0

Lubię Arsenal, ale cóż... będą musieli odpaść w ćwierćfinale :). Nie fantazjuję, wierzę w awans do półfinału, bo widzę co zaczyna wyrabiać Leo i cała drużyna. Zapowiada się ciekawe widowisko, bo drużyna z Londynu też gra miłą dla oka piłkę. Pep zaczyna podejmować słuszne decyzje i jeśli wyciągnie z tego równie słuszne wnioski to będzie dobrze.

Na tym poziomie rozgrywek każda ekipa jest groźna.

0

To akurat jest wypowiedź agenta, ale wcale bym się nie zdziwił gdyby coś takiego powiedział sam Zlatan :).

Niestety trzeba umieć pogodzić się z decyzją trenera, tym bardziej, że była ona słuszna. Nie ma formy to niech nie utrudnia gry reszcie ekipy. Dostaje swoje szanse na pokazanie się, więc pasuje je wykorzystywać, a nie płakać. Jest wojownikiem to niech pokaże, że stać go na walkę gdy jest w mniej uprzywilejowanej sytuacji.

0

Brawo Panie trenerze!!!

0

Baros

Była mowa o tym, że z Bojanem lepiej funkcjonowałaby wymienność pozycji.

Po meczu z Tenerife powinien dostać szanse, żeby uwierzyć w siebie. Niestety był skazany na oglądanie bezradnego Zlatana z ławki. Jak widać nie każdy potrafi zachować siłę jak Henry. Tu chyba liczy się doświadczenie.

0

Baros

Bojan zagrał słabiutko to fakt, ale zwróć uwagę na to, że to nie była jego nominalna pozycja. Do tego cała drużyna nie funkcjonowała zbyt dobrze.

Ibra na skrzydle też jest bezużyteczny.

Potrafię zrozumieć Bojana, bo chłopak wie, że walczy z wiatrakami. Jaką ma mieć motywację skoro i tak będzie siedział. Kiedy już dostaje szanse to nie może pograć na szpicy.

Bojan jak Bojan, a Henry? Może to przebłysk, a może nie. Niech zagra i wszystko się okaże.

0

Oficjalna wiadomość. Na bramce Zlatan, VV w ataku. Zarząd klubu postanowił zrobić wszystko, żeby del Bosque przejrzał na oczy i powołał VV na mundial. Nasz golkiper ma coś ustrzelić.

Ibra nie bez powodu zastąpi Victora na bramce. Na tej pozycji nie musi dużo biegać i raczej nie da się go tam złapać na spalonym. Do tego dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi. Zapowiada się ciekawe widowisko.

0

Dobrze, że nam powiedziałeś bo nikt na pewno się nie domyślił :).

Messi powinien zasiąść na ławce. Należy mu się odpoczynek, mamy korzystny rezultat, a w razie czego Argentyńczyk wejdzie i uratuje nam zadek.

0

Taa. Może komuś nogę urwie dla odmiany :). Ja chciałbym znowu zobaczyć trójkę Pedro-Henry-Leo. Po co zmieniać coś do dobrze funkcjonowało w ostatnim meczu ligowym. Wychodzimy tak, a Zlatko niech wejdzie w drugiej połowie i walczy o swoje.

Niestety obawiam się, że to tylko marzenia. Gdyby Pep miał wybrać pomiędzy Ibrą, a Messim pewnie postawiłby na tego pierwszego, więc nie ma się co łudzić.

0

Wiara czyni cuda. Kontuzja poważna, ale ile to już razy kontuzjowani gracze dzięki silnej woli wracali do gry wiele szybciej niż przewidywano.

0

Valdes w decydującym momencie wyciągnął ważną piłkę i od początku prezentował się dobrze. Oczywiście Zigic zachował się jak junior, ale w tym wypadku to nie ma znaczenia. Myślę, że do 8 nie ma prawa się nikt przyczepić.

Ja bym się zastanawiał na tą 10 Messiego. Pierwsza połowa zbyt słaba w wykonaniu naszego geniusza. Faktem jest, że nasza linia ataku grała w dziwnym ustawieniu, ale pamiętam dwie sytuacje w których Argentyńczyk POWINIEN podawać, żeby nie powiedzieć musiał, a zrobił inaczej. Jednak 3 piękne bramki robią wrażenie. Ciężko się określić, nie ma połówek więc dałbym 9.

Na kilka ciepłych słów zasługuje Titi. Ostatnimi czasy ten zawodnik stracił w moich oczach. To akurat mało ważne, ale bardzo podoba mi się jego obecnie podejście do gry. Nie grał zbyt wiele. Siedział na ławce, baa nawet na trybunach. Ogólnie rzecz biorąc to Pedro posadził Francuza wśród rezerwowych co było moim zdaniem słuszne, ale Heniek się nie poddał i pokazał jak zachowuje się facet z jajami. Ciekawe, czy Zlatan potrafiłby się tak zmobilizować, a na dzień dzisiejszy to jemu należy się ławka. Moim zdaniem Thierry powinien zając miejsce Ibry, bo pokazał, że mimo upływu lat potrafi być dynamiczny, upierdliwy :) i gra na granicy spalonego nie jest dla niego problemem.

0

Challeneger - Świetnie opisałeś obecną sytuację jaka panuje w klubie.

W ubiegłym sezonie Pep dał wszystkim jasno do zrozumienia, że on ma władze. Dał radę utorować Eto`o, wyeliminował niepoprawne zachowania piłkarzy. Stworzył jedność w drużynie co przyniosło potem oszałamiające rezultaty.

Nowy sezon budził wątpliwości. Czy zespół nie spocznie na laurach, czy dalej będzie chciał zwyciężać i wygrywać kolejne tytuły. Walki i ambicji odmówić nie możemy naszym chłopakom, bo dają z siebie wszystko. Przynajmniej Ci, którzy chcą udowodnić, że poprzedni sezon nie był przypadkiem.

Czy transfery były trafione okaże się później. Teraz jest zbyt wcześnie, żeby cokolwiek definitywnie stwierdzić. Jednak patrząc na naszych nowych graczy można odczuwać rozczarowanie.

Obecnie najbardziej razi mnie podejście trenera do Ibry. Do wypowiedzi na konferencjach podchodzę z dystansem z wiadomych przyczyn, ale ten zawodnik już dawno powinien siedzieć wśród rezerwowych. Tylko spróbujmy przewidzieć co by się stało gdyby Guardiola zaczął sadzać na ławie Szweda. Mobilizacja ze strony naszej "9"? bardzo w to wątpię. Żale wylewane do prasy, fochy, kłótnie itp? To jest więcej niż prawdopodobne. Z drugiej strony sam Pep straciłby w oczach wielu obserwatorów, bo Ibra miał być niesamowity, a okazało się inaczej i ogromna kasa staje się kasą wydaną na rezerwowego.

Grać powinni zawodnicy w formie. Ibra jest pewniakiem i to szkodzi drużynie. Mam nadzieje, że ten który wyjdzie dziś jako zastępca Szweda potwierdzi to co napisałem.

0

Casillas, Valdes, Palop. Ta trójka powinna pojechać na mundial moim zdaniem. Iker ostatnio stracił pewność siebie, ale myślę, że w najważniejszych momentach będzie pewny. Patrząc na obecną dyspozycję to Victor i bramkarz Sevilli są w Hiszpanii najlepsi.

0

Niech sobie Zlatan odpocznie. Innej możliwości nie ma, bo nawet gdy będzie grał totalne dno to i tak Pep na niego postawi i powie, że Szwed może grać kichę ile tylko mu się podoba. Cierpi na tym cała drużyna, szczególnie rezerwowi będący w lepszej formie.

Zobaczymy jak będzie spisywała się drużyna bez naszej wielkiej gwiazdki. Osobiście mam bardzo dobre przeczucia.

0

maciah

Jeśli Ibra będzie stał jak kołek w polu karnym to żadna piłka do niego nie dojdzie. Jest wysoki, teoretycznie bardzo groźny w powietrzu, więc będzie uważnie kryty przez wysokich stoperów. Musi szukać pozycji, ruszać się w polu karnym. Ma siłę, więc może się trochę przepychać oczywiście zgodnie z przepisami walcząc bark w bark, a nie ładować łokciami po żebrach itp.

Zresztą kilka dobrych piłek Ibra na głowie miał i pudłował. Na razie jest słabo i w pierwszym składzie powinien grać ktoś z dwójki Bojan/Henry. W drużynie nie powinno być pewniaków. Jeśli Pep tego nie zmieni czeka nas sezon posuchy.

0

Zmiana stylu? Może jego udoskonalenie. Wiadomo, że każda ekipa potrzebuje zmian nawet po tak bajecznym sezonie, ale nie możemy gruntownie zmieniać swojego sposobu gry. Zlatan ma rozgrywać, czarować, ale kto wreszcie ma strzelać? Sam Messi nie zawsze da radę, a nie chcę już nawet myśleć co będzie gdy Leo złapie kontuzję.

Ibra ma piekielnie dobre uderzenie, a nie uderza bo już przy przyjęciu piłki ma przy sobie rywala. Potrzeba szybkości, trzeba wypracować sobie sytuację strzelecką, ruszać się, biegać i nie stać ciągle na spalonym.

Nie mówmy o końcu sezonu gdybając co będzie. Mówmy jak jest teraz, a obecnie nie dość, że Zlatan nie gra nawet jak piłkarz wart 10 mln to na dodatek psuje wizerunek klubu swoimi brutalnymi zagraniami.

0

maciah

Koledzy nie wykorzystują jego atutów? Może jest na odwrót? Nie rozumie tylko po co mieliśmy zmieniać swój styl kiedy za sobą mamy kapitalny sezon pełen wielu sukcesów. Teraz te ciągłe wrzutki do nikogo, wolniejsza gra, bardziej brutalna i przewidywalna. Jedynie przebłyski geniuszu dają nam punkty.

Po czerwonej kartce Zlatana zaczęliśmy grać nagle swoje. Oczywiście to nie jest wina samego zejścia Szweda, bo wiadomo, że drużyna się zmobilizowała i wykorzystała to że Almeria chciała nas dobić. Mieliśmy tym samym więcej miejsca z przodu, ale zobacz jak zaczęła krążyć piłka. Nagle kilkoma podaniami znajdowaliśmy po bramką rywala. Nie było potrzeby wrzucania każdej piłki w pole karne. Była szybkość i piękna gra.

0

boolo

Bez formy, czy z formą nie ma prawa idiotycznie osłabiać zespołu pokazując swoje JA. Bierze tyle kasy i ma grać jak należy. Jeśli mu nie idzie, niech chociaż daje z siebie 100% i próbuje pokazać, że coś się stara. Zresztą o czym my tu mówimy? O bardzo kosztownym grajku i mamy oczekiwać samych starań?

Następne tłumaczenie, że Pep wiedział co robi i nie wolno podważać jego decyzji. On jest tylko człowiekiem i też może się mylić.

Nawet nie myślę, o tym że Szwed może się nie sprawdzić, bo wtedy stracimy na nim kupę kasy nie dostając nic w zamian. Na razie nie widać, żeby miało być dobrze i kto wie czy nie stracimy tego sezonu. Jestem przygotowany na wszystko. Guardiola musi zacząć wyciągać wnioski i zmienić swoje podejście do poszczególnych graczy, bo nie będzie kolorowo.

0

Co piłkarzowi z techniki skoro brakuje mu szybkości i sprytu? Ja już mówiłem, że naprawdę wierzyłem w nowe możliwości jakie da nam zakup Szweda (co nie zmienia faktu, że był on ostatnim z wielkich napastników jakiego w drużynie chciałem zobaczyć).

Pep powtarza, że Ibra ma swoją rolę i doskonale wywiązuje się ze swoich zadań. Co widzimy? masę głupich wrzutek w pole karne, które mają trafiać na głowę Zlatana. Częściej głową uderza gigant Leo lub Xavi... Czyja wina? Wrzucających? Wątpię. Widzimy także Barcę bez ataku. Messi osamotniony walczy, próbuje, biega i się stara. Gra Pedro wygląda dobrze, ale od tego chłopaka nie możemy oczekiwać cudów, kupiliśmy przecież innego cudotwórce, którego młody Hiszpan powinien tylko uzupełniać. Nie ma elementu zaskoczenia, nie ma sprintera, który wyskoczy zza pleców obrony unikając spalonego i strzeli bramkę.

Zlatan wielki technik. najczęściej pomiesza nogami, obrońca odbiera mu piłkę, zastawia się i zostaje sprowadzony do parteru, czyli strata piłki i zero pożytku. Ten ruch w polu karnym? On kompletnie nie szuka pozycji, daje się wyeliminować z gry. Przy jego masie powinien spokojnie wypracowywać sobie dogodną pozycję do uderzenia głową, a najczęściej jest gdzieś z boku, albo przed polem karnym człapie, bo nie ma się przecież gdzie śpieszyć.

O jego wczorajszym zachowaniu nie będę się wypowiadał, bo to świadczy tylko o tym jaki jest słaby. Gdy nie idzie od takich piłkarzy oczekuje się wsparcia, walki, wzięcia odpowiedzialności za przebieg gry. On potrafi dać komuś w ryj. Czy tak powinna wyglądać nasza Barca?

0

Najlepsze: Już to pisałem, czerwona kartka Ibry. Barca po zejściu Szweda zaczęła grać ładnie, szybko i z polotem. Nie musieliśmy już przesadnie wrzucać w pole karne POSZUKUJĄC naszego wieżowca. Wnioski nasuwają się same. Oby Zlatan dostał więcej niż jeden mecz zawieszenia. :)

0

Mówicie o tym że Bojan będzie miał szansę na pokazanie się i na eksplozję talentu. Nawet jeśli młodzian strzeli 5 bramek i zaliczy przy tym drugie pięć asyst i 30 odbiorów to po powrocie Zlatana Krkic będzie siedział na ławie i oglądał "popisy" naszej "wielkiej gwiazdy".

Chyba nikt nie zapomniał, że Ibra może grać źle tyle ile mu się podoba.

0

bykunn

Pogadałbym z Tobą, ale z sezonowcami nie rozmawiam.

Przenoszę się na cyferkę pooglądać jak Real dostaje bęcki :]

0

najlepsze: czerwona kartka Ibry. Miło ogląda się normalną Barcę. Mam nadzieje, że dostanie więcej niż jeden mecz zawieszenia :)

Najgorsze: strata punktów.

Wynik nie jest zły, nie ma co narzekać. Zobaczymy jak spisze się Barca bez swojego wspaniałego, wysokiego napastnika. Wydarzenia na boisku po karze indywidualnej dla Szweda dają nadzieję.

0

Czy kogoś to dziwi? Przecież to jest cały Zlatan Ibrahimovic! Teraz mogą sobie przybić pione z Pepem na trybunach.

Czasem jest mi cholernie głupio, że miałem rację :/

0

VISCA EL ZLATAN!!!

0

Fajnie, że jesteś fanem od dziecka, jestem niezwykle szczęśliwy kiedy mogę zamienić słowo z tak wiernym fanem Barcy. Zachowaj jednak czasem trochę rozsądku, bo z tym sezonowcem do bykunna mocno przesadziłeś. Prędzej nazwałbym sezonowcem kogoś kto spuszcza się nad grą Zlatana nawet gdy ten zagra ciulowo. Można wtedy przypuszczać, że taki gość przyszedł wraz z Szwedem i jest jego wielkim fanem i w każdej odsłonie fify kupuje go do swojej drużyny i robi nim fajne triki i strzela piękne bramki.

0

bykunn

Widzisz Ty sezonowcu. Po co się odzywasz? Ibra daje tyle drużynie, że nawet słowami tego nie można opisać, a Ty jak zawsze się czepiasz hala trollu. Dobrze Ci chłopak mówi, spadaj na rm.pl bo tu krytyka Zlatana jest zakazana.

0

Przyglądam się ostatnio poczynaniom Realu i mówmy co chcemy, ale ta drużyna z meczu na mecz jest lepsza. Nie możemy sobie pozwolić już na spadki form, bo jak stracimy fotel lidera to możemy już go nie odzyskać. Wszystko okaże się oczywiście jak drużynie z Madrytu przyjdzie się mierzyć z drużynami większego kalibru, ale nasz wielki rywal do końca rozgrywek będzie bardzo niebezpieczny.

0

"Nie można powiedzieć, że Argentyńczyk kradnie Szwedowi gole, dostaje po prostu więcej dokładnych podań." Nigdy się z tym nie zgodzę. Totalne nieporozumienie. Leo sam potrafi sobie wypracować pozycję dzięki swojej szybkości i doskonałym umiejętnościom. Nie boi się uderzać zza pola karnego, a na ostatnio uderzenie poprawił i to bardzo. Ile razy trzeba powtarzać, że samo podanie nie wystarczy?

Hanc

Dobrze prawisz. Tym razem trzymam Twoją stronę :)

0

Nie schodźmy na temat Ibry, bo znowu się zrobi szum. Bohaterem newsa jest Victor i niech tak pozostanie.

0

Zgadzam się. Pogadać z sensem można, a nawet trzeba. Mnie tylko wkurza gdy krytykując postawę danego grajka zaraz zrobią z Ciebie sezonowca i antyfana. Szczególnie robią to Ci, którzy przyszli tu razem z Zlatanem :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?