0

ty w ogole ogladales tamte mecze??

wiesz co jest madrym posunieciem w takich emczach?? utrzymywanie sie przy pilce na polowie przeciwnika z ejdnoczesna asekuracja z tylu. ewentualnie specjalne cofniecie sie i wymuszenia kontr druzyny przeciwnej.

ale napewno madrym nie bylo to co robila reprezentacja argentyny. szli do przodu zbyt duza liczba zawodnikow, zostawiali z tylu z 2 zawodnikow. praktycznie kazda kontra druzyn przeciwnych byla bardzo grozna dla agrentyny. a mecz z iranem to juz totalnie szok.

wiec zapytam sie ciebie. czy walka do ostatniej minuty kazdego meczu, wracanie sie z jezorem na ryju do wlasnej bramki bo przeciwnik idzie z grozna kontra to oszczedzanie sily na kolejne mecze?? serio?? jesli tak to pomysl nad soba...

0

akurat co do sprzedazy to bylo rownie. dopiero od mourinho sie to zmienilo. wczesniej florentino dawal kazda kase za zawodnika a oddawal swoich a grosze. nie slyszeliscie powiedzenia ze real to najlepepszy targ pilkarski w europie?

1

a jest to jakas wiarygodna wiadomosc ;> czytalem o tym plotki. ze wlasciwie 100% porozumienia z juventusem i cos powyzej 20 baniek. ale kurcze. to ciagle tylko plotki i nie chce mi sie wierzyc ze poszedlby za tyle

1

alexis za chwile prawdopodobnie zostanie pilkarzem arsenalu ;> zostajecie kolejny raz bez chociaz namiastki napastnika. (nie liczac messiego ktory i tak bedzie pewnie musial czesto wracac do srodka pola rozgrywac pilke).

0

teraz to nie wiesz chyba co piszesz ;P
racje musze ci przyznac jesli chodzi o stwierdzenie "gra sie tak jak przeciwnik pozwala". tylko ze nie oszukujmy sie. klasa zawodnikow robi sswoje. mozna jeden mecz wymeczyc ale nie praktyczie wszystkie. kazdy mecz argentyny do tej pory byl meczem walki do ostatniej sekundy meczu. jesli to jest madra gra to ja sie juz w ogole nie znam na pilce. mundial to szybki turniej. mecz grasz co kilka dni. myslisz ze "madre" podejscie do takiego turnieju polega na meczeniu wyniku do samego konca?? no chyba raczej nie.

nikt mi tutaj nie wmowi ze gra argentyny jest "madra", dobrze ulozona taktycznie itp itd. tym bardziej ile sie naczytalem tutaj po wlasciwie kazdym meczu argentyny. ile wyzwisk lecialo w strone trenera ;) i ja poniekad podzielam opinie tych wyzywajacych.

argentyna to zlepek pilkarzy pojedynczo rwacych reszte do walki. do nie ekipa. to kilku pilkarzy bez dobrze nakreslonej taktyki, z fura szczescia i co tu duzo mowic, umiejetnosci. gdyby nie pojedyncze blysniecia nawet szczescie by im nie pomoglo - chociaz jak do tej pory mieli go wiecej niz grecja zdobywajaca mistrzostwo europy

0

wlasnie to jest troche dziwne. to nie jest wcale madra gra. duzo tej gry jest meczonej. gdyby grli madrze i wedlug dobrej taktyki to strzelaliby po te 2 gole w miare szybko (bo przeciez maja taki potencjal ofensywny - najlepszy na tym mundialu) a potem truchtali - jak to powiedziałeś "mądrze" - nie tracac przy tym niepotrzebnych sil. argentyna gra strasznie rwana pilke. atakuja, maja pilke, cisna ale co z tego skoro nie moga sie wstrzelic.

0

a skad wiesz ze z suarezem nie bedzie tak samo?? to nie gowniarz 20 letni tylko zawodnik w pelni uksztaltowany, nie raz kontrowersyjny. nie ma parcia na szpan jak ibra. bardzo malo sie slyszy o suarezie po za boiskiem. ale temperament niezaprzeczalnie ma duzy. a to moze prowadzic do wielu zgrzytow. zreszta moge i troche kolorowac bo nie jestem obiektywny w tym momencie. raczej martwie sie o to co bedzie w kolejnym gran derbi ;>

2

byli skuteczni. zgadzam sie z toba. sam zreszta nie raz powtarzalem to samo co ty. wygrali to nie ma co sie czepiac. ostatnio nawet pokonali belgie co mnie przekonalo do ich obrony. tym bardziej brawo.

ale patrzac na holandie - jej gre - nie daje (kolejny raz xD) wiekszych szans argentynie na wejscie do finalu. nie skonczy sie jak wczorajszy mecz. napewno takiego wyniku nie bedzie. ale holandia powinna wygrac bez problemu. pod kontry idealnie sa ustawieni. na tym mundialu robben wcale messiemu nie ustepuje. a byc moze nawet go przewyzsza.

0

no to gratuluje transferu. chociaz jako kibic realu mam nadzieje ze wypali on tak samo jak galakticos realu. i w sumie widze na to szanse. o ile neymar jest bardzo mlody i dosc potulnie podszedl do liderowania messiego, o tyle suarez od lat jest gwiazda swoich klubow - wcale nie slabych klubow. znajac do tego jego temperament mozna stwierdzic ze jest dosc spora szansa na zgrzyty w waszym klubie - i to wcale nie mniejsze niz z ibra.

2

mam to samo odczucie. brazylia nie zasluzyla na final swoja postawa w tych mistrzostwach. argentyna tym bardziej. brazylia chociaz do wczorajszego meczu zachowywala jakis balans miedzy atakiem a obrona.

0

juz to widze gdyby strzelal zamiast podawac do messiego. przeciez w barcelonie jest takie samo parcie na indywidualne statystyki messiego jak w realu ronaldo...

0

a ja pamietam wiele tekstow z ostatnich lat;
"nie porownuj bojana do reszty - no nasza perelka", "nie porwnuj tello do pozostalych nowych - w koncu mamy skrzydlowego na miare tych najwiekszych. do tego na lata". "czemu taki genialny mlody zawodnik jak cuenca nie gra tyle ile powinien...".

moglbym wymienic jeszcze conajmniej kilku, tylko po co?? z kazdym poki co bylo to samo. malo gral, tracil forme po czym zegnaliscie kazdego bialymi chusteczkami. dlatego pisze. z delofeu okaze sie wszystko po sezonie. czy nerwy bedzie trzymal na wodzy i czy w ogole powacha czesciej boisko niz na treningu.

1

no i ty tak pewnie skonczyles, co nie?? :)

1

tak jak bojan, tello, cuenca, itp itd.

pytanie jak ten talent zostanie wykorzystany. grzejac dupe na lawce czy jednak grajac z przodu zamiast jednego z "wielkich"

8

jeden, jk to npisales "wybieg" to szczescie. te 4 wybiegi to juz skill. potrafi wyczuc kiedy moze wyjsc a kiedy nie. do tego pewnosc w bramce, wyprowadzenie pilki itp itd.

jak dla mnie aktualnie najlepszy bramkarz na swiecie. i to wyczucie sprawia ze bije reszte bramkarzy na glowe poki co.

10

zmienic to oni musza styl gry a nie czcionke na koszulkach...

0

z redakcji RM tez nie przepadam za niektorymi - szczegolnie el jarkiem (ciekawe czy jeszcze w ogole tam pisze). a na twoj post zwrocilem uwage glownie dlatego ze skopiowales jedynie czesc informacji w sumie wyjeta z kontekstu.

4

fajnie ze skopiowales tylko ten cytat bez drugiej czesci gdzie mundo deportivo stwierdza:
"Frankizm nie pozwolił na to, żeby zagrał razem z Kubalą w FC Barcelona"
natomiast sport wypomina kontrakt miedzy di stefano a barcelona gdzie ostatecznie di stefano laduje w madrycie

fajnie ze zwrociles tez na to uwage :) ogolnie nic mi do tego. tekst jak tekst. prawde napisali. ale z tego co sie orientuje w takich chwilach nie powinno sie niczego wypominac, prawda?

1

wzglednie zmiana numeru. byc moze zwolni sie numer po xavim?? suarez to typowa 9 wiec nalezy mu sie ten numer.
a co do "fejs zbuka" - nigdy nie mialem o nim wysokiego mniemania. i pisze to jako informatyk. wiecej tam bzdur i innego typu durnot ipsanych przez jeszcze wiekszych ulomow niz rzetelnych informacji.

0

jutro badania

2

musze sie przyznac do bledu przynajmniej po czesci. w koncu gra obronna byla wedlug mnie dobra. co preawda belgia troche npsula im krwi ale w koncu argentyna zagrala bardziej zbilansowany mecz a nie na hura do przodu.

0

wiesz kiedy wasze pomysly ze zmianami wladz panstwa wypala w taki sposob jak chcecie?? kiedy jakis dżihadysta zlituje sie nad naszym narodem i wysadzi nasz burdelik (sejm w czasie najwzniejszych obrad gdzie jest najwiecej waznych osobistosci). w tym momencie bedziemy mogli zaczac z czysta karta. do tego momentu nie mysl ze starzy latwo oddadza wladze. postkomunizm ciagle u nas trwa a to oznacza ze nie ma dobrego wyboru na ten moment. nie ma tez wyboru prognozowanego na dlugie lata. WEDLUG mnie powinno sie isc w mniejsze zlo dopoki komunistyczne pokolenie po prostu nie wymrze. tak ukorzenionamentalnosc ludzi niestety nie znika od tak...

a co do unii. niemcy byly jednym z panstw zalorzycielskich. francja podobnie. potem dolaczyla do nich wielka brytania. o ile WLK zawsze byla bogata i mimo wojny nie miala nie wiadomo jakich strat we wlasnym kraju o tyle francja i niemcy byly zdruzgotane. jak widac umowy czlonkowskie pomogly im takse sie wybic. tak na dobra sprawe to po za wlochami wszystkie panstwa zalozycielski stoja bardzo dobrze. lata mijaly a unia zaczela sie lekko staczac. i stacza sie tak do dnia dzisiejszego. o ile jej zalozenia sa bardzo dobre o tyle wykonanie juz nie do konca. dlatego trzeba ja lekko poprawiac. wbrew pozorom latwiej zmienic cos w samej unii niz u nas. dlatego uwazam ze tusk dobrze kombinuje idac do europy i pchajac sie do tych wazniejszych komisji bo jesli cokolwiek ma sie udac to wlasnie tam gdzie on mierzy. bo jesli rzucimy caly ten grajdolek zwany unia i zaczniemy sobie rzadzic wesolo w naszym kraju tylko to co z tego ze cos przejdzie. ze nasze ustawy beda cudne. nigdy nie bedziemy samowystarczalni. zeby cos ugrac dla nas trzeba mierzyc wyzej.

0

ok. no to wrocmy do waszych wszystkich pomyslow.

ja jestem osoba myslaca jak reszta potulnego spoleczenstwa - zero szydery, po prostu takie zalozenie w tym momencie. ale chce sie zmienic. ide i glosuje na korwina czy kogos innego kto ma super pomysly pomijajac calkowicie w tym momencie glowne polskie partie. ja zaglosuje na kogos mniejszego, ktos tam zrobi to samo. ale jednoczesnie w dalszym ciagu przewage maja tamte wazne partie. jaki jest tego efekt?? mniejsze zlo moze stracic troche poparcia przez co taki PiS moze wygrac wybory. no bo nie wierze ze nagle wszystkim odwidza sie tamte partie 9tym bardziej fanatykom katolicko-pisowskim). na czym sie to konczy?? taki korwin zyskuje prog wyborczy. no fajnie. juz mowilem ze niektore pomysly ma ciekawe (chociaz niektore durne ze szkoa komentowac). po traci 1%, ktos tm cos traci a pis wygrywa wybory. my sie cieszymy ze korwin jest troche wazny ale wladze i tak sprawuje ktos inny.

moze i mysle jak wiekszosc spoleczenstwa ale staram sie myslec logicznie i przewidywac troche co bedzie dalej. latwo sobie cos zrobic tylko gorzej z wymysleniem co sie stanie jak ja to zrobie... nawet jak przez 10 korwin regularnie bedzie zyskiwal poparcie to i co z tego?? jesli ktos inny przejmie wladze to do tego czasu nasz kraj zejdzie calkowicie na psy. no bo nie mysl ze w jednym momencie wszyscy zaglosuja na kogos kontrowersyjnego i ten wygra z miejsca wybory. tak sie nie stanie. panstwo zmienia sie bardzo pomalu - tym bardziej takie jak nasze. po wielu przezyciach.

1

nauczka za co?? wedlug ciebie istnieje tylko drog do barcelony?? odejsc juz nie mozna?

0

bronie pomyslu dotacji. sam musisz przyznac ze to jedna z niewielu szans zeby polak dostal jakakolwiek kase. nie porownuj nas do norwegii. norwegia nie nalezala do bloku wschodniego. polska byla lupiona od zawsze. tylkoe ze jak to jest z niewolnikiem ktoremu daje sie wolnosc?? nie wie co ze soba zrobic. wolnosc jak najbardziej ale po malu. tak jak od poczatku mowie. po malu i bez radykalow

0

do twojego filmiku. tak na dobra sprawe nie dowiedzialem sie niczego nowego.

trzeba byc glupim zeby myslec ze dostaje sie cos za darmo. "tracimy suwerennosc" ityp itd. to gdzie bysmy byli gdybysmy nie byli w unii. po czesci unia a po czesci rosja wykupywala by nas do reszty.

co do samych dotacji. oczywiscie ze sa to minimalne liczby na nasza korzysc. na szczescie prawo unijne tak reguluje dotacje ze ta kasa w jakims stopniu MUSI trafic do normalnych obywateli. pewnie ze nasze panstwo zabierze nam z tego duza czesc w podatkach (dochodowe itp itd) na splaty dlugow. tyle tylko ze zwykly kowalski chociaz przez jakis czas ma ta kase i w duzej mierze od niego zalezy czy na tym skorzysta czy straci. i tutaj wchodzi juz pomyslowosc kowalskiego czy trafia z pomyslem itp itd.

naprawde myslales ze ta kasa leci dla nas za friko?? glowna zasada wolnego rynku jest to ze nie ma nic za darmo. biorac pod uwage ta zasade jasnym sie staje ze oddajemy wiele w zamian za ta kase "ktora dostajemy".

koncowe minuty filmiku to juz chyba tylko tlumaczenie malym dzieciom ze to my, a nie panstwo, placimy urzednikom i wszystkim tym ktorzy pobieraja pensje ze skarbu panstwa.

0

masz racje. na dobra sprawe kazdy z nas ma racje po trochu. ale jestem calkowicie przeciwny radykalnym rozwiazaniom bo moze sie to skonczyc bardzo zle. jestem za utrzymaniem wladzy pod warunkiem jej kontroli i wymiany slabych ogniow. ta polityka musi przyniesc jakis pozytywny efekt. i nie jestem ejdyny w tym rozumowaniu. dziwnym trafem jak mam znajomego lekarza, inzyniera, magistra kierunku technicznego to wszyscy sa za tuskiem. takze dlatego ze nie ma po prostu lepszego rozwiazania na ten moment.

mozemy oczywiscie zmienic wladze i kolejne kilka lat meczyc sie ze zmianami nie raz nieudolnymi po czym stwierdzic ze znowu jest zle i znowu bedziemy cos zmieniac. nie mam zludzen. podatki dochodowe itp itd to cos zlego. ale jak usuna ten podatek to wrzuca inny w zupelenie inne miejsce. i kto wie czy nie zaboli bardziej. bo chyba nie liczysz ze beda chcieli stracic tak wielka kase.

0

radykalnie nie znaczy trzezwo ;)

0

z ta unia widze bardzo dobrze. tez mi ta "nadmierna tolerancja" itp itd" nie pasuje. poruzumienie z schengen swoja droga a ulatwienie w znalezieniu pracy to zupelnie inna historia. kasa o ktorej wspomnialem tez robi swoje.

na ten moment mamy 2 mozliwosci. no 3 jesli bierzemy korwina pod uwage.
1. idziemy do unii. placzemy bo geje biegaja po ulicach i mamy nadzieje ze unia sie ogarnie w tym zakresie. ale jako tako praca jest, kasa tez sie zgadza.
2. idziemy w strone rosji. -cudo. ukraina pokazala jak to jest trzymac z rosja. gdybysmy kiedys od nich nie uciekli to bylibysmy teraz na miejsu naszych wschodnich sasiadow.
3. zostajemy sami sobie, really?

0

specjalista nie jestem. to co do tej pory napisalem opieram na tym co obejrzalem w wiadomosciach, a dosc czesto ogladam), tego co przeczytalem o polityce orz prostej, niczym nie ugietej logice.
i tak na dobr sprawe. jesli mozna ufac wikipedii:
Friedman - wielki propagator wolnego rynku. no i fajnie tylko nie zapominajmy ze prace pisal w czasie gdy stany byly potega. czerwona kurtyna itp itd. totalna walka z socjalizmem. a my? biedna polska?? kasa z unii leci takze dla malych przedsiebiorcow. tylko ze pol europy sie z nas juz smieje ze ich pieniadze ida na durnoty. a przeciez nasz rzad probuje europejska gotowka poprawic wolny rynek w polsce. no od czegos musimy zczac. do tego dochodza osoby starsze, pamietajace komunizm. ciagle tylko sie slyszy ze oddajemy nasz kapital obcym firmom. a no oddajemy bo jak polak glupi to i niemiec przyjdzie i wykupi. ale na dobra sprawe po co wszystko wykupywac?? no to jak to ma byc. bez wielu podatkow i bez panstwowego kapitalu w przemysle?? to jak to panstwo utrzymac... i nie bazujmy sie na przemysleniach "burzujskiego amerykanina zyjacego w zlotej erze stanow zjednoczonych".

dalej nie bede sprawdzal bo to i tak juz dlugi post jest ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?