1

To czy miał prawa czy nie na wyłączność nie ma znaczenia.
Barca korzystała na jego popularności.
Przecież to trzeci piłkarz pod tym względem w sieci, a kolejny za nim jest daleko w tyle.
Zainteresowanie Neymarem przekłada się na zainteresowanie Barcą, a to oczywiście na pieniądze z różnych źródeł.
Jak sobie weżmiesz statystyki oglądalności PSG po nadchodzącym sezonie porównasz z poprzednim, to będziesz wiedział o czym mówię.
Nie powiesz mi, że te spadną, co?
Myślisz, że tyle samo osób oglądało by mecze Barcy z MSN w ataku, co z Deulofeu-Paco-Arda?

2

Koniec końców zapłaciliśmy za Dembele tyle, ile dostaliśmy za Neymara
Gdyby od kasy za Neymara odliczyć wartość marketingową (której na chwilę obecną Dembele prawie wcale nie ma), która wynosi co najmniej 70 mln, to wartość samych umiejętności piłkarskich Ousmane została wyceniona na równi z Neyem.
I tu widać jak nas wydoili, bo doskonale wiemy, że nie są to na razie równorzędni zawodnicy.
I z ewentualnym transferem Coutinho będzie podobnie.

0

Tak, nasza wina.
Bo doprowadziliśmy do tego, że ten transfer doszedł do skutku.

0

Popieraniczyło ich.
Ale Szwaby ich wycyganili.
Pocieszam się jedynie myślą, że za parę miesięcy już tych patałachów nie będzie.

19

Mógł Paulinho że sobą wziąć.

0

A jak stoi sprawa transferu Do Marii obecnie?
Ploty czy jest coś na rzeczy?
Bo jeśli rzeczywiście mają zamiar przeprowadzić ten transfer, to jest to chyba kretyńska próba obliczona na przekonanie Messiego do podpisania kontraktu.
Myślą chyba ( choć ja bym tego myśleniem nie nazwał), że jak sprowadzą mu kumpla z repry, to ten z uśmiechem na twarzy złoży swój podpis na kontrakcie.

9

Znacie to powiedzonko:
"Niestety, z gówna bata nie ukręcę"
Kto wie, może Valverde będzie pierwszym, któremu ta sztuka się uda.
Bo mam wrażenie, że znalazł się właśnie w takim "gównianym" położeniu.

4

Z dupy, za przeproszeniem, twój komentarz.
Nie ja decyduję o Barcelonie, a szkoda. Widzę, że ty uwazasz, że ci którzy robią to dzisiaj to szczęście tego klubu.
Gdzie ja pisałem o kupowaniu Isco za 15 mln czy Verrattii za 40 mln?
Mówię o kupowaniu za cenę adekwatną do wartości zawodników.
Wejdź sobie na Transfermarkt i zobacz ile i za jakich graczy płacono w to okienko pieniądze i będziesz wiedział o czym mówię.
A jak się nie umie robić podobnie(co udowodnił obecny zarząd), to powinno się wstrzymać od działań i oddać pałeczkę ludziom doświadczonym w tym temacie.

7

Coutinho za 150 mln, Dembele za 130 mln.
Pogłupieli?
Jestem na nie!
Jak sobie przypomnę ilu dobrych zawodników za przyzwoite pieniądze mogliśmy mieć w to lato, to płakać mi się chce.
Do końca okna zarząd powinien się już tylko skupić na pozbyciu niepotrzebnych zawodników, bo żaden przemyślany transfer za rozsądne pieniądze im się nie uda. A fundusze do wykorzystania będzie miał kolejny prezes (bo co do tego jestem pewien) za rok, gdy sytuacja na rynku się uspokoi, a za transfery wezmą się ludzie kompetentni.
Moim zdaniem to jest ten moment, gdy trzeba zagrać Va Banque - nie ma Coutinho, dać szansę Vitinho. Przycisnąć na treningach Ardę i za miesiąc jest szansa mieć jego najlepszą wersję z Atletico.
Przetestować ostatecznie Sampera, Marlona, Minę i innych bo w następnym sezonie już szansy pewnie nie dostaną.
Niestety lepszego rozwiązania na chwilę obecną nie widzę.

0

A to sprzedaje ktoś jeszcze wodę w szklanych butelkach?

0

Mi najbardziej szkoda Tielemansa.
Myślę, że będzie naprawdę dużą gwiazdą.

0

Tak , jak rucha ciemny polski lud od 1000lat kościół katolicki, to nikt nie potrafi.

0

Otóż to, jak komuś nie chce się myśleć, to mu nie przetłumaczysz.

Skoro jest kontrakt z Nike, Adidasem czy innym producentem, to nieważne czy sprzedaż koszulek wrośnie czy spadnie, to na konto klubu i tak wpłynie taka sama suma pieniędzy,jak ta ustalona w kontrakcie z ich producentem.
Jedynie producent koszulek może dzięki temu zwiększyć swoje zyski, lub stracić jeśli sprzedaż koszulek zacznie spadać.

1

Myślę, że w tym braku podpisu Messiego na kontrakcie palce maczał Laporta (którego jestem zwolennikiem), który wie, że to mocno zaniepokoi ludzi, przez co tym chętniej złożą swój podpis pod wotum nieufności dla obecnego zarządu.
I jestem pewien, że do czasu wyłonienia nowego prezydenta ( niezależnie czy będzie to nowy- stary czy nowy prezydent) Messi kontraktu nie podpisze.

0

Jak się nazywa ta strona?

0

No, nie. Kolejny który jest smutny.
Czyżby tak szybko zaczął już płakać za podwyżką?
Chyba chce, aby szejk go nią pocieszył.

0

Sam chyba nie wierzysz, że Messi bedzie grał na boku pomocy?
A co z pozostałymi pomocnikami, których mamy z 8 chyba?
Po co był nam w takim razie Paulinho?

24

Nie wyolbrzymiasz.

4

Czuję, a właściwie wiem to, że Watzke w końcu zmięknie i należy go tylko wyczekać, żeby nie przepłacać za Dembele.
A fakt,że tak często się udziela tylko to potwierdza.
Dlaczego?
Bo koniec końców to BVB w całym tym zamieszaniu straci najwięcej.
Pisałem o tym już obszernie poniżej, dlatego nie chce mi się powtarzać.

0

To iloma obrońcami i pomocnikami zamiarzamy grać według was?

1

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem od zakupu Dembele+Seri, jest Coutinho+ Draxler.
Ale to moja opinia, jeśli miałbym wybierać tylko z tych dwóch opcji.

0

Po co Draxler jeśli ma być Dembele?

0

Ale to jeszcze bardziej dziecinne zachowanie, jak to, które pokazuje Dembele.
Raz, że narażają klub na straty ( powiedzmy, że teraz mogą za niego dostać 100 mln, a za rok po fatalnym sezonie może już być tylko 50 mln - taki spadek w wycenie w tak krótkim czasie to nic nadzwyczajnego).
Po drugie i najważniejsze - nie mają zawodnika.
A bez tego trudno o dobre wyniki klubu pamiętając jaki wpływ na nie w zeszłym sezonie miał Dembele.
W całej tej sytuacji to jednak nie Dembele a właśnie BVB jest najwięcej stratna.

A na marginesie, to nie można komuś nie wypłacać pensji za to ,że nie przeprosił. Ciekawe jak by to w sądzie wyjaśnili, gdyby o niego w końcu się otarła sprawa?
Czy będzie siedział na ławie czy nie, to swoje pieniądze i tak dostanie.
A siedząc na ławie, BVB traci i finansowo na spadku jego wartości i sportowo, dlatego wierz mi, że takie groźby nie robią na nim wrażenia, bo on dobrze wie, że BVB nie może sobie po prostu pozwolić na sadzanie go na ławę.

0

Skoro Dembele jest w Borussi spalony, oznacza to ni mniej, ni więcej jak to, że BVB ma... spalonego piłkarza.
Jaki pożytek będzie miała z piłkarza, którego nienawidzą kibice, który gra pod nieustanna presją przy akompaniamencie gwizdów i buczenia, który czuje niechęć albo też i wrogość kolegów z szatni i pracowników klubu?
Uwierz mi na słowo, jeśli Dembele zostanie w Dortmundzie, jego następny sezon będzie sporo gorszy od poprzedniego, a tym samym jego wartość będzie o wiele niższa.
Chłopak będzie po prostu psychicznie umęczony całą sytuacją i nie będzie mógł w stanie grać na swoim najwyższym poziomie.
Nie lepiej wziąć uczciwą gotówkę, adekwatną do jego dzisiejszej wartości, niż rzucać o wiele zawyżoną kwotą tylko dlatego, że Barca ma teraz kasę, niż za rok mieć piłkarza wartego połowę tej kwoty, który cały sezon nic nie pokazał?

1

Jakbyś chociaż raz sięgnął po jakąkolwiek literaturę, nawet sportową, to byś wiedział, że to Barca jest pro lewicowym klubem, a Real odwrotnie - pro prawicowym.
Ale widze, że koledze się czytać nie chce, bo to boli.

0

Neymar idzie na Złotą Piłkę 2018.
Z kopyta zaczął sezon.

0

Czyli jednak niedogadany, skoro chodzi o kwotę transferu.
Bo gdyby był dogadamy, to by nie chodziło o pieniądze.

8

Znalazłem idealne rozwiązanie dla Dembele.
Niech po prostu zakończy karierę!
Tak, niech ją zakończy, a za pół roku niech mu się odmieni ( akurat na zimowe okienko), i wtedy przyjdzie do nas za darmo.
Albo nawet dać mu połowę tych pieniędzy, które miała dostać Borussia, a drugą połowę zaoszczędzimy.

0

I co z tego , że dała czas do 26 sierpnia.
Jak się Dembele wkurzy to sobie postrajkuje do zimowego okna.
Lepiej niech biorą pieniądze, bo nie będą mieć ani pieniędzy ani zawodnika.

0

20 zł czy 20 tyś?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?