2

hmmm no to real to bardzo zly klub. ale nikt nie wypomni pilkarzom ze ida do klubu gdzie moga sie nie sprawdzic. i z tych wielkich.
1. ronaldo - coraz gorzej ze zdrowiem ale i tak goli napykal. wielka szkoda ze ostatecznie nie udalo mu sie zdobyc ligi mistrzow. naprawde wielka szkoda.
2. zidane - zywa legenda realu
3. beckham - chyba nie nazeka?? ligi mistrzow z realem nie wygral ale ostatnie jego sezony - gdzie przyzwyczail sie W KONCU do hiszpanii - to maestria. i te jego asysty. miedzy innymi dzieki niemu za capello real zabral mistrza barcelonie.
4. figo i wszystko jasne. liga mistrzow i kilka innych trofeow
5. owen - juz nie raz mowilem ze tylko on, wedlug mnie, zostal spalony. real mial przesyt w ataku i niepotrzebnie siegnal po kolejnego napadziora.
6. c. ronaldo - ciagle bryluje
7. kaka - opisalem przed chwila co sie z nim stalo
8. robben - gwiazda troche mniejszej kategorii wtedy. przyszedl z podkulonym ogonem z chelsea gdzie ciagle lapal kontuzje. odbudowal sie w realu i w koncu odszedl do bayernu robiac miejsce c. ronaldo. chyba zle nie skonczyl, hmm?
9. kogo nie wymienilem?

2

no wymienilem ronaldinho i cesca za wypomnienie kaki ktory sam sobie jest winien cala forme jaka prezentowal.

a co sie stalo z kaka?? zaczal niezle wiec co sie moglo z nim stac. przyszedl do realu w 2009 i kurcze nie bylo szalowo ale bylo dobrze. dostal kontuzji. podleczyl i mial dograc do konca sezonu. znowu cos sie mu stalo. glosno bylo o jego kregoslupie bodajze. nagle 2010 i mistrzostwa swiata. kaka gral coraz gorzej przez kontuzje. zamiast wyleczyc sie calkowicie i odpuscic mistrzostwa to na sile na nie pojechal. jak sie okazalo brazylia odpadla z pozniejszym finalista - holandia. ale z kaka bylo zle. po mistrzostwach gdzie strasznie go krytykowano stwierdzil ze gral ciagle na lekach przeciwbolowych. nagle stracil caly prezezon, pierwsze miesiace sezonu tak samo. nie mogl sie juz odbudowac.

od cala historia kaki w realu. szanse dostawal i to nie malo. mourinho jeszcze probowal cos zrobic ale mistrzostwa swiata w RPA totalnie kake zniszczyly fizycznie. nie wiem jak mozna bylo go zniszczyc gdzie mial trenerow z czolowki i dostawal ciagle szanse na gre.

a cesca i ronaldinho wymienilem dla kontrastu wlasnie dla kaki. bo ronaldinho - genialny zawodnik a szczerze mowiac odszedl z barcelony tylnymi drzwiami. cesc?? ostoja arsenalu w tak mlodym wieku. wrocil do barcelony i co chwile spadki formy. toz to dla mnie podobne historie do tej kaki. tez trenerzy dobrzy, szanse dostawali ale forma spadala regularnie...

dlatego uwazam ze z tych wszystkich wysmiewek odnosnie realu, ze niszczy zawodnikow, byc nie powinno. jedynie zgadzam sie z owenem i moze poniekad robinho (gdzie i tak poszedl do klubu gdzie duzo mogl grac. real go mocno wypromowal).

3

a no duzo zmarnowanych pilkarzy. :) podaj mi przyklad - po za owenem - gdzie real zmarnowal zawodnika a sowicie cie wysmieje ;) nie wspomne juz o waszych cescach, ronaldiniach, affelayach, bojanach i calym, jak to pieknie mowicie, "szrocie" z waszej szkolki :)
a tak w ogole to z widze ta piane z waszych ust. do dzisiaj bylo tryskanie z powodu suareza. dzisiaj real zakontraktowal mistrza swiata i szybciutko zmieniliscie podejscie ;)

7

a niedawno mowilem to samo o kibicach barcelony wzgledem madryckiej prasy i samego realu. kolejne potwierdzenie na to ze i jedni i drudzy sa doslownie tacy sami :)

1

co sie smiejecie. moja stara wychowawczyni z liceum mawiala nie raz w zlosci ze zmienila o nas zdanie o 360 stopni ;>

1

podejrzewam ze do oceny ogolnej dolaczana jest nota za ostateczne miejsce na mundialu. bo co z tego ze zawodnik zaprezentowal sie bardzo dobrze skoro wczesnie odpadl. a javier ma srebrny medal mundialu

0

a jesli jeszcze chcesz wypominac akcje realu z przed kilku lat to moge wrocic np do brzydkiego zagrania busquetsa na xabim alonso gdzie prawie mu zlamal noge w kolanie. dostal jedynie zolta kartke chociaz spokojnie mogl dostac wykluczenie na kilka meczow. a gdzie zamkniecie stadionu barcelony na kilka meczow z bodajze 2002 roku gdzie rzucali na boisko swinski leb. i gdzie w koncu ten zakaz trnsferow nalozony przez fife w tym roku?? gdyby nie litosc blattera to suarez gnilby teraz w liverpoolu a wy wieszalibyscie na nim psy za agresywne zachowania - nie mam co do tego najmniejszych watpliwosci

mowisz ze wszyscy rowno powinni byc obdarowywani karami, chetnie wypominasz akcje realu zapominajac o akcjach ze strony barcelony. a takich tez jest wiele.

0

ale co ty mowisz. znasz realia dzisiejszego swiata?? kara smierci w stanach bodajze jest stosowana dalej. u nas tego nie ma. kurcze czemu skoro prawo powinno byc takie same dla wszystkich. to samo jest z federacjami pilkarskimi. jedne karza w taki sposob a inne w inny. kara jest tym wieksza ze jest to najwieksza na swiecie impreza sportowa. nwet igrzyska nie sa az tak hucznie obchodzone (wedlug mnie). rowne kary dla wszystkich?? oj uwierz mi, chcialbym. naprawde dalbym duza kare pepemu i innym chamskim zawodnikom. tym symulujacym zreszta tez. ale wiem jak jest i wiem ze takie cos nie bedzie mialo miejsca.

do tego dochodzi wlasnie to ze nie kazde przewinienie jest wychwytywane a nie raz inne sa takze ignorowane. a skoro na boisku nie sa zauwazone lub pomijane to kurka.... czego chcesz od powtorki. gdzies te kary musialy sie zaczac. i dobrze ze w koncu sie zaczely. pech chcial ze kare przyznano waszemu, wtedy, PRZYSLEMU zawodnikowi. barcelona wiedziala kogo bierze wiec do kogo teraz te nazekania i szukania winnych wszedzie tylko po to zeby "swojaka" usprawiedliwiac bo przeciez inni tez robia brzydkie rzeczy.

ale przeciez zabraniasz powtorek bo po co one skoro sedzia nic w protokole nie umiescil. zaloze sie ze jeszcze ze 2 miesiace temu jak ptaszki nie cwierkaly o plotkach transferu suareza do barcelony rzucalbys tekstami takimi samymi jak ja. zreszta musze wypomniec wczesniejsze akcje suareza gdzie kibice barcelony, tak bardzo zniesmaczeni brzydka gra realu, chcieli wysokich kar dla wszystkich, nagle sie to zmienilo??

a czemu wytlumaczylem akcje pepego i mourinho?? a no dlatego ze wlasnir to ty pierwszy wypomniales te akcje ktore mialy miesce zreszta kilka lat temu...

2

przeciez to oczywiste ;> tak samo w argentynie bardziej docenialem marscherano, a do tego di marie gdzie wielu smialo sie z jego wrzutek. jednak z calej ofensywy to jemu najbardziej zalezalo w kazdym meczu.
neymar tez stal mniej wiecej w moim rankingu 20 pieter nad messim.

0

ad4: slynny palec w oczy czy zdeptanie npastnika przez pepe. olll je. to lubie. pepe dostal 10 meczpw kary ( a byl to barzo ostry ale JEDYNY TAKI atak w jego wykonaniu. wedlug mnie mogl dostac nawet wieksza kare - i powinien. ale nie dostal i bylo to kilka lat temu. ile razy mozna jeszcze pisac ze kara zostala nadana przez inna federacje. moglbys takie rzeczy porownywac gdyby obie kary byly nadane przez fife....). a wracajac do tego palca w oko. w przeciwienstwie do suareza mourinho przeprosil i PRZEDE WSZYSTKIM nie wypieral sie calego zdarzenia. w przeciwienstwie do luisa wie co to sa powtorki. a suarez??? napewno widzial powtorki ale i tak durne wytlumaczenia stwarzal. a przeprosil jedynie dlatego ze chcial isc do barcelony. nie mial najmniejszych wyrzutow sumienia. a skoro jestes zaznajomiony z prawem to powiedz mi jaki wplyw na wyrok ma skrucha winnego czy nie raz wrecz pomoc organom scigania. a tutaj przyznanie sie do winy byloby taka pomoca... innymi slowy suarez swoja glupota sam nabil sobie kolejne miesiace kary.
ad5:znowu szuaksz wytlumaczenia DLA WASZEGO NOWEGO ZAWODNIKA i porownujesz popychanie i przytrzymywanie w polu karnym do gryzienia. moge sie tutaj posluzyc cytatem z serialu teoria wielkiego podrywu: "oczywiscie ze bledy mozna stopniowac. mowiac ze pomidor jest warzywem robimy maly blad. mowiac ze pomidor jest mostem jest to juz blad duzy". widzisz analogie?? zreszta o czym my mowimy. odciagasz uwage do wystepku suareza skupiajac ja na lekkich wykroczeniach - czestych ale lekkich. znowu uzyje analogii: musimy uniewinniac za morderstwa bo sa co prawda straszne ale zdarzaja sie bardzo zadko w stosunku zwyklych kradziezy ktorych sprawcy nie raz tez unikaja kary. no nie wiem jak inaczej moge ci to jeszcze opisac...

0

po prostu tragedia to wszystko co piszesz.
wszyscy chca zeby pilka byla czysta, itp itd. ale jak przyjdzie co do czego to zawsze ktos jest pokrzywdzony. wy wszyscy checie ostrych kar, nawet wiezienia, dla wszystkich "zlych:, byle nie tych ktorzy sa zwiazani z waszym klubem. to jak w koncu to jest???
znowu:
ad1: co sie stalo wedlug mnie?? stalo sie to ze suarez wystawil szczerbce i dziabnal chielliniego na co ten odwinal mu lokciem - osobiscie po upadku suareza wybilbym mu jeszcze siekacze butem. ale to tylko moje podejscie. rz na zawsze uspokoilbym go.
ad2: ciagniecie rekami itp itd. ale chwila chwila. o ile ciagniecie rekami na na celu jakiekolwiek czynnosci zwiazne z pilka - czyt. przeszkodzenie zawodnikowi druzyny przeciwnej na wyjscie na pozycje i czysty strzal - o tyle co tutaj ugryzienie mialo reprezentowac?? nie mial szans na odebranie pilki, po prostu zrobil to z wlasnego, nieprzymuszonego skur*****twa. zreszta to samo zrobil z ivanoviciem i wczesniej gdy gral w ajaxie.
ad3: to akurat jest blad w niektorych przypadkach typu samoobrona itp itd. ale tutaj?? jeszcze raz zwroc uwage na moj punkt 2. to co zrobil suarez nie mialo zadnych podstaw samoobrony, walki o pilke czy czegoolwiek. bylo to czyste sku*******two z jego strony. w tym wypadku powtorka - a raczej szereg powtorek z roznych ujec - jest az nadto wystarczajacym dowodem w sprawie. bo przeciez kazdy wie ze sedziowie wielu rzeczy nie widza na boisku.

0

ja nie rozumiem jak mozna ciagle drazyc temat nieproporcjonalnej kary dla suareza. ludziom sie nudzi ;>

0

4. zawazyly wczesniejsze wystepki zawodnika?? oficjalnie byc moze nie. wczesniejsze kary nie byly nakladane przez FIFe tylko inne federacje. to jak z przestepstwami. dopoki nie jestes kryminalista miedzynarodowym to lamiesz prawo w jednym panstwie po czym mozesz zyc spokojnie w innym. nieoficjalnie, wydaje mi sie, poprzednie akcje suareza byly brane pod uwage i to bardzo. i fif postapila bardzo dobrze w tej sytuacji. nie mozna oficjalnie, bo durne prawo, to trzeba dokopac nieoficjalnie (kolejny raz powtorze. to nie pierwszy raz, powtorki hd, gryzienie?? serio???).
5. czy suares jest ofiara FIFY?? jedyny komentarz tego "prawniczka" z ktorym sie zgadzam w 100%. kara zostala wzmocnina jeszcze bardziej aby innym tlukom raz na zawsze odechcialo sie ryzykowac przy brzydkich zagraniach. bo nie jeden tutaj pisze ze powinna byc kara pieniezna. i co z tego?? "mndatem" suarez sie podetrze i odesle z walizka gotowkii zleje to calkowicie. przeciez pilkarze to nie normalni ludzie ktorzy haruja jak wol zeby miec chleb. oni maja tyle kasy ze nie wiedza co z nia juz robic. wiec co ma tutaj dac kara pieniezna?? doslownie nic.

2

niektore punkty widzenia sa zatrwazajace. ta opera mydlana z kara suareza dorownuje juz naszym, polskim aferom.
1. ludzie ciagle placza ze sedziowie duzo nie widza i powinny byc powtorki telewizyjne nawet po meczach. to sie stalo w tym momencie. a powtorki pokazuja ewidentnie co sie stalo. nie ma tutaj najmniejszej niepewnosci co czynu wiec nie wiem skad jakiekolwiek watpliwosci.
2. jest to recydywa z bonusem. to nie drugie takie zachowanie a trzecie. do tego w trakcie najwazniejszego wydarzenia pilkarskiego na swiecie. chyba kazdy przyzna ze nie przystoja takie zachowania.
3. domniemanie niewinnosci... ten prawnik szaleju sie najadl?? tak cudownych powtorek z karanym czynem nie ma wlasciwie nigdzie. ludzi skazuja na 20-30 lat wiezienia na podstawie powtorek z kamer przemyslowych gdzie trzeba cuda odprawic zeby wyostrzyc twarz przestepcy. tutaj mamy powtorki w jakosci full HD, malo?? po co tytaj domniemanie niewinnosci skoro caly swiat widzial...

0

popieram cie. 7 sezonow genialnego serialu. kolejne 2 sezony zapowiadaja sie bardzo dobrze ^^

osobiscie polecalbym tez defiance. niby troche kiczowaty itp ale bardzo milo kojarzy mi sie z serialami z lat 90'. naprawde bardzo przyjemny serial

2

przeciez sant11 m calkowita racje...
suarez dostal kare bedac zawodnikiem liverpoolu. barcelona nie ma co nazekac bo wziela zawodnika z kara... niech teraz pokaze klase i sie przymknie do konca odbywania kary.. jak barcelona nie chciala sie do tego mieszac to mogla sobie poszukac innego napastnika...

1

tak, czytam ze zrozumieniem. niech cie o to glowa nie boli ;) redaktorzy to nie tylko bezmozgie yeti ktore tlumacza czyjes newsy. maja tez swoja opinie. jak dla mnie to co napisal redaktor fcbarca jest najbardziej trafnym komentarzem do artykulu mundo deportivo.

a co jest w ostatnim zdaniu?? "jest to tylko moja opinia i nie macie prawa sie z nim zgadzac". jak sie nie zgadzasz to napisz twoj punkt widzenia a nie ze to nagonka na messiego...

0

widzisz zrodlo?? czy napisal to redaktor tej strony czy tylko wzial czyjs artykul. a moze psowalo by ci gdyby na tej stronie panowala pelna cenzura odnosnie informacji wzgledem messiego, hmm? zaraz pewnie niektorzy zazadaja usuwania komentarzy krytykujacych messiego.

3

madrytu w to nie wciagaj ;) tak samo jak w madrycie nazekaja na messiego tak w bercelonie traktuja ronaldo. to "swojaki" maja bronic swoich gwiazd a nie kibice przeciwnych obozow... miej pretensje jedynie do kibicow barcelony...

0

wyobraz sobie messiego na płozach xD

0

a no nabralem na tej stronie takiej wprawy juz. przyzwyczailem sie do bycia takim wyrzutkiem troche xD

ale masz racje ;> trzeba wyluzowac troche.

1

wspomnieli o tym ze real ma 6 tytulow czy raczej chodzilo o to ze bedzie o nie walczyl?? w koncu prasa z madrytu, real wygral lige mistrzow ostatnio, no to kurcze apetyt rosnie w miare jedzenia. myle sie??

tak, wy, wspaniali, jedyni, niepowtarzalni, cudowni, itp itd (dodajcie sobie jeszcze z 50 epitetow) zdobyliscie JAKO PIERWSI 6 tytulow. zreszta jako jedyna druzyna. czego to dowodzi?? ze zdobyliscie taka pule jako pierwsi. dowodzi to czegos innego?? chyba nie, a juz napewno nie dowodzi tego ze nikt inny nie moze tylu trofeow zdobyc.


daje male szanse realowi na zdobycie tylu trofeow ale jednak taka szansa jest, chociaz niewielka.

0

kibicow realu jest az tak wielu?? kibicow realu wzialem za maly procent ludzi aktualnie krytykujacych ZP mundialu dla messiego. zreszta to tez dodalem do mojego wczesniejszego komentarza.

wszystko co napisalem odnosi sie do tej jednej nagrody a nie tych wszystkich wczesniejszych. o tamtych wspomnialem jedynie tylko po to zeby pokazac ze prawie zawsze caly swiat, po za kibicami realu, byla za przyznaniem tych wszystkich nagrod messiemu. skoro tym razem ludzie z roznych stron zglaszaja swoja negatywna opinie odnosnie tej decyzji to znaczy ze cos naprawde musi byc na rzeczy. i jest to takze obrona kibicow realu w tym momencie ktorzy "bezpodstawnie zanizaja wartosc messiego".

0

no to z twojego punktu widzenia zaprzeczam faktowi ale nie zaden sposob nie zaprzeczam samemu sobie. a kibice realu?? jak widac teraz maja podstawy do tego aby krytykowac przyznanie nagrody messiemu

0

jak mi znajdziesz tekst gdzie zaprzeczam samemu sobie to ci pogratuluje...

0

ani maradona ani kibice realu nie maja "bolu dupy" jak to mowicie. messi przez tyle lat zdobywal wiele nagrod indywidualnych i prawie nikt go prwie nie krytykowal. nagle bardzo duzo osob zaczelo kwestionowac to ze zostal najlepszym pilkarzem mistrzostw. czy to nagle odwrocenie sie od niego bo, jak to mowicie, "nazywa sie messi i trzeba go zbesztac"? raczej watpie. wiele osob ma pretensje bo wedlug nich ktos inny zasluzyl na ta nagrode. wedlug mnie tez...

0

zalezy kto :) tyle ze my jestesmy przyzwyczajeni do przegranych po zalosnej, kompromitujacej grze. argentyna odpadla po bardzo dobrym meczu.

0

tam sie cieszyli bo argentyna zagrala super mecz i potrafili nawet zdominowac niemcow. no to chyba oczywiste ze cieszy sie takimi zawodnikami ktorych nie stawialo w roli faworytow

4

ronaldo zagral kupe przez 2 mecze. w ostatnim meczu grupowym walczyl ale to i tak zbyt malo na jakakolwiek pozytywna opinie. temat ronaldo na mundialu skonczyl sie po grupach a to juz dosc dawno temu wiec nie mam pojecia skad w kazdym temacie wspominanie o cristiano. tylu zawodnikow pokazalo skilla na boisku i to powinno byc wspominane O.o

0

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?