1

@Kuczek dla Messiego może być policzkiem jakby mu kazali grać w rezerwach. Myślę, że jak będzie w Barcy to, że tak powiem, nie może nie grać, a czy on wierzy w projekt sportowy to gu mnie obchodzi. No chyba, że wybierze drogę Bale'a, ale wtedy by miał kosę z kibicami i z legendy by się mógł zrobić rozwydrzonym dzieciakiem.

0

@equwesta Nie chcę się naśmiewać, bo nigdy tyle nie osiągnie nigdzie co Messi w piłce, ale trochę to śmieszne, że Messi nie nauczył się angielskiego, a Albę na mecze wozi ojciec. Nie zdziwiłbym się jakby Leo trochę nie przemyślał z czym wiążę się gra w City.

0

Jeśli w jakimś wywiadzie są fani Messiego bez względu na wszystko to nie porusza się takich kluczowych spraw, które w innych klubach byłyby kuriozum. Ustawiamy zespół trenerów, wszystko pod jednego zawodnika, żeby mu było dobrze, żeby miał wikt i opierunek. Samo takie rozpieszczenie ma na pewno negatywny wpływ i jak pojawiają się kłopoty to jest wielka tragedia, bo wszystko miało być idealnie przecież. Nasi chłopcy byli przez takie idealne warunki kastrowani. Pamiętam tylko jeden przypadek come backu z PSG, jakiejś walki. My wiele razy w dogodnej sytuacji 3:0 potrafiliśmy takie zwycięstwo wypuścić przez zbytnią pychę czy rozluźnienie. Jaki na to miał wpływ Messi i jego geniusz? Jaki wpływ miał na to zarząd, który za łagodnie traktował piłkarzy? Wg mnie odpowiedzialni za klęskę są zarząd za złe prowadzenie klubu, następnie piłkarze z Messim na czele, następnie trener. Nie można odwrócić tej kolejności, ale ciągłe marudzenie szatni na pewno nie pomagało. Pamiętam jak pierwszy rok Valverde, cały sezon bez porażki i nagle wtopa z Levante na sam koniec, bo o jakieś premie za pewne. Za pewne, bo nikt wprost nie powie, ale chyba ktoś kto ma jakiekolwiek pojęcie o piłce nie powie, że te pensje w Barcelonie to są OK. Zarząd zarządzać nie umiał, ale że kasa była to rozpasał koty, a rozpasane koty raz na rok coś odwaliły i jakoś to szło.

0

@vukoo1 tydzień temu określiłbyś bzdurą, że Messi opuszcza Barcę ;)

0

@Pstryk jeśli dziad poleciał na kasę P$G to kto mógł co zrobić? Przecież chciał wyjść z cienia Messiego oficjalnie. Parodia. Oni chyba we dwóch chcieli zarabiać po 100 mln i kopać sobie piłeczkę nie patrząc co jest dla klubu dobre.

0

@Azi za ten kontrakt dostał ponad 100 mln. Jakby się bardziej postarał i zmotywował kolegów to LM byłaby do wygrania. Z Romą co prawda tam był chyba jeszcze półfinał do przebrnięcia, ale z Liverpolem to już by było z górki. Przegrali te mecze na WŁASNE życzenie. To nie przeciwnik był dobry tylko oni beznadziejni. Jak się takie rzeczy wyprawia to jest kibicom przykro.

0

@saviolagzk chciałbym wierzyć, że może nie. Na pewno początki będą ciężkie i potracimy dużo punktów, ale jak ostatnio Leo miał kontuzję tonie było tak źle. Zobaczymy jak tam młode nabytki się pokażą. W la lidze liczę, że nie stracimy do Realu 10 punktów, a w grupie LM powinniśmy wyjść nawet dzięki rozstawieniu. Te pierwsze pół roku będzie kluczowe. Na pewno będzie trudno, ale cóż zostało innego niż wierzyć.

0

@saviolagzk pytanie jest takie jaka tam jest hierarchia. Czy np. święte krowy po odejściu swojego świętego byka nie spuszczą z tonu. Kontrakty się kończą, a oni będą musieli się starać, żeby takie pensje gdzieś jeszcze dostać. Tak czy siak jeśli treneiro nie weźmie za mordę Messiego i Suareza to go po roku wywalą, bo będzie powtórka z rozrywki. Jeśli Koeman ma jakąś wizję bez Suareza to jest on sporym obciążeniem. Po pierwsze pensja, a po drugie zabiera pozycję. A jest to dość istotna część układanki, bo z przodu mamy od groma zawodników, ale każdy gra na pół gwizdka. Nie możemy trzymać tyle cracków co nie strzelają goli. Griz, Dembele, Cou albo muszą zacząć grać albo trzeba ich sprzedać póki są coś jeszcze warci. Granie Messi, Suarez Fati gdzie na ławce siedzi 400 mln to głupie jest. Tym bardziej, że cena Suareza zbliża się do zera, a Messiego zresztą też.

1

@Ciuus moje domysły to fakt co robił Leo z Argentyną w analogicznej sytuacji. Chyba żaden piłkarz z topu nie odwalał takich cyrków. Że mu się nie podoba i nie będzie grać. W Barcy przez długi czas miał koło siebie najlepszy z najlepszych. Po co miał robić cyrki. Teraz to się zmieniło na gorsze i zauważalne są takie rzeczy jak np. unikanie podań do Griza czy np. zlewanie wskazówek trenera. Nawet jeśli wśród 10 plotek, że za ciężkie treningi, że tamto, że sramto 3 będą prawdziwe to coś nie halo. Już nie wspominając, że Messi po boisku dreptał i nie zagrzewał kolegów za bardzo do walki. Jego najlepszy kumpel skład też zawsze miał mimo, że grał coraz gorzej. Z Neymarem też takie psiapsiuły i Brazyl zostawił Barcę na lodzie, a potem wieczne marudzenia szatni, że dej Neymara. A to trener zły, a to koledzy za słabi. Duże wskazuje, że Messi był szefem szatni, a ta działała bardzo toksycznie.

4

@constantine16 pięknie napisane. Skończą się czasy gdzie w 10 stopniowej skali bycie kumplem Leosia to +8. Messi to geniusz i nawybitniejszy zawodnik jakiego mi było dane oglądać, ale czas już na niego. Era, że jeden piłkarz wygrywa mecze się dawno skończyła. Teraz grając zespołowo można walczyć o LM. Na pewno w lidze będzie go bardzo brakowało, bo on sam pokonywał niektórych ogórasów. Będzie ciężej. Mam jednak nadzieję na reaktywację La Masii za którą Barcę pokochałem. Zawsze po burzy wychodzi Słońce, ale warto by za Leosia wziąć pokaźną sumę i nie przepie*dolić jej na głupoty tylko na wizję nowego treneiro.

1

@Mlodyfcb1899 zgłoś się do naukowców, niech zobaczą, że istnieją, które żyją, a nie mają mózgu. Wszystkie kluby sprzedają piłkarzy, Barca będzie rozdawać. A jak trzeba było płacić Leosiowi 80 mln też była zrzuta?

1

@RosjaninBut właśnie nie wszystko zależy od Koemana, ale chyba lepszy out Messiego niż bunt szatni wraz z Leo. Po meczu z Bayernem trzeba mieć trochę godności, żeby mówić, że nic się nie stało i grali dobrze. Worek kartofli, by tyle z Niemcami nie dostał.

0

@saviolagzk mógłby zostać, ale jak nie chce to jedyna mądra rzecz jaką może zrobić Barca to wziąć za niego 200-300 baniek. A co do jego zostania, to on chciałbym zostać z całą bandą swoich podstarzałych przydupasów i rządzić w klubie. Jaki trener mógłby go przekonać do rewolucji (która zabierze mu prawdopodobnie kumpli) oprócz Guardioli? To tak jakby w palcu było zakażenie, ale można albo upie*dolić nogę albo zakażenie obejmie cały organizm. Jedyny chirurg, który mógłby to zoperować nie ucinając całej nogi to może Pep, ale jego przyjście teraz będzie niemiłosiernie trudne. Przecież to było wiadome, że jak przyjdzie trener to albo ciepłe kluchy i Messi na treneiro albo będzie to co teraz.

0

@sedziaoxford kolejny człowiek, który zamienił się z dupą na rozum, w dodatku nie swoją. No tak, Barcelona to jest fundacja charytatywna i trzeba oddawać wszystko za darmo. Jak mnie wku*wia takie podejście, jakbyś nie wiedział ile trzeba było naszemu crackowi samej pensji płacić. Tak kochał klub, że co chwila podwyżka. 80 mln rocznie brutto mówi ci to coś? Właśnie przez takie durne podejście to Barca jest teraz w ciemnej pi*dzie. Temu pozwolimy odejść za darmo. Tamtemu za 10 mln. Kupimy grajka za 150 mln i damy 20 mln pensji i będzie fajnie, bo mamy Leo.
Po prostu xD.

0

@Ciuus nie wiesz co robił Messi poza placem gry, a dużo wskazuje na to, że robił wiele rzeczy, które doprowadziły do klęski w Lizbonie.

1

@MesQueUnClub_87 ja sobie wyobrażałem kapitana takiego jakiego masz w awatarze. A nie takiego, który ucieka z kadry, przy złym wyniku się zastanawia albo kuli, zamiast dać wyraźny sygnał jak Gerard w finale z AC Milan. Kapitan to jest gość, który swoim zaangażowaniem zaraża innych, a nie pokazuje: ja jestem genialny mogę sobie człapać, bo strzelam 50 goli na sezon. Niestety, ale Krystyna nawet kontuzjowany bardziej żył meczem niż Leo.

0

@saviolagzk tylko Real podczas ery Ronaldo miażdżył wszystkich w Europie, a w Barcelonie nie ma czego zbierać. Jesli mamy stopniowo spadać na piąte miejsce w lidze lub raz i próbować się odbijać to chyba wolę to drugie. Messi czy odejdzie teraz czy za 3 lata nie poprawi tego, że wszędzie są dziury, a zawodnicy nie słuchają się trenera. Może jedynie uświadczyć ich w przekonaniu, że dobrze że się nie słuchają, Leoś to sam wygra nie martwcie się. A jak się trafi taki Bayern Live czy Roma to dwa tygodnie w piwnicy i będzie dobrze za rok.

P.S. Wszystkich wywalić się nie da, ale czystka musi być.

0

@saviolagzk po co oni mają coś robić jak on za nich to robi? Po co mają się starać jak on się stara i jeszcze mówią, że wcale nie jest tak źle? Może by się przydał taki przegląd wojsk, co jeśli nie ma Messiego?

0

@krzysiek-fcb-17 Xavi po prostu grał z większością obecnego składu. Nie zrobi rewolucji kadrowej, która jest potrzebna. Bardzo mnie ciekawi ile winy leży po stronie zarządu, który pieścił się z piłkarzami, a ile pośród piłkarzy, którzy się rozleniwili i chcieli coraz więcej jak grube koty.

5

Oby tylko nie Font, bo on jest fanem stagnacji z tego co mówił.

2

Najbardziej mnie boli, że nawet jak Messi odejdzie co będzie dla Barcy pewnego rodzaju czystą kartką to niestety tłusta plama majonezu, ropy i sosu Sriracha w postaci Bartomeu będzie utrudniała na tej kartce coś napisać.

0

@Comentateiro no trochę popłynąłeś. W Bundeslidze od dłuższego czasu jest Bayern i Borussia teraz dobija się Lipsk. We Włoszech Atalanta pokazała, że potrafi kopać. We Francji 7 w lidze Lyon. Piłka się trochę wypłaszczyła i w LM może być groźny zarówno Tottenham z 4 miejsca jak i Ajax z ligi ogórkowej. Jak to powiedział klasyk w Europie nie ma już słabych drużyn.

0

@PJ777 ale co ma zrobić Koeman? Albo ława dla Luisa albo pożegnanie. Jeśli napastnik, który kondycyjnie nie domaga uważa, że jest pierwszy skład to trzeba ten problem jakoś rozwiązać.

0

@jarek771 Bartek odejdzie, ale ten Koeman to chłop co przynajmniej robi dobre wrażenie. Jeśli będzie klapa to jakiś Font może go zwolnić po sezonie. Barcelona jest w czarnej dziurze, bo praktycznie na każdej pozycji jest bieda. A całego zespołu nie da się kupić czy zrobić w rok, dwa czy trzy. Już jakiś mądry tu pisał, że największym problemem jest Semedo, a tak na prawdę ta prawa pomoc w obliczu zakupów na środku czy w ataku to jest najmniejsza bolączka.

0

@Tatazolwinia bez Xaviego i Iniesty + latka lecą + ogromna pensja to pewnie nie.

0

@jarek771 Myślę, że głównym problemem jest Bartek, a później jak przekonać Messiego, że Barcę trzeba oczyścić z jego przydupasów, a on będzie się musiał podporządkować taktyce. Niestety bez tego będzie tylko gorzej, bo pieniądze będą iść na pensje, pucharów będzie brak, a i młode talenty uciekną.

0

@natanvip zobaczymy po okienku co z tego wyjdzie.

1

@rado_Barca wiesz czasami zdarzają się kontuzje, a Roberto był rzucany na różne pozycje i przynajmniej od jakiegoś czasu nie jest na żadnej z nich fatalny. Można kupić na jego miejsce 3 graczy i znowu wielka niewiadoma, a pensje będą brać 3.

0

Messi daje unsuba.

0

@Comentateiro co innego prowadzić takie szkolenie jak Bayern i wydać na transfer maks 80 mln, a co innego nakupować graczy łamiąc wszystkie zasady finansowego fair play i śmiać się innym klubom, że są tacy dobrzy. Ja szanuję kluby za szkółkę, a gdzie mowa o szkółce w PSG czy City? Już mi Lyon bardziej imponuje. Dlatego też stracę szacunek do Barcy za to co się teraz dzieje. Albo mam nadzieję działo. Kupowanie gwiazd za grube miliony co nikomu nie służy. Taki zawodnik, nie będzie widział problemu, że przez niewyspanie nocną grą w Fornita będzie łapał więcej kontuzji albo z wygrania LM na wypożyczeniu do innego klubu. On nie będzie siedział tam gdzie mu dobrze tylko będzie niuchał gdzie mu dadzą 2 mln większy kontrakt rocznie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?