0

cos ty palil?? jak niby mourinho zniszczyl casillasa?? czym? tym ze casillas robil babola za babolem i w koncu usiadl na lawce?? tym ze po sciagnieciu niby rezerwowego lopeza ten okazal sie lepszy od ikera?? nie rozumiem... mowisz o przyjazni?? czy raczej myslisz pojecia przyjazn a granie za nazwisko...

0

huh ale kibice realu sa bardzo zli bo o swojej legendzie mysla tak samo ;)

0

tak to jest na sile jak sie wprowadza styl ktorego sie nie rozumie. wy to przerabialiscie za martino i troche vilanovy. ja na gre hiszpanii nie moge patrzec odkad odszedl aragones. wtedy ich tolerowalem, teraz jestem calkowicie przeciwko nim i tak jak juz powiedzialem: styl del bosque uwazam za zboczenie i niedorozwinieta wersje waszej tiki-taki. a apogeum tego zboczenia siegnal na euro gdy na ataku gral bodajze fabregas.

1

moze troche masz racje. ale nie chodzi mi o samych zawodnikow a raczej posiadanie pilki. bardziej zalosnego stylu gry nie widzialem. jak del bosque lubie tak styl wprowadzony przez niego jest po prostu zalosny. wyniki reprezentacji hiszpanii ratowali wlasnie zawodnicy barcelony ktorzy znali ten styl, ale ten prawdziwy z barcelony a nie niedorozwinieta wersje tiki-takidel bosque.

ogolnie za tym style nie przepadam. jestem milosnikiem szybkich kontr, ostrej gry itp itd. ale stylem hiszpanii wyjatkowo gardze.

do tegood malego mialem jasny ranking ulubionych reprezentacji:
Polska -> brazylia -> portugalia. a ze portugalia to w sumie chyba naturalny przeciwnik hiszpanii, podobnie jak argentyna brazylii ;)

0

ja tam jestem zadowolony ;> zawsze zle zycze reprezentacji hiszpanii ^^

0

szukasz zrozumienia u kogo niby?? zrozumienia szuka sie u zrodla a nie gdzies tam gdzie wiadomo ze inni maja zupelnie inne zdanie. ty nie szukasz zrozumienia tylko pod postacia tego ze "szlag cie trafia" chcesz sie ponabijac.

ot cala filozofia

0

MD... pisza tyle prawdy o realu co madryckie gazety nie raz o barcelonie.

0

na stronie realu maja swoje racje zreszta potwierdzone wynikami. nikt temu nie zaprzeczy.

tutaj ludzie maja tez swoje racje i tez sa potwierdzone wynikami. jesli chcesz nazekac na opinie ludzi z realmadrid.pl to idz tam i im to powiedz. podziel sie swoimi spostrzezeniami jak ja tutaj. jesli nie chcesz tego roboci to po co tam czytac komentarze a tutaj je komentowac??

nie rozumiem tego...

0

no to napisalem. dostal mvp mundialu i koniec tematu. po co pisac ze gdyby higuain to czy ktos inny tamto to messi by mial puchar. moze by mial a moze nie. gdyby w ten dzien spadl mu na stope tluczek to by w ogole nie gral. takie o dywagacje. faktem jest ze zostal MVP i na tym konczymy dyskusje w tym temacie. puchar powedrowal do niemiec - zreszta wedlug mnie jak najbardziej slucznie - i tyle w tym temacie. gratulacje dla messiego za ta nagrode i szlus...

2

pytanie retoryczne.

kto jest wiekszym idiota. ten kto cos wypisuje z czym sie nie zgadzasz czy ten kto specjalnie idzie sie denerwowac na inna strone po czym skarzy sie na to zupelnie gdzie indziej....

1

i za to dostal pewnie tego mvp mundialu. koniec calej historii.

nie ma czegos takiego jak co by bylo gdyby. nie ma i nie bedzie. za 10-20 lat nikt nie bedzie pamietal ze messi ciagnal gre argentyny w finale mundialu. czemu?? bo w statystykach bedzie ze to niemcy ten puchar zdobyli a messi byl tylko jednym z zawodnikow grajacych w finale.

0

nie wiem czy tak mvp mundialu > od krol strzelcow LM.

ogolnie to dziwne sa te kryteria i nikt ci nie powie co jest wieksze. niby mvp najwiekszego turnieju na swiecie to jednak cos. z drugiej strony rowne strzelanie bramek przez caly rok z drugiej strony ( a to nagroda ponac za caly rok).

z kolei ciagle mam w pamieci grabiez ZP sneijderowi bo messi strzelal wiecej, ergo james na mundialu strzelil najwiecej, ergo james powinien dostac ZP?

tak jak mowie. kryteria nie sa w ogole zdefiniowane. jest to durna nagroda za jakies widzi mi sie glosujacych ktorzy do konca sami nie wiedza co oceniac. jedni mowia bo ten nastrzelal wiecej, inni bo ten wygral wiecej, a tamtemu ladnie patrzy z oczu. no ale inny znowu gral najrowniej.

takie przepychanki...

2

no tak.

kluczowe bramki dla argentyny na MS gdzie tlumaczyliscie go wlasnie tymi magicznymi pojedynczymi "tyknieciami" pilki. po za tym chyba sluszne byly watpliwosci przy daniu mu nagrody dla najlepszego zawodnika MS. z drugiej strony jego gra nic nie dala argentynie w finale. a to chyba najbardziej kluczowy mecz na mundialu, co nie??

co do ronaldo. fakt. niby w kluczowych meczach go nie ma. gdy go nie w ogole na boisku to jest jeszcze gorzej. jeden mecz - ktory podales - to nie regula a wyjatek. zreszta w tym momencie moge podac ten sam mecz jako negatywny wystep messiego ktory w waznym momencie nie potrafil wziasc ciezaru gry na siebie a jedyna bramke musial dla was strzelic nieopierzony bartra.

dalej mi sie nie chce wymieniac. bo po co?? ty znajdziesz cos przeciw ronaldo, ja przeciw messiemu. cos to w ogole da?? naprawde muslisz ze w tych statystykach ktos wygra?? kolejna durnota nic nie wnoszaca... na twoje 1000 argumentow ja wypisze 1000 swoich i dalej bedzemmy mogli sie klocic o jakies pierdoly. a ja nie mam na to checi.

to co chcialem osiagnac w tej dalszej dyskusji juz osiagnalem. pokazalem ze na twoje argumenty moge podac swoje. i jestem pewien ze na moje ty spokojnie wymyslisz cos nowego i tak w kolo macieju...

2

pierwszy o nim napisalem bo staram sie czytac miedzy wierszami ;)

1. kto jest od kilku lat jednym z najwiekszych pewniakow do ZP?
ronaldo i messi. do tego dochodza inni.
2. na tej stronie jest najwiecej kibicow barcelony to 2
3. 1 i 2 daja 3 a 3 .... sam sobie dokoncz.

hmmm. czemu ronaldo bardziej zasluguje na ZP?? nie wiem i szczerze mowiac wali mnie to czy on ja dostanie czy messi czy ktos inny. wedlug mnie jest to pusta statuetka i nic wiecej przyznawana glownie za sympatie do danego zawodnika.

ale ze musze byc soba to dodam:
nie raz widzialem jak messiemu jakis mecz nie wychodzil. nie ciagnal gry barcelony. jak to wszyscy tlumaczyli potem?? bo genialnego zawodnika mozna poznac po tym ze gdy nie idzie to on i tak chociaz raz zagra genialnie?? no to tyle samo moge ci powiedziec o ronaldo. jego gra nie raz strasznie irytuje, mozna skamlec na jego symulki itp itd. ale ostatecznie i tak w wiekszosci jego wychodzi na wierzch. nie jedna bramke wsadzil z "dupy" gdzie wiele osob prychalo bo co to jest. ronaldo nie jest kluczowy. szkoda tylko ze gdy tego niekluczowego ronaldo na boisku nie ma to druzyna gra o wiele gorzej i nie raz nie potrafi nawet tej jednej zalosnej bramki na pusta strzelic.

ot i cala moja linia obrony wzgledem walki o ZP

4

po co zaczynasz dyskusje skoro od samego poczatku widac bylo ze jest ona rezyserowana pytania jak dla mnie retoryczne bo jak inaczej skoro na sam koniec umniejszyles zaslugi poprzez samodzielne sprawdzenie tych statystyk i poniekad skrytykowanie ich. mogles w sumie od razu pojechac po ronaldo twierdzac ze messi jest najslodszy i to jemu wszystko sie nalezy zamiast po ukryciem prowadzic tego typu gierki.

odnosnie samych statystyk nie bede sie juz wypowiadal bo kazdy znajdzie argument za danym zawodnikiem. chcialem tylko zaznaczyc ta twoja gierke ktora jest tutaj ewidentna i ma tylko jedno na celu.

tak jak niedawno pisalem. nagrode zlotej pilki powinno sie calkowicie usunac bo wyzera ludziom mozgi. i to nie tym zawodnikom ktorzy o nia walcza ale wszystkim innym...

2

najlepsze jest to ze tak patrzac tutaj i tam to najwieksze cymbaly na danej stronie przekrzykuja sie odnosnie ktora strona jest lepsza w temacie jakosci komentarzy.

problem jest taki ze i tu i tam jest to samo ;) kilka osob napisze cos konstruktywnego a reszta jedzie po kazdym po kolei jak tylko sie da. po meczach mozna to zaobserwowac idealnie.

0

watpie. ja sam korzystam nie z nc+ ale z weeb.tv ale nie raz ogladalem mecze realu/barcelony na kanalach family i family 2, na samym nsport jest najmniej meczow z ligi hiszpanskiej. teraz canal+ sport tez nie wystarczy bo puszczaja tam najczesciej lige polska...

0

canal+ sport, canal+ family, canal+family 2, nsport

0

nie podroba tylko pozniejsza wersja. gdy bylem gowniarzem to na topie byl ronaldo brazylijski. dlatego mam go dalej za jedynego ronaldo. nic nie poradze ;>

0

prawdziwy, jedyny, niepowtarzalny, majestatyczny, itp itd xD

0

jak smiesz ;

0

najlepszy i tak byl prawdziwy ronaldo i koniec kropka ;

0

pewnie ze maja kompleksy ;) kilku brzydali nauczylem juz - mam nadzieje - rozumu odnosnie wklejania postow z innych stron. ale i tak zawsze znajduja sie jakies ewenementy chcace sie dowartosciowac gra do jednej bramki. bo jak moge inaczej to interpretowac skoro kopiowanie tutaj postow ma na celu wysmiewanie kogos bez konfrontacji face to face. przeciez najlepiej sie z kogos nasmiewac gdy ten ktos nie ma mozliwosci sie odgrysc ;)

0

nie, nie, nie panie kolego "bordowy" ;) nie mieszaj mi tutaj wartosci sportowych bo ja mowie tylko i wylacznie o polityce i niczym innym. osobiscie tez wole barcelone w la liga. nie mysl inaczej. ale skoro barcelona SAMA DobrowolNIE miesza sie w ruchy niepodleglosciowe to chyba jej wiarygodnosc czegos wymaga, prawda??

chodzi mi wlasnie o ta polityczna poprawnosc. w mojej opinii nie ma najmniejszej mowy o sporcie

0

moj punkt widzenia jest taki ze jak mowisz a to wypada powiedziec tez b. pewnie ze liga hiszpanska bardzo by stracila na odejsciu z niej druzyn katalonskich. ale jesli same kluby katalonskie - w szczegolnosci fc barcelona - zycza sobie niepodleglosci ich regionu to nalezy powiedziec b i zalozyc swoja mikro lige

1

czemu zadajesz mi te pytania. to raczej wladze fc barcelony powinny je otrzymac na pismie. w koncu to fc barcelona jest jednym z filarow niepodleglosciowych katalonii a jednoczesnie chce zostac w lidze hiszpanskiej.

widzisz tutaj paradoks?

1

widzialem juz kilka watkow rozmow odnosnie nie laczenia polityki z pilka nozna i mozliwosci gry barcelony w LaLiga po EWENtuALNYM odlaczeniu sie katalonii od hiszpanii.

ale kurcze jak to jest ze podczas mowienia o nie laczeniu pilki i polityki ma sie jednoczesnie swiadomosc ze fc barcelona jawnie wspiera poglady niepodleglosciowe swojego regionu. mozliwosc wywieszania transparentow niepodleglosciowych na stadionie, hymny itp itd. do tego zawodnicy bioracy czynny udzial w ruchach niepodleglosciowyach (czyt. pique). wiec jak ktos potem moze powiedziec ze pilka to osobny temat. dziwi mnie to strasznie...

0

nie ma czegos takiego jak rozwiazanie idealne. podejrzewam ze wladze lfp tez to wiedza. bo kurcze nie ludzmy sie. pilka nozna to takze polityka a w nej wszystkie chwyty dozwolone. takze nie licz na to ze zjesz cukierka i dalej w tym samym papierku bedziesz mial kolejnego cukierasa. takie rzeczy tylko w bajkach

0

nie wiem jak to jest w barcelonie ale w realu klub ma duzo praw do wizerunku zawodnika. tak wiec gdy menadżer chociażby ronaldo załatwi mu jakas reklame to zawsze cos jest wplacane do kasy realu. do tego wiadomo ze ronaldo jest zawodnikiem realu co tez w posredni sposob rozslawia sam klub.

podejrzewam ze o to chodzilo rosellowi jesli chodzi o neymara

0

a nie tylko w pilce noznej dzieja sie takie rzeczy. a zeby daleko nie szukac nasza radwanska. dopoki ojciec byl jej trenerem/menadzerem to nie mogla nic osiagnac.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?