0

Barcelonie wyjdzie to na lepsze !

0

Po pierwsze nie ma co być hipokrytą ponieważ to działa w obie strony. Barcelona tez ściąga 14-15 latków z innych klubów.
Po drugie, fakt, jesteśmy na straconej pozycji w starciu z klubami z Anglii jeśli chodzi o kontrakty, ale po nam gość który nie wierzy, że może osiągnąć odpowiedni poziom na pierwszy skład? Po co? Skoro i tak na 99,99% go nie osiągnie.
Po trzecie kończy się nam złote pokolenie La Masii, pokolenie WYBITNYCH, został Pique, Busi i Messi. W związku z brakiem tych WYBITNYCH robi się miejsce na nowe pokolenie, na kogoś kto wejdzie i wykurzy np. Rakietę ze składu. Iniesta, Xavi i Busi byli nie do ruszenia. Teraz dwóch nie ma, a trzeci ma prawię 30 lat i bez tamtych dwóch, w innym systemie wcale już nietykalny nie jest, bynajmniej nie powinien być.

0

Czy Barcelona ma jakieś prawo do zatrzymania Nahuela na stałe?

0

Miejsca w Barcy B zrobi się teraz naprawdę dużo dla naszych młodych zawodników. A w pierwszej drużynie nie ma już Xaviego i nie będzie Iniesty. Więc pomoc nie jest już nie do ruszenia.
Mi tylko szkoda, że Barca dostanie pewnie tylko z 300 tysięcy za wychowanie i tyle. Gdzie mógłby to być transfer za 2-3 mln z różnymi dodatkowymi opcjami.

3

Dla porównania - pierwsza 11 z finału.
Bramkarz - Graca - Estoril, rezerwowy
Obrońcy - Ramos - Chicago Fire, rezerwowy
- Nunes - Lechia, podstawa
- Alfaiate - brak info
- Rebocho - Guingamp, często gra pełne 90'
Pomoc - Gilson - Boavista - rezerwa
- Estrela - Varzim - rezerwa
- Rochinha - Boavista - różnie, mocny rezerwowy
Atak - Santos - Rio AVe - mocny rezerwowy
- Balde - Lechia Gdańsk- zawieszony
- Guedes - Valencia - podstawowy

rezerwa - godny uwagi:
Ferreira - Bramkarz - Leixoes - 22 spotkania
Filipe Nascimento - Levski - różnie
Pereira - z 3 Ang do Legii, poza składem

Jak widać tutaj też szału nie ma. Jedynie Guedes się wybił i Rebocho nieźle. Reszta słabo w Portugalii, albo nieźle w Polsce.

1

Szkoda tylko, że przez walkę o utrzymanie Alena raczej nie dostanie szansy w pierwszej drużynie w ostatnich kolejkach

4

Co roku praktycznie znajdują się w czołówce. Więc nie problem jest w młodzieży tylko z odpowiednim ich wprowadzeniem do Barcy B, a później pierwszej drużyny.

Swoją drogą może Pimienta od przyszłego sezonu na trenera Barcy B. Może potrafiłby poukładać i wprowadzić tych młodych zawodników do seniorskiej piłki, a rezerwy nie musiałyby ściągać 20-22 letnich zawodników.

3

Czyli zajechać gościa, bo mu płacą. Zadowolony i wypoczęty pracownik to lepszy pracownik!
Gościu trochę przesadził, ale na ostatnie 6 spotkań wystarczyłoby Messiemu El Classico i finał PK. Nie patrzmy tylko na MŚ, ale na to, że przez MŚ chłopaki będą mieć mniej odpoczynku przed następnym sezonem.
Kolejny plus jest taki, że brak Leo może uruchomić bardziej Cou i Dembele.

3

Obecna taktyka wspiera, a przynajmniej wspierała zawodników typu Paulinho czy Rakieta, ale całkowicie blokuje zawodników ofensywnych

0

Z La Masią dzieje się to, że po prostu młodzi nie dostają realnej szansy. Talenty są, a Barca B chyba nigdy nie miała tak młodej i niedoświadczonej drużyny. Nie ona cała ma być kiedyś siłą pierwszego składu, a sukcesem będzie jak chociaż 1-3 zawodników wejdzie na stałe do pierwszej drużyny.

0

I który z tych chłopaków którzy zajmowali tak dobre miejsce zaistniał w Barcelonie??? Przypominam, że ostatnie pokolenie z Pedro, Busim i innymi grało w 4 lidze i wywalczyło awans.

5

Byłem zachwycony jego początkiem. Nowe ustawienie. Taktyczna Barcelona itd. A teraz widzę, że często to było po prostu duże szczęście Barcelony. A ustawienie 1-4-4-2 które myślałem, że będzie jakąś alternatywą na poszczególne mecze, pewnym elementem zaskoczenia, zostało ustawieniem bazowym. Środkowi pomocnicy ustawieni na boku... Na kilka spotkań ok., ale piłka nożna idzie do przodu, przeciwnika się analizuje.

0

Wyróżniających się??!!
Patrząc na wiek naszej drużyny to trochę tak jakbyś samymi młodzieżowcami chciał grać przeciwko seniorom. A 2 liga to nie amatorka. Jak dobrze pamiętam to generacja Pedro, Busi i reszta zrobiła awans UWAŻAJ z 4 poziomu rozgrywkowego. Jeśli z tych wszystkich co tam grają chociaż dwóch wejdzie na stałe do pierwszej drużyny to będzie to sukces. Taki Alena teraz powinien przygotowywać się do meczu z Romą.
2 Liga nie gra, awans w LM pewny, ale trener ma w d...e młodzież.

0

Wystarczy zobaczyć no to co dzieje się od kilku dobrych lat z naszymi talentami. Przetrzymywani zbyt długo w drugiej drużynie. Śmieszne DEBIUTY z trzecią ligą w PK. Obecnie najbliżej jest Alena, ale coraz bardziej wątpię w jego grę w pierwszej ekipie. Mówi się już o wypożyczeniu itp. A jeśli przy takiej sytuacji w LM nie powołuje go na mecz to o czym my mówimy. Ligę można troszkę zrozumieć bo walczą o utrzymanie. Jednak i tak do końca powinien dostać kilka szans, nawet od pierwszej minuty.

1

I tak w Barcelonie nie zaistnieje

0

wystarczy 90 pkt, i wszystkie siły rzucone na PK i LM

1

Ogólnie jestem optymistą, ale Ernest na koniec sezonu chyba zajedzie podstawowy skład.

0

Iniesta i Roberto jeszcze

3

Te 3 fronty może do tej pory miał znaczenie, jednak w chwili obecnej PK to tylko jeden mecz, Liga 9 pkt przewagi na 8 spotkań. Barca musiałaby przegrać 3 na 8 kolejek. A Atletico wygrać wszystko. Jedno i drugie raczej niemożliwe. Więc nie pozostaje nic innego niż skupić się teraz głównie na LM, oszczędzając siły w lidze.

1

Ogólnie masz sporo racji. Tyle, że niektóre przykłady trochę nietrafione. Costas, Bojan, Dos Santos...
Jednak nie zmienia to faktu, że zawodnicy tacy jak Alena czy inni, z którymi wiąże się tak wielkie nadzieje na grę w Barcelonie powinni dostawać szansę najpóźniej w wieku 19-20 lat. Później to już stagnacja i utrwalanie poziomu 2 ligi.
Może problem jest w zbyt szerokiej kadrze, upchanej średnimi, bądź słabymi zawodnikami którzy zabierają minuty dla młodych.

3

Żaden nasz zawodnik nie wskoczy na poziom pierwszego zespołu grając całe życie w rezerwach. To jest moment żeby jednemu z młodych zaufać i niech potrenuje z pierwszą drużyną te 3 tygodnie i odciąży trochę Albę.
Nawet gdyby odstawał troszkę to Barca ma na tyle mocną ekipę żeby to nadrobić.

2

Właśnie dlatego się zdziwiłem o co Ci chodzi :)

0

Nie rozumiem :)

1

Ambitnie, ale głupio i bezmyślnie.

0

Lepiej zagrać mocnym składem i (najprawdopodobniej) wygrać niż dać odpocząć 2-3 zawodnikom podstawowym i stracić punkty przed tak ważnym meczem. Morale panowie, morale!
Messi sobie odpocznie i to wystarczy :)

0

Ale Girona jest stosunkowo daleko od Barcelony :)

0

Zieliński jest niedoceniany w Neapolu. Zobaczycie, że jeśli przejdzie do Liverpoolu to z czasem wskoczy na wyższy poziom i będzie można mówić, że Polska ma pomocnika światowej klasy.
Chciałbym go w Barcelonie, ale niestety nie ma dla niego miejsca.

60

Espanyol mógłby się zgodzić, gdyby kwota transferu nie była zbyt wygórowana.

0

Cou użyłem do przypomnienia, że nadal ściągamy najlepszych w Europie. A te transfery to nie były nawet "koty...". Chyba nikt naprawdę nie liczył na to, że Ci zawodnicy się sprawdzą.
Osobiście nie mam pojęcia co sądzić o transferze Arthura. Nie liczę na nowego Iniestę, ale chociaż solidny zawodnik na kilka lat. Wtedy to 30-40 mln nie będzie tak dużo

1

Digne jak narazie jest to idealna opcja.
Grimaldo byłby zbyt drogi i raczej nie pogodziłby się z rolą zmiennika, gdyż przez następne 3 sezony Alba raczej jest nie do ruszenia.
Cucurella jeśli faktycznie ma potencjał to maksymalnie rok poczeka w rezerwach i będzie chciał odejść jak Grimaldo.
Trudna sytuacja, z której chyba na następny sezon najlepszym wyjściem jest pozostanie Digne i wypożyczenie Cucurelli.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?