jeykey1543
Dołączył/a: sierpień 2016
Warszawa
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Cobra303 nie chodziło mi o same skille tylko o rozwój mentalny zawodnika. 5 lat temu miał swoją bańkę w Barcelonie, ale wraz z mniejszą rolą Xaviego czy Iniesty ta bańka zaczęła pękać. Messi próbował sobą zastąpić te pozycje i doszło do takiej patologii, że Messi gra za trzech, a reszta z niewiadomych powodów po pół roku w Barcy przestaje się udzielać. Czy to syndrom syna trzymającego latarkę ojcu czy co to nie wiem, ale to doprowadziło klub do obecnego stanu. Plus oczywiście, że każdy trener stawiał na rakietę, Suareza czy Busiego bez formy, a szkółkę uaktywniali, gdy już fizycznie nie mieli zmienników.
0
@Bartex Geymar dziś kolejny raz pokazał, że jak trzeba się zmierzyć z dobrym poukładanym rywalem to jest czarodziejem i znika z boiska. On woli zakładać sambrera jakimś Metzom czy innym Rennesom. Pobić i upokorzyć Osasunę, a potem obskoczyć wpierdziel w LM i do domu. Mieli banalną drabinkę, a i tak o mały włos nie przegrali z Atalantą. Dobry mecz z Lipskiem zatarł wrażenie, że PSG to jest europejski średniak budowany za petrodolary szejków. Można by mówić, że wymęczone zwycięstwa z Borussią czy Atalantą to pokaz charakteru. Ja bym napisał, że to wszystko co może z nimi osiągnąć Tuchel. Fartowny finał.
6
@kondi21 jesteśturbo śmieszny. Leo to był dobry 5 lat temu. Teraz trzeba poukładać zespół i wywalić jego kumpli, którzy są w tym zespole tylko za zasługi. Nie mają ochoty zakończyć swojej przygody z klasą to trzeba ich sprzedać, a nie stawiać żądania po takim wpie*dolu. Zespół nie będzie już budowany wokół Messiego i jego przydupasów. Wiele wnieśli do futbolu i Barca im też wiele zawdzięcza, ale teraz pobierają tylko ogromne pensje, nic nie grają i kompromitują klub. Nawet jakby prezesem był Jarosław Kaczyński, a trenerem Stasiek spod budki z piwem to zespół z takimi graczami nie powinien spuścić głowy i obskoczyć 8:2. Nawet Legia takiego upokorzenia w LM jak była w fazie grupowej nie zaznała. Nie można mówić, że 3 lata pod rząd się zdarzają wypadki przy pracy i dostajemy wpie*dol 15:2 w 3 meczach. To jest dno, co stawia Messiego i jego przydupasów złym świetle. Jak ktoś jest zajebisty to swoją zajebistością powinien motywować kolegów, a nie robić z nich downów, którzy jedyną ścieżkę widzą w podaniu do Messiego.
0
@MarioVeB! W tamtym roku Real grał piach po odejściu Krystynki to wygraliśmy mistrza, ale w tym to jest kwintesencja beznadziei w naszym wykonaniu. Szkoda jeszcze, że nas Napoli nie wyeliminowało...
0
@KibicBarcy84 Leoś pozwoli, żeby jego kumpel był rezerwowym. Poza tym przedłużenie kontraktu to pewnie większa gaża... dla rezerwowego.
0
@rademenes jedna porażka to była strata punktów z Celtą, Sevillą, Atletico czy Osasuną. Z Bayernem to był wielbłąd.
2
@MarioVeB! po słabszym okresie, który trwa dobre dwa lata? No to strasznie niecierpliwi są.
0
@Alistar74 oczywiście, że jego wina, bo jak sam napisałeś było do 0. Obrona zagrała w tamtych meczach piach, ale atak też zagrał piach. Wyszła piaskownica. A co do obrońców to w Barcelonie jakoś nikt się nigdy na nich bardzo nie skupiał co jest błędem, bo w nowoczesnym futbolu, Lewy pierwszy broni. I to jest różnica między gwiazdeczkami, z Barcy, które myślą, że zawodnicy od pomocy w górę co od strat piłek, a obrona załatwi sprawę. Niestety też jakoś nikt z tu obecnych nie skupia się by kupić obrońców, a jedyne tematy to jest ściągnięcie Neymara czy Lautaro. No cóż wiele mnie chyba ominęło jeśli to są obrońcy.
Reasumując czy na tej stronie ktoś, ty, czy może ktoś z Barcelony wojuje, że obrońcy są do wymiany i trzeba kupić dobrego stopera? Czcze gadanie, bo każdy obrońca rozpatrywany jest pod kątem ataku. Wymaga się w Barsie by obrońca dobrze bronił, ale też wnosił do ataku. Jakiś absurd. Ja widzę inne rozwiązanie bardziej praktyczne. Niech te święte krowy z Messim na czele zaczną pomagać w defensywie. Bardzo lubię za to Griza, że pierwszy się wraca i pomaga kolegom w destrukcji. Tak się powinno teraz grać, a nie cyk podanko piłeczka, ojoj strata (bardzo często Messiego), je*ać niech się obrona martwi. Rozumiem, że może być jedna święta krowa geniusz Messi, ale jak dochodzi wiecznie stojący na spalonym Suarez, Busquets, który nie wie gdzie w ogóle jest i reszta seniorów to jesteśmy dwa kroki za przeciwnikiem. Ktoś powinien pokazać jak się broni naszym paniusiom, bo oni patrzyli z Bayernem jak wpadają gole, a w ofensywie też nic nie grali.
0
@normasubiektywna Xavi to jest dobry temat zastępczy. Równie dobry jak przyjście judasza Neymara. Nawet jak obaj grali to ta gra nie wyglądała dobrze po 2015, chociaż teraz wygląda to tragicznie.
0
@jarek771 Granie 11 piłkarzami cały sezon to jest tradycja hohoho na pewno od 2015 roku. Tylko wtedy wszyscy byli młodsi. W Realu są świetne rotacje, stare koty czują presje. U nas jak stary kot siedzi na ławce to się zaczynają fochy, bo on musi grać każdy mecz.
0
@Comentateiro czy wrzucali czy sam sobie wrzucił. Zachowanie jego kolegów po przyjściu do Barcy i po pół roku w niej jest co najmniej dziwne.
0
@Bartex co z tego, że Messi strzela jak inni się boją. Starczy go pokryć i już nikt nie strzela.
0
@Alistar74 chyba ty jesteś ten tego. Messi miał najlepszych pomagierów N i S i dwa razy nie wygrał LM po 2015 roku odpadając w takim sobie stylu. Na rynku nie ma lepszych piłkarzy niż byli wtedy. Gra poszła do przodu. Już nie wystarczy być Messim, żeby drużyna przeciwna robiła pod siebie. Niestety nasz geniusz stał się samolubny jak Krystyna.
0
@H14 to tak jak z Neymarem. Klub tak wielki jak Barca nie może czekać aż komuś tak małemu jak Messi się zachce.
0
Jeśli to jest prawda, że Messiemu tak zależy na kumplach to zaczynam do niego tracić szacunek. Wiadomo, że w dużej mierze Bartek ten klub spuścił na dno, ale piłkarze też zachowują się jak po amputacji jaj. Z Romą czy Liverpoolem to piłkarze zawiedli. Może trener ich nie umiał zmotywować, ale zabrakło tam lidera, którym powinien być Messi. Mimo tego całego bu*delu uważam, że piłkarzyki Barcy za bardzo się panoszą, a za mało dają od siebie.
2
@Lukkkas ma trochę racji, ale w jego przypadku pozbycie się go to był strzał w 10. Nic nie pokazał w innych klubach.
1
@Tatazolwinia to może Sławka Peszko zatrudnimy, on jest dobry w atmosferę. Nie można przesadzić ani w te ani we wte. Większość obecnych piłkarzy osiągnęła wszystko więc gdzie ta motywacja. Jak ktoś jest przepłacany, to też może pomyśleć, że jak zacznie się obijać to się nic nie stanie. To tak jakby w jednej firmie była normalna ciężka praca, ale też trochę luzu, a w drugiej codziennie balanga. A tak to wygląda. Jeden lata na imprezy, drugi gra w gry. Trzeci stoi na boisku podczas meczu i patrzy na piłkę. Nie można w firmie trzymać starych pracowników, którym już dawno nie chce się pracować tylko dlatego, że dobrze czują się w swoim towarzystwie. To podchodzi pod 60-letnie urzędniczki, które tylko pracują i piją kawę. A jak nowy coś robi to się patrzą z politowaniem, bo głupi.
0
@XdareckiX No ciekawe jak uzyska respekt jeśli bedzie chciał rozgonić kółko wzajemnej adoracji. Młodzi będą musieli za nim stanąć murem.
0
@th@les Okazuje się, że problem może nie był w Valverde. Ciekawe. Moim zdaniem minusem Valdka było to, że dawał piłkarzom robić co chcą. Jego pierwszy sezon był spoko. Wyprowadził klub z kryzysu, ale nie wiedział co z tym zrobić dalej, bo barcelońskie panienki nie chciały grać futbolu defensywnego tylko wolały strzelić dwie bramki... i stracić 8.
0
@Puyolex drużyna jest świetna na jeden mecz, ale strasznie nie równa i popełniająca kuriozalne błędy własne. Taki kolos na glinianych nogach. Naszym atutem jest to, że w żadnym meczu nie będziemy murowanym faworytem, a nasze panienki w takich sytuacjach tracą głowę wtedy.
1
@slayer jeśli piłkarz imprezuje, nie rozwija się i ma kondycję na 60 minut to ciężko inaczej potraktować go niż jak odrzut. Ma siedzieć u nas za zasługi? Tylko właśnie jakie?
0
@MaziFCB żeby tylko nie trzymał ich na ławie...
2
Byłbym Manuelem Neuerem podczas finału Mundialu w 2014 roku i puścił ze dwa babole.
13
Jest zbyt kreatywny. Potrzebny nam jakiś 32-latek, który podaje tylko do tyłu.
0
@tbas ogólnie patrząc na grę Barcy odnoszę wrażenie, że piłkarze jak nie wiedzą co zrobić to podają Messiemu. Tylko, że piłkarze tej klasy powinni wiedzieć co zrobić. Bardzo dokładnie to widać, gdy do zespołu wchodzi świeżak, który na początku coś próbuje gra, wychodzi mu to, a później tak jakby dostał rozkaz nie myśl, tylko masz podać Messiemu jak nie wiesz co zrobić. Nawet nie myślą, żeby szukać jakiegoś rozwiązania tylko cyk podanie do krytego przez 3 Messiego. Wg mnie dzięki takiej taktyce gra Barcy jest do bólu przewidywalna i łatwa do rozpracowania. Starczy, że jakiś Fati czy Puig się nie boi i wchodzą niekonwencjonalne zagrania cieszące oko i przynoszące bramki. Klub o klasie Barcelony nie może grać jednym schematem, bo Messi strzeli z wolnego. Messi jest geniuszem, najlepszym piłkarzem w historii, ale jego rozleniwiający wpływ na kolegów z drużyny jest bardzo negatywny. Nie wiem czy on ich nie motywuje jako kapitan czy karze grać pod siebie, czy po prostu swoim geniuszem rozleniwił, że zatracili zdolność myślenia, ale to musi się zmienić, bo jak sam stwierdziłeś, klub bez Messiego wygląda słabo, a w perspektywie 3 lat piłkarze muszą nauczyć się grać bez niego.
Dam Ci taki szybki przykład z życia, który obrazuje mi o co mi chodzi. Gdyby Twoja, mama, dziewczyna czy żona robiła wszystko zajebiście za Ciebie jaki wpływ by to miało na to co robiłbyś Ty? Nie znam Cię, ale pewnie duża liczba osób by w końcu zaczęła się lenić. A jak jeszcze by Cię opieprzała, że np. robisz gorzej to w ogóle byś nic nie robił. To jest przykład barcelońskiej patologii. W normalnej zdrowej rodzinie jedni są lepsi w tym, a drudzy w tamtym i każdy musi spełniać swoją rolę.
0
@tbas jeśli jest grający trener to po co trener siedzący na ławce. Tylko niestety się Messi na tego trenera nie nadaje, bo przy nim duża część zawodników traci jaja i umiejętności.
0
@wpjtasss33 nie gram w piłkę wybitnie nawet dobrze, ale jeśli jeden zespół to kolektyw, a drugi ma jednego magika to po długim ciągu ku*ew zespół z magikiem przegrywa.
1
@Bisz inni będą musieli zapieprzać więcej.
0
@VanBarca Jakby to było Napoli w finale to rozumiem, ale widziałeś drabinkę? 4 finały z drużynami ciut lepszymi niż Celta, Sevilla lub Osasuna.
0
@yoli dokładnie, nie muszą nawet wchodzić, ale te 45 minut czy 30 może uratować w dłuższej perspektywie Barcelonie A dupsko. Nie oszukujmy się pół składu za 2 lata nie będzie.