0

jowunia

Przeanalizuj sobie pomeczowe oceny z ubiegłego sezonu. Chciałem naprawdę przekonać się raz jeszcze, że Yaya grał tak słabo jak mówisz. Patrząc na opinie oceniających wcale tak nie było. Oczywiście zdarzały mu się mecze słabsze jak każdemu, ale sumując średnią ocen jego i Sergio wyszło, że to Turek wypadł lepiej :). Zresztą to są tylko liczby, ja widziałem każdy mecz w ubiegłym sezonie i po pierwsze Sergio niczym wielkim mnie nie zachwycił. Nie zrobił nic czego by nie robił Toure, a grał ciągle w pierwszym składzie. Gdy Yaya zagrał mecz na światowym poziomie dalej wędrował na ławkę. Więc co miał jeszcze zrobić?

Zarzucasz mu brak ambicji? Hehe komu jak komu, ale jemu serca do gry nigdy nie można odmówić. Niestety jak walka o pierwszy skład jest praktycznie na starcie skazana na niepowodzenie to pozostaje zmiana barw. Nic w tym dziwnego, Yaya zna swoje możliwości i ślepy nie jest.

Cały czas mówię o pojedynku Busquetsa z Toure. Na temat Keity się nawet nie wypowiadam bo szkoda. Tutaj akurat różnica poziomu u obu panów byłaby kolosalna.

Oczywiście wszyscy rozkochani w talencie Pepa teraz zaczną swój koncert, ale ja dalej zostanę przy swoim. W bardzo dużej mierze Guardiola przyczynił się do odejścia Toure podejmując szereg złych decyzji kadrowych podczas ubiegłego sezonu. Wprowadził do klubu równych i równiejszych a to z czasem będzie spychać nas co raz niżej i niżej.

0

Ja dodam tylko, że Keita grał nawet wtedy jak nie był w pełni sił co było widać w jego grze. Ma chłop plecy i tyle, bo jest wspaniałym człowiekiem.

0

Zła wiadomość? Moim zdaniem Pep ma teraz problem z głowy. Nikogo już nie będzie musiał na siłę stopować :). Teraz ma już tylko swoich ludzi.

0

Pyrzo

Przestań dyskutować. Na temat Toure i Sergio już sobie z Wesolem pogadałem dość syto :). Ma jeden arcysłaby argument i tyle, mianowicie statystyki. Szkoda, że pod uwagę bierze tylko sam odbiory... Co to jest? 3 liga polska, czy FC Barcelona?

0

Przypomina mi się szereg dyskusji na temat Ibry i Eto`o. Kameruńczyk strzelał, do tego biegał, walczył, starał się i wkładał serce w grę. Gdy przychodził Szwed to miało być lepiej. Nie musiał zapieprzać, miał tylko strzelać, czyli robić to co powinien robić napastnik. Gracz, który daje coś więcej niż powinien odchodzi. Tak jest też teraz. Pozbywamy się zawodnika, który potrafił zabłysnąć, pociągnąć grę do przodu, a na dodatek osłaniał tyły i zapewniał spokój w szeregach defensywnych.

W mojej skromnej opinii cofamy się zamiast iść do przodu. tacy zawodnicy jak Yaya stanowią o sile drużyny. Dzięki takim graczom osiągnęliśmy wspaniałe sukcesy.

0

Jedno mnie zastanawia. Dlaczego twierdzicie, że Yaya jest słabszy w odbiorze? Przecież ten zawodnik świetnie radził sobie jak defensywny pomocnik, doskonale się ustawiał, czytał grę itp. Na dodatek jest znacznie silniejszy od Sergio co daje dużo większe możliwości w destrukcji. Po drugie ten zawodnik świetnie spisywał się na pozycji stopera, a to chyba też o czymś świadczy.

0

Wesol

Jeszcze nie skończyłeś z tymi odbiorami? Interesują Cię cyfry? Podlicz sobie średnią ocen z występów w ubiegłym sezonie. Oczywiście chodzi o Toure i Sergio.

Reszty komentował nie będę, bo już na ten temat rozmawialiśmy.

Swoją wartość Yaya pokazał praktycznie zaraz po przyjściu do Barcy. Gdy był doceniany i sprawiedliwe traktowany dawał to co najlepsze. Ubiegły sezon to już walka z wiatrakami.

Gdy odchodził Eto`o kosztem Ibry powiedziałem, że zatęsknimy za Kameruńczykiem i nie trzeba będzie na to długo czekać. Zatęsknimy też za Toure. Zresztą w tamtym sezonie jego brak widoczny był w każdym meczu gdy grał Sergio.

Na koniec tylko dodam, że Toure podjął jak najbardziej słuszną decyzję i życzę mu powodzenia na nowej drodze życia :)

0

O jakich statystykach my mówimy. Mniejsza ilość straconych bramek :). Jedyny i jakże potężny argument, który i tak nigdy nie będzie zasługą samego Busquetsa. Zresztą w ubiegłym sezonie nasza bramka była znacznie częściej bombardowana? Dlaczego? Przecież DM ma rozbijać akcje przeciwnika. Jak widać ktoś inny wykonywał doskonale swoją robotę.

0

Inny murzyn? Hehe. Może tyle dobrze, że jest szansa na pozyskanie dobrego murzyna na tą pozycję, bo wymiany czarny na biały jakoś nie wychodzą nam na dobre :).

Piłkarz światowej klasy musi grać w pierwszym składzie. Nie ważne czy to Barca, czy inny potężny zespół. Yaya nie grał i podjął słuszną decyzję. Jeśli odejdzie to pozostaje życzyć mu powodzenia.

0

a4tech

Dobrze, że masz doświadczenie w meczach na poziomie międzynarodowym, ale oprócz fatalnych błędów sędziego w meczu widoczne były także inne sytuacje. Dominacja Niemców od początku dała im 2 bramki. Potem faktycznie zasłużona bramka nieuznana i w głupim momencie, ale Anglicy mieli kolejne 45 minut. Potem sami sobie byli winni, popełniali dziecinne błędy i dawali się ogrywać na każdym kroku. To profesjonaliści i w każdej sytuacji powinni dawać z siebie wszystko. Niestety zabrakło im umiejętności, bo Niemcy są świetnie dysponowani i z meczu na mecz grają co raz lepiej. Nie lubię ich, ale muszę to przyznać. Są faworytami, czy to się komuś podoba, czy nie.

pozdrawiam

0

Jeśli chodzi o mecz Niemców z Anglikami wynik całkowicie odzwierciedla przebieg spotkania. Niemcy w każdym aspekcie gry byli lepsi. Błąd sędziego oczywiście karygodny, ale nawet gdyby bramka została uznana zapewne zwycięsko z tej potyczki wyszliby Niemcy.

0

Troszkę przesadzacie z tym niesłusznym zwycięstwem. Niestety musimy się pogodzić z błędami sędziowskimi, przynajmniej na daną chwilę. Może kiedyś ktoś zmądrzeje i zastosuje nowinki technologiczne. Obecnie jedynym komputerem jest sędzia.

Błędy błędami, a zwycięzcy pozostaną zwycięzcami. Meksykanie grali ładnie, ale po stracie bramki nie potrafili się podnieść. Bramka to bramka, słuszna czy nie ma taką samą wagę. Wystarczyła jedna konkretna akcja, żeby zacząć mecz od nowa, Meksykanie zdecydowali się na brutalne faule. Sam Marquez, który jako kapitan powinien zagrzać kolegów do walki w pierwszej kolejność musiał dać upust swoim nerwom i przejechać Leo po kościach. Na tym etapie rozgrywek trzeba umieć radzić sobie w każdej sytuacji.

Argentyna w sumie rewelacyjnie nie gra i jeśli nic się nie zmieni Niemcy rozjadą ich jak Anglików. Tak dla porównania Niemcy grają znakomicie, a Argentyńczycy tylko dobrze.

0

Piqe15

Nie musisz dawać linków do swojego profilu na nk, bo po przeczytaniu jednego Twojego zdania wiadomo, że jesteś smarkatym kibicem Realu. Masz jeszcze dziecięcą fantazję i zero pojęcia o piłce nożnej. Dla takich jak Ty istnieją inne miejsca w Internecie. Mów sobie co chcesz, ale to Barca nadal jest mistrzem :]

0

Kiedyś czekałem na przyjście Alvesa. Wierzyłem, że taki właśnie transfer dojdzie do skutku i byłem pewien, że ten zawodnik się sprawdzi. Doczekałem się i wszyscy wiemy, że pomyłki nie było ;).

Tak też jest z Davidem. Czekałem, doczekałem się i jak oglądam jego grę w reprezentacji to jestem pewien, że ten zawodnik jest wart tej kasy. Szybkość, dynamika, niesamowite zrozumienie z naszymi pomocnikami, doskonały strzał, umiejętność gry na skrzydle to tylko kilka cech jakie charakteryzują Villę i jakie powinny charakteryzować napastnika Barcy. Myślę, że śmiało można powiedzieć, iż w przypadku akurat tego transferu nie mogliśmy postąpić lepiej.

0

Tak sobie chwile pogrzebałem w ocenach za poszczególne mecze, żeby zobaczyć jaki to ten Sergio nie był lepszy i się musiałem zdziwić. Nawet licząc średnią z kilku spotkań (leciałem od ostatnich do pierwszych i przeliczyłem niecałą drugą połowę sezonu, czyli tą niby lepszą w wykonaniu Sergio, bo notował mniej karygodnych strat) i wyszło mi 6,64 dla Toure przy 6,41 Sergio. Ciekawe. Nie zapominajmy o tym, że Yaya grał mniej, więc brakowało mu ogrania i rytmu meczowego.

Wnioski? Robił to czego nie musiał? :) więc to się nie liczy.

Mało tego. Patrząc na uzasadnienia ocen padało wiele stwierdzeń o doskonałej grze w obronie, dynamice, sile, kreatywności itd, itp. Oczywiście słabsze mecze też się zdarzały, ale to akurat każdemu się przytrafia.

Podsumowując: Sergio mało widoczny, ale wykonuje dobrą robotę. Toure zapewnia spokój w szeregach defensywnych i wsparcie w ataku. Do tego umiejętność gry na wielu pozycjach, siła, doświadczenie, kreatywność, opanowanie, świetna szybkość jak na jego warunki fizyczne, dobry strzał i ta bezcenna umiejętność wykonywania dzikich rajdów :).

Rzemieślnik vs geniusz :)

0

W ogóle niepotrzebnie się rozpisywałem, wystarczyło w jednym zdaniu to ująć.

Łatka - właśnie łatka, a dlaczego? Bo grał kapitalnie i stanowił o sile tej drużyny dzięki swoim znakomitym umiejętnościom.

Zwykły kibic widzi wszystko, a nie tylko to czego się ogólnie wymaga. Już Ci mówiłem, że gdybyśmy mieli usunąć tych piłkarzy, którzy robią coś więcej niż się wymaga to Barca nie byłaby Barcą.

0

Barca wygrywała a Toure był fundamentem tej Barcy. W żadnym meczu nie można było się do niego przyczepić i zbierał znakomite oceny. Doskonale wywiązywał się ze swoich obowiązków. Jeszcze coś?

Barca z ubiegłego sezonu grała inaczej, trzeba też dodać, że mniej efektownie i ogólnie słabiej. Doskonale radziliśmy sobie ze stałymi fragmentami gry. Traciliśmy mniej bramek dzięki dobrej grze linii obrony i wspaniałej formie Valdesa. Sergio niczym wielkim się nie wyróżnił tylko właśnie nasz bramkarz, który miał o wiele mniej spotkań w roli obserwatora i znacznie częściej musiał interweniować. Tu nawet powiedziałbym, że to na minus dla Busquetsa.

Zwykli kibice? Jesteś jakimś wyjątkowym kibicem?

Zaczynasz już głupoty pisać. Yaya został uznany za jednego z najlepszych, bo grał w drużynie, która wygrała wszystko. Czyli był sobie Yaya i tyle. Za to Sergio to w ogóle dał drużynie 99 pkt i robił za całą obronę.

Szkoda tylko, że to właśnie z Toure w składzie Barca przeżyła znakomity i historyczny sezon :). Nastąpiła zmiana na tej pozycji i zaliczyliśmy sezon gorszy. Sami sobie szkodzimy niektórymi posunięciami na rynku transferowym.

0

Każde argumenty da się obalić. Dla mnie najśmieszniejsze są te o zaufaniu Pepa, bo życie już pokazało, że to jego zaufanie potrafi go zawieść.

Widziałem wszystkie mecze Barcy w ubiegłym sezonie. Te z Toure i z Sergio. Jak na zawodnika, który większość czasu przesiedział na ławce Yaya prezentował się dobrze, a w niektórych meczach grał fantastycznie. Próbujesz się bronić tą grą w odbiorze, ale ja doskonale pamiętam czasy gdy Toure był fundamentem Barcy. Wtedy każdy zachwycał się jego znakomitą grą w defensywie, bo przecież ten zawodnik w destrukcji potrafi grać bardzo dobrze. Właśnie wtedy przypięto mu łatkę jednego z najlepszych DMów. Ja wolę oglądać zawodnika, który daje coś więcej niż minimum na danej pozycji. Dzięki temu ta drużyna jest silniejsza i gotowa na wszystko.

0

Wybierasz najprostszy wariant :). Napisałem wystarczającą ilość komentarzy z wystarczającą ilością argumentów. Wniosek jest prosty. Od Sergio się nie wymaga i Pep na niego stawia, więc jest lepszy od Toure :).

0

leito - napisałem ŚP. Chodzi o to, że Yaya grając na pozycji Keity dawałby drużynie znacznie więcej niż Malijczyk.

Oczywiście nie ma ludzi niezastąpionych, ale czasem lepiej przemyśleć wszystko dwa razy zanim postanowi się kogoś kimś zastąpić :). Wyciągnijmy tylko wnioski z przeszłości.

0

Krzyczeć to my sobie możemy. Dla mnie to on może iść nawet za 10 baniek, ale dla klubu jednak liczy się też kasa. W ubiegłym roku wyłożyło się za Zlatana trochę grosza i bez sensu by było puścić go teraz tanio. Jeśli pogodzi się z rolą rezerwowego (wątpię) to niech zostanie. Byle tylko problemów nie stwarzał (wątpię) i walczył o pierwszy skład.

0

Yaya był rezerwowym to znaczy, że już do klasowych defensywnych pomocników nie należy? Ciekawe. Może Keita jest też lepszy jeśli chodzi o pozycję ŚP?

0

Ja nic nikomu nie muszę udowadniać. Mi Toure udowodnił, że jest nadal świetnym zawodnikiem, ale został jednym słowem ograniczony przez trenera. To sprawa Pepa i zarządu. Żebyśmy tylko znowu nie pozbyli się doskonałego grajka zastępując go gorszym, bo jak już powiedziałem drużyna aspirująca do walki o najwyższe cele musi się rozwijać, a nie cofać. Koniec tematu.

0

Mascherano powinien się dobrze zastanowić zanim zechce do nas przyjść :). Po co? Żeby walczyć z wiatrakami? Yaya mógł na głowie stawać i tak przegrywał z Sergio na starcie, bo.... bo tak.

Ogólnie grajek dobry, ale średnia wzrostu w obrębie środka pola znowu spadnie. Do tego adaptacja itp. Bez sensu zagrywka, ale takie też muszą się raz na jakiś czas trafić.

0

Błędy popełnia każdy. Sztuką jest skuteczne wyciąganie wniosków, żeby unikać pomyłek w przyszłości. To jest część każdej dyscypliny sportu i każdy jest narażony na krytykę. Nigdy nie jest tak, żeby nie mogło być lepiej :).

Błędem było odsuwanie Toure od pierwszego składu. Jeśli nie kosztem Sergio to już na pewno kosztem Keity. W jednym się z Tobą zgadzam. Są wyniki to jest ok, ale nie stwarzajmy sobie sami zbędnych problemów.

0

Dwumecz z Interem przegraliśmy, bo byliśmy gorsi. Zresztą ja osobiście nie wymagałem obrony tytułu i nie mam żalu o to że odpadliśmy, ale kilku błędów mogliśmy się ustrzec i kto wie co by się wtedy okazało.

Nie uogólniaj. Już Ci powiedziałem, że sukcesy sukcesami, ale na błędy należy zwracać uwagę, żeby ich w przyszłości nie powtarzać. Oby Pep wyciągną stosowne wnioski i dwa razy zastanowił się zanim zapragnie jakiegoś grajka w swoich szeregach :).

0

Nie mam zamiaru schodzić na temat Pepa, bo darzę go olbrzymim szacunkiem i twierdzę, że jest odpowiednim człowiekiem na odpowiednim stanowisku. Jednak każdemu można wytykać błędy, bo każdy je popełnia. Na bieżąco śledzę poczynania naszej drużyny i wiele rzeczy dostrzegam wyrabiając przy tym swoją opinię.

Najbardziej razi mnie to, że Pep troszeczkę poluzował swoją dyscyplinę. Rotację też zaczął olewać i to moim zdaniem musi wrócić do normy przy okazji nowego sezonu. Nie ma czegoś takiego, że Messi chce grać cały czas i grał będzie, bo prędzej czy później to odbije się negatywnie na jego formie. Mamy świetnych młodzików, ze słabymi ekipami powinni częściej dostawać szanse. Jest nowy prezes, nowe pomysły i możliwości. Zobaczymy co przyniesie los, ja jak zawsze jestem gotowy na wszystko i sukcesy przyjmę z radością, a porażki z honorem :)

pozdrawiam

0

Jeśli Pepa bronią wyniki to podejmuje słuszne decyzje? Hmmm... Nie ma trenera, który podejmuje same słuszne decyzje. Każdy ma swoje wady, Pep też je ma i to widać. Oczywiście jest dobrze, ale w kilku aspektach gry popsuliśmy się i to w pewnym sensie wynikało z błędnych decyzji trenera.

Mówiąc o błędach chodzi mi głównie o ruchy na rynku transferowym, i szereg złych decyzji kadrowych podczas sezonu. O tym już rozmawialiśmy więc nie będę się powtarzał. Jeśli chodzi o ścisłość to śmieszy mnie zwalanie winy na sędziego przy okazji dwumeczu z Intrem. Mou zjadł Pepa, a sędzia mylił się także na naszą korzyść. Pique był na spalonym, a po zagraniu Toure sędzia mógł, ale nie musiał przerywać akcji. Winni jesteśmy sobie sami i Guardiola tak właśnie powiedział. Za to właśnie go cenię.

0

"Czy nie było tak, że gdy z Interem Sergio 'wywalczył' czerwień to skakałeś z radości i krzyczałeś 'teraz ich mamy'? Było tak." Typowa zagrywka kiedy brak argumentów. Zadajesz pytanie i sam sobie odpowiadasz w moim imieniu :). Otóż nie było tak! Zawsze potępiałem takie zachowania i potępiał będę. Po tamtym meczu Sergio stracił w moich oczach tak jak Heniek po meczu z Irlandią.

Machanie rękoma i dyskusje owszem zdarzały się, ale poważniejszych konsekwencji z tego nie było chociaż przyznam szczerze, że durne łapanie głupich kartek irytuje mnie u każdego naszego zawodnika. Sergio w głupi sposób potrafił drużynę osłabić, albo swoimi beznadziejnymi faulami w ramach zemsty narażał nas na stratę bramki.

Czemu Barca z Busquetsem traciła mniej goli? temat rzeka. Sam Sergio na to zapracował? Patrząc na ostatnie sezony mieliśmy do czynienia z innymi obliczami Barcy. Nie graliśmy już tak pięknie i widowiskowo. Oczywiście Pep stworzył drużynę bardziej zdyscyplinowaną taktycznie, ale to nie dotyczy tylko Busquetsa, ale całej ekipy.

Sergio nie wygryzł Toure ze składu :). To Pep go wygryzł. Masz wątpliwości? Przypadek słabego Zlatana i Keity. Słabi grali, dobrzy siedzieli na ławce.

Yaya nie przez przypadek gra w reprezentacji WKS.

Yaya jak grał prezentował się gorzej? Hmmm.... nie będę analizował poszczególnych spotkań i ocen pomeczowych, ale ja pamiętam mecze po których Yaya uznawany był za Boga:). Więc nie zarzucaj mu że się nie starał walczyć, bo się starał. Bojan też się starał kiedy Ibra odstawiał szopki na boisku i niestety sam wiesz jak było.

Pep stawia na Sergio, Pep stawia na Kietę, Pep stawia na gracza x i to znaczy że ten gracz jest genialny. Kiedyś powiedziałem, że argumenty tego typu nic dla mnie nie znaczą. Jeszcze do tego dochodzi Pep na konferencji powiedział, że gracz xxxx jest doskonały i może grać źle ile mu pasuje. Żaden ARGUMENT!

Widowiskowa gra. Hmmmm.... się umie to się gra. Dzięki temu możemy powiedzieć, że ktoś jest bardzo dobry, a ktoś inny po prostu tylko dobry i ogólnie daje radę.

Yaya to piłkarz od czarnej roboty potrafiący zaskoczyć umiejętnościami ofensywnymi :).

Doceniam Sergio, ale według mnie na dzień dzisiejszy Yaya jest lepszy defensywnym pomocnikiem.

Idę oglądać mecz, zresztą nic nowego do dyskusji nie wprowadzimy, więc szkoda się rozwodzić. Czas pokaże kto popełnił błąd i jakie były jego konsekwencje. Ostatnio tych błędów jest za dużo.

0

Żadnego porządnego argumentu? Ogólnie to każdemu kto regularnie śledzi poczynania Barcy nie trzeba wymieniać argumentów na obronę Toure. Ty na temat Sergio też wiele nie napisałeś oprócz tego, że od niego się NIE WYMAGA :). Bzdura.

Yaya jest lepszy w destrukcji (nawet niech CI będzie, że są porównywalni w tym aspekcie) w ofensywie bije na głowę Busquetsa, do tego gra na wielu pozycjach bardzo dobrze no i ma poukładane w głowie, nie symuluje jak szczeniak, gra z Yayami i nie naraża seryjnie drużyny na utratę bramki. Busi musi zacząć rozumieć, że jest odpowiedzialny za siebie, ale za drużynę także i przez jego głupie faule, dyskusje i inne dziecinne zachowania wiele tracimy. Więc na koniec ostatni argument DOŚWIADCZENIE i DOJRZAŁOŚĆ.

Ale o czym my mówimy, przecież tego się nie wymaga. Jeśli postawimy na ogólnie przybrane wymogi na danej pozycji, to cała nasza ekipa jest co najmniej dziwna i śmieszna, bo robią coś czego nie muszą. Wymienić.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?