kejdzi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Fenomenu Realu Madryt ciąg dalszy. Przeciętniacy w lidze, giganci w Europie. To tylko pokazuje ile daje mental i nastawienie.
1
@Botanik Ja rozumiem o co Ci chodzi, tylko czy teraz nie jest wszystko jasne? Przecież ostatnio w Hiszpanii padł gol ze spalonego i VAR tego nie cofnął. Czy naprawdę potrzeba wytycznych żeby zobaczyć faul na Dembele z Bayernem? Albo rękę Freda? W meczu z Espanyolem gość specjalnie kopnął w głowę leżącego Lewego, Lahoz dał Mu czerwoną a po obejrzeniu VARu ją wycofał. To znaczy że potrzebuje wytycznych czy to że jest debilem?
Z resztą, o czym my mówimy? Przecież sędziowie nie poniszą żadnych konsekwencji za swoje błędy. Co z tego że będą wytyczne skoro oni nie będą ich przestrzegać i nic im za to nie będzie?
0
@Botanik To jak wytłumaczyłbyś np brak karnego na Dembele w Monachium? Albo rękę Freda ostatnio albo faul Kounde? Niestety to są rzeczy subiektywne, nie da się ich zaszufladkować.
0
@Patry10 Wymień chociaż jednego który jest tego wart…
3
A takie pytanie jeszcze do wszystkich jadących po Xavim: niedługo gramy dwumecz z Realem w PK. Czy jak z nimi odpadniemy to będzie powód do zwolnienia Xaviego? A czy jak ich wyelimnujemy to będzie powód do zwolnienia Ancelottiego z Realu?
2
Odetnijmy się wreszcie od genu przegrywu. Pożegnajmy godnie najlepszego defensywnego pomocnika w historii i idźmy dalej.
1
@Bulos11 A Eintracht Frankfurt jakich miał zawodników jak wygrywał w tamtym sezonie? A Villareal jakich miał jak eliminował Bayern?
3
Chyba wszyscy narzekający zapomnieli że wychodzimy z największego kryzysu sportowego od 20 lat i największego kryzysu finansowo-instytucjonalnego od bardzo wielu lat, o ile nie od początku istnienia klubu. Przecież przez działania (TFU!) Bartomeu byliśmy na skraju bankructwa.
A co do Xaviego, na pewno nie jest bez winy, ale chłop się uczy i moim zdaniem uczy się szybko. Pytanie do znaffców: kim ten Xavi ma strzelać te bramki? Lewym który jest cieniem samego siebie? Raphinią który wrócił do beznadziejności? W krótkim okresie czasu Xaviemu wypadła cała ofensywa naszego zespołu: Dembele, Pedri, Lewy, do tego jeszcze Gaviego nie było. Fati to dramat, nie dość że gra beznadziejnie to jeszcze przeszkadza tak jak wczoraj jak Lewy szedł do główki.
Z takiego kryzysu nie wychodzi się w tak krótkim czasie. Nie zapominajcie że nie tak dawno temu Real 8 razy z rzędu nie przeszedł 1/8 LM. Manchester i Milan byli na dnie a teraz wracają. Wrócimy i my. Oby nie wypuścić ligi.
0
@zeko0 O tym paradoksie już dawno pisaliśmy na stronie. Kiedy Barcelona stworzyła najlepszą drużynę w historii piłki nożnej za Guardioli wygraliśmy "tylko" dwie LM. Totalnie dominowaliśmy a mimo tego nie zawsze potrafiliśmy wygrywać. Real mimo tego że gra naprawdę słabo potrafi wygrywać i robi to seryjnie. W poprzedniej całej fazie pucharowej zagrali w sumie dobre 60 minut a i tak potrafili wygrać. To pokazuje jak strasznie ważna jest mentalność. Real który morduje się w lidze z praktycznie każdym przeciwnikiem w LM staje się inną drużyną. Po takim 0-2 z Liverpoolem każdy by się załamał, ale nie oni.
Ale tu muszę powiedzieć że u nas widać poprawę. Odpadliśmy, ale nie było kompromitacji, jak choćby z Eintrachtem w poprzednim sezonie. Będę się upierał że z Interem mieliśmy gigantycznego pecha, do tego skrzywdzili nas sędziowie. Teraz też sytuacja kadrowa była tragiczna, a mimo tego odpadliśmy po walce a Lewy miał piłkę na nodze żeby doprowadzić do remisu.
Niestety, wychodzimy z największego kryzysu sportowo-instytucjonalnego od ponad 20 lat, to tak szybko nie da się naprawić. Do tego dochodzi kwas z aferą sędziowską, co na pewno ma wpływ na atmosferę w szatni.
Real też nie tak dawno odpadał 8 razy pod rząd w 1/8 LM, trzeba zachować spokój.
0
@Biegun93 P.S. nie było moim celem umniejszanie umiejętności Lewemu, uważam Go za świetnego napastnika. Ale w obecnej formie jest po prostu fatalny i widać że już jego samego to frustruje. Oby jak najszybciej wrócił, może przerwa reprezentacyjna spowoduje jakiś reset.
0
@Biegun93 Oglądnij któryś z ostatnich meczów ligowych i pomnóż razy siłę rywala. Lewy ma ostatnio problem z najprostszym przyjęciem piłki, przegrywa praktycznie każdy pojedynek siłowy, podejmuje złe decyzje, niedokładnie podaje. Praktycznie nie dochodzi do sytuacji strzeleckich a jak już to ich nie wykorzystuje. Jest w potwornie słabej formie i mam nadzieję że to szybko się zmieni bo bez Lewego z prawdziwego zdarzenia nie wygramy w tym sezonie nic.
4
Sam nie wiem co myśleć o rywalizacji z Manchesterem. Trzeba zacząć od tego że po raz kolejny mieliśmy pecha, raz w losowaniu dwa w sytuacji kadrowej. Jak w LM mieliśmy problemy w obronie, to teraz całkowicie rozsypał się atak. Brak Pedriego, Gaviego i Dembele, Lewy to parodia piłkarza, Raphinia po chwilowym zrywie wrócił do "formy" a Fati to jakieś nieporozumienie. Kim ten Xavi miał atakować? To tak jakby Real pojechał do Liverpoolu bez Viniciusa, Benzemy, Modrica i Kroosa, a Rodrygo grał i kopał się po czole jak Fati.
I mimo tych problemów odpadamy 1 golem z drużyną która naprawdę jest ostatnio w dobrej formie co pokazuje na wszystkich frontach w Anglii, a trzeba też po raz kolejny zaznaczyć że w pierwszym meczu powinniśmy dostać 2 karne - podobnie jak w Monachium czy rywalizacji z Interem.
Mamy problem mentalny, nasi piłkarze boją się grać w Europie, są niepewni, przestraszeni, elektryczni... niepowodzenia z ostatnich lat siedzą w głowach. Aż strach pomyśleć czym się skończą czekające nas rywalizacje z Realem...
0
@ziomal62 A kogo miał jeszcze wpuścić, Pablo Torre czy Albę który od 5 lat pali się w najważniejszych meczach?
2
Jest szansa ich ugryźć to pieprzymy wszystko po kolei
0
Na razie gramy w swoim stylu, Manchester poza pierwszą akcją nie zagroził a my wcisnęliśmy gola z dupy. Oby to utrzymać
21
Mówcie co chcecie ale Kessie gra świetny mecz na razie
1
Co się dzieje z tym Lewym?
0
Nawet jak Manchester nie naciska jesteśmy jacyś niepewni, przestraszeni…
1
Myślę że Ferran wyjdzie w pierwszym składzie ale nie będzie na skrzydle tylko przejmie rolę Gaviego. Ja bym wolał żeby na lewej stronie wyszedł Balde a Alba zagrał w środku, ma doskonałe podanie i myślę że by sobie poradził. Zresztą na początku pracy Xaviego już tak grywał.
3
@Pustelnik Obwiniasz Valverde za kompromitację w Liverpoolu? A ja bym powiedział że to trener który stworzył drużynę pewnie idącą po potrójną koronę. To gen przegrywu i psychika naszych piłkarzy przegrała ten dwumecz, nie trener.
0
@siara10 Co za bzdury? Przecież odchodząc z Barcelony Messi był najlepiej zarabiającym piłkarzem świata i to z duuużą przewagą nad innymi. Dopiero teraz Mbappe i absurdalne pieniądze dla CRa to przebiły. A kontraktu z Messim Laporta przedłużyć nie był w stanie i dobrze o tym wiesz. No chyba że sprzedałby pół składu.
@ElKamil A czy ja napisałem że jest coś winien? Chciałbym żeby tu wrócił i zapisał się tym w historii na wieki, ale chyba zdajesz sobie sprawę że na jego warunkach jest to niemożliwe.
@ZygmuntTrzeciFaza Błagam, przestańcie porównywać zarobki w normalnym świecie do majątków piłkarzy. Jest zasadnicza różnica czy masz 100 tys czy 200 tys, czy masz 200 tys czy milion, nawet czy masz milion czy 2. Ale czy to taka wielka różnica czy masz 650 mln czy 670?
2
Szczeże wątpię zy Messi zgodzi się na niskie zarobki, bo przez lata pokazywał jak ważna jest dla niego kasa. Kompletnie tego nie rozumiem, jest to gość ustawiony na 10 pokoleń do przodu, a nie chce się poświęcić dla klubu, miasta i kibiców swojego życia. Zaraz część osób powie że zasługuje na dużą wypłatę - zgadzam się. Ale nie ubyłoby go gdyby sobie odpuścił.
1
Panie Karl-Hainzu, a Pan wie że Negreira jak już to miał wpływ na sędziów w lidze a nie w pucharach?
0
Real po raz kolejny pokazał że nie obowiązują ich w LM żadne zasady zdrowego rozsądku. Ciekawe jaką kaszanę zagrają w weekend z Atletico
0
Fati 3,5? Za taki mecz Ferran, Roberto albo Eric dostaliby od użytkowników -12…
7
Lenglet jest podstawowym obrońcą Totków a nie ma klubu który chciałby dać za niego 20-30 mln, coś niemożliwego. Nie mówię że będzie z niego najlepszy obrońca świata ale trzyma solidny poziom i dla wielu klubów byłby wzmocnieniem.
0
@kejdzi *Negreira oczywiście
0
Zapewne 99% odpowiedzi będzie takich że nie było żadnych kontaktów. Były już przecież głosy że Negredo nie miał żadnego wpływu na obsadę sędziowską.
4
@ini_barca Jakie kupowanie? Za takie grosze?
0
Dobry mecz Ferrana, Roberto gol i asysta… Rambla: Helena!!!