8

tego typu wypowiedzi zaczynaja dzialac na mnie strasznie denerwujaco. przez tyle lat wszyscy do okola plakali o to ze zawodnicy zachowuja sie jak zwierzeta. ze brak kultury, ze agresywne zachowania, ostre faule, itp itd.

nagle ktos zostal przykladnie (ostro ale trzeba w koncu dac swiatu pilkarskiemu obuchem w ryj) kare i wszyscy do okola placza ze czemu tak duzo.

hipokryzja goni hipokryzje na kazdym kroku... mam nadzieje ze zadna kara nie zostanie zmniejszona i ten temat zostanie zamkniety raz a dobrze...

1

co ty piszesz. chyba reagujesz na matematyke z samego rana tak jak ja ;>
o jedno zero sie walnales, to raz. a 2 koszulka kosztuje 89 euro lub 99 euro (obie oferty z oficjalnej strony realu). nie wiem ktora cena z nich jest prawdziwa ale podejzewam ze t drozsza bo u krosa cena za biala koszulke to chyba 100 euro.

a wedlug ceny 99 euro wystarczy ze 337,4 tys koszulek zostanie sprzedanych a nie ponad 4 miliony ^^

2

33,4 mln (chyba tak bylo dokladnie) zarobil adidas na koszulkach. poszlo ich PODOBNO 345 tys juz w pierwszych dniach. kazda po 97 euro.
wszystko jest w artykule na stronie realu. jako zrodlo podali twittera wiec kij wie skad tak naprawde pobrane dane i czy sa prawdziwe. twitter, podobnie jak "fejs - zbuki" i cala pochodna tego g**n* nie sa w ogole wiarygodne.
autor tekstu pisze o tych 30-40% ale jednoczesnie dodaje ze bardziej wiarygodna jest kwota DO 20% zysku. w tym wypadku wyjdzie cos ponad 6 mln euro dla realu.

0

a dobrze wiedziec. dzieki

0

to nagroda za najmniejsza liczbe fauli?? czy jak jest ona liczona

0

a to przepraszam ^^

0

no to ty sie cieszysz z transferow barcelony, ja sie ciesze z transferow realu. wiec czemu kibice realu maja bol dupy z powodu transferu suareza?? nie widze tutaj logiki

0

a czemuz to?? raczej bym stawial na to ze kibice realu napawaja sie transferami kroosa i jamesa ;>

0

aktualnie najlepszy atak na swiecie (na papierze) - jak najbardziej sie zgadzam.

0

aktualnie?? mozliwe bo dolaczyl suarez. ale w historii nie przesadzajmy. jesli idac takim tokiem rozumowania to real za galactikos mial najlepszy atak w historii.
ronaldo - najlepszy strzelec mundialu (niestety do czasu ;

0

spiesze juz do rejestracji u okulisty. wroce wieczorem i powiem co jest nie tak z moim wzrokiem a tak serio to rzeczywiscie. chelsea ma bardzo mocny sklad (zapomnialem o nich ;

4

ciekawie by wygladal final LM real - barcelona. inne druzyny - w teorii - maja sklady o conajmniej o 2 klasy nizej (oprocz bayernu).

2

po mundialu 2010 perez sciagnal mesuta za (dane z transfermarkt chociaz wydawalo mi sie ze powinno byc taniej) 18 baniek i khedire za 14 baniek. efekt?? mesut poszedl chyba za 45 mln euro a o khedire bije sie ciagle kilka klubow i spokojnie pojdzie 2x drozej (jesli w ogole odejdzie). z transferami z tego okienka wiaze duze nadzieje. kroos pokazuje duze umiejetnosci od kilku lat. do jamesa mam BARDZO mieszane uczucia ale po cichu licze ze bedzie to trafiony transfer. ktos juz w tym watku wrzucil linka z przychodami po transferze jamesa. w kilka dni okolo 6,8 mln euro (liczac 20% ze sprzedazy koszulek) to niezle. a jak bedzie pilkarsko?? oby dobrze. z obsada bramki tez moze byc roznie. jest 2 super bramkarzy. jesli jeden odejdzie to drugi napewno zostanie jedynym nymerem 1. navas i tak wyladuje na lawce wiec zawsze bedzie mozna go wymienic na kogos lepszego.

0

czy ja wiem czy to byla ironia. w lidze polskiej raczej wygraja. rzeczywiscie maja najlepszy zespol. ale jak ogolnie widze komentarze o polskich druzynach to nie moge sie powstrzymac od uszczypliwych komentarzy. po prostu nie ogarniam jak z roku na rok roznica miedzy reszta swiata a polska jest coraz wieksza.

0

i znowu odbija sie od europejskich pucharow?? mam nadzieje ze nie ale staram sie byc realista. polska liga i tytul sa tyle warte ile kupa slonia. dla innych lig jestesmy taka "A" klasa i niczym wiecej.

23

bydlo jest wszedzie. chcieli kogos obrazic?? niech obraza sama barcelone i przede wszystkim zarzad a nie zawodnikowi ktory cale zycie pracuje wlasnie dla takiego transferu...

2

bo za duzo bylo nazekania na niego przed podpisaniem kontraktu. opinia publiczna ma duzy wplyw na osobiste zdanie

0

wiem wiem. ale czasami potem nie nazekal do sedziego ze powinien byc faul?? inie bylo czasami wlasnie tak?

1

no wlasnie to mnie zaciekawilo. twierdzisz ze nie jestes na biezaco ze sprawami realu a komentujesz BIEZACA sytuacje w klubie. czujesz tutaj jakis paradoks?

0

akurat to ugryzienie nie bylo spowodowane "duchem walki". w ferworze walki mozna zrobic cos glupiego ale czlowiek nie zdaje sobie z tego calkowicie sprawy.

a tutaj?? wiedzial co robi i z miejsca zaczal sie lapac za bolace zeby. nie wierze w zadne slowa oczyszczajace w tym momencie suareza. to nie byl zaden amok jak u pepe. suarez wiedzial co robi, wyczul moment i zaraz po zajsciu zaczal udawac nie wiadomo co.

powtorze. to nie duch walki tylko czyste chamstwo i proba wymuszenia czegos w sposob niegodny zawodnika.

0

fakt. niezly blad, co nie??

ale z drugiej strony jak sie pisze komentarz wyszczegolniajacy czyjs blad jezykowy - i tylko tyle to trzeba miec cos nie po kolei ;)

rozumiem napisac cos konstruktywnego i wtedy doczepic sie o jakis tam blad. ale pisac tylko o bledzie?? jak ci sie az tak nudzi to idz na piwo, odpocznij.

0

jakie ja mam zdanie?? ogolnie neutralne. nie moj transfer, nie moj bol. jego transfer ma swoje wady i zalety:
zalety:
- doswiadczony,
- z tego co kojarze dosc szybki i potrafi sie wlaczac do ataku
- potrafi wyprowadzic pilke z wlasnej polowy
-wysoki. mniejszy strach przy stalych fragmentach gry
wady:
- dosc stary
- kwota. powiedzialbym ze za duza ale w dzisiejszych czasach to i tak drobne
- tyle??

ostatecznie 2-3 sezony moze pograc jak carvalho w realu ktory dal duzy spokoj w defensywie za mou.

0

huh az chce sie wypomniec wasze opinie na temat transferow realu.

a nie wspomne juz ze wielu "bordowych" tez dosc ostro krytykuje transfer mathieu do barcelony.

a tak w ogole, rajcuje cie kopiowanie komentarzy z innych stron?? masz ochote poszydzic to staw czola autorom tych komentarzy i przekonac ich swoja jakze wielka elokwencja ze sie myla. wysmiewac za czyimis plecami kazdy cymbal potrafi :)

pozdro.

4

a kto on jest, polityk?? facet ma 23 lata wiec nie wymagaj od niego przemow. ma przyjsc, cos powiedziec, pokopac pilka, kilka balonikow rozdac kibicom i pozowac do zdjec. to ma zrobic a nie przemawiac.

a teraz koncowka wakacji i ma sie wziasc do roboty.

1

no a wczesniej tez nie szalala z wychowankami jako takimi gwiazdami. wczesniej byl kto. puyol i xavi w jednym pokoleniu, chwile pozniej iniesta. co kilka lat 2-3 genialnych graczy sie trafi, ale taki wysyp zdarza sie raz na wiele lat. dziwia mnie wiec te wielkie nadzieje wzgledem szkolki

1

akurat ronaldo pod wzgledem treningu jest ewenementem w calym swiecie pilkarskim. o ile mozn sie spierac o roznego typu umiejetnosci pilkarskie, o tyle trening to jego domena. nikt mu pod tym wzgledem nie dorownuje. mimo to widac juz u niego problemy zdrowotne, coraz czesciej nazeka. miesnie przeciazone po wielu latach gry. wydaje sie byc takim strong-manem ktory cale zycie dzwiga ciezary a na koniec laduje w chodziku spacerowym.

1

bordowy rasista ;

0

a czasami pogba nie mowil po mundialu ze chce zostac w juventusie?? i czy czasami nie przymierzal sie do przedluzenia kontraktu?

4

dobrze, nie dobrze lepszy mathieu niz nikt. a ze barcelona kase wydaje to co, twoja czy ich?? ciebie kieszen nie zaboli a chociaz kibice barcelony poczuja sie troche spokojniej, bo jak przyjdzie kontuzja to busquets nie wyladuje na SO tylko z lawki wejdzie rudy.

0

nie obnizaj walorow szkolek gorszych lig. poki co o wiele wiecej dobrych wychowankow maja kluby typu benefica czy ajax. tak na dobra sprawe to ilu barcelona ma wychowankow w calej europie>?? wy szkolicie pod siebie - nie twierdze ze to zle ale po za barcelona jest fabregas, odnalazl sie delofeu - i tutaj mam kurcze zanik pamieci. moglbym jeszcze wymienic kilku zawodnikow ale nie moge sobie skojarzyc w tym momencie. jednak tak na dobra sprawe jest ich niewielu po porownaniu do innych lig.

i mimo ze ajax czy benefica sa w slabszych ligach to ich wychowankowie zasilaja najlepsze ekipy w europie. zreszta sama barcelona korzystala z wychowankow tych druzyn - szczegolnie ajaxu i innych holenderskich klubow wiec nie ma co zanizac ich wartosci jesli chodzi o szkolenie. czemu?? bo sa w tym wydajniejsi a ich zawodnicy sa uniwersalni. do tego dochodzi fakt roznicy w dochodach. barcelona najwiecej kasy robi na samych trofeach i czystym marketingu a tamte kluby bazuja na sprzedazy swoich mlodych adeptow.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?