0

Miszczu

W statystykach się nie pomyliłeś, ale pomyliłeś się w interpretacji tego co piszę :). Nie mówimy o całym sezonie, tylko o ostatnich meczach w których Szwed znacznie obniżył loty. Tak jak mówisz, brak formy i głupie podejście samego piłkarza do całej sprawy. Jeszcze takim przykładem jest Cristiano Ronaldo :). Nie idzie to foch i już!

0

Mówisz, że to nie brak zaangażowania tylko warunki fizyczne ograniczają Szweda. Zadałem CI pytanie, podając sytuacje jakie miały miejsce na meczach. Nie biega, bo nie może? :), czy nie biega bo mu się nie chce?

Mamy do czynienia z zawodowcami, nie amatorami z dużym brzuszkiem. Nikt nie wymaga od niego szybkości i zwrotności, ale troszkę więcej ruchu i tego co prezentował na początku.

0

Henry prezentuje się lepiej od Zlatana.

Mówiąc o braku krytyki w kierunku Francuza nie czytasz dokładnie wszystkich komentarzy pod ocenami za mecz. Ja już od dawna jestem zdania, że to Pedro powinien grać w pierwszym składzie. Francuza gra słabo, ale przynajmniej stara się na tym skrzydle zamieszać. Szarpie, ale mu nie wychodzi. Zamiast się poddawać to przynajmniej próbuje.

0

miszczu

Czyli twierdzisz, że stanie w miejscu, leniwe wychodzenie do podań, przegrywanie główek z mniejszymi o głowę rywalami i kompletny brak chęci do odebrania rywalowi piłki jest rzeczą normalną i tak już musi być?

Pod względem szybkości i zwinności Ibra nie dorasta do pięt Eto`o to jest jasne i jasne było od dawna. Szwed ma inne walory i inne możliwości, ale jak nie będzie mu się chciało to nawet wielkiego atutu jakim jest u niego gra głową nie wykorzysta. Odzyskujemy piłkę w środku pola, jednym podaniem można rozpocząć dobrą akcję, a Zlatan na 5cio metrowym spalonym, idzie, pluje i wymachuje rękoma bo wcześnie ktoś mu nie podał, albo coś mu nie wyszło.

Zresztą jakby nie było Ibra jest sportowcem. Ma masę i wzrost, ale nie jest otyły. Nie rób z niego inwalidy.

0

"Ciekawe gdzie byliście (krytycy Ibry) po meczu Barça - Real 1-0 "

Rozbrajają mnie takie hasełka. Czy Ty do cholery nie potrafisz zrozumieć tego, że obecnie Szwed jest krytykowany, bo gra słabo? Każdy ma do tego prawo. Jak grał dobrze to nikt go nie obrażał i nie mówiono na jego temat złego słowa. Mało tego był bohaterem. Normalna kolej rzeczy, więc zamiast zadawać głupie pytania pomyśl dwa razy zanim cokolwiek napiszesz.

Jestem pewny, że gdyby ostatnie mecze nie dawały nam 3 pkt i stracilibyśmy fotel lidera to jechalibyście po Zlatanie jak po psie... No oczywiście nie mówię o jego zagorzałych fanach, których ostatnio można tu spotkać. powtarzam JEGO fanach, nie Barcelony.

0

FCB-kat

Słuszna uwaga. Ibra może grać słabo tyle ile mu pasuje. Trochę dziwne stwierdzenie, ale wierzę, że Pep wie co robi. Jak na razie murem stają za nim wyniki, te z ubiegłego roku jak i obecne. Zresztą to co Guardiola mówi w prasie ma jakiś cel. Wie co powiedzieć, żeby nie wywołać zgrzytów i kontrowersji. Jeśli chodzi o osobę Zlatana to trzeba dokładnie dobierać słowa, bo Szwed szybko się obraża.

Czasem decyzje trenera mnie wkurzają, ale bezgranicznie mu ufam i na razie jestem spokojny :)

0

Zgadza się. W wychowankach siła, ale nie można ciągle trzymać na ławce lepszego zawodnika. Yaya jest świetny i w takim wypadku powinien zmienić klub. Nie może być rezerwowym, bo należy do światowej czołówki i potwierdza to swoją grą. To Sergio powinien być zmiennikiem Toure. Szkoda, że w innych wypadkach Pep nie stawia na wychowanków. Przypadek Pedro, który od dłuższego czasu powinien posadzić Henka na ławce, albo Bojan który powinien zmieniać Zlatana po pierwszej połowie.

0

Bykunn

Yaya to doskonały defensywny pomocnik. W Barcelonie się sprawdził i potwierdził swoją klasę. Siła na tej pozycji jest bardzo mile widziana, taki kolos za dwoma kurduplami jest bardzo potrzebny.

Sergio ma przed sobą karierę, ale moim zdaniem do Toure mu bardzo wiele brakuje. Decyzje Pepa są jakie są. Ja nie do końca się z nimi zgadzam, ale co mogę poradzić. Myślę, że musi paść bramka po głupiej stracie Busquetsa, żeby Guardiola przejrzał na oczęta :).

0

FcBaRcElOnKaFc

"...i chu* w dup* tym co piszą, że mało angażuje się w grę Barcy!..."

A Tobie dwa. :)

kelevra

"trzymajmy kciuki, zeby dzisiaj ruszyl dupe i zagral dobry mecz, bramki same przyjda" zaczynasz przemawiać ludzkim głosem :)

Jak dla mnie Ibra wcale nie musi trafić do siatki. Niech zagra na poziomie całej drużyny i pokaże, że się stara.

Najważniejsze i tak pozostanie zwycięstwo.

0

Sprzedać Messiego, kupić Pastore i dać mu nr 10!!! Jeszcze nam kasy zostanie.

0

Powiem CI tak. Nigdy nazwisko nie robiło na mnie wrażenia. Nigdy. Teraz też nie robi i jedynie dobrą postawą na boisku Zlatan może mnie do siebie przekonać. Eto`o to był Eto`o. Pasował lepiej do drużyny, ale dajmy czas Szwedowi. Może się dopasuje, jednak nie da drużynie tego co Kameruńczyk: szybkości. Szybkość+geniusz naszych pomocników i skrzydłowych=mnóstwo sytuacji i bramek. Do tego szczypta instynktu i DETERMINACJI. Eto`o nie musiał mieć bajecznej techniki, a defensywę MU wkręcił jak chciał.

Dwóch innych zawodników, ale każdy z nas ma prawo do swego zdania. Ibra ma technikę i potężny strzał. Jest dobry, wierzę w niego i wiem, że może stać się naszym czołowym strzelcem, ale powtarzam NIC NIE PRZYJDZIE SAMO.

0

u99artur1

Na Barcę w pełni formy nie było przeciwnika praktycznie. No może brutalny styl Chelsea dal do myślenia, że jednak można, ale ile trzeba poświęcić. W sumie i tak wygraliśmy.

Mówiąc na Barcelonę w formie myślę o formie całej ekipy w tym Eto`o który strzelał od niechcenia. Ibra jest bez formy i zaczniemy grać genialnie gdy do niej powróci, a powróci gdy się weźmie do roboty. Na całe szczęście inni zawodnicy grają dobrze, bo gdybyśmy w ostatnich spotkaniach stracili punkty, a Ibra by grał jak grał to jeszcze inaczej patrzylibyśmy na zaistniałą sytuację, Ty także.

Jeśli chodzi o Pyrzo to oczywiście przesadza z tym chybionym transferem, ale w niektórych kwestiach ma rację. To Wy nie potraficie się pogodzić z tym, Ibra obniżył loty i na tle całej drużyny wypada blado. Każdemu się to może zdarzyć, ale trzeba być obiektywnym.

Masz swój sposób rozumowania, tak postrzegasz grę Szweda, Twoja sprawa. Tylko daruj sobie wyzywanie nas od zakochanych w Eto`o itp, bo to świadczy tylko o Twoim braku argumentów.

Zresztą Kameruńczyk zagrzał sobie miejsce w sercach kibiców Barcy i każdy powinien go miło wspominać. Tym bardziej, że klub musiał sporo do Samuela dopłacić, więc Ibra ma być o niebo lepszy, a na razie jest słabszy. Porównania będą, bo to jest normalna kolej rzeczy. Jeśli kogoś obrót sytuacji dziwi to ma pecha. Ja byłem przygotowany na wszystko.

0

"jest nas trzech! bo ja tez zawsze bronie Ibry:)"

Teraz już całkiem wypadłeś z grona kandydatów do poważnej dyskusji.

Jak już mówiłem: dyskusja z zaślepionymi fanami Szweda nie ma sensu.

pozdro

0

W sumie wszystkiemu winny jest Eto`o. Wysoko podniósł poprzeczkę :) grając w Barcelonie. Niech go szlag w tym Interze trafi!!!

0

Otóż to. Nic się nie dzieje, bo są wyniki. Gorzej będzie jak zawiedzie reszta, ale w to wątpię, bo widzę że ekipa łapie wiatr w żagle i coraz piękniej sobie poczyna. Wypowiedzi dziennikarza nie skomentuję. Poczekajmy na koniec sezonu i wyniki Interu, który moim zdaniem wygląda teraz lepiej. Wtedy zobaczymy kto do kogo nie dorasta i kto bez kogo sobie lepiej radzi :).

Będę oczekiwał od Szweda wiele, bo nie byłem przekonany do jego transferu i chcę, żeby dalej tak ładnie udowadniał mi, że się myliłem jak czynił to na początku sezonu. Na razie potwierdza moje obawy, ale nie mówię nic bo nie chcę krakać :). Pojadł z Pepem, może się poprawi. To co pisze prasa nie musi być zgodne z tym co trener powiedział Zlatanowi naprawdę.

Znowu sam sobie dopisujesz błędne argumenty. "nie jezdzijcie po Ibrze, za to, ze jest tu za waszego ulubienca Eto". Moim ulubieńcem jest Iniesta (nie idolem, bo z tego już wyrosłem), ale jak trzeba to tak po męsku powiem "zagrał do dupy". Mnie to nie boli :)

Co do Messiego. Jak już powiedziałem kilka razy: będąc w słabszej formie można zostawić po sobie dobre wrażenie. Trzeba chcieć. Tego co Leo wyprawiał z obrońcami w 15 minut Ibra nie uczynił od kilku spotkań.

0

kelevra

sam sobie nie wierzysz. Skoro dla Ciebie to co prezentuje Ibra wygląda dobrze to ja już nie wiem jak może wyglądać źle. 17 strat to kilka? Wyjścia do prostopadłych piłek - chwała Ci Zlatan, że wyszedłeś do kilku piłek. Uwalniał się spod krycia :). Tego komentował nie będę. Nie mówimy o nastoletnim młodzianie, który się uczy gry w piłkę na pozycji napastnika tylko o jednym z najlepszych napastników na świecie.

Co do jego gry w Interze. Ładne bramki strzelał, ale to akurat żaden argument. Jego postawa w ważnych meczach mnie nie przekonywała. Znowu nawiązanie do Cristiano Ronaldo. Zresztą co kogo obchodzi Inter. Tu jest Barcelona i obecnie słabiutki Zlatan Ibrahimovic.

donfajda

słuszna uwaga dotycząca formy psychicznej Szweda.

0

A Pedro daje takie wyraźne sygnały Pepowi, że ślepy by namacał :). Ten chłopak na obecną chwilę posadził Henia na ławie chociaż Francuza ustawiłbym na szpicy, a Zlatka dla przykładu między rezerwowymi.

0

sciah

Przygotuj się na sztorm :)

Ja już się nawet nie wypowiadam, bo każda obiektywna w tym wypadku wypowiedź spotyka się z dużym oburzeniem fanów Ibry. Szkoda ich zdrowia i mojego także.

Jestem bliżej oceny jaką zaprezentował Blazeq, ale sam dałbym Zlatanowi 4, bo jak powiedział Szumi więcej niż zwykle się starał. Skoro takiego piłkarza mamy oceniać wedle takich kryteriów to wybaczcie. Gdzie te pieniądze?

0

Zrozum jedno. Mi nie chodzi o pudła, bo każdy piłkarz miewa problemy ze skutecznością. Irytuje mnie brak zaangażowania w grę. Cała ekipa zapieprza, a on spaceruje. Zdarza mu się przegrać główkę z mniejszym o głowę rywalem. Za mało się rusza, tak jakby czekał tylko na dobre piłki. W tej lidze nic nie przyjdzie bez wysiłku.

Zlatan pokazał, że potrafi i to bardzo szybko, teraz coś mu nie pasuje. Nie potrafi poradzić sobie z samym sobą. Zamiast wziąć się do roboty zgrywa bohatera. Wymachuje rękami i fauluje. Po co?

On chyba nie zrozumiał jednej rzeczy. Kibice nie będą patrzeć na nazwisko i cenę jaką klub za niego wyłożył. Swoją klasę musi potwierdzić i nie wystarczy kilka dobrych spotkań. Jeśli mu się nie chce to szybko może zobaczyć białe chusteczki. Mam nadzieje, że do tego nie dojdzie.

Na koniec chce Ci powiedzieć, że nie widzę tylko złych zagrań i zachowań Ibry. Nie wierzysz? Przeszukaj archiwum.

0

A Twoje rozumienie tego co ktoś pisze jest na poziomie RM.pl. Nie przypisuj mu miana sępa, bo nim nie jest i nie taką ma rolę spełniać. Poczytałeś słowa Cruyffa i już ładujesz argumentami. Jasne, Messi ściąga na siebie 3, Ibra 5, a Henry resztę i za to im trzeba brawo bić.

Ty sobie wejdź i zobacz kilka meczy z poprzedniego sezonu, bo już chyba zapomniałeś co było naszą mocną bronią... Nikt nie mówi o bieganiu przez połowę boiska, ale jak stracisz zasraną piłkę to rusz dupę, żeby ją odebrać. Proste jak budowa cepa. Nie wmawiaj nikomu, że Ibra taki jest. jeśli jest to najwyższa pora się zmienić. Nie jest emerytem, wszystko przed nim.

0

ProSabaku

Masz trochę racji i w sumie zrozumiałem, że mój komentarz mógł źle zabrzmieć. Co ma do tego Real? W sumie nic, więc przepraszam kibiców Realu za wypowiedź :).

Powiem inaczej. Moim zdaniem Real jest w dołku i całe jego otoczenie też. A to co piszą gazety jest śmieszne.

0

Kiedyś powiedziałem, że Real jest na dnie. Nadal tak myślę. Nic dodać, nic ująć. Dla mnie to jest śmieszne i się śmiał będę :).

0

u99artur

On tak gra? Sęp też musi szukać sobie pozycji do oddania strzału. Nie będziemy dyskutować, bo nie ma sensu. Jeśli przez większość meczu gramy w dziesiątkę mając jedenastu zawodników na boisku to coś jest nie tak. Nie chodzi o sam pressing, ale o wykonywanie swoich obowiązków, a spacerowanie po murawie na pewno do nich nie należy.

Sto razy powtarzałem, że będąc w fatalnej formie można zostawić po sobie dobre wrażenie. Trzeba tylko chcieć :)

0

szymonst

Okres przygotowawczy przygotowuje do całego sezonu. Oprócz tego są indywidualne treningi dla każdego grajka wedle jego potrzeb i wytrzymałości a także pozycji na jakiej gra. Oczywiście okres przygotowawczy jest bardzo ważny, ale o czym my mówimy? Czyżby Ibra stracił siły na bieganie i grę? Nie, problem tkwi w jego podejściu. To nie jest nic nowego w Interze odwalał to samo.

To że mamy świetnych i kreatywnych graczy nie oznacza, że Szwed ma stać i czekać na podanie. Trochę własnej inwencji by się przydało, a efekty przyjdą same.

0

Wiernycules

Wreszcie sie zgadzamy :).

focus

Jesli chodzi o Henka to zawsze mozesz na mnie liczyc :) oczywiscie gdy Francuz gra ponizej oczekiwan.

kelevra

Teraz mowisz inaczej, wczesniej wyraznie razila Cie kazda krytyka gry Ibry.

Ja rozumie wszystko. pilkarz nowy, adaptuje sie itp. Jednak braku zaangazowania nic nie usprawiedliwia moim zdaniem.

0

Dyskusja z zaślepionymi fanami Ibry nie ma sensu. Głupie gadanie, że Szwed to drewno nie jest normalne, ale rozsądna krytyka jest na miejscu. Głupie wymyślanie durnych argumentów jest śmieszne. Okres przygotowawczy? Szkoda, że na początku sezonu jakoś potrafił grać na poziomie.

Zlatan gra słabo i tyle. Nie stara się i to dla mnie jest najgorsze. Oby się poprawił, bo za chwilę wejdziemy w decydującą fazę sezonu, a on nie przyszedł po to żeby od czasy do czasu fajnie podać piętą, czy zaliczyć asystę. Kosztował trochę szmalu i ma zachwycać. Ja mu jeszcze daję czas oczywiście.

0

kelevra

Powiedziałem, że Ibra jest twardszy. Nie płacze, ale tak samo kiepsko radzi sobie gdy mu po prostu nie idzie. Pluje naokoło, pretensje do kolegów z zespołu, brutalne faule i to żenujące spacerowanie po murawie. Dlatego gubiąc formę ciężko mu jest ją odnaleźć. Psychika w tym sporcie na takim poziomie odgrywa olbrzymią rolę. Ibra miewa z nią problemy, efekty widać na boisku.

0

Ja mam tylko nadzieję, że brak zmian w trakcie meczu nie jest podyktowany tym, że Pep się po prostu boi posadzić Zlatana na ławie, bo ten się już całkiem obrazi i będą problemy.

Chyba nasz trener nie zapomniał kto jest wodzem i autorytetem w tej ekipie. On dyktuje warunki i ta dyscyplina przynosiła doskonałe efekty w ubiegłym roku. To nie jest tak, że Szwed musi grać, żeby się ogrywać... Prawdziwy profesjonalista przyjmie ławkę jako pozytywny impuls i się zmobilizuje. Jeśli jest inaczej to taki piłkarz nie powinien mieć miejsca w Barcelonie i nie jest wart takiej kasy.

0

kelevra

Na końcu jest mowa o Cristiano i jego słabym wejściu w Nowy Rok. Ja już mówiłem, że Zlatan przypomina mi Krysię z charakteru. Jego wypowiedzi i zachowanie na boisku podczas gdy nie idzie. Zlatan nie płacze, bo jest twardziel, ale tak jak Portugalczyk po paru gorszych akcjach wymięka i zamiast się starać człapie...

Można być wielkim piłkarzem o olbrzymich umiejętnościach, ale trzeba mieć też poukładane w główce. Obecnie Pep jest w ciężkiej sytuacji, bo gdyby posadził Szweda na ławie kosztem Bojana to pewnie już do końca sezonu nasza 9 wylewałaby żale na lewo i prawo. Co się wiąże z czerwonymi kartkami i karami indywidualnymi. Tak więc słabego Ibrahimovica musimy trzymać w wyjściowej 11 gdy młodzi gracze mogą dać wiele więcej. To jest niesprawiedliwe, a brak zmian w trakcie meczu mnie bardzo wkurza.

Tak śmiem krytykować Pepa, bo mam do tego prawo. Sam był świetnym piłkarzem i wie ile dają świeże siły w drugiej połowie. Jednak należy naszego trenera rozumieć, jakby nie było on dopiero nabiera doświadczenia. Mimo tylu sukcesów na starcie nie jest ideałem i to jest oczywiste.

0

kelevra

Nie wymyślaj śmiesznych tłumaczeń. W ubiegłym sezonie tak samo większość drużyn ustawiała autokar w polu karnym jak obecnie. Teraz strzelamy mniej, bo nasza 9 zgubiła formę :). Eto`o był ambitniejszy i cholernie lubił strzelać, do tego miał świetny instynkt. Oczywiście zgranie z kolegami to duży plus, więc poczekajmy aż Ibra się zgra. Jednak gdy nie zmieni swego podejścia do gry to nawet po pięciu sezonach niczego wielkiego nie osiągnie.

Nie ma co gdybać, Eto`o jest w Interze, my mamy Zlatana, na całe szczęście mamy też młodych i AMBITNYCH graczy, którzy mimo braku sławy dają punkty. Pedro do pierwszego składu!!!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?