kejdzi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@ini_barca Czyli co, mieliśmy nikogo nie kupić? Kim mielibyśmy grać chociażby w obronie? Barcą B z Pique? Kim chciałbyś grać z przodu? Demirem Ezem i Jutglą?
Nie zrozum mnie źle, nie jestem "wyznawcą" Laporty. Ale uważam że reset klubu do rezerw +Messi nie przyniosłaby nic dobrego, a świetnie pokazał to czas Koemana który po prostu nie miał kim grać.
0
@ini_barca Jeżeli jesteś aż tak uprzedzony to nikt Cię do Laporty nie przekona. Tylko wiesz, wracając do klubu zastając to co zastał miał dwa wyjścia: zrobić to co zrobił i starać się utrzymać klub na szczycie albo sprzedać wszystkich co się da, zresetować klub i powoli go odbudowywać. Tylko że to przy polityce Tebasa byłoby niemożliwe, bo jakby nam spadły przychody to spadłyby też wszystkie limity. Postawił wszystko na jedną kartę i czy to był dobry wybór oceni historia.
A co do Messiego to dobrze wiesz że żaden kandydat nie mógł powiedzieć w kampanii że nie ma szans na jego utrzymanie w składzie bo to by oznaczało porażkę z automatu. Dobrze też wiesz że nie było żadnych szans na jego utrzymanie bo sam Messi zarabiał więcej niż wszyscy nasi nowi zawodnicy razem wzięci.
1
Po pierwsze to może mały off top, ale od dawna uważam że Socios to najgorszy element naszego klubu.
Co do meritum to ja nie wiem o co chodzi Tebasowi. Przecież to nie tylko my mamy problem, uznane w Europie zespoły klasy Betisu, Villareal itd mają kompletnie związane ręce. Dla zespołów (nie licząc oczywiście wielkiej trójcy) czołówki drugiej najsilniejszej ligi na świecie kupno zawodnika za >20mln to wyczyn wręcz heroiczny. Podczas gdy byle klubik angielski szasta pieniędzmi na prawo i lewo Hiszpania jest całkowicie zablokowana.
Działania Tebasa miałyby sens w dwóch tylko przypadkach (działających jednocześnie): po pierwsze Anglia musiałaby ze swoimi wydatkami je***ć i zbankrutować jako całość i jednocześnie inne ligi nie mogłyby dopuszczać petrodolarów. Zarówno pierwszy jak i drugi przypadek wydaje się być niemożliwy. Tebas za to ciśnie swoje FFP podczas gdy w Europie wszyscy mają to w dupie i śmieją się hiszpańskim klubom w twarz. Przecież nawet gdyby Al-Khelafi znudził się PSG i kupił Barcelonę to i tak nic nie mógłby specjalnie zrobić bo Tebas by Mu zabronił dosypać pieniędzy do budżetu.
Nie wiem dlaczego kluby się bardziej nie buntują, jedynym który walczy z Tebasem jest tak naprawdę nasz Laporta.
P.S. I nie chodzi mi o to żeby wszyscy wydawali i zadłużali się bez umiaru. Ale jeżeli kluby z całej Europy występują we wspólnych rozgrywkach to zasady powinny być takie same dla wszystkich.
0
@ini_barca Chyba nie wyczuwam ironii, ale jeżeli jej tam nie ma to nie wiem o co Ci chodzi... Błażej podał suche fakty bez tezy, gdzie tu tendencyjność?
4
Powrót Messiego na pewno będzie dla Barcy opłacalny. Jeżeli to prawda co się mówi o wypłacie czyli + - 10 mln netto to odrobimy to z dużą nawiązką. Wyobrażacie sobie tą histerię jak Messi rzeczywiście wróci?
0
Czyli Alba+Alonso+ dopłata w zamian za Brozovica? Dla mnie bomba.
1
@Szklaner Fati zarabia więcej niż reszta naszych młodych
1
Czekamy na więcej, wg wielu osób w Hiszpanii wszyscy płacą wszystkim
2
@Lucassito Przez ponad 10 lat Real nie istniał z nami, zawsze chcesz wszystko wygrywać?
2
@barcelonaLM Nie znam relacji Interu z sędziami ale wiem że brak karnego za rękę w Mediolanie to niewytłumaczalny skandal
5
A Inter który z grupy wyszedł tylko dlatego że mieliśmy przeoraną obronę a sędzia wydrukował mecz w Mediolanie za chwile będzie w półfinale.
Przewrotne to wszystko…
1
Czasem wystarczy powiedzieć coś głupiego żeby przedrukowali to w kilku gazetach i stronach internetowych. Taki click bite tylko w trochę innej formie.
A co do Gaviego: kilka razy przeszło mi przez myśl czy by nie dało się zrobić z niego w przyszłości defensywnego pomocnika. Celowo mówię w przyszłości bo musi nabrać ogłady i odpowiedzialności za swoje czyny. Ale taki mały, zwinny, zaciekły, wszędobylski gość moim zdaniem by się do tego nadał, zwłaszcza że jednocześnie ma dobrą technikę i potrafi rozegrać.
0
Co nam pokazał (po raz kolejny) wczorajszy mecz?
Nie mamy boków. Balde i Kounde są z meczu na mecz coraz gorsi, Raphinia co mecz bije rekordy beznadziejności a o Fatim w tym sezonie możemy zapomnieć. Jedynie Ferran jak wszedł to przynajmniej próbował.
Nie mamy pomocy. Jedynym piłkarzem który potrafi jako tako podać do przodu jest Busquets, ale musi mieć przy sobie Frankiego bo inaczej traci 80% kreatywności.
Lewy się miota, cofa się za połowę żeby dostać jakąkolwiek piłkę.
Okazuje się że obecnie jedynym kreatywnym piłkarzem który nam został jest Alba i udowodnił to już któryś raz z kolei.
Masakra, dramat, beznadziejność. Czekam z utęsknieniem na powrót naszej konruzjowanej trójki i wtedy będzie można ocenić sezon Xaviego.
P.S. Ci którzy głównego winowajcę naszej słabej gry widzą w Lewym są albo ślepi albo głupi… z kim ten człowiek ma grać?
4
@Hubertusk Oprócz 1 żółtej kartki którą powinien dostać gracz Girony za trzymanie Lewego przy kontrze
0
Kounde Raphinia i Balde słabe mecze. Ze środka Ziobro kreacji. Dramat.
3
@Technik jakich podań? Przecież nic w pole karne nie leci :)
0
@misteriosoVEB Ciekawe skąd Ty wiesz jakie pomysły ma Xavi? Może to nasi piłkarze gówno grają?
0
I to jest właśnie problem naszego klubu: nie umiemy zarabiać na zawodnikach. Jeżeli tylko pojawi się ktoś z konkretną ofertą (nie mówię tu o jakichś 15+5 mln tylko o poważnej kasie) to bez zastanowienia należy Eza sprzedać. Jak Go weźmiemy do składu to przepadnie, bo na pierwszy skład jest na razie za słaby a brać Go na zmiennika to granda. Oby Alemany był TOPem.
4
To teraz pomyślcie że Real podchodzi do meczu z nami bez Modrica, Kroosa, Viniciusa i Alaby, do tego Benzema jest bez formy a Rodrygo kopie się po czole. Niestety, skład mamy jaki mamy a wczorajszy mecz pokazuje że nawet z dobrą ławką ciężko jest utrzymać intensywność. Wygraliśmy 3/5 klasyków w tym sezonie, zdobędziemy 2 trofea. Oby Alemany znowu był TOPem.
0
@Magicc89PL Jeżeli to prawda to bana powinien dostać Valverde, ale jeszcze większego ten co to powiedział. Pytanie czy da się to udowodnić.
1
@Romario87 Na trzy mecze :)
11
Ja naprawdę nie wierzę w to co czytam, zwłaszcza w komentarzach. Najbardziej podobają mi się komentarze typu "przecież ja zawsze wiedziałem że Lewy jest słaby i teraz to wyszło". Popieprzyło was do końca? Popatrzcie na naszą kadrę, popatrzcie na naszą kreatywność. Popatrzcie na statystyki xG. Porównajcie je z tak chwalonym Benzemą. Przypomnijcie sobie ile sytuacji takich jak Benzema w ostatnim meczu miał Lewy w całym 2023.
Napastnik żyje ze swojej drużyny, a jak Lewy musi się wracać do połowy (dokładnie tak jak w reprezentacji) to nie oczekujcie że będzie wykręcał statystyki.
Jeżeli chcemy krytykować Lewego to ok, regres jego formy jest duży. Chociaż ostatnio gra lepiej, bo nie robi już prostych błędów, nie daje się przepychać itd. Ale co w takim razie powiemy o Raphinii? O Fatim i Torresie? Lewy jest w naszym ataku sam jak palec, z kim On ma grać?
1
@Tridente2015 Czy ja wiem? Mam wrażenie że my jesteśmy przywyczajenie do takiego lania Realu i nie ma takiego jarania.
@Safrani Tylko że oni się spuszcają tylko jak mają szansę wygrać, w innych przypadkach to mało znaczące trofeum.
6
Mam wrażenie że z tego zwycięstwa w Madrycie robi się jakieś historyczne wydarzenie. Barca zdziesiątkowana kontuzjami, targana aferami, do tego trafił się nam po prostu słaby mecz. Real wygrał wysoko i trzeba im oddać że zagrali dobrze ale spuszczają się nad tym jakby co najmniej wygrali mistrzostwo. W ostatnich latach wiele razy dostawali w pały i to nawet wyżej niż 4-0 i jak raz im się udało wygrać tak wysoko to euforia jakich mało.
5
W myśl zasady „pokaż mi ławkę a powiem jak silna jest twoja drużyna” wystarczy spojrzeć kto tam siedział.
Kiedyś musiało to nastąpić. Grając w zdziesiątkowanym składzie wygraliśmy ostatnio 2 klasyki, przecież to nie mogło trwać wiecznie. Do tego wczoraj wielu zawodnikom którzy miewali przebłyski trafił się zwyczajnie słaby mecz. A Real, czyli ciągle panujący mistrz i zdobywca LM grał w najmocniejszym możliwym składzie. Rozmiar porażki boli, ale trzeba podejść z rozsądkiem. Graliśmy bez 4 z 5 najlepszych obecnie zawodników.
Do tego chyba Raphinia ostatecznie przypieczętował swój los, Busquets po raz kolejny pokazał że o ile w pełnym składzie sobie jakoś radzi to bez pomocy tonie. Obrona w pełnym składzie działa ale jak wypadł Christensen to jest dramat. Trudno, teraz trzeba dociągnąć ligę. Myślę że z perspektywy czasu jeżeli uda się zdobyć 2 trofea to uznamy że ten zmsezon nie był taki zły.
PS 1. Mam nadzieję że w myśl wyroku Duda vs Żulczyk jeżeli nazwę DEBILAMI ludzi którzy tu psioczą na Lewego to nie dostanę bana? Ogarnijcie się, co ten człowiek ma zrobić w meczu z Realem nie mając pomocy i skrzydeł?
PS 2. Wiem że w myśl dzisiejszych przepisów zagranie Alaby ręką nie jest karnym. Ale dla mnie to totalnie nieporozumienie. W skrajnyn przypadku można „obronić” gola ręką i nie będzie karnego bo ktoś się podpierał. Czysty idiotyzm.
0
Chyba nie można być bardziej żenującym od Vinicjusza, coś niesamowitego
1
Ja wiem że według przepisów to nie jest karny. Ale to jest czysty debilizm
0
Mam jakieś złe przeczucia co do tego meczu. Real na papierze wygląda dobrze a my mamy pokiereszowaną pomoc...
2
Może by tak Tebasa chcieli kupić żeby im ligę poprowadził? Ja podwiozę jak będzie trzeba
33
Niewątpliwie pokrzywdzeni. Tylko że gdyby nie VAR byli by liderami ligi a tak to mają 12 pkt straty.