gczoo77
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
4 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Oczywiście jego sztuczki wyglądają fajnie. Już mówiłem, że predyspozycje do gry w Barcelonie ma, ale ostatnio uwidacznia się jego czarna strona. Troszkę się boczy a to mu raczej nic nie da. Ja też widziałem jego mecze jeszcze w barwach Interu i pamiętam kilka takich, w których zawodził gdy drużyna go potrzebowała. Zrozumie wszystko, bo każdemu trafia się gorszy okres, tym bardziej tym którzy przechodzą proces adaptacji w nowej ekipie, ale jak ktoś zaczyna ściemniać to się wkurwi*m. :)
0
Jakby strzelił? Strzelić powinien, ale nie strzelił i dostał ocenę na jaką zasłużył. W przyszłości strzeli i dostanie wyższą notę. Jakby, jakby. Po co gdybać, stwierdzamy fakty, a że mu się nie chce to już trzecia strona medalu :).
0
barcel83
Eto`o też strzelił mnóstwo bramek dla Barcy, ogólnie zrobił dla tego klubu bardzo wiele i także był idiotycznie objeżdżany przez wielu, więc o co chodzi?
Zlatanka nie wolno krytykować, bo się nazywa Ibrahimovic i fajnie w fifie robi się nim triki? Nie rozumie.
Pamiętam doskonale kiepskie mecze Kameruńczyka, ale zawsze w uzasadnieniu ocen można było przeczytać wypowiedzi typu "grał słabo, ale serca do gry nie można mu odmówić" itp. Każdy zawodnik miewa słabszą formę, ale jak gość za przeproszeniem sra na robotę reszty zespołu to powinien ponieść konsekwencje chociażby w postaci słabszej oceny i krytyki.
hanc
O jakim nawrocie miłości do Eto`o mówisz? Kameruńczyk powinien mieć miejsce w pamięci każdego (rozsądnego) kibica Barcy, a porównanie go do Zlatana zwracając uwagę na grę dla naszej ekipy jest czymś normalnym. Tym bardziej, że Samuel miał Zlatanowi do pięt nie dorastać :). Jak widać sięga nawet wyżej :]
0
hanc
"Jeśli gracze Barcelony są z Marsa, TO ZLATAN JEST OD KILKU SPOTKAŃ Wenusjaninem."
Cała prawda i tylko prawda. Ocena za mecz z Sevillą nie będzie podciągnięta tylko dlatego, że Ibra na początku grał dobrze. Po co się czepiasz :)
0
Szumi
Szczerze mówiąc ciężko jest rozgryźć Pedro. Ten chłopak gra tak trochę jak Eto`o kiedyś. Grając słabo potrafi strzelić bramkę, ale zawsze się stara pomagać zespołowi. Biega, walczy co znaczy, że każdą minutą jaką spędza na boisku chce pokazać trenerowi, że zasługuje na coś więcej.
Z wiadomych powodów obdarzyłem Pepa olbrzymim zaufaniem, ale kilka błędów mogę mu wytknąć, mam nawet do tego prawo tak jak każdy. Głównie chodzi mi właśnie o usilne trzymanie w pierwszej jedenastce zawodnika, którego forma jest kiepska gdy w obiegu ma młodych i ambitnych piłkarzy. na dodatek Ci młodzi (np. właśnie Pedro) regularnie trafiają do siatki i zaliczają asysty.
Kwestia Bojana. Chłopak z Tenerife zagrał świetnie. Może to był ten moment, w którym się odblokował. Henry nie zachwycał, Pep mógł na Sevillę posłać właśnie naszą jedenastkę. Niech wie, że sobie na to zapracował i widzi efekty. Dostaje parę minut, przez większą część spotkania ogląda z ławki beznadziejnego Zlatana i słabego Henka.
Jeśli chodzi o ocenę Henrego to nie ma sensu niczego zmieniać. Zmarnował dwie okazje do strzelenia gola, Pedro pokazał mu jak należy poprawnie przelobować Palopa. Te jego standardowe zejścia do linia końcowej i wrzutki z lewej nogi zupełnie do nikogo niczego nie dały.
Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na bramkarza gości :). Palop cztery razy wyciągnął piłkę z siatki, a i tak spokojnie może zostać uznany najlepszych piłkarzem Sevilli. To jest dopiero świetny występ :). Zapamiętajmy to na przyszłość.
0
Eto`o jest szybszym napastnikiem i znacznie lepiej wykorzystywał genialne prostopadłe podania naszym pomocników. Doskonale potrafił grać na granicy spalonego i co najważniejsze potrafił się znaleźć w polu karnym. To nie jest tak, że mu Xavi non stop wykładał piłki, Kameruńczyk po prostu miał więcej chęci i doskonały instynkt.
Zlatan ma wiele innych zalet, ale jak widać nawet taki wielki gwiazdor potrafi żałośnie spudłować... Mam nadzieje, że się Szwed przebudzi, a wiadomo, że krytykę znosi różnie.
0
Przeczytać kryterium oceniania graczy.
0
Zgadzam się z ocenami.
Moim zdaniem to Henry powinien zmieniać Pedro, a nie odwrotnie, bo nasz młody skrzydłowy gra po prostu lepiej. Nawet jak ma słabszy dzień potrafi zdobyć ważną bramkę i posiada to coś czego Henek posiadać nie może... Barceloński styl we krwi :)
0
Ja słyszałem, że Pep ma być selekcjonerem reprezentacji Polski.
0
Ronaldinho odzyskuje dynamikę i szybkość, a to dobry znak dla kibiców Milanu. Sam osobiście skreśliłem już praktycznie tego chłopaka, ale jak widać Brazylijczyk zapragnął uciszyć krytyków.
Niech gra jak najlepiej, zawsze miło ogląda się jego popisy.
0
Ja powiem tylko tyle: HENRY ŁAWKA. Pedro powinien grać i to nawet nie ma o czym dyskutować. Chłopak wchodzi, strzela, biega i na pierwszy skład sobie zasłużył.
0
Doskonały artykuł. Porażka musiała kiedyś nadejść i dobrze, że stało się to w najmniej ważnych rozgrywkach. Mając tyle wspaniałych wychowanków trzeba dawać im szanse na grę. Może Pep mógł to zrobić przy okazji meczu ze słabszym rywalem w lidze, ale postąpił inaczej, wyszło jak wyszło.
Nie można wszystkiego wygrywać. Dodatkowo postawa naszej ekipy w drugim meczu napawa olbrzymim optymizmem. Mnie jak zawsze bardzo cieszy powracająca forma Andresa.
0
Ja byłem pewien, że Bojan zagra na skrzydle zamiast Henka, po doskonałym meczu z Tenerife. Wiedziałby, że sam sobie na kolejną szanse zapracował i jeśli dalej zagra dobrze to posadzi Francuza na ławce. Ogólnie to Pep zbyt późno przeprowadził zmiany, ale to już stało się jego znakiem firmowym.
W sobotę pasuje zlać Sevillę, żeby się za bardzo nie podniecali :)
0
Zgadza się. też zgrywał gwiazdę. Mógł pokazywać swoje humory, kłócić się z trenerem, ale na boisku zawsze pracował dla dobra zespołu jak cała drużyna z Puyolem na czele.
Nie prowokujmy porównać, bo sezon trwa. Zobaczymy jak się zakończy. Ja mówię, że jednak Ibra nie jest we wszystkim lepszy od Eto`o, bo przecież Kameruńczyk Szwedowi miał do pięt nie dorastać :).
Nie czepiam się złośliwie. Po prostu wkurza mnie kiedy nawet Valdes przeprowadza więcej sprintów do piłki niż Ibra :). 10ciu ludzi biega, a jeden spaceruje i ciągle się krzywi, bo to mu nie wyszło, bo tamto też. W Interze był panem i władcą, u nas jest jednym z wielu i to chyba jeszcze do niego nie dotarło.
0
u99artur1
Nie sądzisz, że napastnik też musi wykonać jakiś ruch żeby dostać piłkę do pustej bramki? Nie irytujesz się kiedy Alves, bądź Henry wrzucają bardzo dobrą piłkę w pole karne, kiedy rosły napastnik jakim jest Ibra może zrobić z niej pożytek, a ten wcześniej wymieniony napastnik jest gdzieś przed szesnastką, bo jeszcze nie zdążył dojść?? Jakby tego było mało widać, że najwyraźniej wcale mu się nie śpieszy.
Zlatan to naprawdę bardzo dobry napastnik. Posiada predyspozycje do gry w Barcelonie, ale lubi zgrywać gwiazdkę i to wcale nie jest nowość. Może Pep znajdzie na to sposób, w przeciwnym wypadku ZATĘSKNIMY :)
meszi
Dobrze gadasz, ale z tym że się stara to się nie zgodzę.
0
Balcer9
Próbowałeś być śmieszny? Średnio Ci to wyszło.
Po jakiego wała mam patrzeć na grę Ronaldo jak wystarczy, że sobie przypomnę grę Kameruńczyka?
Ibra nie robi nikomu łaski! Może Ty jesteś zakochany w Szwedzie jak cała masa "kibiców Barcy", którzy wraz z nim przyszli tu, żeby się zachwycać, ale ja nie jestem. Umiejętności ma, ale te fochy niech sobie trzyma dla siebie. Pep to nie Mourinho, nie będą się do siebie nawzajem wykrzywiać, bo ja jestem wielki trener, a ja wielki Ibrahimovic.
Mówię o tym co dzieje się na boisku i nie bredź o piłkach, do których nie da się dojść. Czasem wywarcie presji na obronie może dać więcej korzyści niż ustawiczne ładowanie piętami.
Poczekajmy do końca sezonu, zobaczymy ile bramek ustrzeli Zlatan. Eto`o niby trafiał do pustej bramki dzięki pracy kolegów. Być może, ale... TRAFIAŁ!!!
P.S. Nie jestem nastoletnim dzieciakiem, który "zakochuje" się w piłkarzach, więc daruj sobie idiotyczne odzywki, bo jak widzisz są ludzie, którzy potrafią skrytykować Twojego idola, bo każdego można krytykować nawet wielkiego Zlatana. Chcesz ośmieszyć mnie? uważaj bo skompromitujesz się sam.
pozdrawiam.
0
Powiedziałem kiedyś tym wielkim fanom Zlatana, że jeszcze wszyscy zatęsknimy za Samuelem i wcale nie trzeba będzie długo na to czekać. Porównywano charaktery obu napastników, obaj mają swoje humory, ale Eto`o zawsze na pierwszym planie miał dobro zespołu i żeby miał zejść na zawał to zapierdzielał jak głupi. Zlatan wielka gwiazda, dzięki niemu przecież Inter wygrał co wygrał. On nie musi biegać, biegać mają koledzy z zespołu, on sobie może człapać jak kaczka po boisku.
0
Ja postawiłbym na trójkę Bojan-Ibra-Leo. Wiem, że nasz młody napastnik dopiero raz w tym sezonie pokazał się z bardzo dobrej strony, ale powinien otrzymac szansę, wtedy dostanie zastrzyk dodatkowej motywacji.
0
Moim zdaniem pierwsze miejsce powinno należeć do Cesara. Valdes przez większość spotkań w ubiegłym roku był obserwatorem, więc to też daje mu mniejsze szanse na jakiś sukces w rankingach. Styl naszej drużyny jest jaki jest i niestety VV ma zawsze pod górkę, chociaż sam nie umieściłbym go w pierwszej trójce. Iker także miewał kapitalne mecze.
Zresztą, daleko w tyle mam to co pokazują jakieś rankingi. Mogę się z nimi zgadzać lub nie, Victor nadal broni i robi to dobrze, a najlepszą okazją na porównanie Casillasa i VV będzie reprezentacja Hiszpanii.
0
Mam tylko nadzieje, że Pep w końcu potrząśnie Busquetsem, bo ten chłopak chyba myli pierwszoligowe stadiony z podwórkiem. Kompletny brak odpowiedzialności. Sergio zbyt pewnie poczuł się gdy Guardiola ustawicznie zaczął sadzać na ławce w ciul lepszego Toure.
Chłopak ma talent, ale musi dorosnąć, bo inny przeciwnik brutalnie wykorzysta jego błędy.
Bojan wreszcie pokazał, że potrafi zagrać świetnie, oby więcej szans dostawał.
0
gostek15
"Przypominamy zasady, jakimi kierujemy się podczas wystawiania not: kryterium oceny graczy."
pozdro :)
0
Ocena Jezusa faktycznie surowa, ale należy zwrócić uwagę na wynik i to w jakim stopniu Ukrainiec przyczynił się do straty dwóch bramek, o karygodnych podaniach do Pinto już nie wspomnę. On chciał chyba naszego bramkarza wykończyć i odesłać na emeryturę.
Jak zawsze wychodziły jego braki szybkościowe. Dawał się ogrywać, nie był zbyt pewny.
Osobiście dałbym mu 3, bo wiadomo, że gra mało i co chwile ma u boku innego partnera. Tym razem Milito, z którym grał po raz pierwszy i to na pewno mu nie pomogło.
W grze Chyhrynskiego można dostrzec się pozytywów, ma potencjał, ale potrzebuje czasu i w tym sezonie raczej wielkiego pożytku z niego nie będzie. Oby nasi podstawowi stoperzy byli zdrowi.
0
Jeśli wysunięta była ta część ciała, którą można zdobyć bramkę to jest spalony. Oglądałem mecz w kiepskiej jakości, ale moim zdaniem Dani był na spalonym.
Poziom sędziowania w La Liga faktycznie zaczyna budzić niepokój, ale ja winy u sędziego nie szukam. Sevilla zagrała bardzo dobrze i zasłużenie wygrała. Popełniliśmy zbyt dużo błędów i tyle.
0
Iniesta momentami grał kapitalnie, przyćmił samego Messiego jak w ubiegłym sezonie. Dobry prognostyk na przyszłość.
Thiago poprawnie, po raz kolejny stwierdzam, że nie ma sensu wydanie ogromnej kasy na Cesca. Mamy zdolnych, młodych rozgrywających.
Będzie dobrze.
0
Porażka, stało się, piłka nadal w grze, nie takie straty były odrabiane.
Ja ostatnio dostrzegłem jednej rzeczy. Ibra nigdy nie dorówna Eto`o pod względem determinacji, tej energii, która miotała nim po całym boisku, żeby piłkę odebrać, wziąć ciężar rozgrywania na siebie, szarpać do końca. Może akurat Pep nakazuje grać Szwedowi tak, a nie inaczej, ale tego życia w napaści brakuje i to bardzo.
Eto`o samą grą bez piłki siał zamęt w szeregach obronnych rywala, brakuje tego i to bardzo.
Oczywiście chwała Zlatanowi za bramkę, świetna akcja i kapitalny strzał...
teraz uciekam, bo już widzę jak kibice, którzy zarejestrowali się na tej stronie wraz z przyjściem Ibry na Camp Nou objeżdżają mnie od lewej do prawej :)
0
Ja jednak zostanę przy swoim i zgodzę się w tym wypadku z oceniającymi. Argumenty te same co wcześniej, nie ma sensu ich powtarzać.
Również gratuluję ambicji :)
pozdrawiam
0
Doskonały artykuł. Może sprowadzi na ziemię tych, którzy już po meczu z Villarrealem domagali się transferów i gruntownych zmian w zimie.
Jeśli cokolwiek wygramy to będziemy szczęśliwi, jeśli nic to chcę być tylko świadomy tego, że przegraliśmy walcząc do końca. To są tylko ludzie, nie możemy wymagać od nich ciągłych sukcesów.
Teraz już doskonale widać jak reaguje większość po zwyczajnym 1:0 nad drużyną z dolnej części tabeli. Niedosyt, złość itp. Nie zapominajmy, że to są takie same 3 pkt jak po 4:0, czy 6:0.
0
Pan Orłowski jeszcze przy okazji meczu Realu z Osą krytykował to co napisali hiszpańscy dziennikarze o tych karnych, których sędzia nie podyktował. Mowa była o dwóch, Pan Leszek stwierdził, że były to co najwyżej sytuacje wątpliwe. Co napisał w Piłce Nożnej nie wiem. może mówił to w innym kontekście, bo tak doświadczony redaktor powinien wiedzieć, że nagła zmiana opinii spotka się ze złą reakcją wśród kibiców i czytelników.
Mnie znowu zadziwiły opinie dziennikarzy z Madrytu. Dalej zarzucali, że sędziowie faworyzują Barcę, a zapomnieli o tych faulach z kosmosu, które przerywały bardzo groźne akcje naszej ekipy.
Po tak słabych meczach sędziowie powinni być karani zawieszeniem i karą finansową w postaci mniejszej wypłaty za prowadzony mecz. Skoro coś spieprzył to dlaczego ma brać za to całą pulę? :)
0
Zresztą nie ma sensu debatować, bo wyraźnie jest powiedziane, że nikt jakoś szczególnie Valdka winą nie obarcza. Jednak nie możemy powiedzieć, że był całkowicie bez szans. W sumie przy strzale był, ale wcześniej sam się tych szans pozbawił.
0
Sciah
Challenger powiedział wszystko. Nie ma sensu się powtarzać. Wystarczyło zatrzymać się dwa kroczki wcześniej i nasz nr 1 znacznie skomplikowałby sytuację strzelającemu, a tak to swoim panicznym sprintem ułatwił mu ją. Zauważył, że VV odkrywa długi słupek i uderzył.
Rozumię, że tylko przy kornerach bramkarz ma obserwować ustawienie swoich kolegów z defensywy.
Nie pojmuję jeszcze jednej sprawy. Mówisz, że golkiper ma obowiązek krycia krótkiego słupka w takiej sytuacji. Moim zdaniem bramkarz ma ustawić się tak, żeby maksymalnie utrudnić napastnikowi strzał. Jak już wspomniałem Valdek bardziej mu pomógł niż przeszkodził.
Przy sposobie gry Barcy dobra gra na przedpolu powinna być podstawową cechą bramkarza, więc moim zdaniem wykonał swoje zadanie, nie zrobił niczego wielkiego.