gczoo77
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
4 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Mądrze mówi. wie, że interesują się nim inne klubu i jeśli Pep dalej nie będzie dawał mu pograć to Toure odejdzie.
Jestem jednak dobrej myśli. cały czas wierzę trenerowi i myślę, że wie co robi. na pewno nie dałby tak łatwo odejść, bo przecież bez Toure Barca nie ma Yay ;]
0
ja dałbym ZP Xaviemu. ciężko pracuje, gra na wysokim poziomie, najlepszy piłkarz ME. teraz jest obok Messiego pierwszoplanową postacią w Barcelonie.
0
Czy ja winię za wszystko Valdesa. to że nie uważam go za klasowego bramkarza nie znaczy, że go za wszystko obwiniam. jest dobry i tyle. puszcza bramki, czasem ma przy nich więcej, czasem mniej win. ja myślę, że Barcę stać na lepszego bramkarza i jestem zdania, że obecnie VV nie zasługuje na reprezentację. tyle.
0
obecnie*
0
golabka
właśnie chodzi o to że nie jest taką gwiazdą jak Casillas czy Buffon. jest dobrym bramkarzem, a oni są świetnymi. trzeba umieć powiedzieć, że nasz golkiper nie jest najmocniejszym punktem drużyny i ocenie na reprezentację nie zasługuje.
0
Ja akurat widziałem wszystkie mecze Barcy w tym sezonie. Często krytyka jest przesadna, ale to jest wina samego Valdesa. taką sobie wyrobił opinię. czemu twierdzicie, że każdy pamięta tylko te babole. ludzie oglądają mecze, widzą wielu bramkarzy i na tle niektórych VV jest słaby. jeśli Barca będzie grała tak jak z Atletico to wszystko będzie dobrze. w sumie pocieszam się, tym że Valdes udowadniał iż potrafi grać na wysokim poziomie. może się rozkręci i będzie pewnym punktem drużyny. przecież każdy kibic Barcy chce jak najlepiej. ja też chce, żeby VV udowodnił wszystkim, że zasługuje na Barce i na reprezentację.
0
a może brakuje mu solidnego konkurenta na ławce. stara się, trenuje, dodatkowy zastrzyk motywacji może doda mu skrzydeł i VV wreszcie będzie wielki :)
0
no i chłopak ma też trochę pecha. napastnicy drużyny przeciwnej są z reguły skuteczni kiedy stają w pojedynku z VV. zawsze udaje im się trafić w okienko, przecież mogą strzelać w niego. no a Maxi mógł akurat popatrzeć na piękne hiszpańskie dziewczynki a nie odległość jaka dzieliła Valdesa od bramki ;].
głupie tłumaczenie, najlepiej złożyć na pecha. jego osoba nie odegrała ostatnio decydującej roli, bo nie dysponuje odpowiednimi umiejętnościami, żeby w razie słabej dyspozycji drużyny uratować korzystny wynik. zresztą Barca gra ofensywnie, tutaj decydującą rolę odgrywają gracze atakujący. VV zawsze będzie w cieniu. może stanowić ozdobę każdego meczu zachowując czyste konto i przy okazji broniąc karnego gdy taka okazja się nadarzy.
cieszy mnie, to że ten chłopak ciężko pracuje nie zwracając uwagi na to ludzie mówią itp. Na siłę chce udowodnić, że jego miejsce jest wśród tych najlepszych, ale moim zdanie troszkę brakuje mu talentu.
0
jak powinien grać bramkarz*
0
Nie każda bramka jest winą tylko bramkarza. wiadomo, że obrona popełnia błędy, czasem pomoc zawini i cała drużyna odpowiada za stratę gola.
Ja akurat nie mam żadnych uprzedzeń co do VV. jeśli zacznie wreszcie grać jak bramkarz drużyny walczącej o poważne trofea to absolutnie nie będę miał do niego żalu.
-adrian-
VV jest często krytykowany, bo często popełnia mniejsze lub większe błędy. nikt się nie czepia. dlaczego Casillas uznawany jest za najlepszego bramkarza świata?? bo broni jak na najlepszego bramkarza świata przystało :). proste.
0
Szkoda, że Boruc nie próbuje swoich sił w wyższej klasie rozgrywkowej, ale staram się go zrozumieć. w Celticu ma gwarancję gry w pierwszym składzie i dzięki temu jest nr 1 w reprezentacji (tzn. był bo nie wiem jak teraz potoczą się jego losy, ale następne mecze za pół roku więc może zdarzyć się absolutnie wszystko).
0
Nie dogadamy się chyba, bo mamy zbyt rozbieżne opinie na ten temat. dla mnie klasowym bramkarzem jest Buffon, czy Casillas. jeśli miałbym obok nich postawić VV to niestety jest malutki. nie chcę, żeby Barca się go pozbyła, chcę żeby w końcu przyszedł ktoś kogo Valdes potraktuje jak poważnego konkurenta. Barca powinna mieć golkipera którego potknięcie będzie czymś rzadko spotykanym, a nie codziennością. nie mówię o babolach, ale o sytuacjach w których VV mógł zrobić więcej...
skończmy porównywanie Boruca i Valdesa. może przyjdzie na to czas jak Polak wreszcie zmieni klub na lepszy. nie będę teraz dyskutował o jego słabościach bo większość wczoraj przez niego mało nie zeszła na zawał ;] i z kochanego Boruca stał się "szmaciarzem". tak to już jest. ciężko być bramkarzem Baracy, ale równie ciężko jest kiedy złamie się serca wiernym fanom.
pozdrawiam Cię :)
0
Celtic wygrywa* 2:1, Boruc puszcza szmatę...
0
Masz rację. każdy bramkarz puszcza szmaty. nie ma piłkarza idealnego to chyba normalne. ja też pamiętam serię bardzo udanych meczy Valdesa. nawet wtedy byłem jednym z nielicznych, którzy bronili go i porównywali do największych. wtedy Valdes naprawdę był świetny. jednak potem wraca stara, szara rzeczywistość.
Boruc w Celticu szybko zaskarbił sobie miłość kibiców. przyszedł jako przystawka do dania głównego w postaci Maćka Ż. a stał się niemal Bogiem. trudne początki? być może, początki nigdy nie są łatwe. późniejszy efekt? nr 1 w Celticu i reprezentacji Polski. przez wielu fachowców stawiany obok najlepszych bramkarzy w Europie.
nie będziemy sumować ilości wpuszczonych szmat przez obu bramkarzy. chodzi o grę. Boruc puszcza głupie bramki, ale potrafi zagrać taki mecz, że błyskawicznie przyciąga uwagę wielu potężnych klubów. Valdes gra dobrze, ale niestety tylko dobrze.
co do różnicy poziomu panującego w ligach zgadzam się z Tobą. łatwiej wybić się w lidze słabszej, ale nigdy nie jest tak, że jak się nic nie prezentuje to się coś osiągnie. jednak VV zawsze musi zagrać tak, żeby można było się przyczepić. Celtic przegrywa 2:1, Boruc puszcza szmatę, ale wcześniej popisał się znakomitymi interwencjami. A VV na 2 strzały puszcza bramę. mówisz, że nie ma szans? faktycznie nie ma, bo brak mu umiejętności. proste.
jeśli chodzi o sprawy osobiste to także masz rację. Boruc na krajowym podwórku jest wielką gwiazdą jakby nie było. Valdes jest przeciętniakiem . wiadomo, że media interesują się tymi największymi. co do upojnych imprez to także się zgadzam. sam jest sobie winny. jeśli chodzi o Palopa to hmmm... w sumie placek z tego samego ciasta co Valdes jak dla mnie. w mojej skromnej opinii na Euro 2008 zasłużył bardziej niż VV. ale to jest oczywiście moje zdanie.
niestety tak jak mówisz, bardzo trudno jest być bramkarzem Barcy. kibice wymagają, czepiają się każdego detalu nawet jak drużyna gra nieźle. jeśli jednak jakiś piłkarz zaskarbił sobie szacunek wśród kibiców, komentatorów i obserwatorów to jego sytuacja będzie wyglądała inaczej. klasowy piłkarz może liczyć na kredyt zaufania nawet wtedy jak jest w dołku. Valdusiowi do klasowego bramkarza niestety brakuje i musi się liczyć z tym, że jego pozycja zawsze będzie kwestionowana.
0
co do bramki z Czechami podzielam Twoją opinię, ale uważam że 8 na 10 bramkarzy nie dało by sobie wsadzić bramki za kołnierz w meczu z Atletico. każdy zachwycał się precyzyjnym strzałem Maxiego, ale nikt nie widział tego gdzie stał VV (tzn. Maxi na pewno widział :))
0
Często oglądam mecz ligi szkockiej. czepiłeś się meczu z Rangers? ok. widziałem całe spotkanie derbowe, Boruc zagrał kichę. Jednak zauważ, że problemy życiowe mieszają w karierze nawet takim gwiazdom jak Henry. co potem? Boruc bardzo szybko się podniósł. wielu twierdzi, że o klasie bramkarza świadczy to jakich ma przed sobą obrońców. Boruc akurat nie ma przed sobą wielce uzdolnionych defensorów i często za nich odwala czarną robotę. wiem, że każdemu ciężko przyjąć porażkę ze Słowakami. szkoda tylko, że po Mistrzostwach Europy bardzo wielu na tym forum widziało Boruca w Barcelonie? czemu? Polak miał te kilka pozytywnych meczy dzięki którym mógł zasłynąć. Valdes słynie z puszczania głupich bramek i nie tłumaczy go to że cały mecz nic nie robi. gdyby przeciwnik miał więcej okazji to padało by więcej bramek.
oglądałem mecz z Atletico na cyfrze. kiedy Valdes obronił strzał Ujfalusiego po rzucie rożnym komentator skwitował krótko: wreszcie udana interwencja Valdesa :). brakuje mu tego zachwycania od czasu do czasu. może wtedy zyskał by lepszą opinię. życzę mu tego z całego serca bo jak na razie jest pierwszym bramkarzem Barcy.
0
Mnie boli tylko jedno. Boruc bardzo często praktycznie sam ratuje korzystny wynik grając w lidze i w reprezentacji. wiem, że poziom ligi szkockiej nie równa się lidze hiszpańskiej. Interwencje Polaka niekiedy zachwycały ludzi z całego świata. On potrafi bronić te niemożliwe piłki, a VV? dobry strzał i Barca traci gola. albo Valdes za daleko wyszedł, ale za późno interweniował, często też ma problemy z łapaniem piłki... jeśli Hiszpan weźmie się wreszcie w garść i pokaże prawdziwą klasę to nic do niego nie będę miał, a jeśli znowu będzie najsłabszym ogniwem drużyny to będę mu każdy błąd wytykał, bo o sile zespołu stanowi dobra defensywa i dobry bramkarz.
0
Ja miałem nadzieję, że z VV jednak będzie dobry bramkarz. bramkarz godny gry w pierwszym składzie Barcy. jego gra napawała optymizmem. jednak teraz znowu potwierdza, że koncentracja i gra na najwyższym poziomie to nie są jego mocne strony. wiem, że teraz Borucowi się dostanie i z wielkiego bramkarza zrobi się bramkarz puszczający szmaty. Ja jednak pamiętam jego świetną grę. jego fantastyczne mecze bardzo szybko pozwoliły mu wzbudzić zainteresowanie takich klubów jak Arsenal. coś w tym jest.
jeśli nawet Boruc nie pasuje do gry w PD to moim zdaniem jest to bramkarz o klasie bardzo zbliżonej do VV.
0
nie tworzę nowej rzeczywistości. ta bramka oczywiście t w dużej mierze zasługa Boruca. Polak nie zagrał może rewelacyjnego meczu i wcale nie próbuję nikomu udowodnić, że Artur jest lepszy niż Valdes. masz rację, że ten mecz akurat trzeba zaliczyć do tych gorszych w wykonaniu AB. jednak jestem zdania, że nasz bramkarz byłby świetnym konkurentem dla VV. moim zdaniem są porównywalni, ale gdyby zagrali na podobnym poziomie rozgrywek to lepiej by było cokolwiek powiedzieć.
0
nie dopisuj tej bramki tylko na konto Artura. chyba nie widziałeś Valdesa w akcji ;]. puszczał gorsze szmaty. ale dobra, nie będę narzekał bo jeszcze ktoś pomyśli, że go nie lubię. szanuję VV i chcę, żeby grał jak najlepiej.
to że grasz na pozycji bramkarza nie uprawnia Cię do tego, żebyś mógł mówić na Boruca "otyły". ma odpowiednią wagę do swego wzrostu i jest dobrym bramkarzem.
0
nie wiem czy zauważyłeś, ale ten komentarz kierowany był do użytkownika o nicku didon11. nikogo nie nazwałem głupim, tylko stwierdziłem, że ktoś kto stawia Cecha na 15 miejscu w klasyfikacji bramkarzy ma głupie i dziwne rozumowanie. chętnie zobaczyłbym pojedynek Boruca i Valdesa w biegu na 60 metrów. to jak gra obrona nie ma wpływu na to jaki ma być bramkarz. napastnik może sobie biec od połowy boiska, a bramkarz podejmując szybką i odpowiednią decyzję utrudni mu oddanie strzału.
0
Według mnie Yaya jest lepszy od Xabiego Alonso. więc po co cokolwiek zmieniać.
0
angus
na samym początku chciałbym, żeby Barca zaczęła znowu grać na wysokim i poziomie i co najważniejsze wygrywać. Roni odszedł i najwyraźniej tak miało być. on zaczął nowy rozdział w karierze, a Barca zaczęła budować się na nowo. Pep nie chciał go widzieć w drużynie i ja szanuję jego zdanie.
powiedz mi tylko czy ktoś mówiąc, że Ronaldinho był przeciętnym piłkarzem o kiepskim talencie i na dodatek ma problemy z wskazaniem 10 dobrych meczy Brazylijczyka w barwach Barcy myśli racjonalnie?
0
lincoln25
nie dość, że oglądam mecze PD to jeszcze od czasu do czasu lubię popatrzeć na ligę szkocką. nie wiem na jakiej podstawie stwierdzasz, że w Hiszpanii bramkarz nie może być wysoki i dobrze zbudowany. bramkarz ma dobrze bronić, a jeśli będzie miał do tego predyspozycje to może mieć nawet 160 cm wzrostu.
jeśli chodzi o Cecha to wskaż mi proszę zdanie, w którym powiedziałem, że bramkarz Chelsea jest najlepszy na świecie?? klasowy nie znaczy najlepszy, ale VV czy Reina mogą się od niego uczyć.
0
didon11
miejsce Cecha w Twojej klasyfikacji jest nie tyle śmieszne co głupie. pewnie wzorowałeś się ostatnim meczem z Polską, gdzie Petr faktycznie nie pokazał się z najlepszej strony, ale weź troszkę wyluzuj. klasowy bramkarz i odważę się stwierdzić, że lepszy od naszego reprezentacyjnego nr 1.
Boruc za wysoki na Hiszpanię? liczy się refleks, a tego może mu pozazdrościć większość bramkarzy w la liga.
0
masq
spędziłem mnóstwo czasu na kłótniach ze Sciahem na temat Ronaldinho. obaj uparcie broniliśmy swego zdania. jego w pewnym sensie jakoś zrozumiałem, bo sam np. nie lubię C. Ronaldo mimo tego, że prawie wszyscy go kochają. każdy ma swoje "widzi mi się". ale jeśli nie potrafisz wskazać choćby 10 wielkich meczy gaucho to Ciebie nie zrozumie i zaczynam mieć obawę, że bawisz się w śmieszne prowokowanie.
0
A ja tęsknie za Ronaldinho. nie ważne jakim był marnym profesjonalistą. Przestanę tęsknić jak Barca będzie miała w swych szeregach godnego następcę R10. może jest nim Leo. czas pokaże czy będzie w stanie sprostać oczekiwaniom i jako lider doprowadzi do zwycięstw w lidze i LM.
0
henrybarca
ja też lubię Casillasa i co? to znaczy, że nie jestem prawdziwym kibicem Barcy?? możesz kogoś nie lubić, ale spróbuj czasem ocenić jego umiejętności.
culeska
Boruc jest potężnie zbudowanym bramkarzem, co jednak nie przeszkadza mu w dobrej grze. w sumie nie można tak do końca porównywać VV i Boruca, bo nie grają w równych sobie ligach. jednak Boruc ma to do siebie, że bardzo często ratuje drużynę przed porażką. potrafi się skoncentrować i broni karne.
lincoln25
dobry bramkarz potrafi wyjść w najodpowiedniejszym momencie i powstrzymać napastnika. jeśli zrobi to dobrze nikt nie będzie miał do niego żalu gdy nawet padnie bramka.
VV może i zasługuje na grę w Barcelonie, ale nie ma dla niego miejsca w reprezentacji i tyle. może to się zmieni, czego mu z całego serca życzę.
pozdro.
0
nie wiem dlaczego wszyscy zapomnieli o Xavim mówiąc o Złotej Piłce. Hiszpan zasłużył na to wyróżnienie, a na pewno w dużo większym stopniu niż Iker.
0
Boruc może być gruby, ale trzyma równy poziom od kilku lat (nie liczę meczu z rangersami i tego chwilowego spadku formy, zresztą pokazał tym samym, że bardzo szybko potrafi się podnieść). mnie wręcz zachwycają interwencje Artura i koniec. świetny refleks i pewność siebie. szanuję Valdesa, ale jestem zdania, że solidny konkurent by się przydał, a przecież Barce stać na dobrego bramkarza.