0

z tego co pamiętam, Marquez od początku uwziął się na 4 i chyba ktoś mu ją w końcu oddał

0

hols91 - dzięki za pozdrowienia :)

0

nie będę przedstawiał swoich typów, tylko skomentuję ów plebiscyt.

Bramkarze: ja bym stawiał na Valdesa, ale ponieważ Valdes to tylko Valdes, wygra Casillas :p

Obrońcy: tutaj zaskoczeniem jest brak Puyola i pewnie powinien się on znaleźć w miejsce Pique, który rozegrał mniej meczów. mój faworyt z wyróżnionych to Alves

Pomocnicy: Yaya? trochę dziwny ten wybór, bo wierzę, że w Hiszpanii gra wielu piłkarzy, którzy bardziej niż on zasłużyli na nominację, no ale niech będzie. Xavi powinien tutaj zdeklasować konkurentów, co jest zresztą oczywiste.

Ofensywny pomocnik: Iniesta jest po prostu o klasę lepszy od Santiego i Maty. natomiast trochę dziwi brak Messiego jako nominowanego na tą właśnie pozycję.

Napastnicy: tutaj największa konkurencja i patrząc na indywidualną grę tych trzech panów, wygrać może każdy. i nie zdziwiłbym się, gdyby Messi i Barca dostali prztyczka w nos, a po nagrodę by sięgnął albo Hiszpan albo Urugwajczyk. powtórzę: Messi bezkonkurencyjny, ale jako ofensywny pomocnik. mimo to, to właśnie on uchodzi za faworyta.

Odkrycie: Diarra albo Sergio. Sergio wygrał wszystko i zadebiutował w reprezentacji, a ponadto jest Hiszpanem, więc powinien wygrać.

0

czy 'Los Ángeles' to właściwa wersja ( z jaką się do tej pory nie spotkałem), czy tylko hiszpańska/katalońska pisownia? chodzi oczywiście o to 'Á'

0

byście poczytali jakie to głupoty pisały katalońskie media o transferach Kaki, CR, czy Benzemy. to działa w obie strony

0

Islandia? ale jajcarz

0

moim zdaniem ten jeden tydzień ma niewielki wpływ na to jak piłkarz będzie grał za tę paręnaście/dziesiąt meczów. sezon jest długi i tutaj by się przydały co najmniej dwa tygodnie odpoczynku w jego trakcie, niż jeden przed nim.

0

kiedyś w PN napisali coś takiego:

Eto'o to piłkarz który ma najwięcej na świcie sytuacji stuprocentowych. gdyby wykorzystywał więcej niż trzecią ich część, już dawno przeszedłby do historii.

0

przemolon - pracownicy klubu są jego częścią, nieprawdaż? nie sposób nie czuć do Eto'o sentymentu, po tym jak dał nam tyle radości.

0

mam pytanie: czy będzie coś w stylu pożegnalnego newsa Eto'o? podsumowanie jego pobytu w Barcy plus jakieś filmiki z youtube, garść statystyk i parę ciepłych słów o Kameruńczyku?

0

MC[VeB] - Pep szuka zawodnika właśnie na miejsce zwolnione przez Caceresa

0

nie podał źródła? ofpyte!

0

a mnie się nie podoba. chociaż zależy, jakby na to spojrzeć. stadion jako jakiś stadion - ok, projekt fajny; stadion jako nowe Camp Nou - zdecydowane nie! Barcelona to klub w którym bardziej niż gdziekolwiek indziej ceni się tradycję. obecne Camp Nou jest częścią wspaniałej historii klubu, jest jej chyba najbardziej rozpoznawalnym na całym świecie symbolem. władze nieraz czyniły ukłon w stronę naszego stadionu, podkreślając jego znaczenie dla całego Barcelonismo, jak i katalońskich buntowników. obecne Camp Nou jest po prostu piękne. idealne. nie widzę też powodu, by je zmieniać, lub sprzedawać (wręcz herezja!).

na marginesie trzeba dodać, że ten cały projekt jest jedynie marzeniem jednego Cule i prawie na bank się nie spełni.

0

kto to jest ten na zdjęciu?

0

cóż, rok temu Ronaldinho i Deco, w tym roku Eto'o. myślę, że dobrze się dzieje. aby utrzymać zespół na wysokiej fali potrzebna jest rotacja. doświadczeni, zasłużeni gracze, którzy tyle już dokonali w końcu muszą ustępować miejsca młodym, pełnym wiary w siebie i swoje umiejętności, świeżym zawodnikom. taka jest kolej rzeczy.

w sumie dobrze, że Samuel odchodzi właśnie teraz. to najodpowiedniejszy moment. klub osiągnął szczyt, drużyna przeszła do historii, a Samuel Eto'o odchodzi z blau-grany w świetle chwały. dobrze, że nie powtórzyła się sytuacja jak z Ronaldinho, kiedy dochodziło do okropnych i bolesnych dla serca kibica incydentów. owszem, i tym razem nie obyło się bez medialnego szumu, nie mieliśmy do czynienia z żadnymi skandalami.

dobrze, że Czarna Perła odchodzi właśnie teraz, bo doskonale wie na czym stoi. klub kupi nowego napastnika, a Eto'o by został z pewnością rezerwowym. wybrał najlepiej dla siebie i dla drużyny. każdy zna charakter tego piłkarza i wiadomo, jaką atmosferę w szatni, mogą wywołać humory zawodnika.

***

z Barcelony odchodzi jeden z najlepszych snajperów w historii klubu. tak to jest, że każde pokolenie ma swoich idoli, swoje gwiazdy. byli Kubala, Maradona, Cruyff, Stoiczkow, Romario, Rivaldo... fantastyczni snajperzy, ojcowie największych sukcesów Barcy. nie ma wątpliwości, że obok ich nazwisk można umieścić nazwisko Samuela Eto'o. nie widziałem w akcji żadnego z wyżej wymienionych zawodników, natomiast nie jeden raz widziałem grę Eto'o i go zapamiętam (na pewno nie tylko ja), jako fantastycznego napastnika, szybkiego, strzelającego mnóstwo goli, na którego zawsze wszyscy mogli liczyć. jestem dumny, że mogłem oglądać tego gracza biegającego po boisku z herbem Barcelony na piersi.

lata 2004 - 2009 to był Twój czas, Samuelu. DZIĘKUJĘ

0

rafal1987 - pichichi to nagroda dla najlepszego strzelca ligi, natomiast Zarra to nagroda dla HISZPAŃSKIEGO najlepszego strzelca

0

emjeo - wiki nie boli, ani nie parzy.

Zarra - hiszpański król strzelców sezonu

Guruceta - najlepszy sędzia

0

noo, a Katalonia byłaby teraz oddzielnym państwem

0

sory za spam, koment poniżej był adresowany do FC|Andri|B

0

mathew90 - zależy który model. ten, którym będą grali mecze raczej nie, ale w sklepie na pewno znajdziesz coś o podobnym wyglądzie z gąbkami.

0

Jebac_Barce - skąd tyle agresji w twoim komentarzu? Real kupuje kogo chce, więc raczej powinieneś być z tego powodu uradowany, a nie obrażać Bóg wie co winnych ludzi. a jeżeli nie obchodzi cię opinia kibiców Barcy i masz ją po prostu gdzieś, to po co piszesz?

0

mnie się wydaje, że murawa zostanie przed nowym sezonem wymieniona, inaczej klub by się na to nie zgodził

0

taak, a kataloński Sport to najlepsze źródło informacji, zwłaszcza jeżeli chodzi o transfery Blaugrany

0

hehe, trafiłeś w sedno :p

0

stary07 - tak? to wskaż mi któregokolwiek piłkarza, który w pojedynkę by potrafił wygrać mecz. nie jest to na pewno Messi, który ma za plecami fenomenalnych Xaviego, Iniestę i Toure, CR7 ma z tyłu Scholes'a, Fletchera, bądź Carricka. nie ma takiego piłkarza, który bez wsparcia partnerów mógłby dawać zwycięstwa (no, chyba, że cała drużyna gra kaszanę, a on walnie hat-tricka ze stalych fragmentow)

0

na podstawie tego filmiku moge powiedzieć jedynie, że bardzo mi się podoba sposób wykonywania przez niego rzutów karnych. zdecydowanie co innego niż Messi czy Eto'o. bardzo oryginalnie i bardzo pewnie

0

hmm, tak z dla porównania... pamięta może ktoś ile kosztował Gaby?

0

ogólnie, wstrzymuję się z komentarzami odnośnie tego, co się dzieje w stolicy (bo to w sumie w niewielkim stopniu dotyczy Barcy), ale zdecydowałem się zabrać głos w tej sprawie. powiem tak: śmiać mi się chce, bo mamy sytuację przedziwną. patrząc na poprzedni i jeszcze wcześniejsze sezony, stołeczni nie potrzebowali wielkich gwiazd do ataku, oni potrzebowali solidnych obrońców. i gdyby nie brak odpowiednich zawodników w obronie, Real z pewnością by osiągnął coś więcej więcej niż coroczne kompromitowanie się przed całą Europą. no, ale cóż...

co mamy teraz? przyszedł pan Perez, szastający kasą na prawo i na lewo (a niech sobie szasta) i kupuje kolejnych graczy do ataku. i to jest właśnie śmieszne, bo nawet jak w następnym sezonie Real będzie miał miażdżącą siłę ataku, to i tak na jego tyłach niezmiennie będą dziać się cyrki na poziomie polskiej ligi. w konsekwencji, Real może osiągnie coś więcej niż ostatnio, ale na podbicie Europy to nie wystarczy (zwłaszcza, że jak pokazały ostanie lata to na najwyższym poziomie, kiedy różnice między drużynami są niewielkie, decyduje właśnie DEFENSYWA. vide: MU, CFC, w ostatnim sezonie Barca).

i moim zdaniem, Real, mając już takie armaty jak CR7, Kaka, wciąż solidny Raul i mnóstwo naprawdę dobrych piłkarzy, zamiast wydawać to miliard milionów na kolejne gwiazdy, które już w końcu przestaną się mieścić w 1. składzie (konsekwencje można łatwo przewidzieć, hehe), to czy nie lepiej sypnąć groszem na obrońców z prawdziwego zdarzenia?

tyle ode mnie, dziękuję za uwagę ;)

0

sory, tutaj klub musi wyciągnąć już ciężkie argumenty. zarząd musi mu wygarnąć te wszystkie pomyłki i wpadki z poprzednich i obecnego sezonu. niby z jakiej racji bramkarzowi, który z regularną częstotliwością popełnia błędy, z których śmieje się cały świat?

z drugiej strony w ubiegłym sezonie VV wygrał nam chyba tylko 1 mecz: rewanż z Chelsea. niestety, ale zbyt często zdarza mu się puszczać gole 'na alibi', czyli np. bo strzał za mocny, bo był zasłonięty, bo to było sam na sam. tylko najlepsi mogą zarabiać aż tyle, a najlepsi charakteryzują się tym, że bronią w sytuacjach nie do obrony.

ponadto, warto wspomnieć, że przez te lata, mimo powracającej dosyć często fali krytyki, klub zawsze bronił i wstawiał się za VV.

0

to już jest chore. szczerze, mam dosyć tego typu newsów. już wolę kolejne odcinki telenoweli 'Ibra w Barcy', czy 'Toure w Arsenalu', niż codzienne płakanie Laporty o tym jaki ten Real jest zły, i, że w sumie wszystkie negatywne skojarzenia jakie na tym świecie występują można zamknąć w jednym słowie: 'Madryt'.

ja tutaj widzę kompleks. nie ma powodów do obaw, żadnych oznak kryzysu. klub wygrał potrójną koronę, zagrał niesamowity sezon, zmiażdżył największe światowe potęgi, a kolejne transfery już są w drodze. tymczasem Laporta zamiast zająć się klubem, ciągle mówi 'bo Real to, bo real tamto...'. codziennie dostajemy świeżą porcję narzekań prezydenta na stołecznych. to nie jest normalne.

jeżeli klub jest w takiej dobrej sytuacji o jakiej Laporta mówił jakiś czas temu, nie widzę absolutnie żadnych powodów do irytacji, frustracji itp.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?