2

Według danych potwierdzonych nawet przez sam kościół (m.in.po skandalach w USA na początku XXwieku, Irlandii i ostatnio w Australii) 6-7% księży molestuje dzieci ( i mowa tu tylko i przypadkach ujawnionych).
Natomiast 15-17 % ma skłonności pedofilskie ( bo przecież nie każdy o takich skłonnościach musi dopuszczać się czynu zabronionego).
Dla porównania epidemiologia tego zjawiska dla całego społeczeństwa wynosi 1-2%.
Daje do myślenia.

4

Komentarz usunięty

0

Nawet nie kilka tylko co najmniej kilkadziesiąt.
KO jest zdaje się dopiero od 1996 roku.

2

Miliardy? Głupoty wypisujesz, zanim najpierw się nad tym zastanowić.
Do tej pory przez ćwierć wieku WOŚP zebrało kilkaset mln.
Czyli wg ciebie serwis i utrzymanie kosztuje co najmniej 10 razy więcej niż zakup.

"Tylko ten sprzęt kupuje"
A to jeszcze źle, że oszczędzają na zakupie?
Gdyby tobie ktoś darmo dał nowy samochód, to też byś tak jęczał?
Pewnie, niech kupi ci samochód i jeszcze płaci za ciebie jego utrzymanie przez 15 najbliższych lat.

0

Poczekajmy aż PiS będzie rządziło 8 lat - zobaczymy jakie wtedy będzie miało poparcie.
Po dwóch latach rządów PO też cieszyło się rekordowym poarciem, a drugą kadencję wygrało z 40%.

2

Dane GUS:
Wzrost zadłużenia Polski za rządów:
PO - 300 mld w 8 lat.
PiS - 130 mld w jeden rok (2016)
Wszystko do sprawdzenia dla chcącego.

1

1:5
2 x Messi, Alba, Paulinho i truskawka na torcie - Pique

0

1999 rok a 2007, to jest spora różnica.
Większościosciowy pakiet został sprzedany w 1999 roku po CENIE RYNKOWEJ.
Także jesteś kłamcą, bo posługujesz się kłamstwami, licząc na to, że nikt nie zauważy.
( Zresztą cała twoja wypowiedź to albo kłamstwa, albo manipulacje)
W dodatku żerujesz na niewiedzy innych, chcąc zbić dzieki temu kapitał poparcia dla swoich idoli, a zniechęcić wobec ich przeciwników.


1

Co do gazu, to przypominam że gazoport został wybudowany za PO, i to oni podpisywali kontrakty, na dywersyfikację gazu, które miały nas uniezależnić od Gazpromu.
Na marginesie - gaz z USA jest droższy od tego z Rosji( "tego nie chcą obywatele").

1

Jeśli chodzi o Pekao, to zamiast powielać bezmyślnie kłamstwa, proponuję sprawdzić, od kiedy zaczęło rządzić PO (2007), i kiedy akcje tego banku zostały sprzedane, bo było to na długo przed nimi.
Jak na razie to twoja wiarygodność jest zerowa, skoro posługujesz się nieprawdą.

0

Co do reformy emerytalnej.
Tyle już został na ten temat powiedziane, że aż trudno uwierzyć, że trzema jeszcze tłumaczyć zależność między stazem pracy a wysokością emerytury.

1

80 % Polaków chce reformy sądownictwa.
A teraz podaj mi źródło, które mówią, że 80% Polaków chce reformy na modlę PiS.
I wskaż mi z łaski swojej chociaż jeden punkt z ustawy, który usprawni sądownictwo, a nie dotyczy wymiany kadr i obsadzania stołków swoimi.

4

Proponuję złożyć CV do mediów "narodowych".
Masz szansę na angaż. Ten sam poziom merytoryki - bezmyślne powtarzanie i klepanie haseł jest tam w cenie.
Gdyby każdy z tych punktów rozłożyć na czynniki pierwsze, to okazałoby się, że prawie wszystkie to wydmuszki.
Korci mnie, żeby tym się zająć, ale mam życie zawodowe i osobiste. A gdybym nawet zmarnował bezpowrotnie swój czas i obnażył twoje przekłamania, to ty byś się do błędu nie przyznał tylko jeszcze bardziej zapieklił.

Ale ogólnie a propos tego co chcą obywatele (a szczególnie Polacy), a czego nie:
2-3 lata temu w Szwajcarii przeprowadzono referendum na temat wydłużenia urlopu z 4 do 5 tyg.
Szwajcarzy opowiedzieli się przeciwko.
Dlaczego?
Bo wiedzieli jakie to za sobą może ponieść w przyszłości konsekwencje. Naród wykazał się roztropnością i dalekowzrocznością.
A przede wszystkim wiedzą.
Gdyby w Polsce takie referendum miało miejsce, ale zamiast 4 wolnych tygodni było 8, to takie rozwiązanie by przeszło, bo dla Polaków liczy się tylko to, co tu i teraz i ci dotyczy jego własnego brzucha. Nie obchodzi go los przyszłych pokoleń.


1

Nijak nie idzie zrozumieć o co ci chodzi.
Wypowiedź na bakier z logiką.

Skoro piszesz o nazistach w Polsce, to aby zachować symetrię i tym samym ukazać hipokryzję Niemiec, należałoby pokazać filmik z 60 tys nazistów z tego kraju.

A już dalszą część wypowiedź całkowicie obnaza, twój problem z przekazaniem tego, co masz na myśli. Domyślam się o co ci chodziło,ale ci nie wyszło.
No właśnie, Niemcy są przyjemni i przyjaźni dlatego pozwalają każdemu wyrazić swój pogląd, niezależnie od rasy, pochodzenia, religii, co w Polsce nie mogłoby mieć miejsca według Ciebie, bo by pewnie doszło do jakiejś masakry.
To skoro Niemiec pozwala bez przeszkód protestować, a Polak tego zabrania pod groźbą, w najlepszym w wypadku, pobicia, to który z nich, tak po ludzku, jest nieprzyjaznym, niemiłym, brutalnym wobec innych?

1

Koniunktura skończy się szybciej niż się wszyscy spodziewają. Światowe indeksy rozgrzane do czerwoności, banki mieszkaniowe w wielu krajach ( np. Chiny), bańka na kryptowalutach, rosnące zadłużenie panstw, rosnące zadłużenie korporacyjne, itd.
Średnio co 10 lat mamy do czynienia z recesją/ kryzysem światowym.
Właśnie mija 10 lat od poprzedniego kryzysu..
Pod koniec 2018, najpóźniej w 2019 gdzieś tama pęknie i się zacznie efekt domina.
Wtedy wyjdzie, nomen omen, szydło z worka i się okaże, niestety, że ci " wizjonerzy" to nic innego jak bajarze i hochsztaplerzy.

4

Do przewrotu kanapkowego.

Trzeba być troglodytą, żeby takie głupoty wypisywać.
Jeśli ty jesteś przyszłością tego narodu, to ten naród nie ma przyszłości

1

Aby wejść z kimś w polemikę, to trzeba mieć coś sensownego i rzeczowego do powiedzenia.
Ty nie masz i o tym wiesz. Dlatego się boisz.
PISS.

0

Wiedziałem, że się niczego nie dowiem.
Jesteś przewidywalny, jak krowa na pastwisku.

1

A to ciekawe.
Chętnie posłucham sobie, za co niby mieli by stanąć przed TS.
Niech zgadnę.
Za podłożenie wybuchających parówek w Tu-154?

48

Perez nie zdążył z przelewem.

19

Przecież ty już za nim nie nadążasz, więc jak ona może dłużej trwać?

0

Japonia ma 200% długu publicznego i nie bankrutuje.
Masz marne pojęcie na ten temat i nie wiesz co z czego wynika, a pozujesz na eksperta.

10

Kaliber 380?
To raczej jakieś działo, nie pistolet.

1

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.6.

12

Komentarz usunięty

2

Nie wiem czy wiesz czy nie (ale wychodzi na to że nie), ale zmiany personalne na wyższych stanowiskach w spółkach itd, podaje się do wiadomości publicznej.
Po kryjomu i po cichu to możesz sobie papierosa zapalić co najwyżej.

14

PO nie obsadziło całej służby cywilnej swoimi w przeciwieństwie do PiS.
Poza tym przypominam o artykule z Rzeczpospolitej jakiś rok po objęciu rządów przez PiS,, w którym porównano wszystkie rzady od 89 roku i ich skok na spółki, agencje, fundusze.
PiS wygrał w tym zestawieniu bezapelacyjne - żadna partia przed nimi tak szybko i na taką skalę tego nie zrobiła.

0

Czy wśród tych, którzy się podpisali pod tą wypowiedzią dając łapkę w górę są jacyś wierzący/ katolicy?
Mam do nich pytanie dotyczące Jezusa Chrystusa, jego dobrowolnego i świadomego oddania życia za sprawę, dwóch tysięcy lat kultu z tym związanego i przejawów tego kultu w postaci procesj, pielgrzymek, marszy itd.

0

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

0

Wielka szkoda, bo chciałem sobie trochę na niego ponarzekać.
Tak dla zasady.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?