiro ogólnie ciekawa statystyka, ale nie myl faulowania z defensywą :P
Kiedyś Brazylia grała ustawieniem 1-1-9 a następnie 1-1-2-7 i niektórzy pisząc że nie było defensywy mieli na myśli faulowanie.
A gra kiedyś była znacznie bardziej brutalna. Indywidualnie Maradona top, ale dzisiaj indywidualności nie mają tak łatwo. Dla mnie wyjątkiem jest Neymar (nie zawsze), który potrafi ośmieszyć i pobawić się z przeciwnikiem, robiąc przy tym często przewagę dla swojej drużyny.
Uważam że Maradona dzisiaj w tak defensywnie nastawionej piłce zbytnio by nie poszalał, ale to oczywiście moje zdanie i tylko gdybanie ;)

4

Witam serdecznie,
przedstawiam listę gorących tematów z poprzednich i nadchodzących dni:

25.11 - ciekawe czy Polska wygra
26.11 - Polska wygrała
27.11 - żeby Niemcy przegrali
28.11 - żeby Portugalia z CR7 przegrała
29.11 - płacz o zachowanie CR7
30.11 - kto komu kibicuje i dlaczego nie Polsce (jesteś dziwny)
01.11 - Każdy mądry po meczu Polski i wylew żalu zwolenników Polski lub Leo (zależy kto odpadnie)
02.11 - komentarze po meczu Niemców (awans na farcie, sędziowie pomogli, nie lubimy tutaj Niemców)
03.11 - dyskusja o tym co złego znowu zrobił CR7 w meczu z Koreą Południową

Dla zainteresowanych mogę jeszcze podać numery w lotka aż do świąt.
Priv

0

@Faro i @koksik2700 nigdzie nie napisałem że będę za Argentyną i nie wiem co ma teraz komentarz czy Leo by poszedł na wojnę do całej sprawy.
Ja kibicuję Polsce i uważam siebie za patriotę a w przypadku wojny PRAWDOPODOBNIE poszedłbym walczyć za kraj, ale tak jak napisał @Kozinho. nikt nie wie jakby się zachował gdyby do takiej sytuacji doszło.

Mój wpis miał na celu zaznaczenie jakim trzeba być hipokrytą żeby pisać o patriotyzmie w przypadku kibicowania i hejtowania kogoś kto dzisiaj będzie kibicował Argentynie i Leo, ale już w przypadku wojny sam by najchętniej uciekał i cały swój patriotyzm schował do kieszeni...

Nie oceniajmy innych i uważam że każdy ma prawo kibicować komu chce, a kibicowanie Polsce to żaden obowiązek!

0

@Antimadridista_WR no to chyba nie rozumiesz dobrze słowa PATRIOTYZM, tak jak to niektórzy tutaj piszą przy okazji kibicowania.
Jak odpuścisz tę wojnę to możesz za kilka/kilkanaście lat nie mieć komu kibicować już :P

6

Jest kilka dziwnych sytuacji które widać gołym okiem.

Wielkie grono z Was dzisiaj kibicuje Polsce bo to Nasz Kraj i grają z orzełkiem na piersi i to duma i takie tam inne kocopoły.
Ale gdybyś miał iść z tym orzełkiem na piersi walczyć za kraj po potencjalnym ataku Rosji to większość z Was już siedziałaby na zachodzie Europy.
Ale jak dzisiaj ktoś nie jest za Polską tylko kibicuje Messiemu to już ten zły :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?