0

Wolałbym Guaitę w bramce Valecii. Realowi pomógł, mógłby i nam pomóc ;)

0

Gdyby Tello ich nie wykorzystał, Messi by nie miał asyst ;)
Poza tym, Messi swoich nie wykorzystał. Tello tak.

0

A ja z kolei postaram się bronić Tello. Strzelić hat-tricka nie jest łatwo, nawet jeśli bramki zdobywa się w łatwych sytuacjach. ZAWSZE ważnym jest, żeby do takich sytuacji doszło, a to, że on idealnie wybiegał, świetnie się zgrywał z Leo, to dużo więcej niż oddanie strzału, czy dołożenie nogi. Nie umniejszajcie jego 'zasług' przy tych bramkach.
Druga sprawa jest taka, że Messi też miał swoje okazje i ich po prostu nie potrafił wykorzystać. Tello za to potrafił. I zrobił to nie raz, nawet nie dwa, ale trzy razy. To BRAMKI dają wynik, nie asysty.
Poza tym kryteria oceny w tym serwisie są jasne dla człowieka, który śledzi go przynajmniej przez 2 miesiące. Wyżej ocenia się gole, niż asysty, czy kluczowe podania... zwłaszcza gdy z tych goli nazbiera się hat-trick. Jakby sytuacja była odwrotna: 3 asysty Tello przy 3 golach Messiego, nikt by nie płakał, że to Leo by wygrał, prawda?

0

Serio chcemy się bawić w stołecznych? ;)

0

W końcu wywiad w formie: pytanie i odpowiedź, tego mi właśnie brakowało na tej stronie. Brawo!

0

Valdes niszczy konkurencję ;)

0

Jeśli chodzi o Ter Stegena, to jakiś czas poszły plotki, że zaczął się uczyć hiszpańskiego :p

0

Rzygać mi się chce jak go słyszę. Po wczoraj miałem go dosyć... no to dzisiaj się wziął za ręczną. Dla mnie katastrofa.

0

Niemożliwym jest jednocześnie mieć rację i się mylić :P Logicznie się to wyklucza. Ale chyba rozumiem o co Ci chodzi. Jeśli mógłbyś napisać odnośnie czego się zgadzasz, a odnośnie czego nie, byłoby zdecydowanie łatwiej Cię zrozumieć :P

0

W Martino podoba mi się to, że dużą wagę przywiązuje do taktyki. Coś co było u Guardioli, a za czasów Tito zostało jakby zapomniane. To dostosowanie się do rywala bez zmiany stylu gry. Pamiętam jak Tito przez pewien czas ustawiał ciągle tę samą 'żelazną' jedenastkę i to skutkowało aż do momentu, gdy rywale to rozgryźli, a do gry wkradła się rutyna. Zwrócicie uwagę ile wypowiedzi Martino dotyczy taktyki, tego jak grać, by zaskoczyć rywala, jak reagować na zmianę jego ustawienia. I co najlepsze, wszystko to jest logicznie tłumaczone. To mnie cieszy.
I nie żebym wytykał Tito jakiś brak obeznania w taktyce, bo wierzę, że jest świetnym fachowcem, ale fakt jest taki, że czasami nie potrafił tego przełożyć na rzeczywisty obraz gry.

0

No, ale López z Realu aż 9. Goń go Victor! :D

0

Sądzę, że przegapiliście jedną szalenie ważną rzecz. Badania pokazują, że zdecydowana większość fanów Barcy to ludzie młodzi, etc. i na podstawie tego wysnuwacie parę wniosków. Warto jednak spojrzeć na wyniki innych badań dotyczących korzystania z internetu. Ponieważ badania były TYLKO internetowe (co oczywiście rozumiem, jest jak najbardziej naturalne i zapewnia najłatwiejszy dostęp do szerokiego grona odbiorców), a z internetu w ogromnej mierze korzystają ludzie młodzi, zniekształca to całościowy obraz populacji. Na pewno ludzi starszych, kibicujących Barcy jest więcej, niż dowodzą badania, z tym, że podejmując daną metodologię, zostają oni po prostu pominięci.
Druga sprawa tyczy się tego, że badania prowadzone w internecie cechują się MAŁĄ reprezentatywnością na całą populację... nazwijmy to, 'polskich kibiców blaugrany'.
Ogólnie, to brawa za pomysł i inicjatywę. Metodologia, też dobra, najlepsza chyba z możliwych. Jedyne, czego można się przyczepić, to raport i wnioski. Jeśli by poprawić go w paru miejscach, byłoby idealnie.

0

W pierwszej sytuacji karny rzeczywiście ewidentny, natomiast w drugiej odniosłem wrażenie, że Neymar dodał sporo od siebie. Z tym, że drugą połowę oglądałem na innym playerze, w dużo gorszej jakości i może dlatego coś tam przeoczyłem, bo widząc reakcje komentujących to chyba coś jednak jest na rzeczy. Jak się pojawią, to może jakieś filmiki zamieścić pod notką? ;)

0

Taka myśl mnie naszła po ostatnich spotkaniach. A co jeśli Barca ma nadal tak samo dobry zespół, gra podobnie jak w poprzednich latach (na odpowiednim bardzo wysokim poziomie), tylko to reszta ligi poszła do przodu? Zresztą podobna rzecz się tyczy Realu. Zbyt mało kolejek minęło, by o tym mówić, ale marzy mi się koniec hegemonii dwóch wielkich. Fajnie by było gdyby 'la liga' stała się bardziej wyrównana i mniej przewidywalna. I to właśnie nie z winy duetu 'na górze', lecz reszty stawki. Fajnie by było oglądać mecze takie jak dotychczasowe tego sezonu zdecydowanie częściej.
Chociaż fakt: Malaga, Valencia i Sevilla to wielkie marki i nie wiadomo co się stanie przy grze z zespołami o mniejszym potencjale, ale życzę sobie, żeby pod tym względem liga hiszpańska bardziej zaczęła przypominać ligę np. angielską.

0

Nie kupię :P z doświadczenia wiem, że książki o tematyce piłkarskiej (których ostatnio w Polsce wysyp) to raczej marne czytadła. Poza tym... 40 zł za niecałe 300 stron. Serio? Za taką cenę przecież można kupić fantastyczne książki ponad dwa razy dłuższe.

0

nie "tylko" a "tylu", sory

0

I znowu Valdes bohaterem. Akurat w swoim ostatnim sezonie trafił z formą jak nigdy. Nie pamiętam, żeby do tej pory miał tak świetną serię tylko dobrych interwencji. Aż chce się powiedzieć: jak Casillas :P
Tyle że... gdzie jest ten Casillas?

0

Chłopie, obejrzyj sobie ligę angielską... a nawet polską. Po przełączeniu kanału z każdej innej ligi na hiszpańską, odnoszę wrażenie, że w kwestiach gry kontaktowej grają tutaj same 'panienki'.

0

Gdyby nie Javier pierwsza połowa skończyłaby się fatalnie dal nas. Ogromny spokój, opanowanie w kluczowych momentach, siła i pewność siebie. Brawo.
Jeśli Masche utrzyma obecną formę, to Puyol będzie miał problem z powrotem do jedenastki po kontuzji (a jeśli już to za Pique, który jest mało przekonujący).

0

Wiesz, a z drugiej strony warto zauważyć, że Barca w poprzednim sezonie, kryjąc strefą, straciła bardzo mało bramek ze stałych fragmentów. Zwłaszcza patrząc na wzrost zawodników. Poza tym minusem krycia 1 na 1 jest sytuacja w której napastnik zgubi obrońcę i wbiegnie na puste pole. Przy kryciu strefowym w tym miejscu czekałby inny zawodnik. Oczywiście kwestia które krycie jest lepsze nie została i raczej nigdy nie zostanie rozstrzygnięta, bo każda taktyka ma swoje wady i zalety.

0

Dla pieniędzy

0

Czas pokaże, co z tego wyjdzie. Pamiętajmy, że Barca w pierwszym jego sezonie zaczęła słabo i mało przekonująco. Sam pamiętam, jak pisałem wtedy w komentarzach, że jest gorszą wersją Rijkaarda. No a jak się skończyło, to wszyscy pamiętamy. Trzeba poczekać, na wyniki bo to one przemówią, czy postępuje dobrze, czy robi źle.

0

Spotkanie tak sekretne, że wie o nim już cała Barcelona i Manchester :D

0

Hej, może podacie składy z obu połów?

0

Bardzo smutna wiadomość. Wyrazy współczucia dla trenera.
Wielka szkoda, że nie miał i nie będzie miał szansy obronić siebie w roli trenera w drugim, tym razem, pełnym sezonie na ławce Barcy.
Powrotu do zdrowia!

0

Obecny zarząd chrzani sprawy równo, raz za razem tego lata. Amatorszczyzna nie zarząd.
I ktoś mówi, że mamy Sergi Roberto, że kolejny wychowanek na jego miejsce. Tyle, że trzeba porównać poziomy tych dwóch graczy i o ile Thiago był wartościowym zmiennikiem, o tyle Roberto nie ma praktycznie żadnego doświadczeni w pierwszym składzie. Brazylijczyk od 3 lat był ogrywany w lidze i pucharach, a Roberto, o rok młodszy, ma to wszystko dopiero przed sobą. Alcantara to zawodnik prawie dojrzały, a Roberto obecnie to jedynie jakiś tam gracz z drugiej ligi.

0

Oby komentował Laskowski. Błagam byle nie Darek! :D

0

we wrześniu ma się stawić

0

Taki skarb sprzedawać...

0

Ja nie twierdzę, że było inaczej. Grał mało przez kontuzje. I oczywiście kiedy był w pełni sił, grywał. Jednak jego rola w drużynie nadal wydaje się zbyt mała. Ale to już moja opinia.
Mi bardziej chodzi o to co robi zarząd. Powinien zapewnić mu wsparcie i zapewnić o przyszłości w drużynie. Tymczasem nawet nie podejmuje walki o żadnego z wychowanków.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?