18

Przestańcie już wreszcie pieprzyć jak to zły Laporta oszukał i wyrzucił Messiego z Barcelony. Messiego wyrzucił bandyta (TFU!) Bartomeu doprowadzając do sytuacji że nie było nas stać na wyciągnięcie Grosickiego z Pogoni a co dopiero na podpisanie kontraktu z Messim. Ile zajęło Messiemu przytulenie ciepłej wypłatki z PSG, 2 dni? 3?
Messi to geniusz, najlepszy piłkarz w historii. Ale też chciwy bogaty człowiek który przez całą karierę nie odpuścił ani centa.
Jak nie chce wrócić to trudno, jego wybór.
P.S. Zastanówcie się co by było gdyby Laporta powiedział w kampanii że nie ma szans na utrzymanie Messiego w Barcelonie. Miałby szanse na wygraną? Kłamał, ale całe szczęście że kłamał bo dzięki temu wygrał i uratował nasz klub od całkowitej zapaści.

0

Sorry Redakcjo, ale dodawanie takich artykułów jest idiotyczne. Gdybyśmy kupili Fernandeza to siedziałby na ławce a nie grał i nie wiadomo co by wyszło z jego rozwoju. Alvarez był na wypożyczeniu a my potrzebowaliśmy gracza na już.

0

Jakby tak rozszerzyć to pytanie kto z gwiazd zagrał dobry Mundial to też poza oczywistymi odpowiedziami typu Leo i Francja byłby problem. Idąc po kolei grupami:
Holandia: miała chyba najsłabszą grupę a później USA, mieli obowiązek dojść tam gdzie doszli. Tylko indolencja Argentyny pozwoliła im mieć szansę w 1/4
Anglia - niby nieźle ale też bez szału. + za dobry mecz z Francją
Hiszpania: tylko dzięki wysokiemu zwycięstwu z Kostaryką wyszli z grupy a później porażka
Niemcy: po raz kolejny totalna kompromitacja
Chorwacja: świetny Modric i zgrany kolektyw, oni po prostu umieją grać turnieje
Brazylia: tancerze rozbili się na pierwszym poważnym rywalu. Jako kibica Barcy bardzo cieszy mnie zachowanie i styl bycia Vinicjusza i Rodrygo, to wieszczy rychły koniec ich kariery na wysokim poziomie.
Portugalia: pokonali rozchorowaną Szwajcarię ale Maroko ich wyjaśniło. Słaby CR.

Podsumowując: poza oczywistymi oczywistościami wielu piłkarzy zagrało poniżej oczekiwań. Wyłączając pierwszą czwórkę ciężko tak naprawdę kogoś pochwalić.

0

I na pewno teraz podczas świętowania miał czas o tym myśleć. Jego otoczenie z resztą też.

0

Mało było pięknych goli na tych mistrzostwach

3

Xavi powinien sobie pooglądać dokładnie mistrzostwa i zobaczyć jakie drużyny teraz są najlepsze. Argentyna z 1 geniuszem i 10 wyrobnikami wygrywa, Francja grająca na 2 pracujących DMC jest druga, Maroko zachodzi wysoko walką, dyscypliną taktyczną i zaangażowaniem. Tańcząca Brazylia odpada w pierwszym poważnym meczu a drużyna 1000 podań potrafi wygrać tylko z Kostaryką. Niestety czasy się zmieniają i Busquets pomimo tego że 90 % meczu będzie grał dobrze, to zawsze się zdarzy moment gdzie nie zdąży z interwencją i nie będzie miał siły i szybkości żeby to naprawić.
Inną sprawą jest gen przegrywu który truje naszą drużynę od meczu z Romą, a Busquets niestety jest obecnie największym jego "nosicielem".

0

@MateuszDoniec To wiem, ale patrząc na zachowanie Busquetsa z ostatnich czasów już widzę jak chętnie obniża wypłatę.

0

Już widzę jak Laporta walczy żeby zapłacić Busquetsowi 15 mln za sezon zawalania meczów.

0

Mam takie przeczucie że to zwycięstwo zbliża Messiego do powrotu do Barcelony. Teraz jak już jest w 100% spełniony może sobie pozwolić na powrót i odejście z honorami. Byłem zdecydowanym przeciwnikiem jego powrotu ale po tym co widziałem na tych mistrzostwach zmieniam zdanie. Jeżeli Xavi byłby w stanie przekonać Messiego żeby grał może nie w każdym meczu ale z tak wielkim zaangażowaniem to jego połączenie z Lewym byłoby śmiercionośne.
Osobny akapit pozwolę sobie poświęcić Dariuszowi Szpakowskiemu. Wiem że czasem opowiadał głupoty ale to zawsze był i nadal jest mój ulubiony komentator. Uważam że najlepiej ze wszystkich potrafi zrobić atmosferę. 12 Mundiali, to 48 lat komentowania, coś niesamowitego. Z tego co przeżył i co widział możnaby napisać nie tyle książkę co encyklopedię.

1

Coś czuję że ten tytuł zbliża Messiego do powrotu do Barcelony

3

Mam nadzieję że już nigdy nikomu nie przyjdzie do głowny ściągnięcie do Barcelony tego placka Lautaro

0

@Gacork Trener czy kretyn Otamendi?

0

Rabiot strasznie fajny zawodnik. Cichy pracuś

0

I jak jeden debil potrafi załatwić mecz… coś nieprawdopodobnego

1

Otamendi tajny agent

1

Nie macie wrażenia że Listkiewicz jest zawsze na lekkiej bani?

0

Strasznie miękki karny, ale na tych mistrzostwach takie są czy to się komuś podoba czy nie

5

Ostatnio zaczął grać lepiej, z resztą sprzedawanie takiego zawodnika za taką kasę moim zdaniem nie ma sensu. Jak nie zacznie grać dobrze to w lecie jak najbardziej trzeba sprzedać.

10

Faul na Hakimim był przed polem karnym ale dlaczego VAR nie interweniował przy karnym dla Chorwacji to nie wiem

0

@Bisz Jednowymiarowy mówisz? To ja już się nie odzywam.
Powiem jedynie że Busquets był stworzony dla Barcelony a Barcelona była stworzona dla Busquetsa. Mówienie o „każdej innej drużynie” nie ma dla mnie sensu.

0

@LewoSkrzydlowy11 Akurat nie o to mi chodziło :)

1

@LewoSkrzydlowy11 Dokładnie, nigdy nie było i nigdy nie będzie takiego DMC jak Busquets. Dobrze że nasz sztab to zrozumiał.

0

Genialny Busquets, przez jakiś czas moim zdaniem najlepszy pomocnik na świecie, mogę się kłócić że w najlepszych latach dawał więcej niż Xavi i Iniesta. Niestety czasu cofnąć się nie da i jak w przypadku Pique trzeba zejść ze sceny.

9

Patrząc na jego formę to zapewne ze składu wypchnie Go Depay.

1

@olo_red zapomniałeś dopisać dorosłym footballu w Brazylii, Europa to inny świat.

1

Słów brakuje żeby opisać ten bandycki kupiony wyrok. Przejęte przez Katar FIFA i UEFA teraz będą mogły już robić wszystko.
Abstrahując od tego czy SL jest dobra czy nie, w głowie mi się nie mieści że instytucja która nie jest właścicielem klubów, nie podpisuje kontraktów z piłkarzami, nie ma żadnej infrastruktury może tym klubom zabraniać grania w innych rozgrywkach.
Tak w założeniu: czym różni się superliga od pucharu Gampera? W sumie to niczym, w Gamperze można grać z kim się chce, można dowolnie sprzedawać prawa tv, mogą tam grać niezarejestrowani piłkarze, może zagrać trener Xavi i może też woźny z Camp Nou. Nikogo to nie obchodzi. Czyli teraz idąc za wyrokiem UEFA może zabronić Barcelonie organizacji Gampera tak samo jak zabrania SL. Skala oczywiście jest inna ale zasada ta sama.
Ciekawe czy za tym wyrokiem pójdzie koszykarska Euroliga która przecież jest dokładnie tym samym.
To powolny upadek normalnej piłki, katarscy bandyci przejmują władzę i kupili już wszystkich. Mówi się że pieniądze w reklamówkach z ostatniej afery mają z tym coś wspólnego i zaczynam w to wierzyć.
Teraz tylko czekamy aż PSG zacznie w końcu wygrywać.

1

@Kulakula To nie zazdrość, to debilizm

21

Gość dostaje finał ale Rambla i tak wie że to najgorszy sędzia na świecie.. już nawet śmiać mi się z Was nie chce…

8

Przedłużmy kontrakt z Busquetsem, będzie większa szansa na transfery, co nie @MarioVeB! ?

Niespełnionych talentów były w historii miliony, choćby u nas ostatnio wszyscy biadolili że tracimy Simmonsa i Kubo bo nie chcemy im więcej zapłacić, gdzie oni są teraz? Endrick ma 16 lat i ledwo zadebiutował w pierwszej lidze, w życiu nie miał kontaktu z prawdziwym obrońcą. Dlatego z oceną jego niekwestiowanego talentu trzeba poczekać aż zawita do Europy.

1

Ale Cristiano musi szlag trafiać...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?