2

O ile wyśmiewałem absurdalne nagrody dla Modrica, to muszę przyznać że VVD jest genialnym zawodnikiem i miał genialny sezon. Niestety LM przeważyła, Leo miał na widelcu zarówno tytuł z Barcą jak i wszystkie możliwe nagrody indywidualne. Walka o ZP będzie coekawa, mamy jeszcze 4 miesiące.

3

@ramon59 Już nie przesadzaj... zagrali fajnie na tle słabego dziś Betisu ale to nie świadczy że już są gotowi by prowadzić drużynę.

1

@Mateusz981 Szkoda że nie pokazali Dembele, w przerwie był uśmiechnięty ale później mu chyba mina zrzedła :)

78

Fati w wieku jeszcze 16 lat ma lepszą technikę użytkową niż cała polska liga razem wzięta.

12

Szkoda mi MATSa, nie miał kompletnie nic do roboty i wpuścił 2 gole przy których nie mógł nic zrobic. Taka to czasami niewdzięczna rola bramkarza Barcelony.

2

Rafinha na pełnym luzie... szkoda chłopa naprawdę.

0

Olala.................

5

Trzeba przyznać że nie wygląda to źle. Gol Betisu to zupełny przypadek i absolutnie nie wina Busquetsa, tylko bodajże Rafinhi który kompletnie się zagapił. Do tego jest walka i naprawdę niezłe akcje, brakuje tylko szcęścia i odrobiny precyzji. De Jong za bardzo chce i nie ma kompletnie luzu i brawo dla Pereza.

0

To że Real będzie jeszcze słabszy niż był to chyba każdy przewidział...

0

@Salwik92 Nie sądzę, nawet nasz zarząd nie jest na tyle głupi żeby zostawić drużynę z 4 napastnikami, z czego 2 jest po 30 a 1 więcej nie gra niż gra.

10

Ja sie tylko zastanawiam po co było wypożyczać Coutinho. Myślałem że skoro to robią to mają zaklepanego Neymara, ale widać że nie. Jaki był w takim razie sens tego ruchu?

0

Myślę że przez ostatnie dni sytuacja diametralnie się odmieniła, bo Dembele sobie nagrabił. Pytanie tylko czy PSG dalej Go będzie chciało.

0

@Karol824 Jeżeli sprowadzasz to do tego czy ktoś wygrał MS czy coś innego, to szkoda mojej klawiatury na dłuższą odpowiedź.

3

Duża większość kibiców żyje w złotej erze naszych wychowanków, wszak to historia prawie już 20-letnia. Niestety takie pokolenia trafia się raz na kilkadziesiąt lat. Pokażcie mi drużynę, która poza Barcą wypuściła ze szkółki w krótkim okresie czasu piłkarzy którzy tak naznaczyli piłkarski świat. Tylko Ajax końca lat 90-tych przychodzi mi do głowy. Chcąc nie chcąc patrzymy na poczynania naszych młodych pod kątem starych czasów.
Wielokrotnie zadawane na tej stronie w komentarzach pytanie jest cały czas aktualne - kto z naszych młodych, podobno przez nas niedocenianych talentów zrobił jakąkolwiek karierę? Skoro oni nie potrafią się przebić w przeciętnych nieraz klubach to jak mieliby stanowić o naszej sile?
Co do małej ilości minut dla naszych wychowanków w pierwszym składzie, niestety ma to związek z naszym stylem gry. Kiedyś dominowaliśmy od początku do końca, był pressing, bardzo często po pół godziny było już po meczu. Wtedy można było wpuszczać kogo się chciało. A teraz? Pierwszą połowę stoimy, szczęściem jest jak do przerwy jest 0-0. Kiedy mają grać ci młodzi, skoro wynik praktycznie każdego meczu jest na styku aż do końca? Musimy grać mocnym składem bo jest duże niebezpieczeństwo straty punktów. Inną sprawą jest to, że nasz trener jest zabetonowany i nie popuści aż nie zdobędzie mistrzostwa. Jak walczył o bycie niepokonanym to mimo tego że przewaga była wielka zajechał pierwszy skład. W poprzednim było już lepiej, ale i tak młodzi nie grali.
Niestety, czasy się zmieniło. Pokażcie mi drużynę z topu która regularnie zasila swój skład swoimi wychowankami. Niestety, poziom i pieniądze tak poszły w górę że trzeba trzymać poziom bo najmniejsze potknięcie może kosztować tytuł. Są drużyny wyspecjalizowane w "produkcji" piłkarzy, a najlepsi od nich kupują.
Dla nas najlepsza opcja dla młodych to wypożyczenie albo sprzedaż z opcją odkupienia. I już teraz właśnie powinniśmy sprzedać albo wypożyczyć Puiga, bo nawet jeżeli jakimś cudem EV da mu pograć po 20 minut w co 2 meczu to i tak będzie to stanowczo za mało.

1

@EfCeBarca Akurat jego skuteczność z kreatywnością Messiego to byłoby zabójcze połączenie. Szkoda tylko że obaj mają za duże ego.

7

Można Go lubić lub nie, ale trzeba przyznać że jest najlepiej czującym bramkę piłkarzem w historii. Jego łatwość zdobywania goli, zwłaszcza tych decydujących, jest zadziwiająca. Wielki piłkarz, zaraz po Messim.

0

@RMDagothek Dopłaty nie zrobią bo blokuje ich FFP. Keylor i James tak, tylko że wtedy byłoby dobrze ponad 100 mln dopłaty, a Real wydał już sporo nikogo nie sprzedając.

0

PSG wie że musi się pozbyć Neymara. Real nie wchodzi w grę bo wydali już kasę a zamienić nie ma kogo. Jak Szejk wymieni Neymara na Bale’a to wyjdzie na idiotę. Jedynie Juve może namieszać.

4

@Bogan Liverpool to przeciętna drużyna z genialnym trenerem.

1

@Bogan To jaka Twoim zdaniem drużyna ma lepszy „na papierze” skład od nas?

3

Po raz kolejny drużyna z najlepszym składem na świecie będzie grać totalną padakę licząc że najlepszy piłkarz na świecie coś wymyśli, a najlepszy bramkarz świata wszystko wybroni.
Dramat, dramat i jeszcze raz #valverdeout.

1

Rozpoczynamy obijanie słupków i poprzeczek a Messiego nawet nie ma na boisku.

0

Czy tylko mi się spier...... nc+ go?

0

:| Bez Rakitica i Busquetsa?

7

@xavi890 Real wygra wszystko? Polemizował bym...

0

@betonito Ja tam nie widzę zeby ktoś błagał, nic oficjalnie nie jest potwierdzone. A jak jest szansa zamienić Coutinho i Rakitica na Neymara to mi to pasuje.

37

@Tomek54321 Romę możemy potraktować jako wypadek przy pracy. Ale z Liverpoolem wszyscy wiedzieli co się stało w Rzymie, byli wypoczęci i mieli tylko jeden cel: wygrać LM.

63

To Barcelona powinna tam stać z pucharem. Ja się jeszcze nie mogę pozbierać po meczu w Liverpoolu. Nigdy nie zrozumiem jak można było tak to spieprzyć...

3

@BARCA_FOR_EVER A nie powinno być they go crazy?

0

@Tiisso Podania Messiego + czucie gola i skuteczność Ronaldo? Byłoby ciekawie...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?