3

@Barcelonista94 Ja bym powiedział że tu chodziło o ilość zdobytych pucharów w historii

1

Ten mecz to coś więcej niż finał. Pokaże on czy ta wielokrotnie już skompromitowana drużyna z Messim, Busquetsem, Albą, Pique itd jest jeszcze zdolna do wygrywania. Jak tu przegrają to nie trzeba wywalić trenera tylko piłkarzy.

0

I specjalnie dał znać Sportowi żeby przypadkiem nie zaskoczyć przeciwnika.

1

Nie sądzę żeby w tym okienku były jakieś wielkie transfery. Raczej wymiany, każdy klub jest poobijany finansowo i będzie problem nie tylko z zapłatą za transfer ale przede wszystkim z kontraktami i premiami za podpis.

3

Nigdy nie zarabiałem i nie będę zarabiał takich pieniędzy, ale serio, czy ktoś zarabia 60 czy 30 czy 100 mln rocznie, to już nie powinno być dla niego różnicy... nie mówiąc już o tym ile Leo bierze od sponsorów.

0

@tom9001 nie sądzę żeby to był powód

1

Brawo Piotrek, normalnie jakbym Ci napisał to co miałeś powiedzieć. (no może poza tym karnym na Braithwaicie)
Po pierwsze przestańmy mówić jak to Real nas zmiażdżył. Może i w pierwszej połowie wyglądaliśmy źle, ale to my mieliśmy więcej strzałów, więcej sytuacji, nawet więcej słupków. Poza tym zwycięski (jak się później okazało) gol dla Realu padł po wolnym którego po pierwsze nie powinno być, po drugie mieliśmy pecha w postaci Desta, a po trzecie Alba powinien to wybić zamiast zamykać oczy.
Po drugie jak już miał być karny, to na Dembele.
Po trzecie mnie też irytuje ta interpretacja przez sędziów. Kiedyś ręka w polu karnym to był karny i tyle, teraz sprawdza się czy był ruch, czy była intencja, czy ręka była ułożona naturalnie, czy zawodnik spadał, leżał, podpierał się, był we wślizgu itd. Bzdura kompletna, bo każda możliwość interpretacji prawa daje możliwość jego naginania.
Sprawa kolejna, nie spodobało mi się mówienie że karny to musi być jakiś wyraźny faul. Niby dlaczego? Czy gdzieś w przepisach jest napisane że faulu który gwizdniemy na połowie boiska nie możemy gwizdnąć w polu karnym? Gdzieś jest napisane że faul w polu karnym musi być mocniejszy niż ten "zwykły"?
A co do ważnych meczów, widać że niestety po raz kolejny Messi nie jest Messim. Niestety, może to wiek, może psychika, może frustracja, może co innego. Kiedy ostatnio w ważnym meczu Messi był decydujący? Mi się przypomina mecz z Realem w 2017 3-2 i ewentualnie Liverpool u siebie 3-0. Poza tym to niestety mecze słabe lub bardzo słabe. Alba podobnie, nie tylko znika ale często zawala. Jestem bardzo ciekawy ich postawy z Bilbao. Już raz w tym sezonie wystarczyło z nimi wygrać żeby zdobyć trofeum. Muszę przyznać że mam czarne myśli.

0

@skelert (statystyki za livescore)
Strzały celne 4-3 dla nas strzały niecelne 8-6 strzały zablokowane 7-5 słupki 2-1. Do tego zwycięski gol strzelony kartoflem plecami Desta i brakiem reakcji Alby (nie winię Go za tego gola ale mógł zachować się lepiej a spanikował) i cała druga połowa grana pod wiatr przeciwko sztormowi (wiadomo że lepiej się broni w takich warunkach niż atakuje) a mimo to naprawdę była szansa na remis.
Nie ma co, dominacja i zniszczenie po chu...

1

Przegrywamy z Realem w Madrycie, gdzie podobno Zidane „zjadł nas taktycznie” - czyli jak zjadł to powinniśmy przegrać wysoko. W drugiej połowie atakowaliśmy przeciwko Realowi i sztormowi a w ostatniej chwili tylko pech nie pozwolił zremisować.
A tu wszyscy dostają notę 4 a zawodnikiem meczu jest młody obrońca z notą 6.
Przyzwyczaili się wszyscy do tego że regularnie klepiemy Real, oj przyzwyczaili...

0

@nr7 Ja protestuję przeciwko pisaniu że Zidane zniszczył nas taktycznie bo wystawił Valverde a nie Assensio przez co nas zaskoczyl. To bzdura i absurd. Dość powiedzieć że Moriba miał na nodze remis i -choć się nie powinno - trzeba tym razem zwalić nieco winy na pogodę. Calą drugą połowę graliśmy pod wiatr w prawdziwym sztormie, a to jednak zdecydowanie utrudnia atakowanie.

1

@nr7 Hmmm, czyli piszesz że Koeman został ograny jak dziecko żeby w następnym zdaniu stwierdzić że Real biegał jak do ognia a nasi nie. Koeman jest naszym trzecim ostatnio trenerem i zarówno On jak i Valverde i nawet Setien to nie są byle bolki tylko uznani już i doświadczeni trenerzy z mniejszymi lub większymi sukcesami. I wszyscy oni nagle w najważniejszych meczach "przegrywają mecze taktycznie". Nie wydaje Ci się to dziwne? Może to jednak nie w trenerach i w tej mitycznej taktyce jest problem tylko w piłkarzach?
Śmieszą mnie te dywagacje kibiców o niuansach taktycznych, jak to Zidane wzmocnił środek, jak odciął od gry Albę i Desta itd itp. Ludzie, przecież nad tymi meczami pracują sztaby najlepszych na świecie fachowców, Wy myślicie że to są debile? Że to wszystko jest takie proste? Że wstawienie Valverde zamiast przewidywanego Asensio nagle zburzyło cały plan taktyczny Barcelony, która przez cały tydzień planowała taktykę pod Real z Asensio? Weźcie bądźcie poważni...

1

Ja od czasów porażki z Liverpoolem a później zaraz z Sevillą wyznaję i nie raz tu głoszę pewną teorię. Teorię w którą sam nie chcę do końca wierzyć, ale która z każdym meczem jaki wczoraj oglądaliśmy się potwierdza. Teorii którą piłkarze tacy jak Messi Busquets czy Alba nie raz mi wybijają z głowy.
Otóż jest to teoria że ta drużyna umarła po porażce w Liverpoolu, że doznając takiej kompromitacji jak tam i w Rzymie straciła zdolność wygrywania. I jak zaczynają grać lepiej, Messiemu znowu się chce, Alba przeżywa trzecią młodość, to wydaje się że jednak jest jeszcze w tym zespole jakaś zdolność do sukcesów. Rok 2021 był świetny i wydawało się że nowe ustawienie i zaciąg młodości zadziałał. Ale nagle przychodzi Bilbao w superpucharze, Real, PSG, Sevilla w pucharze... Wiem że w tym ostatnim przypadku awansowaliśmy, ale zaczynam coraz bardziej wierzyć że to był przypadek, że akurat trafiliśmy świetny dzień nasz i słaby Sevilli. Zobaczymy co Będzie za tydzień, przyznam że naprawdę bardzo się obawiam tego meczu. Obawiam się że znowu ta "mentalność przegranych" dojdzie do głosu.
A jak temu zaradzić? Niestety, trzeba zapomnieć o tamtej drużynie, czyli niestety z ciężkim sercem pozbyć się tych kilku zawodników którzy zostali ze starej gwardii. Coraz częściej zaczynam myśleć że inaczej się nie da.

0

@theOneAndOnlyKing
„jakby skuteczność i szybkość lm dopisała”? Jakby babcia miała wąsy to wiesz co by było. Fakt jest taki że nie przypominam sobie (popraw mnie jeśli się mylę) klarownej szansy dla Realu z drugiej połowy (bo ten słupek Valverde był chyba w pierwszej).
A że Messi i stara gwardia gra piach w ważnych meczach to powtarzam już od blamażu z Liverpoolem. I to nie jest kwestia taktyki przeciwnika tylko ich psychiki po wielokrotnym zbiorowym zgwałceniu przez kilku przeciwników w ostatnich czasach. Dlatego powtarzam już od dawna: za dużo razy ta drużyna się skompromitowała i to siedzi w ich psychice. Bez odejścia co najmniej Messiego, Busquetsa i Alby nic z tego nie będzie.

5

Chciałbym stanowczo zaprotestować przeciwko mówieniu jal to Zidane zniszcył nas taktycznie. A co niby z tej taktyki wynikło? Gol po kontrze po ewidentnym faulu gdzie Araujo dał się wyprzedzić Benzemie jak dziecko a do tego nie krył od bramki tylko od tyłu? Czy może gol z wolnego z całkowitej du*y gdzie piłka leciała wprost w ręce Ter Stegena, Dest stoi metr od muru i tylko wprowadza zamieszanie, a Alba zamiast wybić piłkę która Mu leci na głowę to panikuje.
W ogóle potwierdziła się zasada że Alba na kolejny ważny mecz „nie dojeżdża”.
Co takiego taktycznego jeszcze zrobił Zidane? Ile miał klarownych szans poza tą gdzie Valverde trafił w słupek? My w drugiej połowie byliśmy dużo lepsi i to wbrew pogodzie, wiało im w oczy a przy takiej ulewie to jednak dużo znaczy.
Koeman niestety po raz kolejny ma wielkiego pecha. Szkoda.

4

Akurat sytuacja z Braitwaitem jest dla mnie najmniej kontrowersyjna, dotknięcie było ale to nie był karny. Już raczej w sytuacji z Dembele powinien być odgwizdany.
Największy błąd to nie odgwizdanie ewidentego faulu na Messim po którym padł pierwszy gol.
Faul na Viniciusie słusznie odgwizdany - Araujo zostawił nogę i Brazylijczyk to wykorzystał.

0

Dramat zupełny, Real który męczy się ze słabiakami daje nam lekcję

0

Co tu się dzieje? Pique na boisko...

0

Ehhh gdybyśmy tak w starych dobrych czasach dopadli Real z obroną złożoną z Vasqueza Militao Nacho i Mendy’ego to by się jakąś dwucyfrówką skończyło

0

@Recha_0684 Ja nie mówię że dobrze sędziuje. Ale protestuje przeciwko tekstom typu „przelew już poszedł” albo „Real będzie miał łatwiej”.

0

Co Wy za głupoty opowiadacie? Lahoz jest jaki jest, lubi być w centrum uwagi, ale jego błędy nie są stronnicze. Na pewno będą i wjedną i w drugą stronę.

0

Nie za bardzo rozumiem jak się ma sprzedaż Braithwaita i to za 12 mln do sprowadzenia Depaya za darmo, ktoś mnie oświeci?

0

Jak komitet rozgrywek cofa komuś kartkę to musi być święto... albo musi to być piłkarz Realu :)

0

E tam przerwa reprezentacyjna. Niestety jak się wychodzi na mecz z myślą żeby go zagrać na pół gwizdka, a Leo i de Jong myślą tylko o tym żeby nie dostać kartki, to tak to właśnie się kończy. Trafiliśmy na dobrze dysponowanego przeciwnika i całe szczęście udało się wygrać.
Moim zdaniem Koeman nie powinien wystawić w/w dwójki a przynajmniej ich zmienić w 60 minucie bo de facto momentami graliśmy w 9.

1

Karny jak stąd do Krakowa...

2

Już widać co sędzia dziś zaprezentuje...

13

Przycisnąć, zamknąć mecz i zmiany. Jak za starych dobrych czasów.

3

Będzie saga aż do lipca...

3

@mielniczas Akurat Mbappe od zawsze nie krył swojej sympatii do Realu, krążą zdjęcia wyplakatowanego pokoju. Zresztą to mokry sen Pereza i nie wiem co by musiał zrobić Laporta żeby przekonać Mbappe żeby wybrał Barcę.
Poza tym wygląda mi na cwaniaczka.

2

@skelert A dlaczego nie? Jeżeli w sumie uzyskają tyle ile chcą to mogą się zgodzić. Borussia zdaje sobie sprawe że w tych czasach u wszystkich jest cieńko z kasą i zdają sobie sprawę że za rok dostaną „tylko” 75 mln.
P.S. Borussia właśnie przegrała i oddala się dość mocno od LM, czyli Haaland oddala się od Borussi.

0

Stawiam duże pieniądze że Haaland nie będzie grał w BVB w przyszłym sezonie. Dobra opcja to wypożyczyć go za jakieś 20-30 mln a za rok wykupić za dodatkowe 75.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?