0

amazemecr7

Keita nie jest defensywnym pomocnikiem po pierwsze. Na tej pozycji gra Sergio. Może odnosisz takie wrażenie, bo Seydou bardzo często nic do ofensywy nie wnosił, a jedynie plątał się pod nogami rywali do czasu do czasu zabierając im piłkę.

Malijczyk ma swoje zadania w ofensywie jak i defensywie, jak każdy zawodnik u nas zresztą. Wczoraj akurat zagrał bardzo dobrze, zaliczył kilka świetnych podań i nie tracił każdej piłki. Tak powinna wyglądać jego gra. Za chwilę wyjdzie, że przy naszym bardzo ofensywnym nastawieniu mamy 5 DMów i 3 atakujących.

0

Jasne, że każdy zawodnik zasługuje na zaufanie. Gdyby Pep komuś nie ufał to by go sprzedał.

Najbardziej martwi mnie postawa Bojana. Szczerze przyznam, że jestem zwolennikiem jego talentu i liczyłem na coś więcej w tym sezonie. Dostawał wiele szans i na razie te występy to jedna wielka porażka. Może nie radzi sobie z presją, szumne zapowiedzi, że będzie teraz odgrywał bardzo ważną rolę w układance Pepa źle wpływają na jego psychikę chyba. Umiejętności ma, bo to udowodnił, ale jak wiadomo same umiejętności nie wystarczą. "mocna głowa" to 70% sukcesu. Popatrzmy na Ibrę, czy Cristiano. Piłkarze o dużych możliwościach, ale słabej psychice co stwarza im wielokrotnie olbrzymie problemy w zaprezentowaniu pełni możliwości.

0

leito

O jakich 3 meczach mówisz? Chyba mnie pamięć zawodzi :)

0

Cierpliwie czekam na powtórkę o 15.30, bo meczu niestety nie oglądałem na żywo. Byłem na przyjęciu weselnym :), poczynania naszych chłopaków śledziłem oczywiście za pomocą neta w telefonie.

Śmieszy mnie tylko to uciszanie tych, którzy Keitę krytykowali. Jeśli dany zawodnik gra fatalnie i na boisku bardziej szkodzi niż pomaga to zawsze będzie zasługiwał na krytykę. Proste i logiczne. Oczywiście nie mówię tu o "drewnach", "tartakach" itp. Każdy gracz Barcy zasługuje na szacunek, bo reprezentuje barwy naszego ukochanego klubu. Ibry nigdy nie trawiłem, nie trawię i trawił nie będę, ale gdy był nasz żadnych obelg w jego kierunku nie rzucałem :).

Z tego co czytam wnioskuję, że Seydou zagrał dobry mecz. Fajnie, cieszy mnie to niezmiernie, ale takie spotkania powinien rozgrywać regularnie, bo szanse dostaje ciągle nawet gdy zasługuje na ławkę rezerwowych. Nie ma co się podniecać, jeden mecz o niczym nie świadczy, a wszyscy doskonale wiemy, że Malijczyk potrafi seryjnie rozgrywać spotkania fatalne.

Więc hasła typu "Gdzie są teraz krytykanci Keity" są głupie. W kolejnym meczu krytykanci będę mogli zapytać "Gdzie Ci obrońcy" i tak wkoło :).

Dobrze, że Seydou się przełamał, bo ostatnie pół roku nie pokazywał kompletnie nic.

0

marco

A możesz mi powiedzieć czyja to wina, że Real co sezon wymienia połowę składu i miewa przez to problemy?

Do tego dochodzi regularna zmiana trenera. Nawet boski Mou poleci za rok gdy znowu nic nie ugracie. Następnie nowy trener, handel, wymiana połowy składu i klepanie starej biedy :).

Jakby nie wyglądał dwumecz z Chelsea to Ty jako kibic Realu nie masz co się na temat LM odzywać. Obecnie nie istniejecie w tych rozgrywkach, chociaż nic nie wiadomo jak będzie teraz. Czas pokaże.

Mnie jak zawsze śmieszy ten optymizm kibiców Realu na początku sezonu. Życia Was jeszcze nie nauczyło, że należy zachować dystans i nie chwalić dnia przed zachodem słońca?

0

Z Barcą wymiana ognia nie wchodzi w grę. Otwarta piłka ze strony rywala może kończyć się pogromem. Mecz z Herculesem był wypadkiem przy pracy, mieliśmy bardzo słaby dzień i dalej jestem zdania, że chłopaki nie mieli odpowiedniej motywacji. Zlekceważyli przeciwnika po prostu.

To w jaki sposób przytłaczamy rywali może nasuwać różne wnioski. Dla jednych to klasa Dumy Katalonii dla drugich odpuszczanie meczu przez rywala.

Jak już mówiłem w ubiegłym sezonie też mogliśmy odnieść wrażenie, że rywale Królewskich odpuszczają mecze, szczególnie w końcówce.

0

Kto wie czym będzie rzucał w przyszłości. Obecnie wyżywa się na butelkach.

0

Zresztą czytając całą treść wywiadu z Mou dochodzę do wniosku, że jak na niego to i tak wyraża się w miarę mądrze :) . Każde jego słowo może przynieść korzyść jego drużynie, prowokowanie to jego specjalność. Na takim szczeblu gierki psychologiczne bardzo się przydają. Niech sobie kłapie, a w razie niepowodzeń usłyszymy jeszcze wiele ciepłych słów. Jak to Real został brutalnie skrzywdzony przez cały świat i złe duchy.

0

Każdy odnosi jakieś wrażenie. Ja w ubiegłym sezonie myślałem, że Realowi 80% rywali się podkłada. Grali rewelacyjnie, prowadzili, a potem nagle zaczynali grać jak ostatnie cioty i oddawali Królewskim zwycięstwo w końcówce.Może w szatni dochodziło do zakazanych transakcji. Tyle, że Pep nie kusił się na idiotyczne komentarze, a też mógł powiedzieć co myśli.

Panie Mourinho na taki respekt trzeba sobie zapracować.

0

Spokojnie. Kibice Realu ostatnio co sezon są optymistycznie nastawieni i wchodzą, żeby prowokować. Pod koniec rozgrywek, a szczególnie po rozegraniu 1/8 finału LM nagle nastaje cisza i już nikogo nie słychać.

0

tempo*

0

Constantine

Nota Sergio jeszcze by uszła, ale błędy jakie popełnił nie powinny obejść się bez echa przy uzasadnianiu słuszności oceny.

Jednak Villa to już przegięcie. Partaczył dogodne sytuacje, kiedy próbował podać, żeby otworzyć koledze drogę do bramki podawał nie w tępo. Kiedy powinien, baa nawet musiał podać, nie podał, znowu dawał się łapać na spalone i sprawiał wrażenie jakby zamienił się z kimś nogami, po prostu mu przeszkadzały.

0

Tak się zastanawiałem jaką ocenę dostanie Sergio za ten mecz :) 7, 8, a może 9 za jego superinteligentne ustawianie się. Trwa akcja promujmy Busquetsa jak widzę. Jeśli mamy mówić tutaj o zawodniku klasowym to oceniajmy go jak zawodnika klasowego. Znowu żałuję, że nie notowałem "byków" jakie mu się przytrafiły, bo moc moich argumentów spada niestety.

W każdym razie na początku spotkania wybijał piłkę głową w naszym polu karnym i wyłożył ją wprost pod nogi przeciwnika. Było jeszcze fatalne wyprowadzenie piłki z obrony, kiedy to zagrywał między dwóch rywali. Oprócz tego jeszcze jakieś dwa poważne błędy by się znalazły, ale jak mówię nie pamiętam dokładnie jaka to była konkretnie sytuacja.

DM takich błędów popełniać nie może. Kiedy on ma piłkę przy nodze, nasi boczni obrońcy są już daleko pod polem karnym rywala i czekają na podanie. A te bezmyślne dryblingi blisko własnego powinny wyjść mu z nawyku. Na razie sędziowie łapią się na te jego teatralne upadki, gorzej jak przestaną.

Ogólnie mecz na plus, ale 7 to zbyt wysoka nota. Bramki po jego błędach nie padały, ale to akurat nie ma znaczenia. Błąd to błąd, a w argumentacji oceny Szumi nawet o jednym nie wspomniał :).

Villa 6? za swoją nieudolność najwyżej naciągane 5. Nieskuteczny, niecelnie podawał, przegrywał pojedynki 1 na 1. Jest nowy, ogrywa się, ale podobno taryfa ulgowa w jego przypadku miała zostać pogrzebana.

0

Określenie pomocnik kompletny jest bardzo mocno naciągane. Jeszcze dużo mu brakuje do otarcia się o doskonałość, ale szczerze przyznam, że robi wielkie postępy. Wczoraj akurat mógł zostać antybohaterem, ale to się zdarza, a jemu nawet często. Kolejny bardzo dobry wychowanek.

0

Gracz konfliktowy, dla wielu słaby technicznie i ogólnie kiepski napastnik. Popatrzymy tylko na jego osiągnięcia, a do emerytury ma jeszcze czas.

Teraz już jestem pewien, że to Zlatan nie dorasta mu do pięt. Ciesz się Samu, bo jesteś wielkim bohaterem największej porażki transferowej w historii piłki nożnej. :)

0

W takim wypadku Messi przy C. Ronaldo też jest drewnem, baaa nawet tartakiem.

0

Drewniak strzelał bramki o jakich Sergio nawet nie śnił. Szkoda, że u nas ze względu na swoje zadania był ograniczany. Mógł częściej dryblować i uderzać na bramę.

Nie ma sensu dyskutować. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, ale niektóre sprawy lepiej przemilczeć. "Zachwycanie się tą łamagą" hahaha. Żenada. Jeśli Toure jest łamagą to jak nazwać Sergio? Inwalida?

0

Można się kłócić o tą 10 Messiego. Karny wykonany niechlujnie, tak trochę od niechcenia. Mógł dać uderzyć Abidalowi, ten przynajmniej miałby cholerną motywację :).

Dobry mecz, dobre oceny i konkretne argumenty. Jednak zawsze ktoś musi zepsuć dobrego newsa śmiesznym komentarzem: "Toure to było przy nim mega drewno... co tam drewno - tartak... ". Dowcip, czy cholernie krótka pamięć?

0

Nigdy nie było mowy o założeniach taktycznych w wypadku Ibry?*

0

leito

Nigdy nie było mowy o założeniach taktycznych w wypadku Ibry. Pep ciągle powtarzał, że ten zawodnik ma swoją rolę i spełnia jego oczekiwania. Wiem, że nasz trener zawsze to powtarza i chwała mu za to. Wszelkie spory rozwiązuje się wewnątrz drużyny, na konferencjach prasowych ma być ładnie. Oczywiście potem fani Zlatan powtarzali swoje: "trener powiedział". Było tak, pamiętam, bo często angażowałem się w dyskusje.

Nie powiedziałem, ze Keita nie zasługuje na grę w Barcelonie. Jest za słaby na pierwszy skład.

Teraz mi powiedz, czy w ubiegłym sezonie Seydou nie był na pałę pchany do pierwszej jedenastki. Iniesta się leczył, ale byli inni znacznie lepsi na ławce, m.in. Toure.

OK, może i masz rację, może Seydou będzie tam gdzie jego miejsce, ale mam obawy, bo wiem co się działo w minionym sezonie. Takie zachowania drużynie szkodzą i moim zdaniem Guardiola nie kieruje się wyłącznie czynnikami sportowymi.

0

Ice

Jeśli chodzi o Adriano "Popełnił poważny błąd, ale skończyło się dobrze"... bo Victor zachował się dobrze. Błąd karygodny, nie powinien zdarzyć się żadnemu grajkowi na takim poziomie.

Chociaż szczerze przyznam, że Brazylijczyk prezentował się dość dobrze. Przynajmniej miałem po nim miłe wspomnienia po pierwszej połowie. Kilka razy ładnie wyłuskał piłkę, tak w stylu Daniego. 3/4

Pep powinien tego zawodnika próbować na lewej stronie obrony. Może powalczyć z Abidalem, a na pewno ma większe możliwości od Maxwella jeśli chodzi o tą pozycję.

0

Damian

Wczoraj po meczu wykopali, dzisiaj były transportowane i jutro wylądują obie na Okęciu. Licytacja odbędzie się zaraz po rozładunku na lotnisku. :)

0

Valdek powinien dostać 7. Wprawdzie dwie bramki wpuścił, może nie zrobił przy nich wszystkiego, ale ogólnie rzecz biorąc uratował nas przed kompromitacją. Kilka świetnych interwencji, należy to docenić.

0

eldorado

Tylko przestań z tym "Pep wie", " Pep na niego stawia", bo to już było wałkowane wiele razy. Ibra gra, bo realizuje założenia taktyczne i tak wkoło. Jak się okazało Ibra musiał odejść i nie tylko przez jakieś kłótnie.

Mówisz, że Seydou jest rezerwowym. Ostatnio Pep był gotowy zrobić wszystko, żeby tylko ten zawodnik grał. Ustawiał Inieste po kątach, tam gdzie nie daje z siebie wszystkiego itp. Ten zawodnik jest bez formy od paru dobrych miesięcy. Za porażkę z Hercules nie winię tylko jego, bo to jest bez sensu, ale nie chodzi tylko o mecze, które nam nie wyszły. Zresztą nawet w formie jest zbyt słaby na pierwszy skład. Wolałbym, żeby Guardiola dawał szanse młodym pomocnikom, a mamy takich i to z ogromnym potencjałem. Wiele razy powtarzałem, że sympatia sympatią, a piłka to piłka i grać powinni najlepsi.

Zobaczymy może Pep zmieni swoje podejście, bo jak widać ktoś grający z głową daje drużynie więcej niż "realizujący taktykę pracuś".

0

W tamtym sezonie Ibra musiał siedzieć na ławie, żebyśmy mogli cieszyć się taką piękną grą Barcy. Teraz gdy Szwed odszedł nadeszła kolej na Keitę. Może wreszcie Pep zrozumie, że ten zawodnik może być najwyżej zmiennikiem, który wchodzi w drugiej połowie, żeby dać odpocząć gwiazdom. Oczywiście gdy wynik jest bardzo korzystny.

0

Ten Eto`o taki drewniak, kompletny brak techniki, aż się dziwię jak on takie bramki strzelał. Przypadek. Ibra go zjada na śniadanie, jak mogli go sprzedać po jednym sezonie :(((((((

0

Ja bym nie szukał winy w żadnych wirusach, czy bakteriach FIFA :).

Początek sezonu to zawsze wielka niewiadoma. U nas wszystko stało się jasne po pierwszym meczu z Racingiem kiedy spokojnie i efektownie ograliśmy ich na wyjeździe. Myślę, że zbyt szybko ekipa się rozluźniła, a że kolejnym rywalem był beniaminek to spokojnie damy radę.

Chyba nikt nie był przygotowany na odrabianie strat, bo wyraźnie nie potrafiliśmy nic zrobić. Dzięki Valdkowi nie doszło do sporej kompromitacji, jednej z większych w ostatnich latach.

Zawsze można dostrzec jakieś pozytywy. Chłopaki chcąc wymazać tą paskudną plamę wezmą się w garść i szybko powrócą do formy. We wtorek może być już tylko lepiej.

0

Ogólnie Javier wywarł dobre wrażenie, ale tak agresywnie grać nie może. Jeszcze nie można powiedzieć, że się przystosuje i będą z niego ludzie, ale są na to duże szanse. Na pewno większe niż w przypadku Ibry.

0

Dobrze, że ten mecz się skończył, bo goście mogli nas skompromitować na własnym stadionie. Chociaż nie ukrywam, że i tak narobili nam smrodu.

Po Keicie jeździł nie będę, bo po pierwsze nie mam już sił, a po drugie nie on sam zagrał kiepsko.

Dalej będę się upierał, że Maxwell umiejętności defensywnych ma za mało, żeby piastować rolę podstawowego LO w Barcelonie. Próbowałbym Adriano, albo starego, sprawdzonego Abidala. Obrona dzisiaj fatalnie, Victor uratował resztki honoru.

No cóż, Ci którzy powinni w ciężkich sytuacjach dać znak do boju zawiedli. Iniesta, Messi, nawet Xavi, potykali się o własne nogi, ale tak się niestety czasem zdarza. Villa? Trzeba dać mu czas, był trochę zagubiony. Zaczynam się martwić o Bojana, bo teraz kiedy dostaje szanse nie wykorzystuje ich, jeśli ma być kolejnym geniuszem wychowanym przez Barcę to niech zacznie zachwycać.

Skład trochę ryzykowny. Fajnie, że Pep od początku stosuje rotację i daje pograć nowym graczom, ale takie mecze na początku sezonu dają możliwość ogrywania się graczom podstawowym, pomaga im wejść w sezon i złapać odpowiedni rytm.

Porażka zasłużona, należy wyciągnąć wnioski i wrócić do swojej gry.

pozdro

0

constantine16

Prędzej spodziewałbym się jakiegoś błysku po Inieście, więc powinien zostać. Jak powiedziałem cała drużyna musi wziąć się do gry, bo zlekceważyli rywala i zostali ukarani.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?