0

@Borneo Z tych 4 co wymieniłeś Messi i Pique to są wychowankowie ze starej generacji ponad 10 lat temu. Roberto to ostatni wychowanek, który gra na jakimś poziomie, a Fati dostał szansę nie dlatego, że taka była polityka, tylko dlatego, że Ernest nie miał kim grać. Ci nowi to śpiew przyszłości, ale teraz też nie dostawali szans. Będzie z nich coś albo i nie będzie. A Barca lubi oddać swoich wychowanków za grosze np. Pereza. Fati by pewnie gdzieś też poleciał jakby nie zagrał na początku tak genialnie tylko by się prezentował jak w dużo późniejszych meczach.

0

@Stoiczkow ja nie znałem innej Barcy niż ta od 2005 roku, a tam cały czas wchodził jakiś wychowanek lub eks wychowanek. Złote czasy, które się kończą. Kiedyś Barca też nie robiła tak wielkich transferów, które są za przeproszeniem gówno warte. Pamiętam jak się wkurzałem, że przepłacili za Zlatana, ale jak widzę teraz jak Barca przepierdziela kasę za wszystkie LM i mistrzostwa to się nóż w kieszeni otwiera. Nie wiem też czy kiedyś pensje zawodników były tak horrendalne.

P.S poza tym gra Hiszpanami kiedyś była przymusowa, a teraz legia cudzoziemska, można kupić każdego jak się ma hajs.

0

Już jak jesteśmy w kupowym temacie to ja bym to przyrównał do polskiego sporu zwolenników PiSu i PO (specjalnie nie mówię o opozycji, bo trochę inna bajka). Dwie partie z największym poparciem i zwolennicy szczególnie przed wyborami lubią obrzucać się kakałem, ale tak na prawdę ciężko, żeby kogoś nie lubić jako człowieka, bo lubi jakąś partię czy klub. Przed Derbami czy wyborami sytuacja może być bardziej napięta, bo piłkarze jak i politycy odwalają różne szajse, które nie są czasem zgodne z zasadami ich pracodawców. No ale ludzie często kibicują partiom i klubom, mimo wszystko, chociaż czasem zdarzają się transfery.

Niestety Barca bardzo odeszła od wartości za które je pokochałem:
-gra wychowankami;
-tiki-taka lub chociaż piękna finezyjna gra;
-brak reklam na koszulce;
-oddanie klubowi i wierność;
-genialni piłkarze jak Roni;
Tak na prawdę Barca wypisuje się z tych założeń co bardzo mi się nie podoba. Realowi jednak na pewno kibicować nigdy w życiu nie zamierzam, prędzej zrobię sobie trochę wolnego od piłki (teraz staram się oglądać wszystkie mecze Barcy i w tym sezonie serce mi wiele razy krwawiło, nawet nie ze względu na wynik, ale na brak zaangażowania, pomysłu). Mam nadzieję, że ludzie, którzy niszczą Barcę wyjadą na taczkach i może nie będzie to Barca z 2009 roku, ale nawet środka tabeli, ale realizująca swoją filozofię i wspinająca się na długo na szczyt.

0

@johny11 jak przyszedł do Barcy był szczylem i jego pozycja w hierarchii nie była zbyt wysoka. Nie mógł się rządzić, bo większość tamtej Barcy to byli doświadczeni gracze.

"FC Barcelona
Skład: Ter Stegen - Alves, Pique, Mascherano, Alba - Rakitic (Mathieu 90+1.), Busquets, Iniesta (Xavi 77.) - Messi, Suárez (Pedro 90+5.), Neymar. Żółte kartki: Suarez" - skład podczas wygranego finału LM w 2015 roku.

Większość tych graczy nie gra już w Barcelonie lub ma grubo po trzydziestce, więc Twoje odwracania kota ogonem: "podaj jeden przypadek, kiedy Ney kiedyś kogoś deprawował grając w Barca" jest zasadne i się z nim zgodzę. Ciężko jest kręcić już ukształtowanymi graczami.

Ale wracając do mojego posta napisałem: "deprawuje innych i rozwala drużynę". Do czego chciałbym się odnieść. Idąc do PSG był top5graczem na świecie i tam właśnie Neymar pokazał to co napisałem. Gwiazdorzenie, rozwalanie hierarchii, fochy. To nie Neymar jest dla PSG, tylko PSG dla Neymara, żeby czuł się komfortowo, strzelał jak najwięcej goli i mu było fajnie. Przyszedł młody Mbappe i zaczął naśladować jak sam mówił Brazylijczyka, nie jestem wiernym fanem Ligue1, ale widzę, że teraz Mbappe odwala szajs i robi symulki, a także zastrasza klub. Ile w tym "zasługi" Neymara można tylko się domyślać.

Kończąc już dwie uwagi. Po pierwsze Barca musi przejść przebudowę, bo jak to już wcześniej w innym poście pisałem, za dwa lata nie będziemy mieli kim grać. Tym młodym chłopakom potrzeba wzoru jak Puyol, Xavi czy Iniesta. Nie wzoru typu Romario, Ronaldihno lub Neymar. I właśnie druga uwaga, czytałem dziś artykuł o Romario. Taki trochę Neymar Barcy Cruyffa. Wyśmienity gracz, podobno kiedyś wrócił z imprezy zmęczony i okiwał 3 graczy. Geniusz. Tylko, że piłka nożna nie polega by sam okiwał 3 graczy i czwarty go zatrzyma albo pobawił się z obrońcami i po 60 minutach już zdychał, bo brak kondycji treningów. Brazylia słynie z graczy, którzy są wybitni, ale często turnieje wygrywają właśnie zespoły, które mają pracusiów.

P.S. poza tym Neymar, Coutihno, Artur. Jakoś nie widzę, by ich nie ciągnęło na imprezę tak jak piłkarzy PSG, po bodajże jakimś przegranym meczu, ciekawe czyj to był pomysł.

P.S. 2 zapraszam do dyskusji i rozwiania moich obaw o to czy Neymar, będzie grzeczny, nie będzie psuł młodzieży, nie zażyczy sobie horrendalnej pensji, nie będzie strzelał fochów, robił strajków i latał na urodziny siostry, a poprowadzi Barcę do wygrania ligi i LM.

0

@johny11 i odpie*dalania szajsu na boisku i poza nim. Takie uroki Neymara, że indywidualnie gra świetnie, ale przez jego kozaczenie i zachcianki deprawuje innych i rozwala drużynę. Odejdzie Messi to będzie srał jeszcze wyżej niż dupę ma.

0

@kaamil1910 po jednym dobrym roku jesteś pewien, że jest zajebisty? Bo wiesz, że dobrzy piłkarze w Barcy często przepadają.

0

@Barca1992 ma mocnego rywala Cou

2

@KierownikLucas to mi wygląda na 432 z 1020. Dużo błędów z tym dryblingami.

0

Komentarz usunięty

0

@Bagsik88 wiedziałem, że odpiszesz, bo jesteś głupi. Pierwsze zdanie jest w kontekście co będzie za rok lub dwa. Za dwa lata Busiego i Rakiety niebędzie i zostanie nam De Jong, który gra jako ŚP, a nie jako ŚPD. Tak samo jak to wyliczanie graczy 30+. Przecież trzydziestolatkowie mogą spokojnie grać. Mogą ale tak się składa, że większość naszego składu ma 30+.

"A jeszcze dochodzi Alena, Pedri, Trinaco, Collado, od biedy Puig, Araujo.

Starzy w 11 - Pique - jak Araujo się nie przebije to jest jeszcze Chumi, ewentualnie transfer. "

Ile oni grali czasu w tym sezonie? Chcesz zastąpić doświadczonych graczy juniorami bez doświadczenia? Może jeszcze napisz, że Fati zastąpi Leo 1 do 1. A nie, zastąpi go Trincao, kto to ku*wa jest. To jak mamy takich zajebistych juniorów to czemu żaden nie gra teraz? A ten imbecyl nie widzi problemu na prawdę muszę zadbać o zdrowie psychiczne i nie użerać się z takimi dzbanami jak ty. Mamy wychowanków mamy w rezerwie 3 Messich w Barcy B tylko nie wiadomo czemu jak wypadł Dembele to sprowadzili jakiegoś noname'a zamiast dać grać wychowankowi...

0

@Bobo25 a co by się Jarkowi stało jakby sobie rocznicę przełożył o miesiąc. Możliwość przemieszczania się nie dal psa. Dla Pana.

0

@Bagsik88 piszesz jakieś bzdety, że będzie 4 ŚPD jak się okazuje jest jeden i to nie grający u nas na tej pozycji. Widziałeś ilu mamy graczy poniżej 30 roku życia? Bodajże 13. Poniżej 32 roku życia? Około 15. PO to jest jedyna spokojna pozycja. Na innych półroczna kontuzja sprawia, że musimy kogoś kupić no chyba, że zagra tam Sergi Roberto. Już w tym roku Dembele się połamał i jakieś prośby o transfer. Nie mamy kadry, a ci co są, są starzy.

Sam się orzesz tym Kloppem. Gość kupuję po promocjach graczy za mniej niż 100 mln, a nawet 50 mln którzy grają. Za tyle mniej więcej ile kosztował Grizman, Coutihno i Dembele ma 9 graczy. A u nas tylko Grizman cokolwiek robi z tej trójki. Widzisz jak się sam pocisnąłeś?

Co do Realu to Fati z Dembele to jest wg ciebie ten poziom? Albo BarveHeart? Valverde jest kozakiem w pomocy. Varane tak samo. Nie jestem kibicem Realu, ale oni mają chociaż jakiś młodych zawodników, którzy są w dorosłym zespole. U nas nasze gwiazdy Barcy B nie powąchały boiska. Za dwa lata myślisz, że sobie tak wejdą i wygrają tryplet?

"Więc jak Madryt i Liverpool takie krainy mlekiem i miodem płynące to im kibicuj, a nie Barcelonie w której jest tak źle." Kolejny błąd logiczny. A ty jesteś sezonowiec i kibicujesz tym co mają super skład? Nie odpisuj mi już, bo po prostu pieprzysz głupoty. Każdy widzi kryzys w ataku i starą kadrę, której się nie chce, a ten widzi, że trzeba kupić prawego obrońcę. Może jeszcze mi napiszesz, że trzeba Neymara kupić za 200 mln i mu płacisz co roku też 200 mln...

0

@Bagsik88 https://www.transfermarkt.pl/fc-barcelona/startseite/verein/131
Posortuj sobie wiekiem, odetnij tych co mają 30+ i zobaczysz gdzie Barcelona ma braki kadrowe. Czary. I wyobraź sobie za 3 lata taki wyjściowy skład.

Tylko nie myśl, że taki skład wytrwa 60 meczów bez kontuzji i spadków formy. Jak na dłoni widać, że tylko PO i LS (powiedzmy) ma dwóch zawodników, gdzie przyszłość BraveHearta i Dembele jest mocno wątpliwa.

0

@jeykey1543 https://www.transfermarkt.pl/real-madrid/startseite/verein/418 dla porównania skład Realu i kto tu jest frajerem?

0

@Bagsik88 linki się popsuły więc jest rozwleczone.

1

No szok. Ktoś trzepie gruby hajs na przepłacanych piłkarzach, opłacaniu firm szkalujących zawodników. Niemożliwe.

Może...

hmm...

Bartomeu ???

0

@Bagsik88 nie wiem jak ty myślisz ale jakoś głupi strasznie.

De Jong nie gra na ŚPD, nie jest zmiennikiem Busiego. Papier wszystko przyjmie, ale nie mamy teraz dwóch ŚPD tylko jednego, który niebawem będzie miał 32-lata, a przypominam piłkarze nie grają do 65-roku życia tylko w zależności od pozycji 34-35 lata to jest maks, gdzie w poważnych klubach taki piłkarz nie gra wtedy więcej niż 60 minut. Więc mamy może 2 lata, żeby załatać lukę po Busim. Patrząc, że u nas piłkarze rozkręcają się długo to nie jest dużo.

Jordi Alba ma 31-lat i też nie będzie wiecznie zasuwał w te i we wte. Już widać regres i więcej łapie kontuzji, więc tak na prawdę też nie ma mowy o dwóch pełnowartościowych graczach na LO. Semedo i Roberto nie mają jeszcze 30 lat i dużo im brakuje, więc mogą pograć z 5 lat bez większych konsekwencji.

Wg twojej głupiej logiki sprzedamy Semedo, kupimy kogoś kto nie wiadomo jak będzie grał, a za 2 lata będziemy mieli Juniora na LO bez zmiennika. Na ŚPD De Jonga bez zmiennika i na PO Roberto i kota w worku gdzie dochodzi brak ŚO (Pique) i problemy w ataku oraz pomocy. Vidal stary, Rakitic stary, Messi stary, Suarez stary. Licząc na palcach na obsadzenie 5 pozycji gdzie De Jong jest ŚPD (śmiech) zostają Arthur, Grizman, Fati i Dembele oraz Coutihno. To jest ruina.

Ale ty wszechwiedzący fan piłki napiszesz kupimy kogoś. Tylko tak się składa, że póki co Barca na transferach pozycja za pozycję traci. Jeśli będziemy upgradować Coutihno, Dembele będziemy musieli dopłacić. Za PO będziemy musieli dopłacić. Za obrońcę będziemy musieli zapłacić. Za Messiego, Suareza, Vidala i Rakitica dostaniemy może łącznie 50 mln. Jedyne co może uratować to szkółka i Barca B prowadzona przez Pimientę. Czeka nas kryzys na wszystkich polach i na prawdę trzeba trzymać tych graczy, których nie można sprzedać za gruby hajs oraz szkolić nowych na pozycjach 30+.

I kurna w tym całym bajzlu to, że mamy dwóch młodych PO na przyzwoitym poziomie nie jest problemem.

0

@Bagsik88 wyjaśnię ci krok po kroku i wtedy zrozumiesz, że mój but jest mądrzejszy od ciebie.

De Jong może sobie być nominalnie i bramkarzem, ale w Barcelonie na ŚPD nie grał (żebyś się nie dopie*dalał, grał iluzorycznie mało) i to jest w fakt. Przecież twój ulubiony Alba to był LP, a Mascherano też ŚPD, ale właśnie przez Busiego zaczął grać jako ŚO. Pozycja nie jest przypisana raz na zawsze do zawodnika. Buffon chyba grał na wszystkich zresztą tak jak u nas Sergi Roberto. W Barcelonie nie mieli pomysłu na De Jonga jako ŚPD i patrząc na niego to marnowanie potencjału chociaż przed pandemią miła zniżkę formy. Może sztab nie umie z niego wykrzesać 100% jak to robi Klopp. Nie można powiedzieć jednak, że jak damy De Jonga za Busiego to będziemy mieli ŚPD, bo on tam u nas z jakiś powodów nie grał, mimo że sytuacja kadrowa pomocników jest dobra i można by dać odpocząć Busiemu i testować takie warianty.

Do Firpo pasuje jego przydomek junior, bo jest słaby. Nie bez powodu też widząc jak gra Firpo na LO grało wielu zawodników np. Semedo właśnie. Problemem nawet nie jest to, że Firpo gra lepiej lub gorzej tylko, że Alba łapie kontuzje, bo jest coraz starszy, a nie ma żadnej alternatywy. Na PO zawsze można wsadzić Roberto i będzie w miarę git. To ja się ciebie pytam po co nam 3 zawodnik na tej jakże ważnej pozycji. Patrząc jak hejtujesz Semedo, mówiąc, że grający słabiej Firpo się uczy mniemam, że Semedo zgwałcił cię w ciemnej dzielnicy jak byłeś na wycieczce w Barcelonie? Z czego wynika ta niechęć?

Czas kwarantanny mógłbyś przeznaczyć na czytanie ze zrozumieniem. Ominąłeś sobie transfer Coutihno, ominąłeś sobie transfer Dembele i szybciutko przeszedłeś, żeby dopie*dolić się do Grizmana (piszę tak, bo mi łatwiej). Przeanalizujmy razem to co napisałem. Coutihno chyba najprostszy przykład, bo Barca chce go sprzedać. Nie gra na te około 160 mln, które kosztował chociaż wg mnie i tak jest sporo wart jakby nim dobrze zarządzić. W Barcelonie Ernest nie miał na niego pomysłu. Dembele gracz dobry, ale wieczne kontuzje. Sytuacja podobna jak teraz z Lautaro. Zagrał sezon dwa dobrze i Barca otwiera worek i daje (albo chce dać) 100 mln albo i więcej, bo tak. Tu był jeszcze problem wychowawczy, bo Dembele strajkował. Dwa transfery przepłacone, ok. To nie są źli gracze tylko ktoś nie pomyślał nad ceną. Teraz wielki finał, Grizman za dobre pieniądze przechodzi do Barcelony tylko jak już wspomniałeś w Barcelonie nie ma takiej pozycji, na której grał Grizman i nie ma takiej taktyki. Czyli tak jak ja wspomniałem trzeba mu dostosować pozycję do gry Barcelony tak jak Albie, Masche czy De Jongowi. Niestety dostosowanie pozycji wychodzi tak samo jak z Coutihno, czyli nie wychodzi i Grizman widać, że się męczy i nie gra tego co mógłby grać. I teraz jest problem, bo grajek jest świetny, pracuje dużo dla drużyny, ale prędzej czy później się wku*wi, że nie może grać na miarę swoich możliwości. Od razu mi się przypomina historia Zlatana. Strzela dużo, spełnia swoje założenia, ale odszedł po sezonie. I tu ten problem jest cały czas. Nie ma w systemie Barcelony pozycji dla Grizmana. Reasumując Coutihno chcą się pozbyć, Dembele fizycznie nie wyrabia, a Grizmana rzucają to tu to tam i nigdzie nie pasuje. 400 baniek poszło, pensje kosmiczne, a w ataku gra Barcy opiera się nadal na geniuszu Messiego. Czyż nie pieniądze wydane w błoto?

Nie wiem jak przeczytasz tak długi tekst, pewnie od gimnazjum takiej lektury nie miałeś w dłoni. Stawiam, że nie przeczytasz, bo nie interesuje cię merytoryczna dyskusja na argumenty tylko obrzucić Semedo błotem.

0

@maroon tylko zobacz ile on kosztował na tamte czasy.

0

@Bagsik88 co ty pie*dolisz. De Jong nie grał za wiele na pozycji Busiego. W Barcelonie to nie jest ŚPD. Firpo to jest g*wno. Nic nie gra. Kompletne dno.
Klopp kupił bramkarza drogo, ale ten bramkarz jest świetny. Gotowy produkt wygrał im LM. Van Dijk też. Dwóch zawodników, którzy kosztowali sporo jak na standardy tamtych czasów. Barca przepie*dala pieniądze i efektów brak. Coutihno dno, Dembele kontuzja, Grizmana nie lubi Messi. 400 baniek w błoto. Dalej nie ma komu grać z przodu. A ten się dopie*dolił do Semedo. Kończę,bo jesteś strasznie ograniczony. Prawym obrońcą to nie wygramy żadnych pucharów jak nie funkcjonuje środek i atak.

0

@Bagsik88 to twoje pisanie jest takie, że czemu nie kupimy drugiego Iniesty albo Xaviego przecież taki Xavi czy Iniesta w pierwszym lepszym sklepie jest. Budżet Barcy to nie jest worek bez dna. Widzę, bardzo nie lubisz tego Semedo, ale:
1. Busi gra siano jest coraz starszy nie ma zmiennika, kluczowa pozycja.
2. Alba łapie kontuzje jak wcześniej wspominałeś, jest coraz starszy, nie przypomina już tego Alby sprzed kilku lat, trzeba kogoś kupić.
3. Suarez jest coraz starszy, a Barcelonie potrzeba N jak powietrza.
To są palące problemy, na które trzeba przeznaczyć pieniądze. Nie wiadomo jak w obronie, nie wiadomo jak będzie z Coutihno i Dembele. I na prawdę Semedo, który sobie jakoś tam gra nie jest problemem. A to, że z jakimiś amatorami Alba i Griz uratowali mecz. No proszę, to tak jakby chwalić, że w jednej drużynie były dzieciaki z podstawówki, a w drugiej licealiści i ci drudzy wygrali. Alba i Griz + Barca B powinni roznieść Ibizę. Barca B powinna wygrać z Ibizą.

Brak jest koncepcji na graczy. Klopp z gówna robi piękne rzeźby. W Barcelonie kupują wirtuozów i każą przerzucać im gnój.

0

@Bagsik88 a jak przez Albę traciliśmy bramki, które nas wyrzuciły z LM to gdzieś ty wtedy był? Na kiblu siedziałeś. Każdy popełnia błędy, ale PO to nie jest największy problem Barcelony.

0

Tebas stary Zje*as.

0

@Hosh to co powiesz o Coutihno i Dembele.

0

@hazo428 za czapkę śliwek czyli standardowo. Kwota odstępnego 11 mln.

0

@Fabik dziwisz się? Teraz by mógł sobie pograć, a debile z Barcy sprzedają swojego, żeby kupić obcego starego dziada.

0

@Volk ale pieprzysz. Oddali go do Romy za jakieś grosze co Braveheart xd był droższy i jest starszy. To nie jest żadna logika.

0

@Bagsik88 ja nic nie napisałem, że Semedo jest zajebisty grajek i w ogóle kim był Dani Alves tylko, że w tym sezonie Semedo zaczął grać lepiej. Widać to podczas meczów czego statystyki nie pokażą. Co do całego artykułu to wydaje mi się, że mamy większe problemy niż PO, w szczególności mi chodzi o zakup. Trzeba będzie ciąć koszty, obniżać pensje, zbierać kasę, żeby nie wlepili nam kary.

Podsumowując, może Semedo nie jest jakimś wybitnym PO na tę chwilę, ale notuje progres, jako jeden z nielicznych coś w ogóle próbuje konstruować, więc w mojej opinii zasługuje na grę przez jeszcze jeden sezon, chyba że sprowadzimy jakiegoś wychowanka czy ala wychowanka (za bardzo dobre pieniądze), bo obce ciało na pewno nie przebije poziomem Semedo.

0

@Bagsik88 tylko, że Alba gra coraz gorzej i popełnia coraz więcej błędów i robi coraz mniej asyst, a Semedo na odwrót. Rozwija się.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?