@nwchades a w jaki sposób obciąża to Boga? Bóg siedzi w plemnikach, w genach, czy co teraz? Mając wolną wolę decydujesz się na dziecko z wszystkimi plusami i minusami (w tym również z chorobami, czego niektórzy nie dopuszczają, a potem dochodzi do aborcji)
@CryMeARiver nikogo nie namawiam, tylko przedstawiam swój punkt widzenia tak jak kolega w swoim wpisie. Namawianie poprzez cytaty z Biblii etc to słaby pomysł (tak jak mówisz). Najlepiej byłoby dawać przykład swoim postępowaniem w życiu codziennym - z czym większość katolików (w tym również pewnie i ja) mają ogromny problem. Pozdrawiam! ;)
@dziaraka twoim zdaniem mam wierzyć w Boga jak coś dostanę w zamian?Kochasz swoją żonę i dzieci bo oczekujesz czegoś w zamian? Płytkie i egoistyczne myślenie. Teraz Bóg ma siedzieć u góry w swoim laboratorium i mieszać w genach żeby się wszyscy rodzili zdrowi? Gdyby było tak że wierzysz w Boga = nie cierpisz, to każdy by wierzył...
@Dieselzor ja nikogo nie bronię, ale szacunek mu się należy mimo wszystko (nie przez tę bramkę). A kibice tutaj są jak chorągiewki niestety. Rozumiem wyrazić swoją opinię, ale po co nazywać go plackiem? Okazałoby się jakimś cudem że za rok będzie u nas najlepszym zawodnikiem i znowu zmienisz zdanie?
@Hellrider a właśnie ja wszędzie czytam że po tym meczu Messi włącza się do walki o ZP i to jest trochę śmieszne. Modricia po dobrych meczach raczej zbytnio nie wychwalają.
Poczułem się w jakimś stopniu wywołany do tablicy po wpisie usera @FC1899Barca na temat Boga... Miałem kiedyś takie samo zdanie jak Ty. Czy za całe zło na świecie odpowiada Bóg? NIE Czy za całe dobro na świecie odpowiada Bóg? NIE Tzn można powiedzieć że nie, bo to wszystko zależy od ludzi. Ale jak to było napisane - to my jesteśmy narzędziem w rękach Boga. Gdyby ludzie nie mieli wolnej woli i na świecie nie byłoby zła, to wszystko robilibyśmy jak roboty zaprogramowane przez Stwórcę.
Wielu tutaj mnie wyśmieje, ale to jeszcze bardziej mnie podbuduje. Na podsumowanie przypomniał mi się genialny filmik, który moim zdaniem rozwiewa wątpliwości i dużo tłumaczy, także polecam!
Nie tak dawno prawie wszyscy tutaj twierdzili że nikt go nie chce kupić bo taki słaby, a okazuje się że są oferty z LL i zza granicy. Nawet twierdzili że nikt go nie chwalił, na niego nie stawiał i coś w tym jest. A tymczasem był asystent bardzo go chwali.
@JarekS po pierwsze - w którym aspekcie Pimienta nie dbał o rozwój młodzieży lub nie kopiował schematów obecnych w klubie od X lat? Tak się składa że oglądałem sporo meczów rezerw i przypominało to grę pierwszego zespołu, czego dobrym przykładem może być awans do 1 drużyny takich zawodników jak Gavi, Nico czy chociażby Araujo. Po drugie - Xavi nie patrzy na rezerwy. Jestem w szoku że tak jest, ale pokazał w tym sezonie, że wynik jest najważniejszy i patrzy krótkoterminowo...
@Kurkmen dopóki ludzie nie wyjdą na ulice, to co mają z tym zrobić? To znaczy że ludzie sobie radzą. A jak przestaną sobie radzić to będzie kolejna tarcza typu opał+ a to wszystko w dalszym ciągu z kieszeni podatników.
0
@nwchades a w jaki sposób obciąża to Boga? Bóg siedzi w plemnikach, w genach, czy co teraz?
Mając wolną wolę decydujesz się na dziecko z wszystkimi plusami i minusami (w tym również z chorobami, czego niektórzy nie dopuszczają, a potem dochodzi do aborcji)
3
@CryMeARiver nikogo nie namawiam, tylko przedstawiam swój punkt widzenia tak jak kolega w swoim wpisie. Namawianie poprzez cytaty z Biblii etc to słaby pomysł (tak jak mówisz).
Najlepiej byłoby dawać przykład swoim postępowaniem w życiu codziennym - z czym większość katolików (w tym również pewnie i ja) mają ogromny problem.
Pozdrawiam! ;)
1
@dziaraka twoim zdaniem mam wierzyć w Boga jak coś dostanę w zamian?Kochasz swoją żonę i dzieci bo oczekujesz czegoś w zamian? Płytkie i egoistyczne myślenie.
Teraz Bóg ma siedzieć u góry w swoim laboratorium i mieszać w genach żeby się wszyscy rodzili zdrowi?
Gdyby było tak że wierzysz w Boga = nie cierpisz, to każdy by wierzył...
1
@Dieselzor ja nikogo nie bronię, ale szacunek mu się należy mimo wszystko (nie przez tę bramkę). A kibice tutaj są jak chorągiewki niestety. Rozumiem wyrazić swoją opinię, ale po co nazywać go plackiem?
Okazałoby się jakimś cudem że za rok będzie u nas najlepszym zawodnikiem i znowu zmienisz zdanie?
0
@nwchades oczywiście że tak. Ale to tylko i wyłącznie poprzez wolną wolę i decyzje swoje lub innych ludzi, a nie przez Boga :)
0
@Derean a dlaczego nie? :)
Może komuś to pomoże, a może ktoś mnie przekona do swoich racji. Chyba między innymi do tego jest la rambla? ;)
1
@Dieselzor A jak strzelał na 6-1 to miałeś pamięciówkę do jego zdjęcia... Typowi kibice Barcelony.
0
@Hellrider a właśnie ja wszędzie czytam że po tym meczu Messi włącza się do walki o ZP i to jest trochę śmieszne. Modricia po dobrych meczach raczej zbytnio nie wychwalają.
14
Poczułem się w jakimś stopniu wywołany do tablicy po wpisie usera @FC1899Barca na temat Boga...
Miałem kiedyś takie samo zdanie jak Ty.
Czy za całe zło na świecie odpowiada Bóg? NIE
Czy za całe dobro na świecie odpowiada Bóg? NIE
Tzn można powiedzieć że nie, bo to wszystko zależy od ludzi. Ale jak to było napisane - to my jesteśmy narzędziem w rękach Boga. Gdyby ludzie nie mieli wolnej woli i na świecie nie byłoby zła, to wszystko robilibyśmy jak roboty zaprogramowane przez Stwórcę.
Wielu tutaj mnie wyśmieje, ale to jeszcze bardziej mnie podbuduje. Na podsumowanie przypomniał mi się genialny filmik, który moim zdaniem rozwiewa wątpliwości i dużo tłumaczy, także polecam!
1
@Dojt mi też! Dlatego mi się za bardzo nie podobają :P
Jeszcze z Koemanem mi się kojarzą :D
11
Chyba tylko mi się nie podobają :(
A Xavi wygląda na tej ławce jak taki Seba na grillu co czeka za kiełbą i przyszedł w bluzce Barcelony z włoskami na żel :P
0
@DonAndres*8 Umtiti, Lenglet, Pjanić, Trincao
1
Nie tak dawno prawie wszyscy tutaj twierdzili że nikt go nie chce kupić bo taki słaby, a okazuje się że są oferty z LL i zza granicy.
Nawet twierdzili że nikt go nie chwalił, na niego nie stawiał i coś w tym jest. A tymczasem był asystent bardzo go chwali.
0
@clyde podziel się tą informacją :P
1
Jak Gavi usłyszał wczoraj o Pique i ego mamie to musiał się wyżyć na boisku. :P
0
Już znowu gadają na Pikeja dziennikarskie hieny i część wielkich fanów Barcelony.
A co jeżeli dzięki temu romansowi, w pierwszej drużynie zaczęli się interesować Gavim? :P
Może jeszcze powinniśmy Gerardowi podziękować. xD
0
@Rocky_Bilbao albo jego córkę :P
0
@maniak33333 no ok spoko. A jak wtedy wygląda rozładunek? Nie wszędzie wjedziesz tirem i jeszcze do tego oddzielenie kilku załadunków.
2
Ter Stegen? Dobre, nie znałem.
0
Gdzie podpisać?
0
@JarekS po pierwsze - w którym aspekcie Pimienta nie dbał o rozwój młodzieży lub nie kopiował schematów obecnych w klubie od X lat? Tak się składa że oglądałem sporo meczów rezerw i przypominało to grę pierwszego zespołu, czego dobrym przykładem może być awans do 1 drużyny takich zawodników jak Gavi, Nico czy chociażby Araujo.
Po drugie - Xavi nie patrzy na rezerwy. Jestem w szoku że tak jest, ale pokazał w tym sezonie, że wynik jest najważniejszy i patrzy krótkoterminowo...
1
@Kurkmen to mega mega :)
Życzę dużego zarobku ;)
0
@Kurkmen a kobita jakaś jest? Czy kawaler?
0
@Kurkmen dopóki ludzie nie wyjdą na ulice, to co mają z tym zrobić? To znaczy że ludzie sobie radzą.
A jak przestaną sobie radzić to będzie kolejna tarcza typu opał+ a to wszystko w dalszym ciągu z kieszeni podatników.
0
@Kurkmen zastanawiam się jedynie, czy nie nagrać jakiegoś filmiku jako podziękowanie dla rodziców na wesele.
0
@Kurkmen a to się jeszcze filmy nagrywa? Nawet nie wiem. Ale my tylko zdjęcia.
0
@Xwowrak umawiając sesję wynegocjowałem że nie będę pozował, tylko wszystko na luzie a zdjęcia będa robione naturalnie i z "ukrycia"
1
@Bobo25 hahaha dobre. Dzięki Mordeczko ;)
0
@parpe widziałeś jakiekolwiek inne bramki la ligi w tym sezonie? :P
1
@Jestjakjest brzydszej bluzki jeszcze nie widziałem w barwach Barcy...