0

Fakt, że obrona popełniła błąd nigdy nie zwalnia bramkarza z obowiązku bronienia strzału. VV miał mało czasu i ciężko zwalić całą winę na niego. Ogólnie to Alves i nasz bramkarz przeszkodzili sobie nawzajem, ale czy konieczne było zbiegania tak blisko krótkiego słupka tym bardziej, że Dani zasłaniał tamten rejon ciałem? Wiem, że to się łatwo mówi, ułamki sekund, dobre uderzenie, ale Victor mógł się zachować lepiej.

Tamto zdarzenie nie powinno jakoś szczególnie zaważyć na ocenie, ale niefortunne wybicia i pajacyk z ostatniej minuty owszem. Bramka nie padła, ale to chyba działa na korzyść Carlesa i daje mu duży plus, Valdkowi niestety minus. Ogólnie rzecz biorąc Valdes zagrał na 4,5. Połówek nie ma, jest 4 i jest dobrze. :)

0

Przestańcie do jasnej cholery idiotycznie bronić Zlatana!! Zagrał fatalnie, nie ma co dodawać, bo uzasadnienie ocen i dodatkowe wyjaśnienie oceniających mówi samo za siebie. Mało mnie obchodzi, czy miał zły dzień, czy coś go bolało itp. Nie robił nic, stał jak ciele, już kilka razy widziałem właśnie tak grającego Torresa w Live i myślałem, że mnie trafi, a także dziękowałem Bogu, że nie sprowadzono go do Barcy. Ibra nikomu nie robi łaski, bierze zasraną kasę i ma zapieprzać, a jak nie to ława!

Już mówiłem, że ostatni mecz był sygnałem alarmowym dla Guardioli. Zlatan zaczyna pokazywać swoje czarne oblicze. Parę ciepłych słów i kilka ostrzeżeń na przyszłość Szwedowi nie zaszkodzi.

0

Henry też zmarnował kilka dogodnych okazji i w drugiej połowie wyraźnie spuścił z tonu, więc wiele lepszy od Pedro nie był. Duży plus dla naszego młodego skrzydłowego za bramkę, która dała 1 pkt. To też musi mieć odzwierciedlenie w ocenie końcowej.

0

Oceny dobre. Może Puyolowi dałbym oczko wyżej, bo mimo paru błędów zaliczył kilka kapitalnych interwencji i jakby na to nie patrzeć uratował nam punkt.

Ibra niestety pokazał, że Pep musi trzymać go krótko. Pierwsze ostrzeżenie dla naszego trenera, oby potraktował je poważnie.

0

Kibice Barcy mają powody, żeby sobie poszydzić trochę. Rekordowo zdobywane trofea mówią same za siebie. Ilość wychowanków, styl gry itp.

A Wy jaracie się remisem, po dobrym meczu jak już powiedziałem. Tym bardziej, że na daną chwilę jeszcze liderem nie jesteście.

0

madridista21

"B) Co takiego zrobił? Bo raz kopnął gościa? To ja mogę powiedzieć że Messi przeciwnika opluł..."

Może jeszcze narobił mu na głowę? Tamten incydent już dawno został wyjaśniony i każdy doskonale wie, że Messi celowo nie opluł nikogo. Chcesz coś powiedzieć, a gówno wiesz, więc po co się odzywasz?

Mnie dalej śmieszy jedna sprawa. Wystarczy jeden remis Barcy, z trudnym rywalem, po dobrym meczu a już kibolka Realu zaczyna swoje koncerty i szydzenie.

To tylko daje obraz tego jak nisko upadł Real i jego kibice...

Pepe pokazał, że ma problemy z psychiką i koniec.

Krystyna to jest właśnie taki Ibra w innym wydaniu. Jeden i drugi po kilku niepowodzeniach zaczyna pokazywać foszki i wylatuje z pretensjami do każdego tylko nie do siebie.

Płacz Messiego i okoliczności przy jakich miał on miejsce nie mają żadnego porównania do płaczu CR.

0

Polski_Realista

Sprawdź ile razy w tym sezonie sędziowie mylili się na korzyść Realu, potem zacznij dyskutować.

Przypomnij sobie także wybryki Pepe i durnia Marcelo, zanim zaczniesz wyzywać piłkarzy innej drużyny.

Nie zapędzaj się też z szyderczymi buźkami, bo mecz z Osasuną jeszcze się nie odbył i Real jeszcze nie wygrał ;]

0

Remis na własne życzenie. Villarreal okazał się godnym przeciwnikiem i patrząc na przebieg gry jeden punkt daje powody do zadowolenia. Nie zagraliśmy tragicznie, brakło szczęścia i wykończenia.

Mi osobiście bardzo podobała się gra Jonathana. Jak na swój wiek prezentował się bardzo dobrze. Jak tak dalej pójdzie to temat Cesca zostanie zamknięty błyskawicznie. Sergio jak zawsze. Genialne interwencje przeplatał fatalnymi, może wreszcie jego fani zrozumieją ile temu chłopakowi jeszcze brakuje do wysokiego poziomu. Henry spuścił z tonu, a szkoda, bo mógł zostać bohaterem tego spotkania.

Jeszcze małe spostrzeżenie co do Ibry. Widzę zdziwienie wśród kibiców po tym meczu i występie Szweda, ale przecież to jest właśnie cały Zlatan Ibrahimovic :). Ja się cieszę, że nie dostał kartki innego koloru, bo miałem poważne obawy pod koniec spotkania. Eto`o nie mając formy przynajmniej zapieprzał na całej długości boiska. Jak widać jednak Kameruńczyk w czymś jest lepszy od naszej nowej gwiazdy.

0

O czym Wy ludzie mówicie? Błędy Ikera zapominane, a Valdesa rozpamiętywane? Popatrzcie sami na siebie, a potem krytykujcie innych? W obronie VV takie bzdury stulacie, że się płakać chce. Ile razy to Valdes wyłapywał piłki dzięki umiejętnościom kiedy Iker po prostu miał szczęście, bo napastnicy trafiali w niego? Nie wspomnę już o tych niesprzyjających wiatrach, fatalnych kozłach i nierozgrzaniu.

Powiem tyle: selekcjonerzy każdej jednej reprezentacji daleko mają opinie krytyków. Ich obowiązkiem jest złożenie najlepszej ekipy na dany turniej. Skoro Iker jest pewnym punktem reprezentacji Hiszpanii to całkiem słusznie pojedzie na MŚ jak nr 1!!! A Valdes może jedynie wykorzystać swoją szansę, jeśli taką dostanie, a dostać powinien.

Tylko wtedy będziemy mogli zobaczyć jak jaka różnica dzieli obu bramkarzy, bo w swoich drużynach wszystko wygląda inaczej. I nie podawajcie tylko śmiesznego argumentu jakim jest Trofeo Zamora.

0

Hanc

Nic się nie zmieniłeś w Nowym Roku. Może jakieś postanowienia? :). O klątwach jeszcze nic nie wspominałeś, gratuluję pomysłowości.

Tym razem rozbawiłeś mnie do reszty i dzięki Tobie zaczynam dochodzić do siebie.

Szczęśliwego Nowego Roku :).

0

VV dostając szansę będzie musiał udowodnić swoją wyższość na boisku. To jak broni w Barcelonie mu nie pomoże. Reprezentacja to reprezentacja, Iker jest obecnie nr 1 i to całkiem zasłużenie. Ma doświadczenie, które Victor będzie musiał zdobyć.

Nasz bramkarz powołanie dostać powinien i szanse na grę też. To będzie doskonała okazja na porównanie Casillasa i Valdesa.

0

Victor powinien dostać szansę. Wtedy poznamy jego prawdziwą wartość. Inny styl gry, inaczej zorganizowana obrona, więcej szans na interwencje i brak jakiejkolwiek taryfy ulgowej. W Barcelonie jest pupilkiem, w reprezentacji będzie musiał grać na najwyższym poziomie, bo konkurencja jest ogromna.

0

Mamy dwóch graczy lubiących łapać kontuzje mięśniowe :). Inieste też trzeba brać pod uwagę.

Jak widać Messi wzięty pod szczegółową opiekę medyczną ustrzegł się urazów i rozegrał kapitalny sezon. Można? Oczywiście nie możemy mieć pewności tak jak sam powiedziałeś, ale nie możemy też skreślić Silvy, bo piłkarzem jest świetnym i moim zdaniem lepiej wyjdziemy na zakupie Hiszpana niż chociażby Riberego.

0

sciah

A Messi? Jego odporność na kontuzje nie była zbyt duża, a w ubiegłym sezonie był okazem zdrowia. W gruncie rzeczy David jest podatny na kontuzje, ale jak widać odpowiedni trening i rozsądna rotacja w składzie może bardzo wiele zdziałać i odbić się korzystnie na zdrowiu nawet tych "szklanych" zawodników.

0

Ciężko mi uwierzyć, że Cristiano coś takiego wypowiedział :)

0

Przy której bramce zaliczył tą asystę?

0

Jeszcze ocena Henrego mnie zaskoczyła, bo ten zawodnik po pierwszej połowie zasługiwał na 2. 3 dobre rajdy, które w efekcie nie dały nic oprócz zamieszania w szykach obronnych podniosły mu tak ocenę? Może ten nurek w stylu Cristiano Ronaldo redakcji zaimponował :)?

Już Jeffren zagrał krócej, a zaprezentował się z dużo lepszej strony. Wiek robi swoje.

0

Zmiana oceniających wyszła na dobre.

W ubiegłym sezonie Eto`o rozgrywając taki mecz jaki rozegrał Ibra dostałby 3 lub 4, bo przecież ma strzelać bramki, reszta się nie liczy. Ogólnie to moim zdaniem ocena Szweda jest zbyt wysoka, bo zagrał słabo, ale doceniam jego wkład w grę. W drugiej połowie przez chwilę pełnił rolę rozgrywającego co dobitnie pokazuje, że w Barcelonie nie ma klasycznej "9".

Druga ocena do jakiej bym się przyczepił to 6 Xaviego. Kilka ciekawych zagrań staje w cieniu wielu niecelnych zagrań i błędów jakich nasz rozgrywający popełniać nie powinien. Zero pomysłu na grę, w odbiorze też kiepsko. Ogólnie słabiutko.

0

Wielki człowiek, doskonały fachowiec. Co tu dużo mówić...

gdy obejmował Barcelonę miał wielu zwolenników, ale także wielu wrogów. Myślę, że jego osoba jest doskonałym przykładem pokazującym, że nigdy nie wolno kogoś skreślać przed czasem. Wielkie pokłony dla naszego bohatera, od samego początku wyśrubował kosmiczne rekordy :). Szacunek i chwała dla Pepa!!!

0

Krakowiak

Wyciągamy takie, a nie inne wnioski, bo gadasz bez sensu :). Messi dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom nie raz sam wygrywał mecze. Oczywiście pomoc Xaviego i reszty zespołu jest widoczna, ale chyba o to chodzi w drużynie. Nawet przy bramce strzelonej w finale LM wykazał się geniuszem, chociaż nie jest zaliczany do graczy jakoś wyjątkowo grających głową.

Już słyszałem podobne historie dotyczące osoby Samuela Eto`o. Też niby dobijał piłki do pustej bramki, Messi jest następny? Gorszej bzdury nie można wymyśleć.

0

Albo nie oglądasz spotkań Barcy, albo jesteś marnym prowokatorem jak to ktoś już napisał :). Jeśli pierwsza opcja wchodzi w grę to nadrób zaległości i szybko zmienisz zdanie.

Xavi i Iniesta to także bardzo ważne ogniwa Barcelony, ale Messi jest genialny i słusznie otrzymuje kolejne wyróżnienia.

0

krakowiak

Bzdury opowiadasz i tyle. Ile padało bramek po kapitalnych dograniach Messiego i po jego fantastycznych, indywidualnych rajdach.

Można powiedzieć, że Eto`o dużo zawdzięcza swoim kolegom z zespołu, ale do znalezienia się w odpowiednim miejscu też trzeba mieć talent i dar. Reprezentacja Hiszpanii ma kiepskiego selekcjonera, dlatego gra tak słabo.

0

Ma chłopak talent i umiejętności, ale zdrowia nie ma. Oby jak najszybciej doszedł do pełni sił.

0

Piszcie Madryt z małej, piszcie, że to szmaty itp....

Jeśli Wam się wydaje, że zabłyśniecie i staniecie się wielkimi kibicami Barcelony to jesteście w błędzie.

Potem śmiesznie krytykujecie rm.pl i tamtejszych kibiców, a jesteście tacy sami, a może nawet jeszcze gorsi. Kibice Realu nie kryją swoich ułomności (jeśli takie posiadają :]), a Wy tylko udajecie kogoś kim nie jesteście.

0

Straszna tragedia. Higuain rzucił na nasz klub klątwę i przegramy w finale ku jego uciesze :).

Powiedział co wiedział, jego sprawa. Osobiście szanuję tego zawodnika i nic do niego nie mam.

Pique zapewne w podobnych okolicznościach też wypowiedziałby takie słowa, więc nie ma co lamentować, czy życzyć mu nagłej śmierci na treningu.

0

Macie pisać bzdury to nie piszcie, tylko oglądajcie mecz!!!

Prorocy od siedmiu boleści.

0

WiernyCules FCb

Ty oskarżasz mnie o coś co nie ma miejsca. Nie szukam na siłę faktów obciążających VV bo nie mam w tym interesu. Zawsze go szanowałem, zauważam postęp w jego grze i bardzo mnie to cieszy. Nie będę Ci tego próbował udowadniać, jest archiwum, możesz sobie poczytać moje wcześniejsze wypowiedzi.

Jeśli Victor dorósł do reprezentacji to powinien to udowodnić. Jeśli utrzyma wysoką dyspozycję, a Iker nie wróci do formy to szansę powinien otrzymać.

Kiniec dyskusji, bo piszemy nie na temat ;)

0

To tylko przypuszczenia. Z silnymi przeciwnikami często gra się łatwiej niż z tymi słabszymi. W ubiegłym sezonie Real sprawił nam więcej problemów na Camp Nou niż u siebie. W drugiej części sezonu wszystko może się zmienić.

0

Lincoln

Co byś powiedział gdyby VV puścił dwie takie bramki jak Iker? :>

Sam odpowiedz sobie na to pytanie.

Jestem na 90% pewny, że wymyśliłbyś stek bzdur, byle tylko oczyścić Valdesa z wszelakich zarzutów.

Iker znacznie obniżył loty. Jeśli tak dalej pójdzie to faktycznie nasz bramkarz będzie kandydatem do gry w reprezentacji. Ma szanse i musi ją wykorzystać. Wtedy poznamy prawdziwą wartość naszego golkipera.

0

Czasem lepiej przemilczeć pewne kwestie, niż głupio podawać prześmieszne argumenty w obronie Valdesa (pogoda, wiatr, błąd obrony, błąd pomocy, kozłująca piłka, czyli wszyscy winni tylko nie on).

VV zrobił wielki postęp i nie myślcie sobie, że to nie cieszy kibiców Barcy. Jeśli tak jest to nie są oni kibicami.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?