0

"Ta... a jak Messi strzelil (Henry tylko przyjal) brame ręką?? Nazywaliscie go Bogiem itp... "

proszę powiedz kto nazwał Messiego Bogiem?

"Taka jest pilka i bledy sedziow to rowniez jej piekno. " jeśli dla Ciebie błędy arbitrów upiększają piłkę to gratuluję :)

0

Marcin Gaucho

Po pierwsze nie nazwałem Henrego śmieciem, tylko stwierdziłem, że zachował się jak śmieć.

Po drugie: musisz znaleźć różnicę jaka dzieli zagranie ręką od zagrania ręką :). ja jakoś nie wrzucam wszystkiego do jednego worka.

0

Moyart

Ta dyskusja nie jest śmieszna.

Kolega KucharJuve podał doskonały przykład, który pokazuje jak powinien zachować się prawdziwy profesjonalista w takiej sytuacji.

Może i masz rację. Każdy ma swoje zasady i teorie. Nie porównuj durnego ciągnięcia za koszulkę z ewidentnym zagraniem ręką. Daleko mam sędziego i jego ułomność. gdzieś mam beznadziejne przepisy, które w takiej sytuacji mówią: "Sędzia nie widział, bramka słuszna". chodzi mi o samo zachowanie piłkarza. gościa, który szczyci się mianem legend światowej piłki i ma stanowić przykład dla młodych. Ciebie to bawi, więc nie mamy o czym gadać. w Twojej opinii Heniek "zrobił swoje", dla mnie zachował się jak śmieć.

Nie jestem kibicem Barcy, bo tak powiedziałem? krytykowałem Messiego po jego zagraniu ręką i krytykuję Henrego. Jest piłkarzem drużyny, którą kocham i szanuję o wiele dłużej niż on sam. mam prawo tak jak każdy wypowiedzieć swoje zdanie.

"Ty masz co niedziela chodzić do kościoła, nie przeklinać i odrabiać lekcje" co niedzielę chodzę do Kościoła, nie przeklinam i odrabiam lekcje. na dodatek regularnie ryzykuję życie,żeby tacy jak Ty mogli spać bezpiecznie :). taka moja praca. staram się jakoś przestrzegać pewnych zasad, chociaż nie płacą mi takich sum jak Henrykowi. robię to dla siebie.

"Gdyby piłkarz Realu tak zrobił to byłbym zły ale tu chodzi o przywiązanie do Barcy a nie o fakt jak się zachował.Proste. " dla mnie to nie jest proste. dla mnie to jest idiotyczne...

i ostatni cytat kończy naszą dyskusję. pozdrawiam.

klemens

Henry powiedział, że piłka odbiła się od jego ręki.

Prawda jest inna. to jego ręka odbiła się od piłki :). Trochę nie pojmuję Twoich intencji. dlaczego teraz? bo wczoraj to miało miejsce i wzbudziło olbrzymie kontrowersje. o takich sprawach powinno się rozmawiać, tym bardziej, że stanowią one problem w współczesnej piłce.

0

Bardzo ciekawi mnie kwestia tego "odruchu".

Mówimy o piłkarzu, który całe życie siedzi w zawodowym footballu. przez ten czas chyba powinien sobie wyrobić odruch powodujący chowanie ręki, a nie użycie jej do zatrzymania piłki w boisku. to nie jest junior, tylko zawodnik o wyrobionej marce, który przybył do Barcelony ze względu na szacunek do barw i filozofii klubu.

0

Moyart

Jeszcze jedno: Ja się NIE BRONIĘ!!!

dlaczego mam się bronić? bo skrytykowałem Waszego Idola? mam do tego prawo. widziałem sytuację i nie uwierzę, że w tym zagraniu nie było celowości.

Śmieszą Cię moje argumenty a mnie śmieszą Twoje.

Zrobił swoje? to nie siatkówka, on ma grać zgodnie z zasadami i swoje będzie robił gdy ich będzie przestrzegał, to jego obowiązek i tyle.

0

freestyle200

Fakt, jest wielkim piłkarzem, ale wczoraj akurat tego nie potwierdził niestety.

Moyart

jakie ofiary? reprezentacja Irlandii, która akurat nie była gorsza. zrobił swoje? jasne, trafne rozumowanie. Co byś powiedział gdyby zrobił to jakikolwiek piłkarz Realu Madryt?? proszę, nie mów tylko, że byś go bronił.

W piłce obowiązują zasady. każdy kto je łamie oszukuje. czy to jest takie trudne?

Krótko: Celowe zagranie ręką Henrego, niesłuszny awans na MŚ. każdy niech sobie myśli co chce, ja takie zachowanie potępiam i tyle. może dlatego jestem kibicem Barcelony właśnie. coś więcej niż klub i oklepana zasada jak sędzia nie widzi to mogę nawet narobić przeciwnikowi na głowę.

Pique po meczu z Chelsea przyznał, że gdyby był sędzią podyktowałby karnego po jego zagraniu ręką. można? :)

0

Nietrafiony? przewinienie jak każde, prawda? jest ich wiele w każdym meczu przecież. różnica jest inna. Sędzia ukarał faulującego czerwoną kartką, a gdyby akurat nie zauważył, że zagranie było celowe? piłka to gra błędów, ale błędy popełniają nie tylko sędziowie, ale też piłkarze. gra zgodnie z zasadami fair play obowiązuje każdego, nie tylko arbitra.

0

freestyle200

Jadę samochodem, zapieprzam 180 na godzinę w terenie zabudowanym, wjeżdżam w grupkę dzieci na przejściu dla pieszych, są ofiary. Policji akurat nie było.

W sali rozpraw tłumaczę się tym, że pretensje należy mieć jedynie do policji, bo akurat mnie nie namierzyli, a ja wykorzystałem ich nieudolność. wyrok: NIEWINNY :)

ja kogoś oszukałem? od czego jest policja, właśnie od pilnowania porządku. gdyby każdy szedł takim tokiem rozumowania to na drogach mielibyśmy cmentarz, a na murawie walkę o to kto lepiej wykiwa arbitra.

0

Moyart

Co mecz jest kilkadziesiąt zagrań nie zgodnych z zasadami? zgadza się. Przecież faul to już jest złamanie przepisów, ale podłe i celowe wejście w nogi przeciwnika, które kończy się otwartym złamaniem i długotrwałą kontuzją to już jest czyste chamstwo. następnie idiotyczne tłumaczenie nie zrobiłem tego specjalnie i głupie uśmieszki po samym incydencie (chodzi mi o kontuzję Wasyla) ociera się o kompromitację.

Przewinienie, a przewinienie to zasadnicza różnica. Bądźmy sprawiedliwi. Takie zachowanie zasługuje na pogardę. nieważne czy zrobi to Messi, Henry, Xavi, czy jakikolwiek inny piłkarz.

0

Czegoś tutaj nie pojmuję? Co mnie obchodzi, czy Henry akurat miał taki odruch? ta piłka powinna wyjść poza boisko, Thierry celowo pomógł sobie ręką aby ją opanować. Niech głupio nie bredzi, że to był przypadek. Był to w pełni świadomy ruch ręką w kierunki piłki. celowe złamanie przepisów i niesłuszna bramka. tu akurat nie ma co rozpaczać, bo niesłusznych bramek wpada mnóstwo, ale zwróćmy uwagę na stawkę tego meczu.

Heniek zachował się beznadziejnie i tyle. Nie spodziewałem się tego po nim. Taki zawodnik o tak wyrobionej marce powinien zachować się inaczej. Skoro już jest po fakcie wypada przeprosić i przyznać się do błędu.

Po co przywołujecie incydenty o podobnej historii? Każdy zawodnik za takie zagrania zawsze jest krytykowany. Sędzia niczego nie zauważył, ale my to widzieliśmy i przyznam szczerze mocno zawiodłem się na naszym napastniku. Tego Guardiola na pewno go nie uczył.

0

bonjaskyboniek

Ja CI powiem tylko tyle: idę o zakład, że gdyby to Cristiano Ronaldo zrobił w jakimkolwiek spotkaniu to zwyzywałbyś go od szmat, nażelowanych pedałów, oszustów itp. dodatkowo objechałbyś sędziego i całą resztę tych, którzy próbowaliby go bronić.

Fakt, Heniek to nasz piłkarz, ale to nie znaczy, że powinniśmy go bronić, powinniśmy się wstydzić, że zawodnik reprezentujący barwy Barcelony w taki sposób zapewnia awans swojej drużynie i jeszcze z tej bramki się cieszy. radość? z czego? zabrakło umiejętności to trzeba było oszukać sędziego, rywala, kibiców i chyba samego siebie. skoro nie zabrakło mu odwagi, żeby potem spojrzeć Irlandczykom w oczy to powinno mu jej wystarczyć na przyznanie się do winy.

0

Nauczka na przyszłość. Messi musi czasem próbować uderzyć najprostszym sposobem, dziś mógł Osasunę dobić. Jest gwiazdą, ale dobro drużyny jest najważniejsze.

Rywal zasłużył na ten punkt i nie ma co szukać winy u sędziego. Nie przyłożyliśmy się dobrze do tego spotkania i mamy tego rezultat.

pozostaje wyciągnąć odpowiednie wnioski i dać z siebie wszystko w środę.

0

Sciah

Teraz już lepiej :). Strzał z dystansu a strzał z dystansu to różnica. chociaż pamiętam piękne parady Buffona, który wyciągał niemożliwe okienka, a i Cech w latach świetności swoimi skrzydłami też czynił cuda. Nie chodzi mi tylko o strzały z dystansu.

Bykunn

Teraz już się nie tłumacz. Strzeliłeś starą śpiewkę. jak Iker coś złapie to czysty fuks i nieporadność napastnika. Przecież wyraźnie napisałeś, że to nic nadzwyczajnego. To samo można powiedzieć o interwencjach Valdka z Valencią. Oczywiście moje zdanie jest zupełnie odmienne, obaj bramkarze pokazali klasę i ogromne umiejętności. Traktujmy każdego na równi.

Kwestia strzałów z dystansu wyjaśniona wcześniej.

Valdes lepszy od Casillasa? Zależy z której strony na to patrzeć. Jeśli chodzi o obecną dyspozycję to może i prezentuje się lepiej, chociaż praktycznie co mecz stoi tylko między słupkami, ale patrząc na umiejętności to moim zdaniem nasz golkiper jest gorszy, ale czy to ważne?

0

Bykunn

Idąc Twoim tokiem rozumowania można stwierdzić, że w meczu z Valencią Valdes nie wykazał się niczym wielkim, bo to Silva i Mata okazali się kalekami i strzelali prosto w niego.

Jeśli VV ma zostać wreszcie doceniony i otrzymać coś więcej niż Trofeo Zamora to tak będzie. On sam musi sobie na to zapracować i przyznam, że ku temu zmierza.

Sciah

Klasowy bramkarz nie powinien tracić bramek z dystansu, a więc Valdes klasowym bramkarzem nie jest? Bo bramki z dystansu wpuszcza.

0

Valdek był jednym z najlepszych na boisku. Uratował nam punkt i chwała mu za to.

0

Rozbrajają mnie niektóre komentarze. Skąd Wy wiecie gdzie Pan Orłowski znajduje informacje na temat danej drużyny, czy jej piłkarzy? Czy to ważne? Liczy się to, że solidnie przygotowuje się do meczu, mądrze mówi i przede wszystkim potrafi poprawnie czytać nazwiska poszczególnych zawodników. Jeśli korzysta z Internetu to jego prywatna sprawa. Najważniejsze, żeby powtarzał informacje sprawdzone, a nie jakieś durne ploty wyssane z palca.

Jeden z najlepszych polskich komentatorów i dziennikarzy. Krótko i zwięźle :)

0

W kwestii Zlatana i komentarzy podczas meczu absolutnie się z Tobą zgadzam. Wątpię, czy akurat mówimy o kibicach Barcelony, czy zwykłych narwańcach, którzy chcą wywołać podniecające ich kłótnie.

Nazwałeś kibiców Barcy najgłupszymi i na pierwszy rzut oka można wnioskować, że mierzysz do wszystkich.

Nigdy nie możesz być pewny kto kryje się za nickiem i jakim jest kibicem. najzdolniejsi i tak są skutecznie powstrzymywani banami, więc tragedii nie widzę.

0

zoltan87

Na jakiej podstawie wyciągasz wnioski o małej inteligencji kibiców Barcelony. Dlaczego mówisz o wszystkich? Oczywiście zdarzają się wpisy, które ciężko się czyta, ale to zawsze są osobiste poglądy każdego użytkownika a nie ogółu.

0

Na to co robił Iker w meczu z Sevillą nie ma stosownego określenia. po raz kolejny muszę się zachwycić grą tego bramkarza, chociaż jest on nr 1 w Realu.

Znowu Trofeo Zamora trzeba traktować z przymrużeniem oka. Victor praktycznie nie miał pracy, a nawet zdarzył mu się błąd naprawiony przez kolegów z zespołu. Iker spisywał się świetnie, ale ma przed sobą takich geniuszy jak Marcelo i dzięki nim w klasyfikacji na najlepszego bramkarza nigdy nie będzie przodownikiem.

0

Messi to ma takie naciągane 6 moim zdaniem. ta akcja, po której powinien być karny trochę winduje mu ocenę w górę, bo oprócz tego nasz gwiazdor zagrał słabe zawody. Leo czasem przesadza z tymi dryblingami w tłum przeciwników. Głupie straty zdarzają mu się zbyt często.

Do użytkowników walczących o 6 dla Valdesa:

Puyol - 6 - Zdecydowanie zasłużył na 8. Ale...Jego błąd z 78 minuty mógł być doprawdy brzemienny w skutkach. Gdyby nie ratował się wślizgiem z tyłu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Barcelona straciłaby bramkę.

Valdes też popełnił błąd, który bramkarzowi zdarzyć się nie powinien i także mógł się zakończyć bramką dla rywali. O tym jak zaspał przy szarży Uche i nie wyszedł do piłki, którą mógł spokojnie złapać nie wspomnę.

Podsumowując Victor miał mało pracy, ale nie ustrzegł się poważnych błędów. 5 to i tak bardzo dobra nota.

0

Jeśli ta kasa należy się Kameruńczykowi, a wszystko oczywiście można wyjaśnić, bo od tego są odpowiednie przepisy to piłkarz powinien te pieniądze dostać i tyle. Po co szukać sobie problemów. Przepis to przepis, należy się to dać, nie to nie i po kłopocie. Może dla samego Eto`o taka kwota to drobiazg, ale dla biednych dzieci w Afryce to dużo, a wiadomo, że nasz były napastnik wspiera wiele akcji charytatywnych.

Dlaczego Samuel ma stracić szacunek wśród kibiców Barcy? Gdyby sytuacja była odwrotna i to Eto`o byłby dłużnikiem Barcelony to inaczej byście mówili, a przecież dla takiego klubu to pestka.

0

Z Espanyolem i Realem Madryt

0

Ocena Ibry i komentarz pod nią zawarty przypomniał mi wielokrotne ocenianie Samuela Eto`o.

Gdybym miał się kierować myśleniem niektórych redaktorów to krótko i zwięźle napisałbym: Zlatan jest napastnikiem, a napastnik jest od strzelania bramek i nic go nie jest w stanie usprawiedliwić, bo zmarnował mnóstwo dogodnych sytuacji. Ocena - 3!!!

Jak widać Szwed już na wstępie cieszy się olbrzymim szacunkiem wśród kibiców Barcy i dobrze, bardzo mnie to cieszy.

Na szczęście mogę kierować się swoim myśleniem i bardzo chętnie zgodzę się z oceną naszej 9. Ibra zaczyna mi się podobać. z meczu na mecz jest coraz lepiej. pudłuje, ale nadrabia zaangażowaniem. sama jego obecność na boisku stwarza zagrożenie, a on umiejętnie potrafi to wykorzystać. zaczynam rozumieć zasadność tego transferu. reszta ocen moim zdaniem w porządku.

0

Ja bym Messiemu 8 nie dał. Eto`o za marnowanie setek tracił po kilka stopni w ocenie. Leo pod koniec za bardzo napalił się na bramkę, no i marnował dogodne sytuacje. ładna asysta, ale to za mało na 8.

kaka111

To Xavi podawał piętą do Messiego, a nie Pedro. Chyba, że coś przeoczyłem :)

Valdes popełnił błąd z serii "bezpiecznych" opatentowanych kiedyś przez Hanca, więc w żadnym wypadku oceny nie wolno mu obniżać ;]. Nie będę się czepiał, nasz golkiper prezentuje ostatnio bardzo dobrą formę i nawet taki kiks można mu wybaczyć.

0

Mnie postawa Realu zaskoczyła i to bardzo. Nie wierzyłem, że ta drużyna tak dobrze zacznie sezon, przeliczyłem się i wiem, że nowy Real będzie bardzo poważnym przeciwnikiem naszej ekipy.

Sezon, który zapowiadał się ciekawie już po pierwszych zakupach drużyny ze stolicy rozpoczął się na dobre. Zobaczymy jak długo obie ekipy zostaną niepokonane.

0

Ja bym Valdesa nie winił. Wybił piłkę, ale Iniesta zaspał i dał się wyprzedzić. Wiem, że blady nie należy do najwyższych, ale mógł i nawet powinien zachować się znacznie lepiej.

0

Jeśli Gaucho chce zakończyć karierę to jego zapał do gry sięga absolutnego minimum.Może nie ma sił, żeby grać, może brak mu natchnienia i kopanie gały nie dostarcza mu satysfakcji. on sam wie czego chce i jeśli ma coś robić bez zaangażowania to niech nie robi tego wcale.

Prawdę mówiąc mało mnie teraz interesuje jego przyszłość. dziękuję Bogu, że swoje najlepsze lata spędził w Barcelonie i wraz z tym klubem zapisał się w historii piłki nożnej. mogę słuchać różnych opinii, że nie miał talentu, nadrabiał uśmiechem i współpracą z mediami, ale swoje zdanie mam i go nie zmienię. Geniusz, świetny piłkarz obdarzony wielkim talentem.

0

Mecze Barcy możesz oglądać na c+sport i sport2, ale niestety dzisiaj cyfra nie transmituje meczu z Getafe.

pozdrawiam.

0

Jak widać nawet życiowy optymista może mieć obawy. ja też je mam, ale miałem je także w tamtym sezonie gdy niedoświadczony Pep obejmował Barcelonę tkwiącą w kryzysie. Postanowiłem poczekać i nie wysnuwać pochopnych wniosków. Jak wszystko się skończyło wiemy.

Nie możemy porównywać Rijkaarda do Pepa, bo to dwaj całkiem inni trenerzy. Frank stracił panowanie nad zespołem, stracił autorytet, nie potrafił podjąć odpowiednich działań, żeby zmusić swoich gwiazdorów do ciągłej i wytężonej pracy. na efekty nie trzeba było długo czekać.

Guardiola ma Barcę w sercu, zna to miasto i ten klub. jego metody szkoleniowe znakomicie się sprawdzają, jego wiedza na temat piłki jest ogromna. On wie co robi, zresztą zarząd wyraźnie dał do zrozumienia, że jeśli trener zażyczy sobie jakiegoś transferu to go dostanie. najwyraźniej młodzi piłkarze zapracowali sobie na zaufanie Pepa tak jak on zapracował na zaufanie nasze :).

0

sciah

"a jesli chodzi o zasuwanie na boisku.napastnik nie jest od zasuwania tylko od swiecenia.zasuwac to maja pomocnicy i boczni obroncy.Zlatan ma strzelac bramki.mam nadzieje ze to bedzie robil"

Nie zgadzam się z Tobą. Od świecenia są żarówki. Pep ma swój model dziewiątki i mam nadzieje, że Zlatan się przystosuje. Ja obawiam się tylko tego, że Szwedowi może nie spodobać się jego nowa rola. Będzie musiał zasuwać, bo jak powiedział czarny u nas napastnik jest pierwszym obrońcą. Ile dobrego swoim olbrzymim zaangażowaniem dał nam Eto`o chyba nie trzeba Ci tłumaczyć, bomecze oglądałeś.

Nie żebym nie wierzył z Ibre. to że za nim nie przepadałem jest mało istotne, teraz będę musiał go polubić. jest świetnym napastnikiem i trzeba poczekać na jego występy. Samuel się sprawdził, co będzie dalej czas pokaże.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?