1

@Magicc89PL Przecież jest w tekscie napisane że Tebas potwierdził że będzie mógł grać na licencji rezerw

0

@martin86 Ale przynajmniej przestał przegrywać każdy pojedynek siłowy, nie boi się przepychać z obrońcami. Zostało nam czekać do przerwy reprezentacyjnej i liczyć na to że wróci do formy po tej kontuzji.

1

Nasza wina w sprawie Negreiry jest ewidentna: do sprawdzenia tego wystarczy minuta i wejście w historię przelewów. Ale widzę że będą chcieli udowodnić korupcję sędziów pokazując konkretne mecze a to już będzie bardzo karkołomne zadanie bo na każdy błąd w naszą stronę możemy wyciągną kilka przeciwko nam.
A co do meczu to widać że mistrzostwo jest nam pisane bo mamy farta jak nigdy. Trzeba pochwalić Gila Manzano, bo pomimo tego że po prostu zrobił to co do niego należało to poziom sędziowski jest tak niski że wszystkiego można się spodziewać.

0

@robertocarlos76 Na pierwszym miejscu, mogą tam stać ile wlezie

0

@kamillek88 Poprawka: nie gdyby nie VAR tylko gdyby nie ręka Muniaina

1

Jak Wy możecie winić Alonso za to że przegrał wyścig z jednym z najszybszych zawodników ligi?

1

Przy mizerii sędziów hiszpańskich trzeba to napisać: brawo Gil Manzano za ten mecz

9

@kamiVeB Ta, kibice to był zawsze wzór katolickiej postawy

0

Druga symulka Garcii, jak ja tego dziada nie lubię…

1

Cieszę się że AI doceniła Makelele, genialny piłkarz który stanowił o sile Realu. Od jego odejścia zaczął się koniec Galacticos i kryzys Realu na kilka lat.

0

@Ja Cule Nie wiem bo się tym interesowałem, ale na pewno wysokość klauzuli nie ma nic wspólnego z wartością na transfermarkt

2

Myślę że nie potrzebujemy kolejnego zawodnika który może dać tylko przebłyski.

4

@Ja Cule Myślisz że Napoli wejdzie na Transfermarkt zobaczyć ile zawołać za Kvare? Zaraz stanie do niego kolejka klubów z BPL, obstawiam + - 120mln.

1

@messi564 Nie wiem na ile można wierzyć serwisowi Capology.com ale według nich Lenglet zarabia 7 mln a Varane 17...

2

Lenglet kolejne 90 minut w czołowym klubie BPL ale nie ma chętnych żeby Go kupić. O co tutaj chodzi?

1

@taris Też tak myślę tylko że ci kretyni wybrali akurat gościa na wysokim stanowisku w kolegium sędziowskim. Jakby nie mogli innego "słupa" znaleźć

1

Teraz to chyba trzeba poczekać czym skończy się sprawa Negreiry. Jak weźmiemy taki kredyt a dostaniemy jakąś karę to będzie mogiła.

0

@xavi890 To znaczy jakie mam to myślenie? Rozumiem że chcesz kupować młodych perspektywicznych zawodników, ilu? 1?2?10? I co zamierzasz z nimi zrobić? Wsadzić do rezerw czy do pierwszego składu? Jak do rezerw to zapewniam Cię że taki młody gość będzie wolał iść do jakiejś Benfiki albo innego Sportingu. A jak chcesz ich dać do pierwszej drużyny to chyba rozumiesz że trzeba im dać wiele minut bo inaczej zaraz nic z ich twentu nie zostanie? Kogo więc zamierzasz odsunąć od składu? Gaviego, Pedriego czy de Jonga?

1

@xavi890 Masz rację, kupmy 10 piłkarzy po 10 mln i nie miejmy dla nich miejsca w składzie, powypożyczamy ich trochę aż wreszcie rozwiążemy kontrakty po 3 czy 4 latach i pójdą sobie za darmo ze zmarnowanymi karierami

0

Dziwne że wyłączyli syna Negreiry bo jednym z głównych zarzutów było to że woził sędziów na mecze j wtedy miał na nich wpływać.

0

@JarekS Masz rację, dla nas najlepiej jakby to była szybka piłka. Wszystko zależy od tego czy będa chcieli nas wykończyć czy nie.

0

@JarekS Czytałem i też mnie to martwi, ale nie oznacza to że klub nie powinien się bronić. Jeżeli już dojdzie do procesu sądowego to zapewne będzie on trwał latami, bo przecież trzeba będzie przesłuchać wielu sędziów. Wiadomo że mogą nas ukarać za sam zamiar ale nie wierzę że będą to jakieś drakońskie kary jeżeli nie udowodnią korupcji wprost.
Główny zarzut jest taki że mimo że Negreira nie miał wpływu na przydzielanie sędziów do meczów to jego syn ich na te mecze woził. Dlatego ja czekam (a jeżeli byłbym dziennikarzem Sportu albo Mundo to na pewno bym już nad tym pracował) na artykuł z bardzo obszerną analizą: jak często ich woził, czy wszystkich czy np kilku zawsze, czy ten proceder miał miejsce tylko w Barcelonie czy też na wyjazdach, w końcu trzeba dotrzeć do tych sędziów, niech powiedzą czy były naciski, trzeba przeanalizować jak ci wożeni sędziowie sędziowali, czy popełniali błędy na naszą korzyść… Wszystko to da się odtworzyć tylko że wymaga to ogromnej pracy. Nawet jeżeli nie uda się u iknąć jakiejś kary to przynajmniej w świat pójdzie wiadomość że to nie jest tak że sędziowie sędziowali pod nas.
A dodatkowo przecież wszyscy mówią że wszystkie kluby zatrudniają sędziów, warto by było sprawdzić czy u nich jest wszystko ok.

7

Możecie się ze mną nie zgadzać i nazywać mnie naiwnym głupkiem, ale ja cały czas uparcie twierdzę że to nie była żadna korupcja tylko sposób na wyprowadzanie pieniędzy z klubu. Zaczęło się za Gasparta a to już przecież prehistoria, później kolejni prezydenci płacili bo albo nie wiedzieli za co płacą (oczywiście to nie fizycznie prezydenci płacili tylko ich ludzie, prezydenci biorą za to odpowiedzialność ale faktycznych płatności dokonują pracownicy klubu) albo w klubie panuje burdel, albo Negreira szantażował klub i woleli płacić dla świętego spokoju. Dlaczego stawiam tak śmiałą tezę? Po pierwsze nie wierzę (może przeceniam naszych prezydentów) że można być aż tak skończonymi debilami żeby aż tak bardzo wprost narażać klub na tak poważne konsekwencje i tak wprost łamać prawo i standardy, a po drugie dlatego że przez te wszystkie lata sędziowie ruchali niemiłosiernie nasze dupska, w każdych rankingach "punktów straconych przez błędy sędziowskie" zawsze jesteśmy i byliśmy w ścisłej czołówce razem z Realem tak btw. Po trzecie: strasznie to dla mnie dziwne że sprawa wychodzi po 4 latach od czasu ustania płatności.

0

@Kleps0n Moim zdaniem nie tyle się zaczął co trochę się przyśpieszył. To przez błędy (tfu!) Bartomeu źle wykorzystaliśmy te pieniądze.

1

Ja zawsze mam nadzieję że romantyk po kolejnej porażce sie wkurzy i rzuci tą piłką w diabły

4

W Realu Ramos już by miał 2 gole…

0

@talizmo Mi ta sprawa zwyczajnie śmierdzi na odległość. Barca płaciła kilkanaście lat, przestała w 2018 a nagle w 2023 sprawa wychodzi nie wiadomo skąd. Moim zdaniem to nie była żadna korupcja tylko sposób na wyprowadzanie pieniędzy z klubu. Później nikt już tego nie kontrolował przez burdel który tu panuje.
Ale nie będę się wykłócał, zobaczymy co prokuratura ustali.

0

@maroon Tylko że tu nie było żadnej korupcji przecież...

1

Żeby udowodnić korupcję musieliby wykazać że konkretny sędzia wziął kasę i ustawił jakiś konkretny mecz, a to jest nierealna po takim czasie, poza tym żaden sędzia się do tego nie przyzna bo jednocześnie podpisze wyrok także na siebie. Za wydawanie dużych pieniędzy za nic też nie mogą nic zrobić bo każdy może sobie wydawać pieniądze jak chce.

12

Nieno, jeżeli to nie jest karny to ja odpadam. To tak samo z rękami, wymyślają tyle interpretacji że każda decyzja może być kwestionowana. A później wszyscy się dziwią że sędziowie słabi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?