0

Ta, Henry najpierw zagrywa ręką, a potem robi za największą gwiazdę :D Dobre, nie ma co.

0

"Ten arbiter nie zasługuje, by ponownie sędziować spotkanie Barcelony."

- - Sorry ale to trochę brzmi jakby tylko 'wybrańcy' mogli dostąpić zaszczytu sędziowania meczów wielkiej Barcy :D A tymi 'wybrańcami' mieliby być ci, którzy gwiżdżą zapewne Katalończykom :)

Wiem, że to badziewny 'Sport' i nie ma tutaj co szukać obiektywizmu, ale takie coś jest po prostu śmieszne i żenujące

(albo... błąd tłumacza :p, w co jednak wątpię)

0

Co do bramki puszczonej dziś przez Casillasa, to gol nieprawidłowy. Bramkarz w polu bramkowym jest nietykalny, a kontakt piłkarza Ternerife z Ikerem - co prawda minimalny - ale był. Błąd Ikera swoją drogą, ale gola być nie powinno.

0

Tym większy smutek, że odszedł piłkarz grający w tak trudnych dla Barcy czasach. Szacunek nie tylko za wyniki, ale też za odwagę, by reprezentować bordowo-granatowe barwy.

0

ZbigniewWodecki - naprawdę, nie ma za co :)

0

Chłopaki, dajcie spokój. Nie znacie się na żartach? Czemu tak do wszystkiego poważnie :) Jeżeli bym się czepiał, to bym powiedział, że twój post ze składem, LukiMessi16, był wbrew regulaminowi strony, ale się nie czepiam. Nie czepiaj się więc i ty.

0

Z tego co pamiętam, to Pep próbował na bokach obrony już właśnie Jeffy'ego i Keite, ale lepiej wypadł gracz z Mali. Wątpię, żeby w pierwszej jedenastce wybiegł ktoś z drużyny rezerw i stawiałbym właśnie na kogoś z tej dwójki.

0

ok, dzięki za odpowiedź

0

Takie małe pytanie, gdyż nie śledzę informacji odnośnie wyborów. Co z Laportą? Nie kandyduje? Nie może, czy sam zrezygnował? Z góry dzięki za odpowiedź :)

0

ktoś kiedyś powiedział "szukajcie a znajdziecie"...

0

Pan Burrull znowu dał o sobie znać. To już przestało być nawet śmieszne. On się po prostu uwziął na Barcę. I nie chodzi mi o ten konkretny mecz, lecz o wiele wcześniejszych. Wielka szkoda, że w tak ważnym meczu dostaliśmy takiego arbitra.

Da się zrozumieć, że sędzia popełni 1, czy 2 błędy, wypaczające wynik spotkania. Takich sytuacji bywało wiele, ale ja zawsze usprawiedliwiałem to tym, że sędzia też człowiek i może się pomylić, ale to co wczoraj zobaczyliśmy, woła o pomstę do nieba. Bo jakim cudem Ibra mógł faulować, jeśli sam był popychany. I to nie raz i nie dwa. Faul na Capelu oczywiście był, ale właśnie przed polem karnym (!). Mnóstwo irytujących decyzji. A najgorsze to, że irytacji ulegli również sami piłkarze, którzy podostawali (jak najbardziej słuszne) kartki za naprawdę głupie zachowanie. Tylko czyja to wina? Czy sędzia nie powinien dbać o spokój na boisku, czy może prowokować samych zawodników do niesportowych zachowań?

To było brzydkie, niesprawiedliwe i niesmaczne.

0

Messi przysymulował ewidentnie. Veron trafił w piłkę, Leo zaczął się kłaść jeszcze przed kontaktem. Czy było to na żółtą kartkę? Raczej nie, ale trzeba przyznać, że przypiłowało to Messiego i do końca meczu mocno trzymał się na nogach. A to mi się podobało. Jeżeli chodzi o pracę sędziego, to bardziej bym się czepił faulu na Xavim. Tutaj karny był bardziej ewidentny niż podczas derbowego meczu z Espanyolem.

0

jeszcze słówko od siebie: coś ponad rok temu, pewien sędzia z Anglii w meczu Polska - Austria na Euro 08' za coś podobnego podyktował karnego. w rezultacie pół Polski chciało go zabić (drugie pół to kobiety i dzieci, które przecież głosu nie mają ;) ). sytuacja może nie identyczna, aczkolwiek podobna. i tam przewinienie raczej bardziej ewidentne niż tutaj.

0

czego innego się spodziewać po Sporcie? to zdjęcie do mnie nie przemawia, dla mnie faulu nie było, ale taki jest futbol, sędzia odgwizdał karnego, cóż, jedziemy dalej. natomiast uważam, że w innych meczach, Barca na pewno by uzbierała 5 sytuacji, w których jedenastka byłaby bardziej oczywista niż tutaj.

0

zdjęcie super

0

zwracam się do administratorów serwisu o usunięcie wszystkich komentarzy typu "po co wirtualne świeczki...". to nie jest czas ani miejsce na tego typu dyskusje.

zmarł piłkarz i każdy niech to uszanuje. dal jednych będzie to [*], dla innych napisanie RIP, jeszcze inni wspomną coś o nim. natomiast komentarze tego typu jak napisałem wcześniej, nijak mają się do tematu newsa.

osobiście nie uznaję 'świeczek', więc nie postawiłem jej w swoim komentarzu, jednak zdaję sobie, że stały się one bardzo popularnym elementem kultury współczesnych internautów i z tym nie można walczyć. a jeśli, to nie w tym temacie, prawda? może dla ludzi stawiających 'świeczki', mają one większe znaczenie niż dla innych? to jest pewien sposób uszanowania pamięci innego człowieka, więc po prostu przemilczmy to.

0

Enkego nigdy nie widziałem w akcji, niemniej żal piłkarza i przede wszystkim, wciąż młodego człowieka. tym bardziej szkoda, że był bramkarzem Barcy.

0

i tylko mu życzyć, żeby grał jeszcze lepiej

0

no offence, ale po raz kolejny czytamy o 'swietnych interwencjach VV'. trudno żeby bramkarz nie obronił strzału, który leciał wprost w niego. strzał z połowy wręcz musiał obronić i nie powinien sprawić mu żadnych problemów. nie sprawił.

nie żebym krytykował VV za mecz, ba! zagrał świetnie nogami, sprawdzając się jako ten ostatni stoper - i w tym elemencie jest moim zdaniem lepszy od Casillasa, Buffona, czy Cecha. chcę tylko, żeby zaczęto odróżniać które interwencje są po prostu dobre, a które świetne.

0

prawdę mówiąc, to Katalonia jest pod względem ekonomiczno-gospodarczym słaba, a jej oddzielenie od Hiszpanii na pewno wpłynie negatywnie na stan rzeczy. Katalonia od zawsze była zależna od Hiszpanii, pomijając nawet konflikty między Kastylią, czy Baskami i jej wątpliwe odłączenie się od reszty kraju zdecydowanie negatywnie wpłynie na jej rozwój.

w kwestii owego sporu na linii Hiszpania-Katalonia, jestem bezstronny. nigdy nie byłem w Hiszpanii, ani w Katalonii. dzieje znam dosyć wybiórczo z różnych źródeł wiedzy historycznej, ew. co niektórych newsów z mediów. uważam też, że obraz sporu jaki widzimy na podstawie informacji pochodzących z tej strony nie jest obiektywny z prostej przyczyny: źródła takie jak Sport, czy fcbarcelona.cat popierają w tym sporze Katalonię i czynią propagandę. fakt-faktem każdy ją dzisiaj stosuje i nie ma w tym nic dziwnego i (względnie) złego.

natomiast denerwują mnie niektóre osoby wypowiadające się tutaj, że chcą aby Katalonia była wolna. moim zdaniem wynika to z pewnej mody, też wspomnianej propagandy. chylę czoło, jeśli ktoś tutaj doskonale zna ów konflikt ma wyrobioną opinię i po prostu się zna. odnoszę jednak wrażenie, że większość osób które przy tym, lub wielu wcześniejszych podobnych newsach napisało "Katalonii należy się niepodległość", bo tak było fajnie, wypadało. oczywiście nikogo nie wytykam palcami. takie mam po prostu odczucia.

0

a mi Robinho jakoś nie pasuje w Barcy. i to raczej ze względów pozasportowych. wiadomo, były piłkarz Realu (oczywiście takie rzeczy już się nieraz zdarzały) i mam do niego pewnego rodzaju pretensje... jakoś po tym co kiedyś mówił, co sobą prezentował, nie widzę go w bordowo-granatowej koszulce na Camp Nou

0

arturinho10 - jak nie ma na liście, to raczej nie będzie

0

cóż, Atletic trzeba pochwalić za wczorajszy mecz. zagrali bardzo dobre spotkanie (zwłaszcza w pierwszej polowie) i nie dali zbytnio rozwinąć skrzydeł blaugranie. byli doskonale przygotowani do tego spotkania, w czym na pewno ogromna zasługa Caparrósa.

0

Bramkarz: oczywiście van der Sar. Cech odpadł w półfinale, natomiast dla VV już wielkim wyróżnieniem jest sama obecność w gronie nominowanych. Holender wygra z prostego powodu. te plebiscyty nie są obiektywne... miałby szanse ale najlepszy w całym turnieju nie był.

Obrońca: znając wynik sprzed roku, stawiałbym na Terry'ego. z zaskoczeniem bym przyjął wiadomość, że nie zwyciężył.

Pomocnik: raczej Iniesta. grał najefektowniej i błyszczał w kluczowych momentach. Xavi z kolei to najlepszy gracz finału i przez całe rozgrywki prezentował wyśmienitą formę. Gerard nie zaszedł aż tak daleko, aby wygrać.

Napastnik: król strzelców i najlepszy piłkarz ubiegłego sezonu - Messi. no doubt.

0

update do mojego wcześniejszego komenta: ta kompilacja jest również dziełem Master_Prime, niemniej i tak uważam ją za gorszą od tej z 2006 roku

0

filmik dobry. po prostu dobry. trochę za długi, zdarzają się momenty, które się ciągną, a nic się w nich praktycznie nie dzieje. trochę się rozczarowałem, bo myślałem, że kompilacja wywoła we mnie więcej emocji, ale z drugiej strony nie jest aż tak źle.

na marginesie dodam, że dla mnie absolutnym numerem jeden, jeżeli chodzi o kompilacje w takiej tematyce pozostaje "Champions of Europe" Master_Prime z 2006 roku. również w tym filmiku można zauważyć niewątpliwe nawiązania do owej kompilacji.

0

ale śmietnik. dobra, to ja też dodam swoje 3 grosze. dzisiaj w nocy gra Barca, a na stronce żadnego newsa. ponadto, jak już ktoś zwrócił uwagę, w 'informatorze' jest podane, że mecz odbędzie się 10, a na oficjalnej, że 9, więc, żeby nie było żadnego zdziwienia... :p

0

również przyłączam się do prośby adresowanej do modów, by zrobić oddzielny temat dotyczący Jarque. w tym temacie i tak już jest śmietnik i lepiej tego dalej nie ciągnąć.

0

a mi się nie chciało wstawać. nie widzę potrzeby przerywania snu, gdy w perspektywie jest cały sezon z Barcą

0

sęk w tym, że ci młodzi piłkarze fantastycznie się prezentują w trakcie presezonu, kiedy są wypoczęci i głodni gry. młody zawodnik może się pokazać z dobrej strony w 2, 5, a nawet 10 meczach, ale jego prawdziwą przydatność dla drużyny pokaże właściwy sezon.

przykładem może tutaj być Busquets, który na początku rozgrywek zrobił furorę i grał naprawdę wyśmienicie, jednak w drugiej - decydującej - części sezonu mocno przygasł. miewał momenty przebłysku, lecz brak doświadczenia ewidentnie dawał się we znaki. właśnie na jego przykładzie dobitnie widać, co zmęczenie potrafi zrobić z młodym, niezahartowanym graczem. w sumie Sergi ten 'kryzys' potrafił przetrwać i nie schodził poniżej pewnego poziomu, ale to już jest kwestia talentu danego piłkarza, który młody Busquets bez wątpienia posiada.

wracając do tematu, jestem za wprowadzaniem młodych graczy do drużyny. bardzo cieszy to, że podczas presezonu tak wielu nieopierzonych grajków piłkarsko nie odstaje od naprawdę dobrych drużyn. jednak aby wprowadzić tych młodzianów do dorosłego futbolu, trzeba czasu, cierpliwości i - przede wszystkim - robić to z głową.

pytanie, czy taki klub jak Barcelonę stać na coś takiego. po poprzednim fantastycznym sezonie oczekiwania będą ogromne i nie wiadomo jak ci młodzi poradzą sobie z presją.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?