Dokładnie, jak ktos nie oglądał meczu, to niech nie nominuje Messiego do najgorszego piłkarza meczu. Argentyńczyk zawiesił tak wysoko poprzeczkę, że teraz większość z Was oczekuje od niego, że każdy mecz będzie wygrywał sam. Nie tędy droga.
Barcelona z takimi słabymi meczami z tak słabymi rywalami nie ma dużych szans ażeby wygrać ligę. Real gra solidnie i konsekwentnie a my odpuszczamy prawie wszystkie pierwsze połowy z nadzieją, że rywal się podłoży.
Martin o klasę lepszy od Douglasa, ale ważniejsze jest to, że młodszy. Ciężko powiedzieć czym Enrique kierował się dając tylko jedną szansę Martinowi w sezonie. Po ptostu transferDouglasa musi sie na siłę zwrócić, tak to odbieram.
Co do koloru żółtego jedynie nie mogę się zgodzić z Katalończykami. Barca pokazała, że jednak może zaskoczyć i pokazać inną taktykę dopasowaną do danej potrzeby. Zdziwiło mnie zestawienie obrony ale widać, że było to przemyślane przez Enrique. Bardzo fajny mecz rozegrał Mascherano i Bartra, wymieniłem tą dwójkę, ponieważ są to zawodnicy od czarnej roboty i rzadko mają okazję ażeby o nich pisano w prasie. Kolor czerwony to 100% racji! W defensywie, jesteśmy bardzo niepewni. Praktycznie każda okazja z gry czy stałego fragmentu, to mogła być bramka PSG. Na uwagę też zasługuje Ter Stegen, który gra świetnie nogami, to będzie następca Victora Valdesa :)
W tym roku niezwykle ciężko będzie nam obronić trofeum.
Ale proszę zobaczyć, że jedną ze słabszych drużyn Youth League , która odpadła już dwa tygodnie temu, jest Bayern Monachium. Klub, który jest chyba najlepiej prowadzony na świecie pod względem finansów.
Kto odpowiada za transfer Douglasa? W zimie zapowiedział odejście Montoya, więc Adriano pewnie będzie numer 2 (jak i na lewej stronie defensywy), a Douglas ponownie numer 3 :) Co raz bardziej zaczynam wierzyć, że w Ameryce Południowej Barcelona nie posiada wykwalifikowanych scout'ów bądź korupcja która jest tam na porządku dziennym dosięga i wysłanników Barcelony.
Każdy pamięta kilkanaście fatalnych transferów piłkarzy z Brazylii, którzy to nawet po odejściu z Barcy po dzień dzisiejszy nie odpaliły - absurd.
Bardzo dobry mecz Barcelony w drugiej połowie. Dzisiaj Messiemu zależało bardzo na zwycięstwie. Dwie ładne i bardzo trudne bramki do zdobycia po raz kolejny pokazują niezwykłą klasę Argentyńczyka!
Prosze pamiętać, że mamy na wypożyczeniach takich zawodników jak Denis Suarez czy Deloufeu a w rezerwach ogrywa się kolejna nadzieja, Alen Halilović. My nie mamy miejsca dla dobrych zawodników, my potrzebujemy bardzo dobrych. Ja ciągle liczę na Rahinhę Alcantarę, bo ma olbrzymi talent, lecz sądzę, że gra z takimi tuzami jak Iniesta, Neymar czy Messi, może ogeaniczać zawodnika do pokazania wielkich umiejętności.
Czyli tak jak obiecano Ericowi. Na pewno bedzie to lepszy wybor niz jakiś koalicjant władzy, który poza ekonomią nie ma wiecej cech wspolnych z piłką nożną.
Szkoda, że prawie wszystkie rzuty wolne bije Leo. Jak widać Rakitić potrafi naprawdę celnie uderzyć piłkę a do tego jest jeszcze Neymar... Jeszcze słowo o Douglasie, raczej to piłkarz, który potrzebuje jeszcze dużo czasu to aklimatyzacji.
Rzeczywiście jak mielibysmy porównać Romę do Barcy za rządów Lucho, to powtarzają się takie czynniki jak brak wpływu na największe gwiazdy drużyny, cykliczne rotacje w linii obrony, brak alternatywy na wydarzenia na boisku czy jedno oklepane zestawienie taktyczne. Możliwe jest też to, że Luis Enrique po prostu przychodzi do klubów które trafiają na często przytrafiający się kryzys. Enrique powinien byc jak Simeone! Oby ta otwarta krytyka szybko się skończyła...
Również (no na pewno na ten mecz) wolałbym Mascherano. Sevilla ma twardy środek pomocy a Sergio może mieć z tym problem. Chyba, że zaprezentuje swój najwyższy poziom.
Tak poza tym, to patrzę na skład Barcy i widać, ze ma olbrzymi potencjał w linii ataku. Nawet przy przeciętniej formie defensywy, to z takimi zawodnikami jak Messi, Neymar i Suarez nie powinni mieć problemów z rozstrzeliwaniem rywali. Z drugiej strony Suarez na boku, to mniej więcej tak jak i Pedro. Enrique chyba to widzi...
Przy takiej sytuacji, Martin Montoya na pewno bedzie chciał odejść z Barcelony. Sądzę, że i teraz ma już dosyć. Luis ma kilka decyzji, których z punktu wieloletniego kibica nie mogę zrozumieć. Ale to on widzi na co dzień swoich zawodników...
Nie mogę juz patrzeć na skład wg. Sportu i Mundo! Sergio ma ponoc kontuzję, więc niech odpoczywa, jest Mascherano, człowiek z charakterem jak rzadko kto w Barcelonie. Na obronie widzę obowiązkowo Bartrę i do niego raczej ostatnio odpoczywającego Pique! Prawa obrona, to jest chyba poza zasięgiem wzrokowym Luisa Enrique, bo Dani Alves nie gra najlepiej (jak i cała drużyna zresztą), ale za to ma konkurencję w postaci Montoi (czy Adriano), który nie jest tak złym bocznym, żeby na niego nie stawiać, skoro cały świat wie jak gra Alves. Rakitić musi grać, bo to dobry zawodnik (dobry strzał, dobre ostatnie podanie, dużo widzi) ale trzeba odpowiednio jego ustawić na boisku.
Ale Xavi wie, że skład Barcy nie będzie się opierał na nim. Od niego młodzi mają się uczyć, ma wprowadzać doświadczenie do gry zespołu, porządkować grę. To w tej chwili i tak jeden z lepszych środkowych w kadrze Barcelony, przynajmniej patrząc na obecna formę.
Oczywiście zdarzają się głupoty w wypowiedziach osób prowadzące tak olbrzymie kluby, takie jak:
"Nie jesteśmy zmartwieni, wręcz przeciwnie...", przecież on mówi to co chciałby usłyszeć kibic :) A jak mozna nie byc zmartwionym po pewnej porażce z Realem Madryt i w następnym meczu nie podnieść się z kolan, znowu przegrać? Irracjonalne.
A to, że mamy wciąż młody środek pola, to wazniejsze jest to, iż Ci panowie zdobyli tak dużo, że tyle samo potrzebują motywacji do działania. Tu młodość na dzień dzisiejszy jest na drugim miejscu.
Chyba odpowiedź na moje pytania jest prosta. A co ma mówić...
Z grą jaką prezentuje teraz Real Madryt, to możemy zapomnieć o liderze. Lepiej skupić się na grze, a w zasadzie to jej poprawie, bo Barca gra... po prostu bez sensu. Myśl taktyczna Luisa Enrique jeszcze na pewno nie zaskoczyła ale wierzę, że trener zna się na tym co robi.
0
Dokładnie, jak ktos nie oglądał meczu, to niech nie nominuje Messiego do najgorszego piłkarza meczu. Argentyńczyk zawiesił tak wysoko poprzeczkę, że teraz większość z Was oczekuje od niego, że każdy mecz będzie wygrywał sam. Nie tędy droga.
0
Na takim poziomie co zagrał szczególnie Rakitić, Pedro i Suarez, to powinni za karę grać 90 min. z Huescą.
0
Barcelona z takimi słabymi meczami z tak słabymi rywalami nie ma dużych szans ażeby wygrać ligę. Real gra solidnie i konsekwentnie a my odpuszczamy prawie wszystkie pierwsze połowy z nadzieją, że rywal się podłoży.
0
Zubi, to chyba z drzewa spadł! Zawsze ma coś do powiedzenia na niskim poziomie.
0
Ja tez ale tylko w przypadku gdyby nie było Alby.
0
do 70 min. fatalne zawody Pedro, Rakitića i Suareza.
0
Fatalny jest Pedro. To jest typowy rezerwowy, na podmęczonych obrońców.
0
Martin o klasę lepszy od Douglasa, ale ważniejsze jest to, że młodszy. Ciężko powiedzieć czym Enrique kierował się dając tylko jedną szansę Martinowi w sezonie. Po ptostu transferDouglasa musi sie na siłę zwrócić, tak to odbieram.
0
Co do koloru żółtego jedynie nie mogę się zgodzić z Katalończykami. Barca pokazała, że jednak może zaskoczyć i pokazać inną taktykę dopasowaną do danej potrzeby. Zdziwiło mnie zestawienie obrony ale widać, że było to przemyślane przez Enrique. Bardzo fajny mecz rozegrał Mascherano i Bartra, wymieniłem tą dwójkę, ponieważ są to zawodnicy od czarnej roboty i rzadko mają okazję ażeby o nich pisano w prasie. Kolor czerwony to 100% racji! W defensywie, jesteśmy bardzo niepewni. Praktycznie każda okazja z gry czy stałego fragmentu, to mogła być bramka PSG. Na uwagę też zasługuje Ter Stegen, który gra świetnie nogami, to będzie następca Victora Valdesa :)
0
W tym roku niezwykle ciężko będzie nam obronić trofeum.
Ale proszę zobaczyć, że jedną ze słabszych drużyn Youth League , która odpadła już dwa tygodnie temu, jest Bayern Monachium. Klub, który jest chyba najlepiej prowadzony na świecie pod względem finansów.
0
Kto odpowiada za transfer Douglasa? W zimie zapowiedział odejście Montoya, więc Adriano pewnie będzie numer 2 (jak i na lewej stronie defensywy), a Douglas ponownie numer 3 :) Co raz bardziej zaczynam wierzyć, że w Ameryce Południowej Barcelona nie posiada wykwalifikowanych scout'ów bądź korupcja która jest tam na porządku dziennym dosięga i wysłanników Barcelony.
Każdy pamięta kilkanaście fatalnych transferów piłkarzy z Brazylii, którzy to nawet po odejściu z Barcy po dzień dzisiejszy nie odpaliły - absurd.
0
Bardzo dobry mecz Barcelony w drugiej połowie. Dzisiaj Messiemu zależało bardzo na zwycięstwie. Dwie ładne i bardzo trudne bramki do zdobycia po raz kolejny pokazują niezwykłą klasę Argentyńczyka!
0
Bartra to niewątpliwie przyszłość Barcy.
0
Ale nam dowalił!
0
Na obecną chwilę nie ma lepszego zawodnika na pozycji ofensywny pomocnik jak Iniesta, mimo, ze rzeczywiscie nie jest w dobrej formie.
0
Prosze pamiętać, że mamy na wypożyczeniach takich zawodników jak Denis Suarez czy Deloufeu a w rezerwach ogrywa się kolejna nadzieja, Alen Halilović. My nie mamy miejsca dla dobrych zawodników, my potrzebujemy bardzo dobrych. Ja ciągle liczę na Rahinhę Alcantarę, bo ma olbrzymi talent, lecz sądzę, że gra z takimi tuzami jak Iniesta, Neymar czy Messi, może ogeaniczać zawodnika do pokazania wielkich umiejętności.
0
Czyli tak jak obiecano Ericowi. Na pewno bedzie to lepszy wybor niz jakiś koalicjant władzy, który poza ekonomią nie ma wiecej cech wspolnych z piłką nożną.
0
Szkoda, że prawie wszystkie rzuty wolne bije Leo. Jak widać Rakitić potrafi naprawdę celnie uderzyć piłkę a do tego jest jeszcze Neymar... Jeszcze słowo o Douglasie, raczej to piłkarz, który potrzebuje jeszcze dużo czasu to aklimatyzacji.
3
Na dzień dzisiejszy Mascherano.
0
Rzeczywiście jak mielibysmy porównać Romę do Barcy za rządów Lucho, to powtarzają się takie czynniki jak brak wpływu na największe gwiazdy drużyny, cykliczne rotacje w linii obrony, brak alternatywy na wydarzenia na boisku czy jedno oklepane zestawienie taktyczne. Możliwe jest też to, że Luis Enrique po prostu przychodzi do klubów które trafiają na często przytrafiający się kryzys. Enrique powinien byc jak Simeone! Oby ta otwarta krytyka szybko się skończyła...
2
Również (no na pewno na ten mecz) wolałbym Mascherano. Sevilla ma twardy środek pomocy a Sergio może mieć z tym problem. Chyba, że zaprezentuje swój najwyższy poziom.
Tak poza tym, to patrzę na skład Barcy i widać, ze ma olbrzymi potencjał w linii ataku. Nawet przy przeciętniej formie defensywy, to z takimi zawodnikami jak Messi, Neymar i Suarez nie powinni mieć problemów z rozstrzeliwaniem rywali. Z drugiej strony Suarez na boku, to mniej więcej tak jak i Pedro. Enrique chyba to widzi...
0
Uwielbiam tego człowieka! I czekam...
0
Nie wiem czy Neymar nie byłby wielkim piłkarzem gdyby nie czuł presji Messiego...
3
Lubiłem tego Pana, lecz uwikłania w afery odpychają.
0
Przyłączam się do większości! Pique jest naprawdę w słabej formie a Marc jak na ilość występów w Barcelonie , to wydaje sie być solidnym obrońcą.
1
Przy takiej sytuacji, Martin Montoya na pewno bedzie chciał odejść z Barcelony. Sądzę, że i teraz ma już dosyć. Luis ma kilka decyzji, których z punktu wieloletniego kibica nie mogę zrozumieć. Ale to on widzi na co dzień swoich zawodników...
0
Nie mogę juz patrzeć na skład wg. Sportu i Mundo! Sergio ma ponoc kontuzję, więc niech odpoczywa, jest Mascherano, człowiek z charakterem jak rzadko kto w Barcelonie. Na obronie widzę obowiązkowo Bartrę i do niego raczej ostatnio odpoczywającego Pique! Prawa obrona, to jest chyba poza zasięgiem wzrokowym Luisa Enrique, bo Dani Alves nie gra najlepiej (jak i cała drużyna zresztą), ale za to ma konkurencję w postaci Montoi (czy Adriano), który nie jest tak złym bocznym, żeby na niego nie stawiać, skoro cały świat wie jak gra Alves. Rakitić musi grać, bo to dobry zawodnik (dobry strzał, dobre ostatnie podanie, dużo widzi) ale trzeba odpowiednio jego ustawić na boisku.
Stawiam na 1:2.
0
Ale Xavi wie, że skład Barcy nie będzie się opierał na nim. Od niego młodzi mają się uczyć, ma wprowadzać doświadczenie do gry zespołu, porządkować grę. To w tej chwili i tak jeden z lepszych środkowych w kadrze Barcelony, przynajmniej patrząc na obecna formę.
1
Oczywiście zdarzają się głupoty w wypowiedziach osób prowadzące tak olbrzymie kluby, takie jak:
"Nie jesteśmy zmartwieni, wręcz przeciwnie...", przecież on mówi to co chciałby usłyszeć kibic :) A jak mozna nie byc zmartwionym po pewnej porażce z Realem Madryt i w następnym meczu nie podnieść się z kolan, znowu przegrać? Irracjonalne.
A to, że mamy wciąż młody środek pola, to wazniejsze jest to, iż Ci panowie zdobyli tak dużo, że tyle samo potrzebują motywacji do działania. Tu młodość na dzień dzisiejszy jest na drugim miejscu.
Chyba odpowiedź na moje pytania jest prosta. A co ma mówić...
1
Z grą jaką prezentuje teraz Real Madryt, to możemy zapomnieć o liderze. Lepiej skupić się na grze, a w zasadzie to jej poprawie, bo Barca gra... po prostu bez sensu. Myśl taktyczna Luisa Enrique jeszcze na pewno nie zaskoczyła ale wierzę, że trener zna się na tym co robi.