0

Do piłkarza żalu mieć absolutnie nie można. On chce grać. w MU ponoć mu to obiecali, a tutaj też w twarz powiedzieli, że będzie tylko rezerwowym. Za parę lat pożałujemy tego co się dzisiaj dzieje. Bo już teraz widać, że Thiago to zawodnik nietuzinkowy, a ma dopiero 21 lat. Za 5 lat powinien być w światowym topie. A za 5 lat Xavi albo zakończy karierę, albo będzie ją kończył. I będzie płacz, że mieliśmy jego najbardziej naturalnego następcę i go wypuściliśmy.
To, co się dzieje z klubem po odejściu Guardioli coraz mniej mi się podoba. Sprawa z Abidalem, z wychowankami, Villą... już pomijając aspekty sportowe. Obecny zarząd sam pod sobą kopie...

0

Ta, Pepe niby też przeprosił za to, że stanął na ręce Messiemu i jakoś nikt nie pisał wówczas: "no, ale przeprosił i to się liczy" ;)
No ale z drugiej strony Portugalczyk to recydywista :p

0

Jak dla mnie to skandal! Można sprzedać Oiera, dos Santosa, Fontasa, Bartrę, czy Rafinhę, ale Thiago, Tello, Cuenca, Deulofeu są "dziedzictwem" Guardioli. Przez sezon albo dwa wprowadzani przez Pepa do składu w odpowiednim dla każdego tempie. Obecny zarząd sam tnie gałąź na której siedzi, bo żadni piłkarze kupieni nie wkomponują się w filozofię i taktykę Barcy jak ta młodzież. To perełki, najlepsi z najlepszych, a oni chcą się pozbyć ot tak? Czyli co, to całe "DNA Barcy" to ściema?
Szkoda, że kub zamiast kontynuować plan Pepa coraz bardziej się od niego odcina. Na wielu płaszczyznach, od czysto taktycznej (co jeszcze jestem w stanie zrozumieć), po stosunek do wychowanków, kwestie transferów oraz co niektórych (zasłużonych) piłkarzy - tutaj oczywiście sprawa Abidala.

0

coś takie ciemne... mogły by być bardziej żywe te kolory

0

Nie wyobrażam sobie Barcy bez Puyola. Tak jak Realu bez Casillasa. Obaj powinni zostać w klubach do końca karier. Zasługują na to.

0

Ten mecz pokazał nam, że nie ma mowy o żadnej remontadzie. Skoro Athletic stwarza takie zagrożenie, a nie ma przecież w składzie ani Ribery'ego, ani Robbena, ani Mullera, to boję się o powtórkę z rozrywki - z wtorku. Niestety, nie mamy obrony. Tracimy multum goli i statystyki nie kłamią, niestety. Postawa 'tyłów' w obecnym sezonie jest okropna. I nie ma racji sztab trenerski, mówiąc, że jest ok, bo jeśli drużyna pokroju Barcy traci w 33 meczach w sezonie 35 bramek, to jest źle. No ale obrona obroną, a my w środę mamy atakować.
Niestety, z przodu jest równie słabo. Grają Xavi, Pedro, Alexis, Cesc, aktywny jest też Alves. Bez skutku. Messidependencia i wszystko jasne. Gorzej jeśli Messi jest wyłączony z gry, albo po prostu nie ma swojego dnia - a tak przecież było z Bayernem.
Słabo z przodu. Tragicznie z tyłu.
Ten sezon skończył się dla nas we wtorek (chociaż wiele bym dał, żeby się mylić w tej kwestii), trzeba wyciągnąć wnioski i patrzeć na następny. Nie popełnić tych samych błędów, które zostały popełnione w tym. Obawiam się, że sztab może tych błędów nie widzieć. Obym się znów mylił.

0

Czytając to, można wnioskować, że nic wielkiego się nie stało. Otóż się stało. Najbardziej dotkliwa, najbardziej poniżająca nas porażka odkąd regularnie oglądam Barcę (czyli 2004), dla mnie porównywalna z 4-1 z Realem bodaj w 2008r. Przy słabiutkiej postawie drużyny, gdzie wszystkie nasze atuty zostały totalnie zneutralizowane. Fatalna postawa z tyłu i z przodu. Totalna bezradność. Kompromitacja?
A gdzież! Otóż wychodzi trener i zamiast uderzyć się w pierś, zachowuje się niczym premier naszego kraju, mówiąc, że nie jest tak źle, że w sumie jest zadowolony i nawet dumny. Ja - i chyba nie tylko - nie jestem zadowolony z wyniku 4-0. Jestem ogromnie rozczarowany. Po pierwsze postawą drużyny. Po drugie postawą trenera. Po trzecie jego słowami.

0

Ktoś tu się zaczyna bawić w Madryt :p

0

Będzie ankieta odnośnie gracza meczu?

0

Czym Ibra sobie zasłużył na nominację? Bo poza golem, nie pokazał praktycznie nic (zmarnowane sam na sam wręcz obciąża jego konto).

0

Pamiętam tamten mecz :) ale były emocje. No i co tam wyprawiał Pinto! :D

0

Oczywiście, no offence, ale po prostu pierwszy raz w życiu spotykam się, aby jakaś redakcja (gazety, czy portalu) pisała o sobie z wielkiej litery.

0

Z czystej ciekawości. Czemu piszecie Redakcja przez wielkie 'R' ? ;)

0

Tak sobie myślę... może w jego miejsce nie Thiago, lecz Fabregasa wystawić. Wtedy pomoc by wyglądała Busi-Iniesta-Cesc, a w ataku zrobiło by się miejsce dla Villi. Wiadomo, Fabs nie ma ostatnio najlepszego okresu, ale gra zgoła inaczej niż Generał. Co wymagało by innego ustawienia przeciwnika, a Barca by była mniej przewidywalna. Oczywiście to tylko moje luźne myśli, ciekawe jak by to wyszło?

0

Ja proponuję zrobić remont toalet

0

Ja bym proponował na początek pytanie filtrujące, czy ludzie w ogóle wiedzą o co chodzi w sprawie i na podstawie czego taki wyrok zapadł. Bo ja sam nie mam większego pojęcia na ten temat, a jednak sobie wypełniam ankietę. Podejrzewam, że znaczna większość ludzi postępuje tak samo ;)

0

Jak dla mnie to nie Neuer czy De Gea, ale właśnie TEN PAN jest numerem jeden na następcę VV.

0

Trenerem zdecydowanie Mourinho. Mimo wszystko, to on stworzył tę doskonałą maszynkę do wygrywania w poprzednim sezonie i czy tego chcemy czy nie, trzeba to docenić.
Skandalem jest też pominięcie Ronaldo. Absolutnie bez sensu... spokojnie można odebrać nagrodę Inieście i oddać CR7, który również zanotował niszczycielską formę, a 46 goli to (mimo 2. miejsca w pichichi) wynik barbarzyński.
Poza tym klasyfikacja wygląda jakby to Barca wygrała ligę, a to przecież Real ją w kontekście całego sezonu zdominował i wygrał jak najbardziej zasłużenie.

0

Skoro już jesteśmy przy statystykach, to mam prośbę do Redakcji o aktualizację 'Ligowych statystyk', bo ten dział wyraźnie kuleje.
Dziękuję za uwagę

0

Mou powtarza, że zawsze mówi prawdę i to co myśli.
Jak widać nie.
Bo tutaj coś kombinował... i przekombinował. W sumie to wypowiedź pozbawiona logiki i konsekwencji.
Bo przecież najpierw sugeruje, że Barca była zainteresowana Pepe, a za chwilę, że nic o tym nie wie. Zawsze mówi prawdę? :)
Więc albo przekombinował, albo coś nie tak z jego głową.

0

leser
Nie, to nie jest prawda. Proszę, nie nadużywaj tego słowa bo tylko się ośmieszasz ;)

0

Stelios23
W sumie to... tak, zróbmy to!
ale pamiętaj, ta decyzja i tak należny tylko do Ciebie ;)

0

O ile się nie mylę, kwestie finansowe - projekt był bardzo drogi a w 2008 przyszedł Pan Kryzys

0

Motyl7
Z ciekawości się zapytam, po czym wnioskujesz, że Tito po 2 golu Sevilli nie wiedział co robić? Bo jak dla mnie to przez cały mecz miał ten sam wyraz twarzy (no może z wyjątkiem radości po golu Villi).
A sędzia po prostu nie udźwignął tego meczu. Po świetnie prowadzonych ostatnich GD w superpucharze, dzisiaj był trochę zagubiony, a szkoda. ALE! Mylił się na niekorzyść obu drużyn. Teraz się mówi o tej ręce, ale przecież chwilę wcześniej (przed golem Barcy) zawodnik Sevilli przeciął prostopadłą piłkę Messiego TEŻ RĘKĄ, tuż przed polem karnym - korzyść odnieśli gospodarze. W końcówce Kondogbia skosił równo z murawą Pedro - żółta, albo i czerwona kartka - tutaj nic, znowu korzyść gospodarzy...
Jak dla mnie teorie spiskowe na temat ligi hiszpańskiej są śmieszne, a problem leży zupełnie gdzie indziej. Po prostu sędziowanie jest fatalne! W całej lidze.

0

Madridista22
Zastanów się, czy to by było takie łatwe. Oni są gwiazdami, niemal celebrytami. Niekiedy ciężko jest im wyjść z domu po głupie zakupy (a co dopiero na jakąś imprezę) bo są osaczeni przez dziennikarzy. Chcą czy nie, zawsze będą na pierwszych stronach gazet. Może część z nich robi to dla dobrego wizerunku, bo tak każą im agenci, spece od wizerunku, ludzie z klubu. Ale ja wierzę, że nie do końca. Każdy z nich coś przeszedł, każdy ma swoją historię... każdy też ma kupę kasy i przeznaczenie niewielkiej jej części dla potrzebujących naprawdę robi im niewiele różnicy.
Nie można też zapomnieć, że dla bardzo wielu, zwłaszcza młodych osób, są wzorami do naśladowania. Mają swoją misję. I jeżeli przez jeden (tak dla nich mało znaczący gest) mogą się przyczynić do propagowania działań ogólnie zaliczanych do kategorii "dobro", to czemu nie mają tego czynić?

0

Dawidzie, możesz poprzeć swoją opinię jakimiś konkretnymi argumentami?

0

bartek55559
to nie jest Twój link

0

Ależ on ma kompleks Messiego. Cholera, człowieku, odpuść sobie te porównania i graj swoje...

0

Cóż, linia pomocy bez naszych tutaj wygląda nad wyraz ubogo...

0

Jestem bardzo zaintrygowany tym, co Tito nam pokaże. Bardzo podobnie zresztą było, kiedy to Pep obejmował stery. Mam niemal identyczne odczucia :)
Myslę, że trzeba będzie mu dać trochę czasu (tak jak Guardiola, który na początku błagał o pół sezonu, by zobaczyć, co z tego wyjdzie), gdyż presja, jaka się nagle na nim znalazła jest ogromna. Niemniej 'ciągłość' w klubie jest zachowana i to cieszy najbardziej. Bałem się, że nawet jak przyjdzie Bielsa czy Blanc, to już nie będzie to. Natomiast Tito jest osobą, która w największym stopniu gwarantuje futbol jakościowo podobny do tego Guardioli.
Niemniej, Pep jeszcze nie odszedł, ma jeszcze parę meczów do rozegrania i to jest jego okazja by pożegnać się z kibicami. Era Tito nadejdzie dopiero po nich.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?