0

Przysłowiowy wręcz przykład futbolowego porzekadła: zmyślny pomysł - idiotyczne wykonanie. Jestem w połowie przeglądu i szlag mnie trafia, cholera mnie bierze.

0

Phi.... Mało to motywujące założenie: już tak się wszystko pochrzaniło, że koniec, nic nie pozostało, a na wybuch bomby i kałach dyndający obok nosa potulistycznie i z barankiem pokoju w ręce oczekiwać. Założenie, zaprawdę, ekstremistycznie depresyjne, ale przede wszystkim głupie. Myślę, że rząd francuski na przestrzeni paru tygodni zada mu kłam.

0

Ten sezon jest schyłkowym dla najnowszej ery w dziejach Realu. Madrycka dyktatura CR7 upada z wielkim hukiem, zostanie po niej wagon towarowy żelu i ledwo widoczna, żałośnie maluśka kopa srebra.

84

Neymar zaczyna być Wielki. Roberto zaczyna być Piłkarzem. Barcelona zaczyna grać jak Barcelona.

0

Nie rozumiem tego bana(u?) i szlag mnie między oczy trafia, i jasna cholera mnie w obroty bierze. Abstrahując od ewidentnie niesprawiedliwego wycelowania broni biurokracji tylko i wyłącznie w stronę Katalonii, konstrukcja zadanej Barcelonie kary ma się do zasady prawa i sprawiedliwości jak przysłowiowa pięść do nosa. Bo niby dlaczego ponosić konsekwencje niedopełnienia formalności przez kontraktujących zawodnika ma ponosić przede wszystkim ten zawodnik? I dlaczego za nieprawidłowości w działaniu akademii ukarana jest pierwsza drużyna? Jest to równie logiczne, jak wyrok więzienia dla ojca-miliardera za to, że jego syn ukradł ze sklepu batonik. I nie da się tych decyzji wytłumaczyć niczym innym, jak prężnym i skutecznym działaniem w FIFIE lobby anty-barcelońskiego. To, co tak pejoratywnie i z głupawym uśmieszkiem na gębie nazywane jest teorią spiskową, najczęściej okazuje się po prostu prawdą. Tak oczywistą, że aż w oczy kole.

8

Powodzenia w 3-ciej lidze.

0

Jeśli nie zaliczasz bocznych obrońców do obrońców (co już samo w sobie jest śmieszne, ale mniejsza o to), to po co wymieniasz potem ich dwójkę przy próbie dowiedzenia słuszności tezy o słabości barcelońskiej defensywy? Mascherano to obrońca na drugą połówkę ligi? No tak, pięknie by to wyglądało - Escalante, Capa, Dos Santos, MASCHERANO - wszystko pasuje jak ulał, nic tylko oddać typa za darmochę i niech nam przeciętniactwem swoim składu więcej już nie bruździ! Verma to nie jest top? Gość wchodzi po dwóch latach kontuzji na boisko, rozstawia wszystkich po kątach jak profesor paleopatologii (której, nawiasem marginesu, jesteś chyba prominentnym reprezentantem), a tutaj przychodzi wielmożny pan y-bleble i bach!, sprawa oczywista, żaden to światowy top, a szarak i nieborak, na barcelońskim szczycie z nieznanych powodów zabłąkany, na stracenie chyba sprowadzony. A... to też dobre: "Jedynie Pique w formie jest co najwyżej bardzo dobry. Bez formy to średniak." Co najwyżej bardzo dobry? Mam nadzieję, że zauważasz swoją bełkotliwość. Rozśmieszyłeś mnie.

0

Brzmi to jak wyznanie jakiegoś niezdrowego fetyszu. Też bez niej.

0

A ja nie. Barcelona jest w kryzysie - zawodnicy są podmęczeni, skład przetrzebiony kontuzjami, a właściwie to kompletnie nimi rozpiżdzony w pył. Znajdujemy się obecnie u progu sezonu. Wszystko jest podporządkowane osiągnięciu wysokiej formy i ustabilizowaniu pierwszej jedenastki w kluczowej fazie każdej z rozgrywek. Barcelona w poprzednim sezonie wygrała wszystko, co do wygrania było, i zrobiła to w imponującym, właściwym jej stylu. Była bezkonkurencyjna. A teraz, na podstawie kilku nieefektownych zwycięstw i jednej porażki, już się na Camp Nou niesie świst niezadowolenia. Ci, którzy swoje niezadowolenie w taki sposób są łaskawi okazywać, zachowują się jak rozpieszczone bachory z pojęciem o futbolu na poziomie mego psa. Wstyd mi za nich - Barcelona obecnie zasługuje na doping do stanu wypalenia gardła, a nie pogwizdywanie "tych, co zapłacili za bilet" Wsadźcie se te ojro w dupę, amigos arogantos....

0

Wspaniałe wypowiedzi, uber klasa i trzy punkty! Luis Enrique to pieprzony mąż stanu! Gwizdaczom na pohybel! Mózgi swoje wygwizdajcie!

2

Ten grzmot i gong prosto w mordę Barcelonie się należał jak weteranom wojny renta - Katalończycy zagrali piłkę do cna zdemoralizowaną i niemowlęco nieporadną. Pique babolił, Busquets, mając przed sobą Roberto, doznał pełnosferycznego porażenia błędnika, a wspomniany młodzik po raz kolejny dowiódł, że nie jest pomocnikiem, a środka pomocy kulą u nogi. Zresztą, po co wymieniać każdego zawodnika bardzo wielkie winy - jeżeli Inieście odbierane są piłki niczym zwykłemu śmiertelnikowi - wiedz, że coś się dzieje....

8

Rafinhi zerwano więzadła krzyżowe.

31

Niewiarygodne.... Dwa futbolowe morderstwa w dwa dni ukarane jedną żółtą kartką. Obaj psychopaci zadowoleni, uśmiechnięci, drużyny ich przecież nie lada sukces osiągnęły, a jednemu to nawet bramkę się udało uszczknąć - główką pięknie przymierzył, wyraźnie niewieloma sprawami zaprzątniętą. Natomiast sympatyczni panowie z Canal dokazując farmazonią, że Moreno, no cóż, nie chciał przecież, toż to gość porządny i równiacha, a tak w ogóle i w szczególe, to Shaw naprawdę zbyt szybko zapierniczał, nie było wyjścia, mus mu było te kikuty wyciąć i na zasłużony odpoczynek wysłać. O obłąkańcu drugim nie chciało im się nawet wspominać - najwyraźniej łamane na boisku kości zdążyły już spowszednieć. Współczesny futbol, twarda, męska walka, a jak jest walka, to i są ofiary, nie ma się co dziwić, a nawet się powinno głowę w inną stronę zwrócić - trawka na murawie wypielęgnowana i jak dolary zielonkawa, kibice proporcami zamaszyście wymachują, oddawane są strzały, wykonywane są parady. "Najważniejsze jest zdrowie zawodników" - to, jak mi się zdaje, często powtarzana dewiza. Dzisiaj po raz kolejny wytarto sobie nią przysłowiową dupę, niczym Zachód tymi wystawianymi przez Gierka.

1

Konferencja moich marzeń:
Dziennikarz: Messi jest najlepszym piłkarzem, jakiego kiedykolwiek trenowałeś?
Enrique: To najgłupsze pytanie, jakie kiedykolwiek zadał mi ktokolwiek.

2

Jak osiągniesz "zrozumienie..." to masz potem szybsze wspięcie po gałązkach umiejętności na drzewie Taktyk - a wśród nich tak wspaniałe i przydatne, jak "Porażka na Anoeta", "Pokerface" albo "Rotacja do upadłego". No i nade wszystko, na samym jego szczycie - "Rozszarpanie kogokolwiek, gdziekolwiek, kiedykolwiek i kimkolwiek".

1

"...o perfekcyjnym zrozumieniu Luisa Enrique". Przez kogoś lub z kimś czy po prostu zrozumieniem, rozumianym w kategorii cechy mu przez Objawionego wyznaczonej? Czy może to ja tu czegoś nie rozumiem?

0

Ja się nie przysłużyłem. Ty, jak zakładam, też zapewne nie. Przysłużyli się nasi porąbani rządcy najgorszej woli, którzy robią ludzi w takie koko-dżambo, że niejedna głowa jest na to za mała. I ci sami manipulatorzy, krwiopijcy lub w najlepszym razie stratedzy od siedmiu boleści mają nam czelność wmawiać, że Europejczycy powinni być solidarni z uciemiężonymi przez brodatych psychopatów braćmi o brązowej skórze, bo przecież blabla i bleble. A jak nie - to jesteś Pan "faszysta", "rasista", "bezduch" i "intelektualny skansen". To jest przerażające - ci ludzie wiodą nas prosto w przepaść. Ja, osobiście, nie mam zamiaru tam zmierzać. Polecam "Uległość" Houllebecqa - o ile nie czytałeś.

12

Jezus Maryjo i Boże mój święty.... Tak, dajmy małemu syryjczykowi koszulinę i piłeczkę, płaczmy nad zdjęciem wyrzuconego na plażę truchełka, chwyćmy się za ręce, otwórzmy domostw naszych drzwi i zawołajmy: "Kumbaya! Kumbaya!". A przy okazji ignorujmy fakt, że władcy zachodniej cywilizacji od lat sponsorują terroryzm, z którym to niby walczą, destabilizują państwa Bliskiego Wschodu i północnej Afryki, po czym bombardują wszystko dookoła, a kiedy ludzie zaczynają stamtąd uciekać, oświeceni i łaskawi władcy harmonijnie zakrzykują: "Spójrzcie, trzeba im pomóc - potrzebujemy jeszcze więcej bomb!" Zachód stworzył Al-Kaidę aby móc ją potem zniszczyć. Ubzdurał sobie irakijską bombę atomową, by samemu móc bezkarnie Irak bombą potraktować. Teraz utworzył Państwo Islamskie - tylko po to, by za naszą zgodą wysadzić w powietrze jeszcze więcej Arabów. Ropa, synki i synowe.....

13

Europa już popełniła samobójstwo.

1

Piękna jest ta oschłość i wręcz ojcowska surowość Enrique wobec dziennikarzy. Co więcej, jestem przekonany, że to nie tylko medialna jego poza, a charakter pełną gębą, więc piłkarzy też pogonić potrafi jak trzeba!

0

To w żadnym wypadku przypadkiem być nie ma prawa, że Citizens po raz nie do uwierzenia en-ty lądują w najtrudniejszej grupie europejskich pucharów. Platini tępi Arabów ile tylko wlezie - jeśli przejdą dalej, to naśle na nich Barcę albo kogoś-co-będzie-odpowiednio-mocny i pozamiatane jak krew w piach, dolarami niebiescy oczy będą przecierać, ropa głuchym protestem zdrożeje, terroryzm wspomożony będzie, Platini pod rękę z łysym kolegą w powietrze wyleci.

0

Myślę, że ewentualne oszczędności znajdą ujście w przyszłorocznym transferze Pogby - tylko że Bartomeu, rzecz oczywista, piać o tym na głos nie ma zamiaru ani chęci. Jak to mówią najstarsi górale: grosz do grosza, a będzie Koko-Pogba. Albo Koko koko - Pogba spoko. Nie pamiętam.

14

Oficjalnie: Barcelona jest na pół roku pozbawiona ławki rezerwowych.

5

Mourinho zbiera odpady z katalońskiego stołu, a to i lekko frustruje, ale też przynosi uczucie złośliwej satysfacji. Portugalczyk z wysokiego konia spadł i próbuje się z powrotem na kulbakę wtarabanić barcelońskim kosztem. Pedro podjął najlepszą decyzję z możliwych - na skrzydłach Chelsea kompletnym wionie Zaporożem - potworna bieda i niepokojąca pustka. Wąsacz wypełni ją z pewnością godnie, co po raz kolejny potwierdzi, że barceloński stempel jakości nie ma sobie w świecie równych.

9

Obowiązującą do dzisiaj wykładnią była wiara w cud na Camp Nou, ale że się nie dokonał, trudno się dziwić. Ja postanowiłem przymknąć swą pełną scepty mordę, póki szara rzeczywistość na każdego oczach się dokona. Kiedy jednak kurz wzbijany przemarszem powszechnej propagandy opadł już do szczętu, czas przychodzi wtrącić swoje grosze w temacie spitraszonego przez Barcę klopsu. Pierwszy, najważniejszy, dla Luisa Enrique, co chyba lewitował po orbicie gdy naskrobał skład na pierwszy mecz w ulubionym skoroszycie. Drugi, dla Pique, za koniec nadziei w skwierczącego łba czerwa kolorycie. Trzeci grosz dla Leo - po boisku się poruszał niczym Don Matteo. Czwarty, dla Roberto, co się zlęknął kiedy kazali grać klepką, a nie do kolegów z ławki machać lewą ręką. Piąty grosz dla Niemca - w Twoich za to rękach każda Wanda spadałaby z kobierca. Od groszy sześciu do dwunastu - dla ewentualnych parchów, co porażki Barcy przemieniają w bzdurne ze słowem igraszki, żrąc przy tym lody-rożki jak fistaszki.

0

Pasuje do klucza. Zawarta w zbiorze kontradyktoryjność, giętkość ruchu i wyczucie bitu każe mi uznać tę kandydaturę.

0

Pan Redaktor Challenger to osławiony mistrz tworzenia paradoksu na tkance własnych wymysłów. Nie doszukuj się logiki tam, gdzie być jej prawa nie ma.

3

Pełna zgoda w sprawie Mascherano i jego nieszczęsnej karłowatości. Problem w tym, że Jefecito ma ograniczenia skali absolutnej, lecz futbolu jego abecadło to czystych łez barcelonismo. Duet Pique-Masche to być może najlepiej rozgrywający środek obrony w historii piłki kopanej, a tego typu nominacja to kolejny krok na wytyczonej w sercu Katalonii drodze w kierunku futbolu totalnego. Intuicyjnie wyczuwalny ideał pary typu Flip i Flap, Dawid alias Goliat lub MC Giant feat. DJ Fast niedaleki jest rzeczywistości.

0

Oto oto. A no właśnie.

0

Rakitic, Vermaelen, Mathieu, Turan, Vidal, Ter Stegen, Bravo, Nolito(?). Brawo!!!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?