0

Panowie, bez spiny. Nie zniżajmy się do poziomu tak dobrze nam znanego w wykonaniu pewnego Portugalczyka. Pogratulujmy po prostu nowemu mistrzowi Hiszpanii, bo co by się nie działo nasze wszystkie nerwy i żale chociażby razem wzięte na niewiele się zdadzą w tej sytuacji. Real wygrywa ligę nie przez ten mecz, lecz przez to, że w przeciągu całego sezon na nią po prostu bardzo zapracował. Okazał się po prostu lepszy od Blaugrany i tyle.
I kolejny już raz błagam, nie zniżajmy się do pewnego poziomu, a teksty typu "cały świat widział, w jakim stylu/czy okolicznościach zdarzyło się to czy tamto" niech lepiej przejdą już do historii futbolu jako kilkurazowe wybryki Mourinho, które zapewene nie miały za zadanie wzbudzić kontrowersji, lecz rozbawić ludzi i rozładować napiętą atmosferę ;)
Niniejszym, Realowi gratuluję zwycięstwa i (zapewne) mistrzostwa La Liga. Okazali się lepsi. Koniec, kropka.
I na zakończenie, taka mała uwaga: futbol to proces. A procesy mają do siebie taką małą rzecz, że nigdy do końca nie da się go przewidzieć. Toteż chcę zwrócić uwagę na piękno właśnie tego, iż niebawem odbędą się dwa półfinały ChL, a później sam finał. I nie sposób zgadnąć kto w nim zagra. To daje pole do spekulacji i nadziei. I to jest właśnie to, co w piłce cenię najbardziej. Bo właśnie to budzi największe emocje :)
Pozdrawiam wytrwałych, którzy przeczytali ów komentarz i życzę miłej nocy.

0

A niech se krzyczą, płaczą ile wlezie. My powinniśmy mieć to wszystko gdzieś, ewentualnie się z nich śmiać (chociaż to może nie przystoi? :P).
Oni już mają tak gigantyczną paranoję na punkcie arbitrów, że połowa nadaje się do psychiatryka na leczenie tej fobii ;)

0

Małe pytanie: czy wiadomo dlaczego ostatnio Milan u siebie zagrał w wyjazdowych? I dlaczego dzisiaj nie będzie podobnej zamiany jak tydzień temu?

0

Ci katalońscy - jak siebie nazywają - dziennikarze są tak cholernie przeczuleni na punkcie sędziowania, że wszystko traci granice dobrego smaku. Nie zmieniajmy się w Madryt. Sędzia nie odgwizdał karnych... koniec i kropka. Czy te karne były? A czy to ważne? Takie łamigłówki to domena Mourinho i stołecznych dziennikarzy. Chociaż jak się okazuje, nie tylko stołecznych :/

0

marsan
"tego oblicza nienawidzi nawet jego żona..."
Cóż za ironia, żona nienawidzi, a kibice Realu uwielbiają i stawiają jako wzór...

0

Hej, serio Wam się chce bawić w takie liczenie? I czy to ma jakiś sens? Czy tam 'na górze' nagle pacnie się w głowę i powie: "No tak, tyle błędów... Dajemy plus 5 czy tam 10 pkt dla Barcy"? Nie. To już za nami. A liga jest już w zasadzie przegrana. I nie bawmy się tutaj w sympatyków Realu, oddajmy im, że w obecnym sezonie ligowym (jak do tej pory) byli drużyną lepszą od jakiejkolwiek innej w La Liga. I jeśli tę ligę przegramy, to raczej przez brak zaangażowania ze strony naszych (mecze takie jak z Osasuną, czy Espanyolem), aniżeli z winy sędziów i rzekomego spisku (bo tutaj co niektórzy zniżają się do poziomu pewnego Portugalczyka). To zaangażowanie Real pokazywał w niemal każdym meczu tego sezonu; gra mogła im się układać, lub nie, ale skutecznie walczyli do końca. Czasami pomagało im szczęście, czasami arbitrzy, ale w poprzednich latach - przypominam - my też bywaliśmy beneficjentami błędów 'panów w żółtym'.
I błagam, nie dawajcie swoimi wpisami pożywki fanom Realu, których obecnie pewnie wchodzą tutaj tysiące i dusze im się radują, czytając wypociny co niektórych.
Dziękuję za uwagę.

0

Genialni są ci Hiszpanie. Niby trójką w obronie, ale w artykule czytamy, że jednak Adriano zagra nie w pomocy (jak na grafice), a w obronie... czyli de facto zagramy 4 obrońcami :P

0

michaelson8
Skąd informacje, że to nie jest koszulka wyprodukowana przez nike? Równie dobrze (i to wersja dla mnie najbardziej prawdopodobna) może to być lewy "wyciek" z fabryki gdzieś tam w Chinach czy gdzie tam indziej prowadzą wyzysk... I może to być właśnie TEN rodzaj koszulki, który nasi niebawem założą... niestety :(

0

Doskonale rozumiem różnicę, tyle że nie rozumiem dlaczego w takim razie w 2009 nie było tak wielkiego zniechęcenia, tylko 'ok, no to gramy'.

0

O Mestalla:
"Ta opcja również wydaje się mało prawdopodobna ze względu na małą pojemność stadionu."
Cóż, to trzeci co do wielkości stadion w Hiszpanii, więc nie wiem czego się czepiają. Pozostałe wymieniane w artykule (oczywiście poza Camp Nou i Bernabeu) są mniejsze.
Mestalla - 55 000
Calderon - 54 851
Sanchez Pizjuan - 42 982
Raz - jest to stadion o pojemności naszego warszawskiego (nieszczęsnego) narodowego. Dwa - finał był tam rozgrywany w 2009 roku, więc nie rozumiem dlaczego miałby się nie odbyć tam i w roku obecnym. Może się czepiam, ale argument o małej pojemności Mestalla jest śmieszny.

0

Remis na własne życzenie. Villareal był słaby. Na pewno dużo słabszy niż Real w meczu u siebie. Tyle, że Barca znów nie była sobą. I tutaj na prawdę ciężko zrozumieć wynik, skoro sędziowie - przynajmniej w tym meczu - sprzyjali nam jak tylko mogli. Każda sporna sytuacja dla Barcy, brak karnego dla Villareal, parę zagrań ręką... to wszystko strasznie kuło w oczy. A jednak, Barca nie była w stanie wygrać, ba - nie była w stanie wypracować sobie klarownych sytuacji. Nie wiem czy to zmęczenie czy może wypalenie, chociaż wczoraj wyglądało na to drugie. Niemniej, nie chcę się tutaj bawić w proroka, czy też wielkiego znawcę. Fakty mówią za siebie: 7 pkt do stolicy to dużo, a przy obecnym stanie rzeczy - cholernie dużo.

0

Heh, dość słaby news

0

Lionel0MessiRMKaT
Nic mi nie wiadomo na temat ewentualnych powiązań. A co, wietrzysz jakiś spisek? :D

0

Oko Tito. Trochę dziwny kierunek.

0

Fakt, przyznam, że ankieta jest dosyć słabo przygotowana. Ogólny zamysł jest, jednak wymaga dopracowania. Całość wygląda jakby była pisana w pośpiechu, można by się pobawić w zmianę kolejności pytań/niektórych odpowiedzi...
Ale co ja tam będę narzekał. Trzymam kciuku za powodzenie projektu i jestem ciekawe obserwacji i wniosków...
btw. ogólny temat od razu pasuje mi do socjologii, nie geografii :P

0

No, ale nawiązując do filozofii Wielkiego Mou, wciąż jest to niesprawiedliwe, gdyż KAŻDY karny, który dostała Barca wziął się z kapelusza. Natomiast stołeczni powinni dostać jeszcze ze 3 razy więcej karnych, co też świadczy o braku sprawiedliwości i układach we współczesnym futbolu...

0

michal26
Doliczonych minut się nie uwzględnia. Jeśli gol wpadnie w 90 + 3 minucie, zapisywany jest jako minuta 90.

0

To jest GrAnada, nie GrEnada. Parę razy w tekście się to powtarza. I w tytule też jest błąd.

0

Trochę śmiać mi się chce, bo ile było zachwytów, ochów, achów nad Guardiolą, że genialny, że najlepszy, że sam w pojedynkę przeprowadzi rewolucję taktyczną i wogóle bez niego Barca by nic nie osiągnęła. Mamy drugi mecz z rzędu, gdzie Barca pod względem taktycznym nie zachwyca, ba, nie potrafi zaskoczyć rywala niczym oprócz indywidualnych akcji Messiego. Skład był dobry, gramy u siebie. Fakt, przeciwnik to Milan, ale Milan dopiero wchodzący w sezon (dopiero ich drugi mecz), można powiedzieć, że 'wracający z plaży'. Kolejny mecz, który, Barca wydaje się grać na pół gwizdka... i masz! Kolejny raczej słaby remis.

Nie chcę tutaj krytykować zanadto Guardioli, czy piłkarzy, lecz odnoszę się do tych wszystkich piewców boskości Mistera. Zejdźcie na ziemię, bo ostatnie dwa mecze pokazały, że Guardiola i jego zawodnicy też ludzie i błędy zdarza im się popełniać. Te wszystkie zachwyty nad Pepem, jakich w ostatnim czasie było niezdrowo na potęgę, były oczywiście po części zasłużone, ale ta cała otoczka na temat jego nieomylności naprawdę zaczyna irytować.

Tak więc remis - ku przestrodze. Graczom, trenerowi, jak i fanom.

0

~Messi10

Owszem, czytałem. Tutaj mi chodzi raczej o to, by nie napastnicy grali role skrzydłowych, a Cani z Valero. Typowych, klasycznych bocznych pomocników. Ale gdybać to my sobie tutaj możemy...

0

Fajny artykuł. Od siebie dodam tylko, że w przy takiej taktyce Barcę można zaskoczyć kontrami w postaci długich przerzutów na skrzydła (jak Real w poprzednim, czy obecnym sezonie). Przy 3 obrońcach, dla Blaugrany byłby to kłopot. Jeden ze stoperów schodziłby na skrzydło, dwaj pozostali zajmowali środek, natomiast druga flanka byłaby wolna. A wczoraj jakoś nikt nie kwapił się by asekurować przeciwne skrzydło. Wymagałoby to oczywiście gry na typowych skrzydłowych i szerokiego rozstawienia, co wyklucza oczywiście zagęszczenie pola przez Villareal. Niemniej takie ustawienie Barcy bez bocznych obrońców aż prosi się o ataki właśnie skrzydłami.

0

Beznadziejny news. Mecz był towarzyski, o stawkę zerową. To jakby pisać, że Pinto zagrał z Napoli, bo VV ma konflikt z Guardiolą... Właśnie spojrzałem na skład Realu na mecz z Saragossą. Casillas jest. A news nadaje się do włożenia między bajki czy inne spekulacje rodem z brukowców.

0

bartek2000

nie zgodzę się, na rm.pl odkąd pamiętam był niezły bajzel

0

Bez jaj... Messi przez 40 (chyba) minut zrobił więcej niż Keite przez godzinę. Swoją drogą, ciekawe kto wybierał mvp :p nie zdziwiłbym się jakby Guardiola ;)

0

Ja myślę, że Daniemu należy się spokojnie 9, a najlepszym argumentem jest filmik, który sami umieściliście :) W poprzednim sezonie kiedy Abidal (w swej szczytowej formie) rozgrywał mecze na podobnym poziomie dostawał właśnie 9-tki i 10-tki :p

0

haha, ciekawe odkąd to Cesc ma 'ciało' Alexisa? :D

0

Dzięki za słowa otuchy :)

A. Fontŕs

0

by wynaleźli w końcu na to lek, szczepionkę, czy cokolwiek...

0

100 ooo laaat!

0

Masło maślane. Nic się nie dowiedziałem z tego newsa czego ma dotyczyć to 'przełomowe' rozwiązanie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?