0

Wszystko można zrozumieć, ale przecież bramkarze są ludźmi, a ludzie posiadają umiejętność uczenia się ;].

vego999 - jeśli to miał być żart z okazji pierwszego kwietnia to gratuluję specyficznego poczucia humoru :)

0

Bykunn - Casillas jest akurat rok starszy, to jest tak dużo? Mnie dziwi Wasze rozumowanie, bo skoro Ty tak dużo wiesz o bronieniu, a nie widzisz prostych różnic między bramkarzami to albo nie oglądasz meczy ("Powiem tak, nie oglądam meczy stołecznych więc nie mam szans porównać liczby kiksów Ikera i Victora.", albo boisz się po prostu przyznać, że Real ma lepszego golkipera.

Trzeba być fachowcem? Zresztą widzę jaki jesteś obiektywny "A co do niekwestionowania to grubo się mylisz. Np. ja kwestionuje wielkie umiejętności Casillasa (ogólnie nie rozumiem zachwycania się tym dupkiem)". stałeś się fajny pisząc to? pojechałeś po bramkarzu wielkiego rywala i co niby? kwestionujesz umiejętności Casillasa? Kto tu jest dupkiem? Iker jest rok starszy a osiągnął tyle ile VV nigdy raczej nie osiągnie niestety.

Rozumiem, że Victor dał w tym sezonie wiele powodów do radości tak jak cała ekipa. Udowodnił, że zasługuje na Barcę i nowy kontrakt, to jasne. jednak bredzenie o światowej klasie jest śmieszne, bo sezon jeszcze trwa, a nasz nr 1 pokazał, że w każdej chwili na białej kartce uwali kleksa i znowu będzie głupio. wtedy, albo Was znowu nie będzie, albo będziecie szukać marnych usprawiedliwień.

0

To teraz zobacz osiągnięcia Casillasa i Buffona :), a szybciutko zorientujesz się o co mi chodziło. Wyżej wymienieni przeze mnie panowie już jako juniorzy kasowali trofea. szczęście, przypadek, a może po prostu wielkie umiejętności, talent i klasa.

0

Jeśli różnica klas jaka dzieli poszczególnych bramkarzy nie jest widoczna gołym okiem to proponuję zerknąć na osiągnięcia golkiperów, którymi się interesujemy. Przecież odniesione sukcesy o czymś świadczą i w jakimś stopniu odzwierciedlają możliwości i umiejętności zawodnika.

0

Głupoty i tyle. Valdes zostanie i koniec. Przecież nie będzie grymasił. w Barcelonie ma ogromny (nieograniczony) kredyt zaufania jakiego nie otrzyma w żadnym innym teamie. zresztą jaki inny wielki klub zainteresuje się Valdkiem? Każdy ma swojego nr 1. Bzdury.

0

To że Valdes podpisze nowy kontrakt jest pewne. oczywiście zasłużył na to i wcale tego nie podważam. To co pieprzy Carvajal ma małe znaczenie. On mówi to co ma mówić, bo za to bierze pieniądze.

Porównywanie Valdesa do Ikera jest pozbawione sensu, bo VV to jedyny bramkarz w swoim rodzaju. tylko on jest stworzony do gry w Barcelonie i jako postać wręcz unikatowa powinien brać ogromne tygodniówki i jeszcze premię za to że w ogóle w Barcelonie chce kontynuować swoją karierę, bo pięć klubów szuka golkipera!!!

0

Mateć - ja jeszcze dodam, że VV jest zbyt mocny na reprezentację Hiszpanii i dlatego w niej nie gra. ewentualne powołanie w znacznym stopniu zaszkodzi Casillasowi, który przy Valdesie jest nikim, a osiąga sukcesy, bo ma przed sobą świetną obronę.

Błędy jakie popełnia są niczym. przecież lepiej asystować przy bramkach rywali niż wybijać piłkę na aut jak to robią panowie Cech, czy van der Sar (także cieniasy przy Tytanie światowej piłki jakim poszczycić się może Barca).

Unzue powiedział, że Valdes jest najlepszy to tak jest i koniec! W takim wypadku na następny mecz z Lyonem w bramce postawimy siedmiu bramkarzy gdy Juninho będzie strzelał wolnego (przecież Guardiola wie o wiele więcej niż marni kibice z Polski).

0

A w reprezentacji gra, bo selekcjonerzy są gejami i Casillas im się bardziej podoba. żenująca ta piłka nożna.

0

Każdy ma swoich liderów. dlaczego? bo ma taki grymas, czy indywidualne upodobanie?

Reprezentacja swoją drogą. Jak dla mnie VV wcale nie musi być reprezentantem swego kraju. Jak już mówiłem nie musimy mieć na każdej pozycji wielkiej gwiazdy. Niech tylko broni na dobrym poziomie. wydarzenia z przeszłości dokładnie pokazały, że Victor ma wystarczające umiejętności, żeby z Barcą zdobywać trofea.

0

Bo Del Bosque jest ślepy i pewnie pije z Szpakowskim. Valdi jest za mocny na kadrę i dlatego nie otrzymuje powołania. W niczym nie jest gorszy od bramkarzy cieszących się mianem najlepszych. ktoś wątpi? Hanc wypisał punkty. Od dziś wszystkich golkiperów mierzymy miarą Victora Valdesa. Jeśli oni też się mylą to znaczy, że reprezentują poziom naszego nr 1. Wybijają piłki na aut, czyli popełniają błąd. lepiej wybić piłkę pod nogi przeciwnika, albo zaliczyć piękną asystę ładując prosto w niego, lub też precyzyjnie podać wystawiając na próbę celność rywala w strzałach z dystansu z pierwszej piłki (Sissoko na szczęście minimalnie chybił). jest multum opcji. możemy tak odbijać piłeczkę do skutku. Każdy broniąc swego zdania znajdzie stosowne argumenty. na plus GD, na minus derby Barcelony. Dobry mecz, słaby mecz i tak w koło.

Nie lepiej powiedzieć, że Valdes jest po prostu dobry i tylko dobry? będzie po problemie. Inne kluby niech sobie mają geniuszy między słupkami, nie damy rady ich ograć? Przechodziliśmy Chelsea gdy Cech był w formie i swoimi "skrzydłami" wyjmował piłki bardzo trudne.

Hanc - Del Bosque powinien Cię obchodzić. Ja Cię nie przekonam do niczego, tak samo jak Ty mnie, ale to Valdes ma przekonać do siebie selekcjonerów. Oni nie czytają naszych komentarzy i nie sugerują się tym co było. Obserwują, analizują, bo to ich praca i potem będą z tego rozliczani. Chociaż w jakimś sparingu VV szansę powinien dostać. może to znacznie wpłynęło by na jego postawę i dalszy rozwój. Odnoszę wrażenie, że Ciebie nic nie obchodzi. Valdes najlepszy i tyle.

0

A nie pomyślałeś, że nie można mieć wszystkiego? Ja już dawno się z tym pogodziłem i uwierz da się z tym żyć. Są wyniki? Mamy wybitną drużynę, grającą świetną piłkę. Gdybyśmy każdą pozycję mieli obsadzoną wybitnymi grajkami to oglądanie meczy Barcy byłoby nudne :)

0

tam nie ma być kryzys tylko słabsza forma. Kryzysu nie było ;)

0

hanc - doskonale wiem co oznacza być chorągiewką. Ty jesteś inną odmianą chorągiewki ;). wszystko zrozumiałem, nic mi nie musisz tłumaczyć.

Dobra obrona zawsze sprzyja bramkarzom. to normalne, więc czemu tak się zachwycasz Valdkiem w tym sezonie? owszem bronił bardzo dobrze, ale bądźmy sprawiedliwi. nasza defensywa prezentowała fenomenalną dyspozycję, jakiej już dawno nie oglądaliśmy. przyszedł kryzys i prawie wszystko wpadało do naszej siatki.

Iker na Euro się nie wykazał? wychodzi Twój brak obiektywizmu. widzisz on nie miał wiele roboty, ale gdy trzeba było to bronił świetnie. Skoro VV z Malagą popisał się kilkoma zapierającymi dech w piersiach interwencjami to na ME oglądając Casillasa (i nie tylko) powinniśmy się wszyscy udusić :).

A jeśli chodzi o "sprzedać tego i tamtego" to dyskusji nie podejmuję, bo mnie to nie dotyczy.

Sytuacja Eto`o tylko pozornie jest podobna, bo jedynie Masq po nim jeździ uciekając się do często śmiesznych argumentów ;].

Może i Pinto nie stanowiłby na dłuższą metę poważnego zagrożenia dla Victora, ale dlaczego nie dostaje więcej szans? Posadzić VV na przykładu nikomu nie zaszkodzi, a moim zdaniem nawet wszystkim wyjdzie na dobre.

0

Jego wielka forma, która pozwoliła mu zdobyć indywidualne i drużynowe trofea nie wróci już nigdy. osobiście bardzo się cieszę, że swoje najlepsze lata przeżył w Barcelonie. niech mu się wiedzie jak najlepiej.

0

Tak samo jest u nas. Valdes w słabej formie zawala cztery mecze z rzędu, Pinto w CdR pokazuje się z bardzo dobrej strony, ale nie ma co nawet marzyć o grze w lidze. Valdes ma zaklepaną pozycję i to moim zdaniem szkodzi nie tylko drużynie, ale też samemu bramkarzowi. Kiedy on sam mówi, że coś jest nie tak to murem stają za nim działacze i trener. Nikt nie pomyśli jak bardzo zmotywowany może być Pinto, który ma wielką szansę wyprzeć ze składu "Tytana" wśród bramkarzy, albo chociaż szybko to określenie wybić mu głowy.

Rozumie wszystko, nie mam żalu do nikogo. Od Valdka oczekuję tyle ile jest w stanie dać nam i drużynie. Zarząd ufa Victorowi i dobrze. kogo innego mamy kupić? jaki świetny bramkarz zostanie sprzedany? wystarczy tylko czasem dać do zrozumienia Valdesowi, że jeśli znowu się pomyli to usiądzie na ławce.

Hanc - nie mów o argumentach, które używane są dla obrony VV czy innych golkiperów bo sam nie jesteś obiektywny. Wiele razy mówiłeś, że Casillas osiąga sukcesy, bo ma przed sobą świetną obronę (chodzi głównie o reprezentację), a jeśli chodziło o VV to tylko jego wielkość i geniusz wchodziły w grę. więc Ty też jesteś jak chorągiewka, ale ulegasz jedynie wiatrom wiejącym w kierunku Victora Valdesa.

Każdy bramkarz popełnia błędy, ale Victor ma cholernego pecha, bo puszcza szmaty w ważnych meczach, albo wtedy gdy drużyna jest w ciężkiej sytuacji i robi to w bardzo kuriozalny, a nawet kompromitujący go sposób niestety.

Tylko solidny konkurent i zmiana podejścia zarządu do naszego nr 1 może tu coś zmienić. w przeciwnym wypadku będzie tak jak zawsze, co nie oznacza, że będzie źle, bo z Victorem w bramce też możemy wygrywać wszystko.

0

Hanc - bardzo odważnie wnioski wyciągasz. jakbyś Valdesa nie znał ;). podziwiam Cię naprawdę. trzeba mieć wiele odwagi, żeby naszego łapacza nazwać tytanem światowej piłki. nie rozpędzaj się tak, bo sezon długi, a forma często bywa skoczna.

0

Znowu news o Valdesie :). zapowiada się burzliwa dyskusja.

Nic nowego. To jasne, że VV dostanie propozycję nowego kontraktu. jestem bardzo ciekaw jakie kluby zgłosiłyby się po Victora gdyby ten został wystawiony na sprzedaż ;]. podejrzewam, że wtedy poznalibyśmy prawdziwą wartość naszego nr 1, tzn. jego wartość w realnym świecie piłkarskim.

Zastraszanie Pana Carvajala jest śmieszne. Niech się cieszy, że jego klient jest w takiej sytuacji i takim klubie, bo w większości wielkich drużyn, które mogą mu płacić podobne pieniądze siedziałby na ławce i kontrakt jakiego będzie wymagał zostałby jego marzeniem.

0

Kinia Ty też jesteś fajna... ;]

0

Brak szacunku? Ty okazujesz brak szacunku dla bramkarzy, którzy swoją grą i postawą na boisku zasłużyli na miano najlepszych :).

Valdka zawsze szanowałem i szanował będę. dla Ciebie to jest czarna magia, bo niestety nie widzisz tych komentarzy, w których na temat naszego nr 1 wypowiadam się bardzo ciepło. Na siłę nie będę z niego robił kogoś kim nie jest, bo po co mam to robić? Ja się wcale nie wstydzę tego, że nie mamy między słupkami najlepszego golkipera. są wyniki to nie ma potrzeby szukać winnych.

0

Mateć - racja. 6,5 to chyba najbardziej sprawiedliwa ocena, ale skoro połówek nie dajemy to 6 w zupełności wystarczy. Dobry mecz naszego bramkarza, ale nic wielkiego nie pokazał, bo nie miał okazji.

0

Dzisiaj to nawet skłaniałbym się do podniesienia oceny VV :), takie 6,5 pasuje idealnie.

Martin musi popracować nad wyprowadzaniem piłki, bo zaliczył mnóstwo niecelnych podań, ale ocena jak najbardziej zasłużona. świetny mecz i świetne oceny.

0

Nie wiem, czy jesteś naprawdę taki tępy, czy tylko takiego z siebie robisz, ale nie mam już ochoty z Tobą dyskutować. Rozmowa na temat poszczególnych piłkarzy w tym Victora Valdesa jest zawsze bardzo ciekawa, ale pod warunkiem, że osoba, z którą rozmawiam ma pojęcie o tym co mówi i nie strzela idiotycznymi argumentami :).

Ja dzielę się swoimi spostrzeżeniami, a TY pierdzisz ciągle "Unzue, Laporta, Pep".

Nie wiem czy jesteś ślepy, czy celowo nie zauważasz moich pytań skierowanych do Ciebie, ale jeszcze raz pytam:

Gdzie i kiedy powiedziałem, że chcę odejścia Valdesa, że nie zgadzam się z opinią zarządu, który chce podpisać z nim nową umowę???

Czytaj i myśl, a jeśli wklejasz mój nick do twoich banalnych litanii to pierwsze zastanów się czy to o co mnie oskarżasz zostało przeze mnie napisane, bo zaniżasz poziom jaki na tej stronie panuje i to już przestaje być śmieszne!

0

"A na koniec i tak mnie nie przekonasz ani ja ciebie ale GCZOO77 zapisz sobie na czole lub na suficie bys po obudzeniu przeczytał "Barca nie sprzeda Valdesa bo uważa go za znakomitego bramkarza,który jest bramkarzem z czołówki światowej i chce z nim współpracować przez wiele lat""

Twoja pustota zaczyna być irytująca. wskaż mi proszę gdzie i kiedy powiedziałem, że Valdesa należy sprzedać? kolejny raz dopisujesz mi coś czego nie powiedziałem. zacznij brać te dyskusje na poważnie, a nie rżniesz głupa jak przedszkolak.

0

Wzruszające :)

Aż się biedaczysko zamotało. Ja się ośmieszyłem? może i tak, ale Ty się skompromitowałeś.

""Ja tam nie płacze niech skupi się na Barcie bo kadra Hiszpanii to dla Victora za słaba drużyna" tym zdaniem zrobiłeś z siebie pajaca kolego :). nie mam zamiaru z Tobą rozmawiać, bo nic sensownego napisać nie umiesz.

pozdrawiam Cię najwierniejszy "cules"

0

"Ja tam nie płacze niech skupi się na Barcie bo kadra Hiszpanii to dla Victora za słaba drużyna" jesteś chory :)

rozbawiłeś mnie do reszty. człowieku udaj się do lekarza.

0

hahahaha

nie no chłopie rozwalasz mnie swymi komentarzami. Boja się powoływać Valdesa, bo zagrozi Casillasowi. większej bzdury nie słyszałem.

Wiesz co? piszesz banalne historyjki. to nie jest liga podwórkowa tylko profesjonalna piłka. Iker osiągnął sukcesy w reprezentacji dzięki kolegom z drużyny, a Valdes jest geniuszem co zachwyca swoją grą w Barcy i jest ciągle pomijany.

Daruj sobie te litanie, bo już różne argumenty (w miarę rozsądne) słyszałem, ale Ty to już ośmieszasz się na całej linii.

0

"Jednak co w tym złego że ktoś uważa Valdesa za bramkarza czołówki światowej kiedy w rzeczywistości do niej należy"

Proszę Cię nie obrażaj bramkarzy z światowej czołówki ;).

Tyle na ten temat. Twoje zdanie znam. każdy prawdziwy "cules" ma twierdzić iż VV jest najlepszy. To ja wolę być podrabianym kibicem, ale rozsądnie myślącym. Wiem, że Tobie to wisi, ale moim zdaniem ktoś kto twierdzi, iż Casillas=Valdes jest delikatnie mówiąc kopnięty ;)

0

kcaperfanbarcy - nic nie pójdzie na marne. jeszcze wczoraj użalaliśmy się nad Barcą w kryzysie, która znów musiała uznać wyższość Realu w lidze, a dziś już potrójna korona, albo nic. znowu apeluję o dystans i opanowanie. Mamy silną drużynę, ale Liga mistrzów ma swoje prawa. Guardiola i tak zrobił bardzo wiele w krótkim czasie. jesteśmy w ćwierćfinale i to już jest duży sukces.

0

Tak sobie tłumacz to Valdes zawsze będzie najlepszym bramkarzem na świecie (dla Ciebie) :)

Oczywiście masz prawo do swojego zdania. Kwestia argumentacji jest zawsze dyskusyjna. Ty twierdzisz, że każdy popełnia błędy, a dla mnie błąd błędowi nie jest równy. oprócz błędów bramkarze miewają też wspaniałe mecz, zapierające dech w piersiach interwencje, które długo pozostają w pamięci kibiców i obserwatorów. Casillas miał ich zdecydowanie więcej, dzięki temu jest nr 1 w reprezentacji, jest mistrzem Europy i jednym z najlepszych bramkarzy świata nie tylko dla kibiców Realu, ale też dla kibiców innych drużyn w tym Barcy (jestem jednym z nich i nie boję się tego przyznać). oczywiście do tego dochodzi ocena umiejętności wynikająca z obserwacji specjalistów, selekcjonerów i kibiców. ustawianie się, podejmowanie trafnych decyzji, wyciąganie "strzałów niemożliwych", świetny refleks i ta umiejętność, której brak zawsze wytykam Valdkowi, a mianowicie umiejętność przewidywania.

0

kierda - my przynajmniej braliśmy udział w losowaniu. ;]

Moim zdaniem trafiliśmy dobrze. Bayern wcale nie jest taki straszny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?