kejdzi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Ja bym powiedział że mistrz Hiszpanii był znany już przed sezonem...
0
Serio, czy ktokolwiek poza zaślepionymi kibicami Realu liczył że oni będą grali lepiej niż w poprzednim sezonie? Odszedł od nich jedyny piłkarz który umiał strzelać. W tamtym sezonie była przepaść, teraz będzie jeszcze większa, nawet jak dzisiaj wydrą zwycięstwo w Bilbao. To dopiero pierwszy trudnoejszy mecz w tym sezonie.
1
Wow, nawet nie wiedziałem że to tak dobrze wygląda. Deklasacja „najlepszego” klubu świata.
0
Poziomu dominacji graczy Barcelony sprzed paru lat nigdy nie osiągną. Niech się Asensio wyszumi, czas na jakieś straty w lidze.
3
Wydaje mi się że gramy w 13, Szpak czasem mówi Kądzior, czasem Kędzior a czasem Kędziora...
0
Messi na SC to głupi pomysł i mieliśmy na to już wiele dowodów. Cofa się do pomocy i wtedy w ataku zostaje wielka dziura.
2
To może cały pierwszy skład posadźmy na ławce żeby byli wypoczęci i bez kontuzji? Bez przesady...
19
Zluzujcie majty. Wrzesień to nie czas na rotacje. Okresu przygotowawczego praktycznie nie było więc EV chce żeby zawodnicy doszli do formy. Sam jestem wielkim zwolennikiem rotacji, ale przyjdzie na nie czas.
2
Ktoś wie o co chodzi dokładnie z tymi punktami? To tak jak u nas za mandaty?
0
Za całą a nie za wygranie finału...
0
Za wygranie LM jest 100 mln euro? To ja sie chyba zatrzymałem w starych czasach...
0
Pieniądze w LM? Akurat tam najbardziej się opłaca przegrać w finale, bo nie trzeba wypłacać premii. A jak Realowi się udało wygrać nie zrozumiem do końca życia.
0
Za rok Real będzie musiał rozbić bank. Zapewne w końcu ruszą po Neymara i Kane’a i po jakiegoś pomocnika za Modrica. Okienko za rok będzie bardzo ciekawe.
1
Nadal nie wiem co kombinuje Perez, kadra Realu mizernieje z roku na rok. Już poprzedni sezon ligowy pokazał ich siłę, teraz może być jeszcze większy dramat.
1
E tam dwa dekodery... po prostu znajdź kogoś kto ma dekoder i dogadaj się z nim. Na pewno ma opcję internetową nc+go/poslat on the go, można tam dodać 4 urządzenia i masz dostępne kanały.
0
Legia to fenomen na skalę światową. Nie potrafię skojarzyć klubu, który z takim budżetem, potencjałem i zapleczem - również kibicowskim - grałby tak beznadziejnie. Mają taką przewagę nad innymi że już w marcu powinno być po tytule, w Europie też jest beznadziejnie. Ktoś kojarzy inny klub który tak by zawodził?
0
A co widzą w Munirze, Denisie i Rafinhi?
0
Zresztą... zawsze jest narzekanie że oddajemy piłkarzy za darmo i że za dużo płacimy. Jak się zdarza okazja żeby zarobić, to wtedy krzyk. Więc trzeba się zdecydować. I trzeba pamiętać, że wraz z piłkarzem sprzedajemy też niejako jego pensję.
I tu nie chodzi tylko o Rakitica, który dla EV rzeczywiście jest kluczowy. Chodzi o zasadę.
0
Do odnoszenia sukcesów i wygrywania trofeów potrzebni są najlepsi piłkarze w sile wieku, a na nich potrzebne są pieniądze. Głównym celem Barcelony nie ma być zarabianie na piłkarzach, ale nie jest też tak że trzeba się tego bać.
5
Chciałbym odpisać ludziom krytykującym mój post sprzed 2 dni, niestety wtedy nie miałem już jak.
To nie jest tak, że chciałbym sprzedać wszystkich piłkarzy powyżej 30 lat i zastąpić ich młodszymi. I nie, nie chcę sprzedać Messiego. Mowa była o Busquetsie i Rakiticu. Oczywiście, są to piłkarze fundamentalni, ale popatrzmy z innej strony.
Busquets - mimo że to genialny piłkarz, nasz symbol, genialny technik i najlepiej przewidujący gracz na świecie, to od dłuższego czasu niesamowicie mnie irytują jego ruchy. Biega jak mucha w smole. Pisałem podczas transferu Vidala, że jednym z jego najważniejszych zadań powinno być kopnięcie w d**ę Busquetsa raz w tygodniu żeby się przebudził. Teraz Sergio podpisze nowy, gigantyczny kontrakt. Pewnie z 2 lata pogra na najwyższy poziomie, później będzie coraz gorzej. Zostaniemy, tak jak w przypadku Iniesty z piłkarzem - legendą, który poza tą legendą i wielkim obciążeniem budżetu będzie dawał klubowi coraz mniej.
Rakitic - podobna sytuacja. Jeżeli nie chcemy go sprzedać, to musimy podpisać nowy kontrakt, dużo wyższy niż jest teraz. I za 2-3 lata mamy podobny problem, tyle że Busquets nadrabia ustawieniem, Rakitic z racji swojej pozycji musi więcej biegać, także koniec przyjdzie szybciej.
Kolejna sprawa to Suarez, Pique, Messi. Nie mówię żeby ich sprzedawać. Pasowałoby jednak zabezpieczyć się, bo zaraz się okaże że cały trzon naszej drużyny skończy kariery praktycznie jednocześnie.
Skład musi ewoluować, a u nas od kilku lat jest stagnacja. Założę się o wszytko, że gdyby PSG nie wyrwało nam Neymara (co wymusiło kupno Cou i Dembele) gralibyśmy tym samym składem (oczywiście z kosmetycznymi zmianami) co 5 lat temu.
Mamy przykład Realu. Podobnie jak my grają od lat tym samym składem - czym to się kończy widzieliśmy w lidze w poprzednim sezonie. Oczywiście oni (ciągle nie rozumiem jakim cudem i fartem) bronią się Ligą Mistrzów, ale ich prawdziwy poziom pokazuje liga. I moim zdaniem po odejściu CR tegoroczna liga będzie dla Realu jeszcze większym dramatem niż poprzednia - o ile się nie wzmocnią, ale na to się nie zanosi.
Podsumowując - może i z puntu widzenia sportowego sprzedaż Rakitica nie jest dobrym pomysłem, ale nauczmy się wreszcie zarabiać na piłkarzach. Na Neymarze, trochę wbrew własnej woli, ale zarobiliśmy ponad 100 mln. Z punktu widzenia biznesowego, sprzedanie teraz Rakitica za 125 mln byłoby po prostu korystne.
5
Mówcie co chcecie, ale Rakitic i Busquets młodsi nie będą i to jest tak naprawdę ostatni moment żeby ich sprzedać za porządne pieniądze. PSG obudziło się za późno, bo ciężko będzie sprowadzić zmienników, ale czasami trzeba odrzucić sentymenty i zarobić na piłkarzach. Jakby przyszła konkretna, wysoka propozycja to należy ją rozważyć.
0
Tu nie chodzi o optymizm, nie piszę jak niektórzy o potrójnej koronie. Ale myślę że powinniśmy zmienić ustawienie.
1
Głównym wnioskiem powinno być to, że nasza kadra jest stworzona do 4-2-3-1. Busquets, Rakitic, Vidal, Roberto to piłkarze stworzeni do tej formacji. Suarez jest bez formy, ale na ściankę z Messim może pograć. Cou i Dembele to zabójcze skrzydła, Malcom w odwodzie. To się nie może nie udać.
0
Coutinho na SC? To chyba jednak nie wyjdzie.
10
Alves część swoich pucharów wygrał w innych klubach.
1
Wiele można powiedzieć o Perezie, ale na pewno nie jest idiotą. Jeden mecz na pewno nie zdecyduje o transferach.
Perez coś kombinuje albo ukrywa. Zostawienie takiej kadry to samobójstwo, a czekanie na spadek cen to próżne nadzieje.
0
Z Legią od lat coś jest nie tak. Drużyna z takim budżetem i potencjałem a grają jak amatorzy. I to pomimo zmian trenerów i piłkarzy. Coś tam wyraźnie nie gra i obawiam się że bez gruntownego zaorania tego klubu nic się tam nie da zrobić.
0
Niech mi ktoś przypomni jak to jest z LM. Prawa ma Polsat, ale ostatnio była wiadomość że dogadali się z nc+. To znaczy że na kanałach nc+ będą mecze czy chodzi tylko o udostępnienie polsatowskich kanałów?
36
Myślę że wiele osób się ze mną zgodzi: super że sezon wreszcie się zaczyna :)
2
Tak wcześnie a Ty już pijany?