kanver_
Dołączył/a: maj 2023
A teraz nalejcie mi, panowie, w to oto naczynie wódki, albowiem będę wygłaszał głębokie prawdy i różne filozofie, w tym egzystencjalne.
3 obserwujących
0 obserwowanych
0
@escarabajo Ej, dobra. Ale Betoniarka to ty szanuj. To jeden z nielicznych polskich piłkarzy w top 5 lig, który gra i nie grzeje ławy.
5
Przeanalizowałem kadrę naszego najbliższego rywala i wynika z tego, że będziemy musieli uważać zwłaszcza na poniższych piłkarzy: Kiwior, Bednarek, Skrzypczak, Slisz i Piątek.
0
@mekston Gość pomylił odwagę z odważnikiem
3
@PatrykBarca Dla mnie to jest jasne, że miał wsparcie większości szatni. Nie wyobrażam sobie innego scenariusza. Natomiast to, od kogo pomysł wyszedł, to już jest kwestia domysłów...
1
@turhiay Potwarz!
5
To tylko pokazuje, jak wielką rolę odgrywają media, skoro MVP La Ligi i prawdziwy MVP Ligi Mistrzów Raphinha ledwo łapie się do TOP 5 bukmacherów, a do tego śmiesznego zestawienia Score90 nawet w TOP 5 się nie zmieścił.
13
Kolejny pokaz egoizmu Lewego. Cieszą go tylko strzelane bramki, nie obchodzi go reprezentacja. Skandaliczne zachowanie.
1
@Foro [spoilery] Chociażby główny motyw sagi i również serialu - przeznaczenie. W książkach Sapkowski kpi sobie z klasycznego motywu The Chosen One - Ciri, dziecko-niespodzianka, która od początku jest obiektem wielu przepowiedni, obiektem poszukiwań i pożądań praktycznie każdego liczącego się stronnictwa w świecie. Wszyscy oni uważają, że Ciri będzie kluczowa, albo w zapewnieniu im rządów (Emhyr, Vilgefortz), polepszeniu bytu ich ludu (elfy Aen Elle), albo w naprawieniu świata i zapobiegnięciu katastroficznej Przepowiedni Itliny (loża czarodziejek). Sapkowski unika jednak pułapki wybrańca, unika banału. Ciri nie przynosi zbawienia swojemu światu - przynosi mu plagę (Plaga Catriony), a na koniec Sagi odrzuca ona swoje przeznaczenie i ucieka do świata z legend arturiańskich, porzucając swój własny.
W tworze wiedźminopodobnym od Netflixa zostało to spłycone do klasycznego ujęcia Wybrańca. Od początku powtarza się tam - przeznaczenie, przeznaczenie. Tam nie ma normalnej relacji między Geraltem, a Ciri. Nie znają się - w momencie spotkania łączy ich tylko przeznaczenie. Parafrazując nazwę opowiadania, nie łączy ich "nic więcej". Zakończenia serialu co prawda nie znamy, ale z pewnością nie będzie to zakończenie książkowe.
Dalej, można by wymieniać jak Sapkowski unika tych pułapek. Postać Regisa - wampir, który jest abstynentem od krwi. Wiedźmin - mutant, który ma uczucia. Osiłek i brutalny wojownik, ale jednocześnie gość, który sprawnie porusza się w rozmowach na tle filozoficznym. Dijkstra - szpieg, który w żadnym wypadku nie wygląda jak powinien wyglądać klasyczny szpieg. Można by wymieniać i wymieniać.
0
@VegetaPolska Niestety, trzeba chyba poczekać, aż Kuleszy i ekipie znudzi się doprowadzanie polskiej piłki do ruiny.
0
@VegetaPolska Ale jak tu zrobić wybory bez Kuleszy, jak nie ma żadnego innego kandydata XD?
2
@Szmulek Mocna ekipa, sami twardziele, którzy w każdym meczu gryzą murawę i pokazują serducho.
0
@Toretto Tak to niestety jest, jak do adaptacji wybiera się osobę, która przed podjęciem pracy nawet nie przeczytała książek XD. Tam w ekipie nikt nie rozumiał nie tylko Wiedźmina, ale też całego gatunku fantasy.
To jest nawet całkiem zabawne, bo Sapkowski pisząc Wiedźmina zgrabnie omijał wszystkie pułapki gatunkowe i klasyczne tropy. A co zrobił Netflix? Przepisał Wiedźmina tak, by ten we wszystkie pułapki wpadał.
2
@mekston Właśnie Norwegia ma bardzo dobrą kadrę na ten moment (12 na świecie pod względem wartości rynkowej na transfermarkt, chociaż wiadomo, że za lwią część tego odpowiada Haaland), strasznie mnie dziwią ich słabe wyniki w ostatnich latach.
0
@Stinger_ No to mówię, że jak tak dalej pójdzie. A jak pójdzie, to zobaczymy.
8
Śmieszna brameczka. Ale potężny Norweg kręci te liczby w kadrze jak najęty. Jak tak dalej pójdzie, to na koniec kariery zostawi Cristiano w tyle. Swoją drogą, byłby idealnym następcą Lewego u nas.
3
Ładnie to tak wszystko na Xaviego zwalać?
3
Haaland chyba w końcu będzie miał okazję sprawdzić się na wielkim turnieju reprezentacyjnym. Norwegia wygląda dobrze ostatnio.
0
W końcu będą jakieś emocje przy oglądaniu naszej kadry. Wątpię, że coś zmieni ten mecz, ale z chęcią zobaczę, jak kadra reaguje na ostatnie wydarzenia.
2
@Stinger_ Ta, plan był pewnie taki, by zagrał sobie te ostatnie 5 minut i tyle. To też pokazało El Clasico, w którym w ogóle minut nie dostał.
0
@GTBTP Ferran to jest klasa poza boiskiem, a w ostatnim sezonie to nawet na boisku. Lewy będzie potrzebował tej przerwy od kadry żeby wygrać rywalizacje. Chociaż moim zdaniem to już będzie ten sezon przejściowy, gdzie nie będzie grał wszystkiego. Jak Ferran utrzyma formę to pewnie Flick spróbuje wprowadzić go do pierwszej 11.
1
@Stinger_ Tak właściwie, to Barca odpadła z LM w momencie, gdy Lewy był na boisku :>
6
Probierz strasznie mnie zawiódł na tej konferencji. Ani nie poddymił, ani nie ugasił. W ogóle ona nie była potrzebna.
9
@Kessie Utwór, który zakończył karierę reprezentacyjną Robercika. Godne zapamiętania.
3
Przez 2 lata kapitan Lewy nie był problemem, ale 2 dni przed kluczowym meczem z Finlandią okazało się, że trzeba działać tu i teraz. Akurat trzeba to docenić, że rozpoznanie problemu zajęło Probierzowi tylko 2 lata. Teraz można zacząć budowę nowej, lepszej, wspaniałej kadry.
2
@Stinger_ Probierz. Niech Lewandowski skupi się na Barcelonie, myślę, że te kilkanaście lat zanurzenia po szyję w szambie powinno mu wystarczyć, a teraz pora odpocząć.
1
Na pocieszenie opaska kapitańska w Barcelonie po odejściu Ter Stegena i wszyscy są zadowoleni. (Wiadomo, że nie ta pierwsza, ta należy do Raphinhi)
2
Michał Probierz: „Z Robertem porozmawiałem chwilę, przekazałem mu informację, że ze względu na to, że coś powinniśmy zmienić w tej drużynie, uważam że lepszym kapitanem na dzień dzisiejszy byłby Piotrek Zieliński. Odpowiedź Roberta była, że opaska kapitańska nic nie znaczy i generalnie to już w tym zespole nic nie zmieni.”
Robert Lewandowski: "Probierz powiedział, że zobaczył mój ostatni wywiad i zdecydował, że przekaże opaskę Piotrowi Zielińskiemu, żeby ułatwić mi funkcjonowanie w kadrze i zdjąć ze mnie presję."
Rabini nie są zgodni.
4
I powiedział prawdę, Zielu już wiele spotkań z opaską rozegrał i jakoś nie widziałem postępu.
0
@FCB24 Przecież był. Mógł mu to wtedy przekazać.
2
@budel17 To wszystko dla dobra reprezentacji. On podjął taką decyzję i bierze taką odpowiedzialność. A tak w ogóle, to to wszystko dla dobra reprezentacji.