klemens100
Dołączył/a: sierpień 2012
12 obserwujących
6 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
O Matulu!
Wrócę się do początku, bo dyskusja z tobą prowadzi do nikąd.
Krótka piłka: "Chciałbym, aby obrońcu Alvesa wskazali mi piłkarza, który w wieku 32 lat otrzymuje kontrakt na 3 lata, bez obniżki uposażenia"
32 LATA, KONTRAKT na 3 LATA, BEZ OBNIŻKI
ZROZUMIAŁEŚ?
0
Nie podałeś przykładów krytyki Alvesa, ja podałem przykład, że kibice go chcą
O cholercia. Naprawde masz problemy ze sobą, moze to przez porę?
Chcesz teraz bym ci podawał przykłady krytyki Alvesa, a przecież to ja cie o nie prosiłem, prawda?
Cofnij sie do poprzednich postów z łaski swojej.
"Podaj jeden dowód na to, że zarząd wtrącał się do ustalania składu [...] dyrektor sportowy zajmuje się kompletowaniem kadry - to on decyduje o zakupach i sprzedaży"
Czy ty aby na pewno rozumiesz to co napisałem
Według ogólnie przyjetych definicji ustalanie składu to nie to samo co kompletowaniem kadry .
Według ciebie tak własnie jest.
Jeszcze raz "Podaj jeden dowód na to, że zarząd wtrącał się do ustalania składu "
0
Pytałeś "Gdzie była mowa o warunkach kontraktu?"
To ci napisałem.
ja mam coś wrzucać? ja podałem że kibice go chcą, teraz Twoja kolej.
Chcą, ale teraz, albo w lutym. A przed sezonem?
Raz jeszcze: "Wcześniej zarząd na wszelkie sposoby chciał się go pozbyć, i go krytykował"
Ty to napisłeś?
To nie będe powtarzał pytania.
Ile grał Alves i ile grał Hleb - Alves - w Barcelonie prawie 350 spotkań , Hleb 19. Sam Twój argument zdecydowanie obniża poziom dyskusji. Napisz kto decyduje o przydatności zawodnika do zespołu? Trener czy jakiś członek zarządu? Nie spełnia oczekiwań - pod jakim względem, w ubiegłym sezonie razem z Messim i częściowo z Alexisem ciągną grę zespołu w decydujących miesiącach.
Po kolei:
- czyli według ciebie powinno grac sie w klubie za zasługi - a konkretniej za ilosc wczesniej rozegranych meczów - i to do śmierci, no bo aktualna forma nie ma znaczenia.
Chyba coś ze mną nie tak, skoro argument o formie"obniza poziom dyskusji"
- o przydatności decyduje głównie dyrektor sportowy
( szczególnie po sezonie gdy odszedł jeden a przyszedł drugi trener)
- w tych decydujących miesiącach pociągnął nas do gabloty z 0 pucharami
Pewnie według Ciebie nawet na treningi by nie przychodził. każdy pisze o postawie Alvesa jako w pełni profesjonalnej, a w Polsce forumowicz sobie rękę da odciąć że Alves wcale taki nie jest
-
Widzisz, ja jedno a ty drugie.
Przeciez wyraźnie piszę, ze nie grałby tak dobrze czy tez nie miał by takiej formy, a nie ze nieprzychodzilby na trening. Masz problemy z interpretacją prostego przekazu. Gdzie komukolwiek zarzuciłem brak profesjonalizmu?
Casus Iniesty( i setek innych pilkarzy) sie klania - nowy, długi kontrakt - brak formy.
1
Mascherano nie był po 30 tylko miał 30 lat a to jest róznica, a Mathieu to nowy zawodnik, wiec oczywiste, ze sie z nim podpisuje nowy kontrakt, co nie?
chcesz przykład zawodnika który w tym wieku dostaje podwyżkę - dostajesz
Który to dokładnie zawodnik według ciebie?
Daj źródło (tylko wiarygodne a nie " z głowy)) zarobków całej trójki, bo bez tego nie ma sensu porównywać.
1
Ankieta z lutego?
O Fuck! O czym ja cały czas piszę?
Chyba termin OKNO TRANSFEROWE jest kazdemu znane?
A może sie mylę?
Poza tym to chyba trener jest od ustalania składu, kogo w nim widzi i jak ocenia poszczególnych zawodników. To nie zarząd jest od tego aby ustalali skład trenerowi.
Podaj jeden dowód na to, ze zarząd wtrącał się do ustalania skladu.
Coś ci się chyba pomieszało?
Do twojej wiadomośći.
W hiszpańskich klubach jest taki oto podzial ról:
- dyrektor sportowy zajmuje sie kompletowaniem kadry - to on decyduje o zakupach i sprzedazy (jesli chce, moze sie skonsultować z trenerem, ale ostateczny glos w tej sprawie należy do niego)
- trener trenuje
1
Gdzie była mowa o warunkach kontraktu?
"Jeśli chodzi o zarobki, piłkarz miałby otrzymywać tyle samo, ile zarabia obecnie, mimo upływających lat."
Czy Alves nie wspominał, ze ne chodzi o pieniądze bo oferta jest dobra, również jeśli chodzi o dlugość?
Wcześniej zarząd na wszelkie sposoby chciał się go pozbyć, i go krytykował,
Chciiał się go pozbyć, ale w letnim okienku (a za co, to wystarczy obejrzeć mecze z dwóch poprzednich sezonów - ja oglądałem). Bo niby kiedy można sie pozbyć zawodnika? W grudniu, w marcu?
Wrzuć też wycinek o tej rzekomej krytyce. Może być nawet sprzed sezonu (chociaż wtedy byla ona na miejscu).
Pokazałem przykłady fatalnego traktowania przez zarząd,
Naprawdę uważasz, ze chec sprzedazy zawodnika, który nie spełnia oczekiwań, jest przejawem złego traktowania?
To samo pisałeś, gdy sprzedawaliśmy np Hleba?
klub jak piszesz dobrą ofertę przedstawił w ostatnim tygodniu,
Ale przedstawil, prawda? I przedstawił tylko dobrą propozycję, a nie ktorąś tam z kolei. Co jeszcze powinien robić?
a przez ostatnie miesiące ignorował zawodnika
I co mu sie przez ten czas stało? Kariera mu sie załamała, czy co?
Na marginesie - taką postawę nazywam rozsądkiem. Klub wstrzymywal sie z podpisaniem kontraktu, by zobaczyć czy Dani jest tego wart, czy jest sens wydawać dziesiątki mln na podstarzałego grajka. Czekali do końca sezonu, by mieć pełny ogląd jego formy.
I mieli rację, ze tak postąpili.
Dzięki temu Dani spiął pośladki i zacza grać na miarę swojej pensji - daję sobie rękę uciąc, ze gdyby podpisali z nim nowy kontrakt przed sezonem, to tak dobrze by w tym roku nie grał.
0
Czyli własciwie żaden z nich, prawda?
"chyba z 30% podwyżką"
To chyba czy na pewno?
I teraz abyśmy mieli pełny ogląd sytuacji, dobrze by było, abyś podał zarobki całej trójki z pewnego źródła.
0
"sam potwierdzasz to, że dzisiaj się dowiedziałeś o ofercie klubu (niepotwierdzonej ale jednak) to w jaki sposób wczoraj krytykowałeś zachowanie jednej ze stron odnośnie nieprzyjęcia warunków umowy?"
Tego nie powiedziałem..
To, ze dostał propozycję kontraktu 2+1 juz wcześniej słyszeliśmy, a dzisiaj mamy tego potwierdzenie. Oczywistym było, ze w sytuacji bana i braku sensownego zastepcy, klub zaproponuje mu dobre warunki ( jak dla mnie za dobre, jak sie okazało), a nie przyjecie ich, w dodatku bez uzasadnienia musi spotkać sie z krytyką.
"Tylko to pisałem, że nie znając propozycji, bez sensu jest krytykowanie i zarzucanie czegokolwiek i komukolwiek."
A co ty właśnie zrobileś, wrzucając te wszystkie wycinki?
W dodatku wiedzac już, ze oferta dla Alvesa jest bardzo dobra?
To co według ciebie powinien jeszcze robić zarząd poza oferowaniem bardzo dobrych warunków umowy? Bo według ciebie jest to złe traktowanie.
To jak wygląda w takim ukladzie dobre traktowanie?
"Kto decyduje o ocenie zawodnika? Skoro trener uważa że jest niezbędny,"
Trener uznał, ze jest mu potrzebny w lutym. A to, ze po dwóch jego średnich poprzednich sezonach, zarząd doszedł do wniosku, ze nalezy go sprzedać, jest całkowicie normalne i praktykowane od kilkudziesieciu lat po kilkaset razy w jednym okienku transferowym w całej Europie.
Grał piach dwa lata - to zarząd i (wbrew temu co piszesz) wiekszość kibicow (wystarczy poczytać w przedsezonowych komentarzach) chciała go zastąpić kimś nowszym.
0
Mascherano bak szybkości?
Na pewno mówimy o tym samym Mascherano?
Kilka lat temu, w najlepszym w historii okresie dla naszego klubu, mieliśmy jednego obrońcę usposobionego bardziej ofensywnie - Alvesa, a drugiego skupionego na obronie - Abidala.
Dalej chyba nie muszę tłumaczyć?
2
To nie jest sezon czy dwa, a trzy!
Chciałbym, aby obrońcu Alvesa wskazali mi piłkarza, który w wieku 32 lat otrzymuje kontrakt na 3 lata, bez obniżki uposażenia.
Ja sobie takiego nie przypominam.
1
Idąc twoim tokiem rozumowania, to kazdy piłkarz na świecie, którego klub chce sprzedać, bo nie prezentuje wymaganego od niego poziomu, powinien mówić, ze jest źle traktowany. Obłęd!
Dzisiaj dowiedzieliśmy sie, ze otrzymał bardzo dobrą ofertę, a ty domniemywałeś z paroma innymi, ze chcą go na siłe wypchnąć z klubu, rzucając jakieś ochlapy.
Pewnie byłeś mocno niezadowolony z tej informacji, prawda?
Są tylko dwa możliwe powody tej całej bufonady Alvesa:
- chce więcej pieniędzy (wbrew temu, co twierdzi)
- facet najzwyczajniej w świecie jest megalomanem i chce, aby go błagano na kleczkach o pozostanie
0
O Matko!
Znowu go bronisz.
Dzisiaj wyszło szydło z worka i wiemy, ze dostał wyśmienitą ofertę, jak na zawodnika w jego wieku (jak sie nie podoba, niech zapyta chłopaków z Arsenalu na ile przedłuza sie z nimi kontrakt, gdy są w tym wieku), a pod wczorajszym newsem tak biadoliłeś, ze go żle traktują.
"Nawet jeśli Alves chce podwyżki, to mu się należy jak psu buda."
Dobre sobie.
A czy jak dwa lata grał padakę, to wystąpił o obniżenie pensji do poziomu jaki prezentował?
1
A chociażby Zabaleta, Piszczek, Juanfran.
1
Do twojej wiadomości, to byłem chyba jedyny na tej stronie, ktory już ponad 2 lata temu mówił, zeby sprzedać Iniestę, bo zaraz zacznie mu spadać forma (co zresztą zaraz się stało), a można za niego dostać jeszcze kolosalne pieniądze.
Sprawdź w moim komentarzach, jak nie wierzysz.
A Messi? Nie porównuj Leo do Alvesa.
Poza tym wcale nie byłem zadowolony z tej podwyżki Leo, ale szybko sie z nią pogodzilem, gdy dowiedziałem sie, ze taka była umowa miedzy nim a prezesem. A swoje umowy trzeba dotrzymywać.
Gdybym go (Alvesa) rok temu SPRZEDAŁ (a nie "wywalił), to dzisiaj bylby na jego miejscu godny nastepca i nie byłoby tego całego cyrku.
1
"Tą wypowiedź, że był przez wiele miesięcy olewany przez zarząd, że zarząd nie chciał z nim rozmawiać i nagle się Bartomeu obudził"
A skąd wiesz, ze tak było? Może to tylko subiektywne odczucia Alvesa nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistosci.
A gdyby nawet tak było, to nie powinien się temu dziwić - za taką gre jaką prezentował, nikt w takim klubie ja Barca nie dałby mu kontraktu.
Obudził sie na boisku, to i Bartomeu tez sie obudzi.
By ucinać wszelkie spekulacje, to potrzeba robić cyrku z konferencją prasową.
Wystarczy zwykła wypowiedź dla prasy przed lub po treningu, albo wypowiedź w mediach społecznosciowych, w których przeciez jest tak aktywny, lansując sie jak klaun.
1
Lepiej skomentuj błazenadę Alvesa, którego tak zaciekle bronisz zawsze.
14
Piękne podsumowanie sezonu.
1
Nie wiem czy ktoś o tym pisał, ale podobno Krychowiak w jedenastce sezonu wg. Marci
0
O której będzie?
0
Komentarz usunięty
1
Żenaldo też juz scigają za unikanie podatków.
Gdzie byłes przez ostatni tydzień, skoro nie wiesz?
1
Wyglądamy jak Bayern.
9
Po Valdesie, Cescu i Alexisie też mieliśmy płakać.
0
Tak w ogóle, to uważam, ze nawet w wypadku jego odejścia, to nie będzie tragedii na jego pozycji i w klubie chyba też tak myślą (wg. mnie słusznie), skoro nie godzą sie na wszystko co Dani sobie zażyczy.
Na jego pozycji z powodzeniem może grać Bartra (bardzo dobrze wyprowadza piłkę, nie raz ładnie zapędzał sie pod bramkę przeciwnika), a szczególnie Mascherano (z racji jego niesamowitej szybkości, i wślizgów, które są bardziej porzadane w strefie bocznej boiska, a nie w okolicach pola karnego), którego miejsce na środku może zająć Mathieu, Verma lub Bartra.
1
Jeśli naprawdę zależy mu na Barcie, to on powinien wyjść naprzeciw i np. ustalić jakiś kontrakt uzależniony od formy.
Niech dostanie te 3 lata jak chce, ale za przeciętny sezon będziemy mu płacić 1/2 pensji.
3
Widzę, ze prawie do szantażu się już posuwa.
Nikt na siłę trzymał go nie będzie.
Skończy jak Valdes.
Poza tym, zobaczycie, ze jesli podpisze nowy kontrakt, to jego forma powróci do tej sprzed tego sezonu.
Zwyżka jego dyspozycji jest spowodowana walką o kontrakt - podobna sytuacja, jak ta z Iniestą, ktory podpisał na 4 lata i od razu mu się odechciało grać.
Zresztą nie tylko jemu - to dosyć częsta przypadłość.
28
Skoro za rezerwowego Cuadrado jedni dali 35 mln, a drudzy 30 mln za Bony'ego - tez rezerwa, to stać ich żeby zapłacić 20-25 mln,
Tym bardziej, ze od przyszłego sezonu cała liga ma nowy kontrakt od TV wiekszy o 70% od poprzedniego, podczas gdy inne ligi jeszcze długo nie zbliżą się do tego, który im się juiz kończy.
1
Własciwie to sie z tobą zgadzam.
Ale jeśli real też dostanie bana (ciekawe jak tam ich sprawa) i wtedy bedzie amnestia dla wszystkich, to takiego gadania nie będzie.
1
Właściwie zamiast debatować nad ewentualnymi transferami (co w sytuacji bana jest bezsensowne), powinniśmy sie pomodlić o reelekcję Blattera (tfu!) pod koniec maja.
Mam nadzieję, ze dziad dotrzyma słowa i zniesie zakaz transferowy.
1
Ja bym powiedział tak:
Ferrari to taki sprinter
Dobry Mercedes to długodystansowiec
Który by nam się bardziej przydał?
Poza tym, problemem Pogby jest zaporowa cena - za nią można mieć i Pjanica i Kovacica, albo jednego z nich i świetnego obrońcę, którego nam trzeba.