gukwa
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
5 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@partymaker weź o 16:00 zdjęcie Gundogana i się stasuj. Ja o 19 będę oglądał Casado i Bernala w presingu.
0
@sendesara twój tok myślenia jest taki że jak ktoś nie przedłuża kontraktu z Roberto to zdarzenie losowe a że spuszcza kontrakt Gundo to już zła decyzja klubu. Tasujecie się nad gościem który doił klub na kasę w wieku 33 lat. W MC miał kontrakt 10 baniak. Teraz jak wróciłem pewnie dostanie 8 baniak. Taki Olmo w półfinale ME zgasił go jak peta. Dostał wędkę bo już nie miał siły biegać przy takiej intensywności gdzie trzeba bylo podwajać skrzydła Hiszpanów. Chłop nie umie piłki odebrać. Będzie pewnie rezerwowym w MC i za rok arabia. Ale ty byś go kisił dwa lata i wypłacił pewnie z 50 baniak z bonusami. Dramat mozgu:)
1
@kejdzi taki poprzedni sezon był że nas PSG pojechało 4:1 i Real kilka razy. Szkoda złamanego euro na takiego Gudogana. Lepiej postawić na Pedriego, Olmo czy Fermina.
6
Wydaję się że Deco ładnie czyści. Już nie ma 4 leśnych dzidków:
- Marcos Alonso 33 lata
- Oriol Romeu 32 lata
- Sergi Roberto 32 lata
- Gundogan 33 lata
Plus pozbycie z limitów wynagrodzeń niestety tylko na 1 sezon Lenglet.
Sprzedaż z zyskiem Faye oraz Julián Araujo.
No i wyożycznie Vitor Roque gdzie nie tracimy nad młodym zawodnikiem kontroli i dajemy się ograć w ekipie która umie takie talenty doszliwować.
Obecnie okienko na wielki plus.
5
W końcu ktoś z mózgeim na tej stronie.
0
Valverde chyba siedzi że niedługo straci Nico i nic z tym nie może zrobić:)
0
Ciekawe czy Gundo będzie oglądał?
#muremzaLaporta
0
@JarekS kopiesz się człowieku z koniem:)
Kadra Pepa 24,75 - kadra z pierwszego seznu. Obecna kadra 23,92 na dzisiaj.
Limit wynagrodzeń jest liczony brutto nie netto.
Koszt dla klubu free cash flow na dwa lata to pewnie jak pisałem około 50 baniek.
Tyle trzeba zapłacić cześć trafia do Gundo część do urzędu skarbowego.
Bułek w sklepie nie kupujesz netto i dla Twojego budżetu domowego liczy się liczba brutto bo tyle musisz pieniędzy wyjąć z "kieszeni"
Bradziej łapatologicznie Ci tego nie wytłumacze:)
Merytorka jest w Twoim wykonaniu blisko podłogi:)
0
Jeżli to prawda, że chcemy ściągnąć Cancelo lub Pubilla na prawą obronę to pewnie Kounde wróci na środek. Po powrocie z kontuzji Araújo i Cubarsim może być ciężko o minuty dla dwóch pozostałych stoperów Christensen czy Garcia. Wydaję się dobrym posunięciem będzie sprzedaż jednego z nich.
0
@JarekS nie no wiadomo że kończysz jak już nie masz argumentów i zaczynasz się kłucić z liczbami nie ze mną. Porównaj sobie średni wiek kadry Bracy Pepa a obcenie. Oraz sprawdź kontrakt Gundo. W tamty sezonie € 18,750,000 i przedłużony atumatycznie na kolejne sezony wynagrodzenie oczywiście drabinkowo jak u Lewego i zresztą też u innych aby zmieścić się w limicie:) Spekuluję że jakby został na 2 lata to by dobiło z bonusami innymi rzeczami powyżej 50 baniek łącznie:) Pozdro też kończe bo nie ma już u Ciebie merytorki:)
0
@JarekS faktycznie bardzo doświadczeni Sergio Busquets - 19 lat, Messi -21 lat , Perdo -20 lat, Thiago Alcántara - 17 lat, Gerard Piqué - 21 lat. Ale nie o to chodzi. Nie pojmujesz tego że Laporta to już raz zarobił podczas swojej pierwszej kadencji i robi to kolejny raz. Spuszcza do kilbla kontrakty starych drogich zawodników stawiając na wychowanków. Ludzie się temu dziwią i piszą o jakimś wizerunku. Marc Guiu jakoś nie dzwonił do Bena Chilwella kapitana Chealsa i nie pytał go jak mu jest w klubie "kokosa"? Trzymanie Gundo i dawania mu 40 baniek żeby młodzi się od niego uczyli gdzie koncepcja klubu jest dawanie szans Pedriemu i Ferminowi to typowa Twoja odklejka. Twoje podejście że Gundo jest jakimś królem profesjonalizmy a taki Lewandowski to ciapciak to też odklejka. Potrzymują swoje zdanie że w kadrze Barcy jest dużo profesjonalizmu i młodzi mają skąd czerpać konw-how zwłaszcza że La Masia już mocno kształtuje w tym kierunku. Młodzi gracze wchodzą do skłądu i są bardzo dojrzali. Jeszcze spuścić kontrakt Clément Lenglet i wypchnąć Ferran Torres i powinno być dobre okienko.
3
Odnośnie Mikayil Faye jeżeli teraz weźmiemy za niego 10-12 baniek i 25% przyszłej sprzedaży a nie zysku z przyszłej sprzedaży to świetny interes. Do tego nie tracimy nad nim kontroli mając prawo do zakupu po określonej kwocie.
1
Chłopak jest młody. Nie tracimy nad nim kontroli. W tym sezonie jakby został grałby bardzo mało. Zobaczym co pokaże na wypożyczeniu w Betisie.
0
@Sherem niby tak ale większość danych które mamy obecnie to speklulację dzienikarzy. Wiemy tylko że Barca kupiła Olmo i to wszystko. Nikt z tych dzienikarzy nie widział jego kontraktu ani umowy kupna. Nie wiadomo co z reguła 1:1 i limitem wynagrodzeń bo Barcelona o tym wogóle prawie nie mówi. Nikt tego też do końca nie rozumie ponieważ jak wytłumaczyć ostatnie zarejestrowanie Clément Lenglet z kontraktem 12 baniek w LaLiga gdzie mamy podobno problem z rejestracją Olmo? Większość ludzi czyta jakieś spekulacje dzienikarzy i piszę Laporta do dymisji ponieważ uważa że to twarde dane. Po drugie piłka nożna to brutalny biznes i rozmawiamy tutaj o 40 milonach euro w postaci kontraktu Gundo. Raczej przy takich kwotach nie ma sentymetów lub decyzyjności w psotaci lubie lub nie lubie. To sa cięzkie decyzje które rzutują później na perspektywy długoterminowe klubu.
0
@JarekS kompletnie nie kupuję Twoich argumentów. Jest pełno doświadczonych i profesjonalnych zawodników w kadrze Barcy od których młodzi mogą się uczyć np. Lewandowski, Ter Stegen czy Martinez. Wypychanie Gundo to nie jest pierwszy raz tylko standard postępowania nie tylko przez Barce ale też przez wiele klubów w Europie tzw. klub "kokosa" był stosowany w PSG, MU czy Juve. Budowa Dream Temu Pepa ma fundamenty w wypychnięciu Ronaldinho, Eto'o czy po roku przebywania Ibrahimovica. Nie wspomnę jak potraktowaliśmy Rivaldo i wypchaliśmy go Milanu. Kopletnie nie miało to wpływu na wizerunek klubu i po kilku latach wszyscy pisali tylko jak wspaniała gramy tiki takę i że Barca to więcej niż klub.
@Sherem niby tak ale większość danych które mamy obecnie to speklulację dzienikarzy. Wiemy tylko że Barca kupiła Olmo i to wszystko. Nikt z tych dzienikarzy nie widział jego kontraktu ani umowy kupna. Nie wiadomo co z reguła 1:1 i limitem wynagrodzeń bo Barcelona o tym wogóle prawie nie mówi. Nikt tego też do końca nie rozumie ponieważ jak wytłumaczyć ostatnie zarejestrowanie Clément Lenglet z kontraktem 12 baniek w LaLiga gdzie mamy podobno problem z rejestracją Olmo? Większość ludzi czyta jakieś spekulacje dzienikarzy i piszę Laporta do dymisji ponieważ uważa że to twarde dane. Po drugie piłka nożna to brutalny biznes i rozmawiamy tutaj o 40 milonach euro w postaci kontraktu Gundo. Raczej przy takich kwotach nie ma sentymetów lub decyzyjności w psotaci lubie lub nie lubie. To sa cięzkie decyzje które rzutują później na perspektywy długoterminowe klubu.
0
@sendesara Tak wiem. To wynika z analizy technicznej czyli historycznej. Jak przychodził Pep na ławkę do Barcy to wypychał Eto'o przez cały sezon. W końcu mu się udało i ściągnął w to miejsce Zlatana Ibrahimovicia aby go wypachać po roku z klubu. Wcześniej wypchaliśmy Rivaldo do Milanu. Wypchnięcie Gundo to normalne. Jak się chce wyrywać to nie ma miękiej gry.
2
@JarekS Ćwiąkała idzie sentymentem i patrzy na kilkalność w necie. Większość ludzi nie rozumiem tego co się dzieję więc domaga się dymisji Laporty. Jednak kadra Barcy wygląda świeżo i z ogromnym potencjałem na przyszłość. Widzę mocne fundamenty w postaci wychowanków i kilku doświadczonych zawodników. Gündoğan był zbędny i zarabiał za dużo aby go trzymać. Pedri i Fermin muszą dostawać minuty aby się rozwijać. Bardzo dobra decyzja zarządu. Oby tak dalej!
2
Rennes zapłaci 9 milionów kwotry stałej i 8 bonusów. Barcelona ma 32,5% zysku z kolejnego trensferu oraz może odkupić zawodnika za 28 milionów. Chyba zostanę dzienikarzem sportowym:)
0
@damcio24 Większość zawodników którzy zostali kupinie za kasę to są w kadrze. Możesz podać jakieś przykłady kogoś kogo kupiliśmy za gruby hajs a później sprzedaliśmy tanio?
0
@Patry10 nie wiem czy czytasz ze zrozumieniem ale ja to napisałem co Ty i podkreśliłęm że na 10 dobrych decyzji pewnie będzie kilka błenych ale ogólnie poziom obecej kadry oceniam na bardzo wysoko z bardzo dużym potencjałem na przyszłość.
1
@Midast tak naprawdę nie wiem o co Ci chodzi. Jak uważasz że kadra Barcy to przypadek i zdarzenie losowe to współczuje.
0
Christensena ma jakiś problem ze stanem zdrowia i to się już ciągnie od jego pobytu w Chelsea. Tam też kilka razy zgłaszał że nie chce grać. U nas też był często zmieniany w przerwie meczu chociaż grał ok.
1
10 baniek za Chiesę wydaję się dobrym biznesem.
0
No pewnie żę nie trafi Pau Cubarsí dostał numer 2 na znak że nie wolno tak odpuszczać krycia jak w meczach z PSG i Realem.
1
@BISHBASHBOSH Olmo to Mistrz Europy z Hiszpanią i to nie byle jaki ponieważ dzięki niemu Hiszpania grała jak grała. Zakup za 60 baniek i w to miejsce pozbycie się Gundogan to przemyslana i dobra decyzja. Wystarczy się cofnąć do marczu Barca-PSG 1:4 jak pomoc PSG zdeklasowała takiego Gundogan. Chłop kompltenie nie maiał siły aby się im przeciwstawić. Również na Euro w pólfinale dostał szybką wędke ponieważ grał po prostu słabo. Zgoda że w kreacji sytuacji to top ale mamy Pedriego i Fermina na których trzeba postawić. Jako drugi pivot nie jest wstanie zagrać i płacenie takiemu zawodnikowi 40 dniek przez 2 kolejne lata do 35 roku życie to jest brak profesjonalizmu.
2
@damcio24 bierzesz jeden przypadek i odnosisz go co całości decyzyjności zarządu. Faktycznie transfer Roque na ten momen nie jest zbyt udany ale szersza perspektywa jest już bardziej optymistyczna. Takie ruchy w kadrze jak Cubarsí, Fermin Lopez, Héctor Fort, Lamine Yamal, Alejandro Balde czy nawet obecnie Marc Casadó, Mikayil Faye, Pau Víctor, Marc Bernal, Gerard Martín. To są wszystko decyzje obecnego zarządu. Również zakup takich zawodników jak Lewnadowski, Raphinha czy Jules Koundé można ocenić na plus. Również pozyskanie za free Christensen, Martínez czy Gündoğan to też swietny biznas. Oczywiście zdarzają się gorsze inwestycje jak Ferran Torres ale to normalne że jak na 10 decyzji 2 są złe to i tak bardzo dobra koleracja. Nie wspomne już o takich ruchach jak Franck Kessié czy Pierre-Emerick Aubameyang które dały zarobić pare milionów:)
0
@damcio24 nic nie ominąłem. Patrze na wszytsko. Ma 69 minut per game w Bundeslidze. Pedri ma 26 minut per game. To jest różnica 265%. Jak porównujesz tych dwóch graczy i nie widzisz różnicy to ja Ci nie pomogę:)
3
Wydaję się że 99% czytelników tego serwisu nie rozumie co się dzieję i przyłącza się do owczego pędu w stylu Laporta zły i do dymisji. Cubarsí otrzymuję numer 2 po Cancelo a Olomo numer 20 po Roberto. Spuszczany jest kontrakt Gundogana a Fermin otrzyma pewnie podwyżkę. To są przemyślane ruchy zarządu dające wszystkim w klubie do myślenia. Tak się zarządza grupą ludzi poprzez czyny. A jak się gra tak jak w poprzednim sezonie to się ponosi tego konsekwecje. Nie można stawiać na konia który cały czas przegywa.
0
@Litman De Jong ma dość dobre statyski gry w defensywie. Dużo wygrywa pojedynków oraz nie traci zbyt dużo piłek jeżeli spojżeć na kontakty i kluczowe piłki. Gra na gigantycznym ryzku. Często zagrywany mu są piłki gdzie jest pod presją. Jest to jeden z najlpeszych zawodników pod tym wzgędem na świecie.
0
@xavi890 Olmo waży 72 kg. Człowieku przy 179 wzrostu ważyć 60 kg? Widać że nie za bardzo jesteś zalogowany do życia:)