0

Henry odchodząc nie powiedział, że Barca jest klubem jego życia, bo klubem jego życia jest Arsenal. Każdy mówi to co myśli.

0

A na temat Henrego i klubu jego życia co powiesz? :)

0

Nie chce mi się wyszukiwać wywiadów z Henrym, ale podejrzewam, że on na pewno nie powiedział, iż Barca jest klubem jego życia :). takich przykładów jest więcej, ale z reguły żegnają nas piłkarze zasłużeni, którzy w Barcelonie spędzili najlepsze lata swojej kariery. Cóż, ten klub tak funkcjonuje, ma mnóstwo kibiców i pozostawia trwały ślad wewnątrz każdego piłkarza, który miał przyjemność reprezentować jej barwy.

0

Zarówno Toure jak I Rafa mają prawo nosić Barcelonę głęboko w sercu. Byli jej częścią i osiągnęli mnóstwo wspaniałych sukcesów, stworzyli historię. W ich przypadku to już się więcej może nie powtórzyć.

Twoje uprzedzenie do Yay jest tak duże i ślepe, że każda wypowiedź nasuwa Ci masę argumentów przeciw niemu :).

0

Szkoda. Mógł jeszcze zostać chociaż na sezon, żeby być zmiennikiem Sergio. Chociaż gdyby osiągnął wysoką formę zapewne liczyłby się w walce o pierwszy skład na środku defensywy.

Najważniejsze jest porozumienie, więc Rafa żegna się z klubem w dobrych stosunkach po wspaniałych siedmiu latach.

Powodzenia.

0

W główkach Wam się przewraca :)

Po to jest ta strona, żeby można było śledzić wszystko co dzieje się wokół Barcy na bieżąco. Teraz jest przerwa w rozgrywkach to mówi się o transferach i spekulacjach. Gdyby podobne newsy się nie pojawiały mielibyście pretensje do redakcji, że zasypia i nie zamieszcza informacji na czas. Na tym to wszystko polega, Sport zamieszcza artykuł na temat Cesca to pojawia się on u nas. Proste.

Najśmieszniejsze jest to, że każdemu już się nudzi, a pod każdym newsem dotyczącym osoby Fabregasa pojawia się ponad 100 komentarzy, w tym 50 drzewek i proroczych ustawień na nowy rok. Jeśli Was coś nudzi, nie czytajcie i nie komentujcie.

0

Kuba1899

Thiago :)

0

W tym zawodzie trzeba mieć jasno określone cele. Gdyby Cesc powiedział Wengerowi, że chce odejść w tym okienku transferowym do Barcy to pozwolenie by dostał. Może trener próbowałby go zatrzymać, ale na pewno nie na siłę. Takie mieszanie i ględzenie jest śmieszne.

Może to jest gierka na podbicie kasy (mam nadzieje, że nasz zarząd nie popełni głupstwa, 40 baniek to maks), albo Fabregasa nie zobaczymy u nas w przyszłym sezonie i tyle. Po co bombardować ich ofertami? Poszukajmy lepiej innych opcji.

Cesc nie chce nikogo urazić, ale gdy powie wprost "chciałbym kiedyś zagrać w Barcelonie, ale mam ważny kontrakt z klubem i zostaję na kolejny sezon" to nic się nie stanie. Każdy rozsądny człowiek go zrozumie.

0

Sam już nie wie co ma ze sobą zrobić* :)

Wenger mówi nie, więc niech się Cesc jasno określi i najwyższa pora, żeby ten temat zakończyć.

0

Dawno bym podziękował i przestał nękać Arsenal ofertami. Cesc sam już nie wiem co ma se sobą zrobić. Z jednej strony kocha Arsenal, z drugiej chciałby wrócić do domu. Jednak poważna decyzja, odchodzę lub zostaję. Wtedy zaczniemy szukać innego pomocnika, a ogólnie to wolałbym, żeby do pierwszego składu wszedł młody Thiago. Oczywiście pozycja DM musi być wzmocniona jeśli Rafa odejdzie.

Ktoś mądrze powiedział, że za 5 lat to my będziemy mieli w składzie kilku Fabregasów ze szkółki. Nic na siłę.

0

"Mam duże oczekiwania, co do nadchodzącego sezonu, ale nie ukrywam, iż priorytetem jest wygrana właśnie w Champions League."

Jeśli wygrana LM jest dla Ibry takim samym priorytetem jak w ubiegłym sezonie to lepiej będzie gdy zasiądzie na trybunach przy okazji decydujących spotkań.

Niech gra i walczy. Jakby czegoś nie wiedział to Bojan mu pokaże na czym polega kopanie piłki w Barcelonie.

0

Ostatnio bardzo często zgadzam się z IceManem i teraz nie może być inaczej :). Może ktoś pamięta jak na początku trwającej już chwile historii pt. "Cesc w Barcelonie" zaliczałem się do skromnego grona przeciwników tego transferu. Powodów było kilka, m.in. właśnie zdolni młodzieńcy. W ubiegłym sezonie mogliśmy podziwiać Thiago w akcji. Może nie była to oszołamiająca ilość minut w pierwszym składzie, ale mi to wystarczyło, żeby zauważyć wielki talent u tego gracza. Czy nie lepiej teraz wprowadzić go do pierwszej ekipy. Niech nabiera doświadczenia i uczy się od najlepszych trenując z nimi. Sprowadzając Cesca utrudnimy rozwój młodym talentom, a to może się bardzo negatywnie odbić na ich karierze.

Wiem, że Iniesta lubi łapać kontuzje, znam także wiek Xaviego i wiążące się z tym ryzyko. Cesc jest bardzo dobrym pomocnikiem, na pewno dałby drużynie wiele, ale obecnie wydawania za niego tak dużych pieniędzy nie jest konieczne. Oczywiście trzeba zakupić jakiegoś defensywnego pomocnika, żeby chociaż w pewnym stopniu załatać dziurę po Toure.

Niczego nie wolno robić na siłę, jeśli Fabregas kocha Barcę to kiedyś do niej wróci.

0

To wszystko już dawno stało się nudne, a nawet wkurzające, ale patrząc na to jak ostatnio nasz klub działa na rynku transferowym wcale się nie zdziwię gdy do końca tygodnia Cesc będzie naszym graczem.

0

Seluk mieszał w głowie Toure, ale sam zawodnik wyraźnie o tym powiedział, więc po co szukać dziury w całym. Jego agent namawiał go do zmiany barw i jemu akurat chodziło tylko o zarobek, taka praca :).

Jednak moim zdaniem Yaya potrafi sam myśleć i podejmować poważne decyzje dotyczące swojej przyszłości. Zrobił jak zrobił, wiele różnych czynników na to wpłynęło i nadal twierdzę, że postąpił dobrze chociaż nas osłabił i to poważnie.

0

Jeszcze dodam, że to Ty żyjesz tymi najprostszymi sprawami widocznymi z punktu widzenia przeciętnego Polaka. To co mówi sam zawodnik nie może być prawdą, bo mało kto tak by się zachował i to jest ogólnie dziwne.

Toure postąpił dobrze. U nas jego kariera zatrzymałaby się w miejscu i tyle. Teraz mamy swojego geniusza Sergio, a Yaya zaczyna nowy etap kariery i życzę mu jak najlepiej. Nie skreślajmy też szans MC zbyt wcześnie. Kiedyś ta drużyna może wiele osiągnąć.

0

azulgranka

Słowa samego zawodnika do Ciebie nie docierają. Twój problem. Yaya kłamie i koniec. Na czym niby teraz ma mu zależeć. Przecież i tak nie powiedział wszystkiego, bo tylko delikatnie wcześniej dał do zrozumienia, że u nas czeka go ławka i tylko ławka, bo Sergio jest ohhh, ahhh i super.

Tak się składa, że dobrych parę lat śledzę poczynania Barcy. Nie wierzę, że Toure nagle z klasowego gracza, na którego drużyna zawsze mogła liczyć stał się słaby i nie warty czysto sportowej rywalizacji z Keitą, czy Busquetsem. No tak, zapomniałem Pep i jego treningi. Taki argument akurat do mnie nie przemawia. Wolę mówić o tym co widzę. Równie dobrze Toure na treningach może się starać, a znając jego podejście do zawodu jest to bardziej prawdopodobne.

A tak przy okazji zapytam, czy według Ciebie Zlatan zapieprzał na treningach, że Guardiola uporczywie na niego stawiał i stawiał? Ja jakoś w nim zaangażowania i woli walki nie widzę. Chyba, że wszystkie siły traci na treningi, potem już nie daje rady.

0

Ja wiem, że ciężko jest pojąć niektóre sprawy. Odejście do średniego klubu, żeby grać z bratem i ciężko pracować na sukcesy jest dziwne i rzadko spotykane. Pieniądze na pewno odegrały pewną rolę, ale nie sądzę, żeby to była rola kluczowa. Jak powiedziałem u nas jego szanse na grę spadły, żeby nie wiem jakie mecze rozgrywał. Był skazany na zmiennika Sergio pomimo tego, że przerasta go umiejętnościami. O Kecie po raz kolejny nawet nie wspominam :). Ja go po prostu rozumie, bo wiem, że nie każdy piłkarz jest taki sam i myśli tylko o napchaniu kieszeni.

0

azulgranka

Skoro po przeczytaniu tego tekstu nie rozumiesz powodów jego odejścia to chyba coś z Twoim rozumieniem jest nie tak :). Nie chcę podejmować kolejnych dyskusji na ten temat, bo wiele ich było, ale biorąc pod uwagę to co mówi sam zawodnik i to w jaki sposób był ostatnio traktowany osobiście wcale mu się nie dziwię.

Może akurat kiedyś drużyna Manchesteru City zabłyśnie i zacznie wreszcie coś zdobywać. Zakup takich klasowych graczy musi w końcu przynieść efekty.

0

Bardzo dobry i zasłużony zawodnik opuszcza nasz klub. Mam nadzieję, że jeszcze pogra kilka lat na dobrym poziomie. Moim zdaniem mógł jeszcze zostać, bo dzięki swojemu doświadczenie wiele razy brylował w defensywie.

Co teraz? Myślę, że powinien zostać Caceres. Ja od zawsze widziałem w nim przyszłościowego obrońcę i należy dać mu szanse. Ma charakter i dobre umiejętności. Ucieka nam także DM. Teraz już praktycznie jesteśmy zmuszeni do wzmocnienia linii pomocy. Działać panowie, działać, bo czas biegnie.

0

Moim zdaniem ktoś kto pisze takie głupoty nic nie wie na temat Toure, jego występów i przebiegu ubiegłego sezonu. Na dodatek totalnie ignorujesz to co sam piłkarz powiedział z góry twierdząc, że kłamie i owija sobie kibiców Barcy wokół palca. Śmieszne. Jeszcze raz przytoczę słowa IceMana: Typowe rozumowanie statystycznego Polaka.

0

Widać jaki poziom dyskusji Cię satysfakcjonuje. Więc wyrównam do niego i powiem, że wisi mi to co mówisz i myślisz.

Szkoda tylko, że tak mocnych określeń używasz a taką masz skromną wiedzę odnośnie tematu Toure i jego odejścia.

0

Są granice. Wyrażając swoje zdanie obrażasz danego piłkarza. Wygłaszasz teorie, które według Ciebie są prawdziwe i tyle. Jak już mówiłem: nie mierz innych swoją miarą.

Dodano: 2010-07-22 10:53:49, autor: barca_fan10

"Teraz czekam na komenty " Super Yaya jestes wielki mam nadzieje ze kiedys wrocisz"

To w mojej opinii są brednie i czysta prowokacja. Do tego dochodzi reszta Twoich wypowiedzi. Kto jak kto, ale Ty na pewno nie będziesz mnie uczył kulturalnej dyskusji.

pozdrawiam

0

Po pierwsze nie kreuję się na idealnego człowieka, bo nim nie jestem i nikt nie jest. Próbując zainicjować wymianę argumentów z Tobą doszedłem do wniosku, że nic konkretnego do powiedzenia nie masz. Nawet zbytnio się nie szarpałeś. Zresztą żadnych pojedynków nie mam zamiaru prowadzić tylko nie znoszę jak ktoś bredzi głupoty obrażając tym samym zawodnika, który zapracował sobie na szacunek. To już temat zakończony, bo gdyby nie słynna już "pułka" zapewne głosu byś nie zabrał. Po co mówić jak się nie wie co powiedzieć.

Jeśli chodzi o błąd ortograficzny to po pierwsze nie bierzemy udziału w dyktandzie. Po drugie pisząc szybko każdy może się pomylić, tym bardziej, że akurat poprawne napisanie danego słowa nie jest priorytetem. Ogólny sens wypowiedzi się liczy.

Niewiedza? Zapewne tak, czasy uczenia się odmian i zasad pisowni mam już za sobą. Błąd, pomyłka, gafa interpretuj to sobie jak chcesz.

0

Już Ci powiedziałem, że wypomnienie mi jednego błędu ortograficznego nie da Ci żadnej przewagi, którą jak widzę próbujesz sobie wypracować. Ogólnie nadal nic sensownego nie stworzyłeś oprócz marnej teorii spiskowej dotyczące odejścia Toure. Tu akurat jak już mówiłem IceMan powiedział wszystko na Twój temat, więc powtarzał się nie będę.

0

barca_fan10

Czasem lepiej napisać mądrze niż dobrze :).

0

leito

Na ten temat mówiło się wiele i nie ma sensu znowu rozpoczynać tej dyskusji na nowo. Moim zdaniem Pep nie traktował wszystkich sprawiedliwe. Nie chodzi tu tylko o pojedynek Sergio vs Yaya. Pisałem wiele razy, że wprowadzenie do drużyny równych i równiejszych zacznie nam szkodzić o ile już nie zaczęło.

Decyzje Guardioli też można kwestionować, bo jest człowiekiem i jak każdy popełnia błędy :).

0

barca_fan10

Jeśli to miał być atak skuteczny to gratuluję. Gdybyś częściej czytał moje komentarze zauważyłbyś, że z ortografią jest u mnie całkiem dobrze (nie wiem jak to się ma do znajomości Barcelony).

Jeśli tak bardzo chcesz znać mój wiek to mam 23 lata, niektórzy użytkownicy to wiedzą, więc dobrze myślałeś na początku.

Błąd jak błąd, każdemu zdarzyć się może, co nie zmienia faktu, że jest mi okropnie wstyd. Wsadziłem wojsko do szafy :D

Jeszcze raz przepraszam. Wolałbym jednak, żebyś przedstawiał argumenty powiązane z tematem.

0

Półki oczywiście miało być :). Przepraszam.

0

Busquets nie jest dla mnie graczem słabym. Jest dobry, ale tylko dobry. Mnie osobiście niczym wielkim nie zachwycił. Ma swoje zalety, ale ma też wiele wad. Rozwija się, miło się na to patrzy, że mamy szanse znowu dorobić się klasowego grajka, ale brak solidnej konkurencji może go zniszczyć.

Toure to zawodnik z najwyższej światowej pułki. Doskonałe warunki fizyczne i jednocześnie dobra koordynacja, bardzo dobra technika, szybkość, kreatywność, wszechstronność. Znakomity w obronie, a także w ataku. Silny psychicznie, potrafi pociągnąć drużynę do walki. Co tu dużo mówić klasa i już :).

Czy narzekam? Mogę sobie trochę ponarzekać kiedy tracimy tak wartościowego gracza.

0

leito:)

Gdybym wiedział, że połapanie się do kogo piszę sprawi Ci takie problemy każdy komentarz zaczynałbym w taki właśnie sposób jak teraz. Chyba sam wiesz o czym pisałeś i skoro poruszam ten sam temat odpowiadając jasne jest, że nie zwracam się do kogoś innego.

Myślałem, że sobie szydzisz z powodów jakie podał Turek, by tym samym zarzucić mu sprzedanie się :). jeśli tak nie było przepraszam, że na Ciebie naskoczyłem. Najwyraźniej w tym akurat wypadku wietrzenie podstępu było błędem.

Nie będziemy rozstrzygać kto z kim i kiedy przegrał, bo nie dojdziemy do porozumienia.

Znam sytuację, śledzę poczynania Barcy na bieżąco, znam obu grajków i wiem na co ich stać. Moim zdaniem Pep na siłę chciał promować Sergio tym samym stopując jednego z najlepszych DMów jakiego klub miał. Wiele razy powtarzałem, że Yaya się starał, przecież rozgrywał kapitalne mecze gdy dostawał szansę, po czym znowu wędrował na ławkę.

Jeszcze wypada wspomnieć o Seydou :). On też jest taki arcydobry? Ile razy domagano się wpuszczania Toure za Malijczyka?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?