0

IceMan bardzo trafnie Cię podsumował. Typowe pieprzenie statystycznego Polaka. Kasa, kasa, oszust, sprzedał się itp.

Nie mierz kogoś swoją miarą. Są ludzie dla których pieniądze nie odgrywają pierwszoplanowej roli. Może to Ci się wydać dziwne, ale piłkarze też do takich ludzi należą.

0

barca_fan10

Wiesz jak bardzo zależy mi na tym, żeby przekonać Cię do zmiany zdania? Nie muszę chyba odpowiadać.

To tak jakbym miał przekonywać fanatyków Ibry, że ich idol jest za słaby na Barcę. To nie jest realne i mija się z celem. Wolę wyrazić swoje zdanie i podyskutować z ludźmi, którzy potrafią dyskutować na odpowiednim poziomie.

0

To czym się kierował. Jasna sprawa, nie muszę zgadywać o czym myślisz, ale to już Twój problem. Każdy ma swoje wizje.

Kwestia rywalizacji była poruszana wielokrotnie. Yaya rywalizował z Sergio oczywiście, Pep był jednak cichym bohaterem w tej potyczce.

Busquets sobie poradzi, ale nasza gra może stracić na jakości. Tak zresztą było już w ubiegłym sezonie.

0

Zanim zaczniesz filozofować i pouczać innych zastanów się co sam sobą prezentujesz. Nie jestem tutaj od dziś, takich jak Ty było wielu.

Dobra rada: weź sobie do serca regulamin i ostrzeżenie :). Bo za chwilę nie będziemy mieli okazji omijać wzrokiem Twoich mądrości.

0

barca_fan10

Jeśli Ci coś nie odpowiada nikt Cie nie zmusza do czytania, bądź wypowiadania się. Ty moim zdaniem też piszesz bzdury i jakoś nikt Cie nigdzie nie odsyła.

Żyj sobie dalej ze swoimi przekonaniami, a jak boli Cię to, że ktoś szanuje Toure to jak powiedziałem: droga wolna.

0

Przegrał rywalizację z Guardiolą... Skończcie już żyć w przekonaniu, że Sergio może się równać z Toure patrząc na możliwości piłkarskie. Inny świat, inny przedział klasowy.

Nie jest już naszym piłkarzem to fakt, ale szacunek dla niego za to, że zawsze dawał z siebie wszystko i pomógł drużynie osiągnąć wspaniały sukces jakim było wygranie 6 trofeów.

0

Ja też zawsze uważałem Bojana za takiego skromnego i bojaźliwego chłopczyka. Nie wiem jak można zarzucić mu brak pokory. Może chciał po prostu pochwalić swoich kumpli z drużyny.

Nabiera ciała i dobrze, bo tej siły zawsze mu brakowało. Jestem pewien, że w sprawiedliwej walce ma wielki szanse na posadzenie Ibry na ławce. Oby tylko Pep znowu go nie ograniczał.

0

Niech Ibra podejmie walkę jak zawodowiec. Bez płaczu, lamentu i żalenia się dziennikarzom. Czekam na to. Ma solidnych konkurentów. Nie wliczam w to Davida i Messiego, bo przy nich ten kolos jest malutki, ale Pedro i Bojan są godnymi rywalami w walce o pierwszy skład. Tyle, że oni są ambitni i dla nich najważniejsze jest dobro klubu i gra z miłości do barw.

Obawiam się, że Zlatko będzie jedynie wykorzystywany przy okazji rotacji składu :).

0

Też dokładnie nie pamiętam, ale obawiam się, że gigant Messi więcej razy trafią głową do siatki :)

0

Temat Pepa i jego podejścia do Ibry był wielokrotnie poruszany. Na całe szczęście trener przejrzał na oczy. Może nie odpowiednio szybko, ale na tyle szybko, żeby uratować nam tytuł mistrza kraju. Jak to się mówi lepiej późno niż wcale.

Nie mówię, że Ibra nie pokazał nic, owszem strzelał asystował, ale udowodnił też, że do stylu Barcy nie pasuje (albo nie zależy mu na wpasowaniu się). Nie mam nic przeciwko zatrzymaniu go na Camp Nou. Obawiam się tylko, że możemy mieć przez niego sporo problemów jeśli będzie rezerwowym, a moim zdaniem będzie siedział, bo do Davida mu brakuje sporo, a o reszcie nawet nie wspominam. Kto ma siedzieć Messi, Pedro? Nawet Bojan udowodnił, że może dać tej drużynie znacznie więcej niż jego przereklamowany kolega.

Wierzę, że Guardiola w końcu zacznie stawiać na ludzi, którzy są coś warci na boisku, a nie tylko na papierze w historii przeprowadzonych transferów.

0

Mały błąd. Nie nawiązuję do pierwszego komentarza tylko do drugiego. Teraz dopiero zauważyłem, że stawałeś w obronie Szweda znacznie wcześniej :)

0

haha. To może jednak jesteś wiernym kibicem Zlatana? Dalej nawiązuję do Twojego pierwszego komentarza pod tym newsem.

Nikt nie nakazuje Ci Bojana uwielbiać, ale zanim go objedziesz wypada, żebyś coś na temat jego występów w ubiegłym sezonie wiedział. To że chłopak w takim wieku odsyła na ławkę "wielką gwiazdę światowego formatu" już coś oznacza i daje do myślenia.

Należy też zwrócić uwagę na to jak grała Barca z Bojanem w składzie, a jak z Ibrą. Ja tego nawet nie powinien pisać, przecież jesteś kibic i śledzisz poczynania swojej drużyny od 1994 roku.

0

Ja kibicuję od 1965 roku i na pewno mam więcej lat niż Ty. Jeszcze coś?

Nie mówię, że każdy inny jest świeży, ale wyciągam wnioski z Twojej wypowiedzi.

"zxaden Bojan tylko Zlatan koniec"

"potrzebny Guliwer w druzynie liliputow i koniec"

Ta pisze ktoś kto jest wiernym kibicem od wielu lat i wszystko co związane z Barcą nie jest mu obce? Tak ma być i koniec! A gdzie wnioski z poprzedniego sezonu? Masz prawo do swojego zdania, ale ja tu nie widzę żadnego sensownego argumentu. Potrzebny Guliwer w drużynie liliputów... heh też mi coś. Niech ten Guliwer chociaż rywalom przeszkadza, a nie tylko swoim.

0

fhero

Czasem ktoś palnie jedno zdanie i już wiadomo, że świeży i mało wie na dany temat. Ostatni sezon doskonale pokazał, że Zlatan może mieć nawet 3 metry wzrostu, ale jak będzie człapał po murawie to z główki prędzej Messi coś ustrzeli. Przykładów było setki, więc zanim napiszesz coś na temat Bojana zobacz kilka spotkań z jego udziałem. Jakość gry całej ekipy była o niebo lepsza.

0

Jak czytam takie komentarze to jestem pewien, że Barcelonę oglądasz tylko na PlayStation.

0

Moje zdanie jest podobne. Pewnie Ibra dowiedział się jaką rolę prawdopodobnie będzie spełniał w nowym sezonie. Może go to zmotywuje do ciężkiej pracy, a może nie i zdecyduje się na odejście. Obie wersje mogą przynieść nam korzyść.

0

Niech Ibra zostanie. jak już mówiłem nikt nie da za niego dobrej kasy. Mam tylko nadzieje, że Szwed będzie walczył o pierwszy skład jak zawodowiec, a nie cipa za przeproszeniem i ewentualną ławkę przyjmie z honorem. Swoją moc utraci jedyny mądry argument "pierwszy sezon". teraz jego obowiązkiem jest pokazanie, że wydane pieniądze nie były wyrzucone w błoto (marne szanse).

Moim zdaniem czeka go rola rezerwowego o ile Pep znowu nie zrobi z niego świętej krowy, która gra za nazwisko.

Ilość strzelonych bramek i zaliczonych asyst marnie wygląda przy ogólnym poziomie jaki prezentował. A to, że pod koniec sezonu przegrał rywalizację z Bojanem mówi samo za siebie. Wystarczy chcieć i mieć jakieś ambicje, a można zrobić wszystko. Ibra ambicji i chęci nie ma. Mówił, że przychodzi, żeby wygrać wreszcie LM. W półfinale stał jak cielak i znaczył tyle co nic. Tak zachowuje się zawodnik, który koniecznie chce coś osiągnąć?

Opuścił Inter i nagle ta ekipa zawojowała Europę :). Szereg przypadków? wątpię.

0

Miliony wersji na temat Cesca i innych grajków, a tu nagle jedno konkretne doniesienie i transfer? Czekam na oficjalne potwierdzenie. Adriano to dobry zawodnik, obyty w lidze, byłby dobrym wzmocnieniem.

0

Wielkim fanem Henka nie byłem, ale szanuję go jako piłkarza i jestem mu wdzięczny za wszystko co zrobił dla Barcy. Powodzenia :)

0

Z wiadomych powodów kibicowałem Hiszpanii. Po tym jak ograli Niemców byłem niemal pewny ich zwycięstwa. Dostosowują się do poziomu rywala, grają tak żeby wygrać i to się ceni. Może nie zachwycali, ale momentami pokazywali piękną grę jaką możemy się zachwycać oglądając naszą Barcę.

Gratulacje dla Andresa i reszty naszych chłopaków. To co piłkarze Barcelony reprezentujący swój kraj na MŚ osiągnęli w ostatnich latach budzi podziw. Są wielcy, potwierdza to ich gra i ilość wygranych trofeów. Możemy być dumni.

0

Moim zdaniem na obecną chwilę Ibra jest rezerwowym. przód należy do Pedro, Davida i Leo. Wychodzi na to, że zawodnik krojący ogromną kasę będzie rezerwowym. Znając życie narobi masę bałaganu swoimi foszkami i tyle. Czysto sportowej walki bym się raczej po nim nie spodziewał. Mam do tego pełne prawo, ubiegły sezon jest odpowiedzią.

Przeczuwam, że Szwed zostanie i wcale nie jestem z tego powodu zadowolony.

0

Zakup Ibry był jednym z najmniej przemyślanych i mocno przepłaconych transferów. Nie dziwmy się teraz jeśli w przypadku jego odejścia cena będzie znacznie mniejsza. Inne kluby po prostu bardziej liczą się z kasą.

0

Chcemy zaoszczędzić? Jest taki Pan, który zarabia pokaźne sumy, a może spokojnie zostać zastąpiony Bojanem. Na dodatek nic szczególnego do drużyny nie wnosi i istnieje duże prawdopodobieństwo, że w nowym sezonie będzie dużo czasu spędzał grzejąc ławeczkę. Faktycznie, gdzie tu logika?

0

Iceman

Dokładnie.

Jeśli Pep myśli, że Javier załata dziurę po Toure to jest w wielkim błędzie.

U Argentyńczyka podoba mi się jedynie gra w odbiorze. Może jest także świetnym przywódcą, ale to nie u nas. My swojego wodza mamy :).

Z drugiej strony Mascherano powinien się dobrze zastanowić. Chyba, że chce cały sezon mocować się z czarnymi siłami Busquetsa i siedzieć na ławce.

0

Ja już mówiłem. Typowe polskie bredzenie o kasie. To, że każdy z Was dostając kilka baniek więcej na siłę zmieniłby klub nie oznacza, że postąpi tak Toure. Podał też inne powody, ale jak widać nie chcecie ich interpretować, bo kłócą się z Waszymi wersjami.

Seluk swój udział ma, ale ostateczna decyzja zawsze należy do piłkarza. Pep nie zapewnił, że jego sytuacja w przyszłym sezonie ulegnie zmianie. No jak miał to zrobić? Nie może zranić Sergio, a już na pewno nie swojego ukochane Seydou.

Powtarzam, nie jestem wrogo nastawiony do wyżej wymienionych panów, ale moje zdanie pozostaje niezmienne: żaden z nich nie może równać się z Toure. Cofnęliśmy się do tyłu. Zrobiliśmy to rok temu i popełniamy znowu ten sam głupi błąd. Znając życie wszystko się z czasem zemści.

0

IceMan

Ale tego się od DM nie wymaga :). On ma grać dobrze w odbiorze, a jeśli robi coś więcej to jest zły. Co raz częściej trafiają się komentarze mówiące o tej grze w destrukcji co rzekomo nie było i nie jest mocną stroną naszego byłego już pomocnika. Dla mnie to jest dziwne, bo doskonale pamiętam to w jaki sposób grał Toure i jak świetnie radził sobie w rozbijaniu akcji rywali. On nawet nie musiał wchodzić w bezpośredni kontakt, bo samym inteligentnym ustawieniem się zabijał każde natarcie w zarodku. Widać szybko można wiele rzeczy zapomnieć. Najłatwiej jest powiedzieć: "Pep stawiał na Sergio to znak, że jest lepszy od Toure".

0

Widać jak z punktu widzenia przeciętnego Polaka wygląda sytuacja z odejściem Toure. Poleciał na kasę i tyle. Nie oceniajmy innych swoją miarą.

Chciał grać, nie dostawał zbyt wielu minut chociaż gdy już był na boisku grał dobrze, a nawet świetnie. Tu nie chodziło o rywalizację na linii Yaya - Busquets tylko Yaya - Busquets, Guardiola.

A Keita? Pep na siłę pchał go do składu nawet jak nie był w dobrej kondycji fizycznej i grał fatalnie. Nie ma co się rozwodzić. Toure odszedł i postąpił właściwie. Wyraźnie powiedział, że branie kasy za siedzenie na ławce jest bez sensu.

0

Ja jednak bym spalonego nie zagwizdał.

Jeśli chodzi o Hiszpanię to myślę, że grając w taki sposób jaki prezentowali do tej pory zostaną rozjechani przez Niemców i podzielą los Argentyny. Del Bosque musi wreszcie posadzić Torresa, bo ten zawodnik najczęściej spełnia taką rolę jaką u nas Ibra - "przeszkadzacza" :). Kiedy schodzi Fernando gra zaczyna się kleić, więc coś jest nie tak.

Niemcy grają cholernie dobrze i konsekwentnie. Sztab szkoleniowy odrabia swoje prace domowe i jeśli w grze Hiszpanii nic się nie zmieni to skończy turniej przed czasem.

0

Diego wierzył, że jego taktyka na Messiego sprawdzi się z fenomenalnymi na tym turnieju Niemcami? Podać do Leo on będzie myślał, kreował, a Tevez ma szarpać i harować za pół zespołu.

Żenada! Bezmyślne ustawienie, brak reakcji, ale co się dziwić. Niemcy są faworytem i grają jakby wszystkie swe umiejętności przekazały im kadry Francji, Brazylii, czy właśnie Argentyny. Tworzą historię.

Szkoda mi Messiego. Dlaczego nie dostał szansy gry na swojej pozycji. Di Maria na prawej flance był bezproduktywny.

0

To jest właśnie dziwna sytuacja. Yaya grał mniej, łapał po kilka minut w meczu, a potrafił rozegrać spotkanie o jakim Sergio na razie może tylko śnić. Co tu dużo mówić. Klasa! Oddajemy klasowego DMa zostawiamy solidnego. Jeszcze raz pytam gdzie postęp?:)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?