kurtis_w
Dołączył/a: marzec 2026
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
a co sie zwykle dzieje jak liderzy swoich druzyn, gracze nieszablonowi zaczynaja grac razem w jednej druzynie??
w druzynie argentyny mozna to bylo zaobserwowac od wielu lat. kazdy sobie rzepke skrobie. w barcelonie messiemu ustawiaja sie inni zawodnicy. messi jest wolnym elektronem. w realu di maria nie trzyma sie kurcvzowo swojej pozycji. biega wlasciwie wszedzie. aguero?? w city jest bozyszczem tlumow. moze robic co chce. dalej wymieniac mi sie nie chce.
spytam sie tylko co sie dzieje gdy kilku takich facetow spotyka sie na boisku?? messi w lewo, aguero w prawo, di maria palec w nos. nie sa przyzwyczajeni kurczowego trzymania sie taktyki i to jest ich problem. w momencie akcji nikt nie wie gdzie jego kolega sie ustawi do podania.
takze po cichu liczylem na gre argentyny wlasnie taka jaka byla wczoraj.
0
tak jak myslalem. jak zawsze wielka napinka na argentyne - toz to samograjki. a potem boisko i tak ich brutalnie podsumowuje ;)
0
higuain jest super napastnikiem pod kilkoma wzgledami. walczy, wraca sie po pilke pod swoja polowe, jest szybki. stara sie wywierac presje na obronie druzyny przeciwnej.
minusy?? za co wylecial z realu?? tak jak napisales. wykonczenie. zawodnik uczacy sie gry na '9' od napastnikow takich jak van nistelrooy, raul nie potrafi wykonczyc wielu oczywistych sytuacji. w LM??? w prawie 50 meczach dla realu strzelil bodajze mniej niz 10 bramek. z gra kombinacyjna tez roznie bywalo. benzema byl w tym lepszy i glownej mierze takze dlatego on zostal a nie gonzalo.
0
nie napisalem ze francja pokazala super pilke. gdzies to napisalem?? stwierdzilem jedynie ze te 3 bramki nie sa efektem fartu. trafili na slabego przeciwnika (chociaz kpina jest ze jako polak mowie ze ktoras z druzyn grajca na mundialu jest slaba - bo gdzie sa nasi super polscy grajkowie??) i wykorzystali jego bledy. tyle. 3:0 to nie fart
0
jesli chodzi o nasza reprezentacje - i ogolnie o "polska mysl pilkarska". czas zapomniec o tym ze bylismy super kiedys tam. trzeba zapomniec o wielkim polskim trenerze - kazimierzu gorskim - i w koncu zatrudnic cale zaplecze pilkarskie z za granicy.
pamiec o naszym legendarnym trenerze i mentalnosc PRL'owska sprawia ze te stare pryki nic nie potrafia ale uwazaja zupelnie odwrotnie. mielismy holedra na lawce i potrafilismy ograc portugalie i czechy. majac polaka na lawce nie potrafimy wygrac wlasciwie z nikim.
0
akurat jesli chodzi o same bramki to twoja analiza jest durna i dorownuje komentarzom niegdys slawnego tutaj MarioVeB (chyba dobrze pamietam).
farta to mozna miec przy wyniku 1:0. przy 3:0 juz niestety nie. niby honduras bez zawodnika gral ale kto im kazal?? (nie widzialem pierwszej polowy wiec nie wiem za co zawodnik wylecial).
a wracajac do bramek. nie wiesz jak to sie mowi o pilce noznej?? gra sie tak jak przeciwnik pozwala i wykorzystuje sie bledy druzyny przeciwnej. i takie sa fakty. honduras pozwolil francji na wiele a francj jedynie wykorzystala bledy swojego przeciwnika. tyle w temacie.
0
co ty. w takiej formie to j drze nawet o mecz z gibraltarem. i mowie to calkowicie powaznie
1
a trzeba sie z toba zgodzic. albo nikt nie pisze albo pisza tak duzo, ze przy aktualnym systemie komentarzy nie idzie sie odnalesc w zadnym z watkow rozmowy na stronie realu.
tutaj - gratulujac tworcom strony - jest to rozwiazane bardzo dobrze, czytelnie i wygodnie
0
ahh gdyby kazdy napastnik wykorzystywal swoje wszystkie 100% okazje to w kazdym meczu byly by wyniki po 4:4, 10:5, itp itd :)
mi wystaczy jego wklad w gre kombinacyjna i robienie miejsca innym zawodnikom ofensywnym. w realu ewoluowal na zupelnie kogos innego niz typowa '9'. i dobrze. bo w realu od bramek sa ronaldo i bale :)
2
mi wystarczy jego genialny wklad w gre realu w ostatnim sezonie :)
0
na dobra sprawe wiele bramek mozna skojarzyc gdzie zostaly uznane napastnikowi mimo ze to bramkarz kierowal pilke do wlasnej bramki. chociazby co starsi kibice musza pamietac gola krzynowka przeciwko realowi. tam uznano bodajze bramke polaka chociaz pilka odbila sie od slupka a potem plecow krzynowka. a takie mniej oczywiste?? wiele strzalow, bramkarz niepotrzebnie interweniuje i niefortunnie kieruje pile do wlasnej bramki.
takie gole w wielu wypadkach sa zapisywane na konto napastnika i nie mozna temu zaprzeczyc. macie prawo mowic ze to samoboj ale nie macie prawa mowic ze bezdyskusyjny samoboj bo to zalezy od interpretacji.
0
akurat w reprezentacji francji od lat najbardziej brakuje kogos takiego jak zidane. henry, wielki zawodnik, jednak wedlug mnie nie mial wcale wiekszego wkladu w gre reprezentacji niz chociazby trezeguet. z kolei bez zidane od 9 lat ciagle ucza sie gry.
8
a smiejecie sie z kibicow realu ktorzy wyrzucaja co sezon innych zawodnikow za slaba gre. a wy co robicie?? alves jaki jest taki jest ale palki wam regularnie stawaly przez te wszystkie lata gdy zdobyaliscie z nim w skladzie wiele trofeow - i nie raz to on ratowal wam tez dupska.
wywalic?? ok. w koncu starzeje sie. ale troche szacunku. to nie gracz typu faubert ktory przyszedl i odszedl (jesli ktos go jeszcze kojarzy z realu) bez jakiegokolwiek echa.
0
no wlasnie :) gdzie ona byla?? a przeciez hiszpania probowala grac w srodku pola wlasnie w taki sposob. miejscami im sie to nawet troche udawalo. jednak holandia grala pewnie w srodku wiec i tiki-taka nic nie dala a z kazda kolejna minuta zanikala.
to nie tak ze hiszpania nie grala tiki-taka. to holandia nie pozwolila jej na to.
0
z xabim jest przewrotnie. wiem o tym bardzo dobrze bo ogladam wszystkie mecze realu. wczoraj wygladal na chimerycznego. mial gorsza celnosc niz zwykle. pilki nie dochodzi do odbiorcow. w realu tez ma takie mecze. jednak kiedy tylko schodzi z boiska robi sie o wiele gorzej. niezaleznie od tego w jakiej formie aktualnie sie znajduje. wczoraj wlasnie byl tego przyklad.
ale nie ma tego zlego. po wygranej holandii micha mi sie cieszyla jak gdy dziecko dostalo (w tych czasach) nowego quada
5
tak jak mowilem. za zachowawcza gre hiszpanom nalezy sie powrot do domu bez wyjscia z grupy. niech jescze gdzies straca punkty i do domu.
wygrywali 1:0 i osiedli na laurach bo "jestesmy hiszpanami i wygramy".
troche pecha (przy strzale silvy i bledzie casillasa + faul na casillasie), do tego wielkie zaangazowanie i walka holendrow i cudowne gole. i bardzo dobrze.
0
o wlasnie jeszcze te 2 akcje hiszpanow. i tyle.
0
a po co pique pilnowal robbena skoro gdyby zrobil 5 krokow do przodu to i robben i van persie byliby na spalonym :)
0
do karnego po za 2 akcjami holandii i chyba tez 2 akcjami hiszpanii nie bylo nic. durne klepanie. karny jak karny. byl i nie ma co tutaj komentowac.
ale cala pierwsza dosc srednia polowe naprawil genialny gol van persiego. majstersztyk. juz dawno nie widzialem takiej bramy.
0
a gdzie byl twoj katalonski pique lamiacy dosc ostro linie spalonego :)
0
wlasciwie to bedzie sie dzialo tylko na boisku. mniej wiecej od 10 minuty meczu szpaku zacznie sie odzywac tylko po to zeby podac nazwisko aktualnie posiadajacego pilke zawodnika ;)
0
oj jak najbardziej :) nigdy nie lubilem reprezentacji hiszpanii. graja zbyt zachowawczo. za bardzo chca dopieszczac pilke. miejscami az rzygac sie chce. i zmiana stylu gry na tiki-take nie ma nic do rzeczy, czy to ze tam jest najwiecej graczy barcelony.
oni tak graja od zawsze. dlatego nigdy nic nie wygrali az trafili na jedna, jedyna i niepowtarzalna ekipe.. potem bedzie wieloletnia posucha. mam nadzieje ze zacznie sie juz od tego turnieju
0
w portugalii grecja z samymi "nołnejmami" zdobyla mistrzostwo europy.
1
akurat rakitic robil w tym meczu najlepsze przerzuty. przypominal mi troche Xabiego. z ta roznica ze gra bardziej z przodu i jest bardziej ruchliwy.
1
obstawiam kazdy niekorzystny wynik dla hiszpanii
0
a to tego nie ogarnalem. dzieki ;) ale jesli w takim stylu to zrobili to nic sie rczej nie traci. co wieksza impreza to tance szturchance w dziwnych strojach na murawie. zawsze to samo tylko detale inne. otworzcie sobie jakis filmik z otwarciem chociazby finalu LM z tego roku i bedzie to samo ;)a poki co jeszcze kilka minut nadzieji na normalna transmisje meczu :)
0
nie no ja ogladam tvp1 hd i w sumie dzwiek ze studia ale widze otwarcie z boiska. cos wiecej mieli pokazywac?? zgraja nubow biega w dziwnych wdziankach po boisku i cos tam spiewaja.
0
znajac pereza mozliwe ze wyciagnie jakas spora kase za niego. przestal tylko wydawac i oddawac za friko.
ja pisze raczej o moich osobistych odczuciac wzgledem tego zawodnika. mialem wobec niego wielkie nadzieje -patrzac tez na szkolke barcelony i udanych juniorow - a okazal sie zawodnikiem o bardzo slabej psychice. oddalbym go w sumie za darmo tylko po to zeby zmusic zarzad do kupna nowego napastnika
3
jak mecz przez neta. leci na tvp sport, tvp 1. jedyne co moze nie pasowac to towarzystwo wlasnej adoracji ze studia tvp i teksty engela typu "debiut freda w reprezentacji w wieku prawie 30 lat". ale tak to jest jak ida na zywca do tv bez przygotowania - bo przeciez na bardziej kompetentnych specjalistow tvp nie stac
0
i jedni i drudzy przesadzaja. osobiscie bym za morate wolal 5-10 baniek i to tylko dlatego ze jest w "pierwszej druzynie realu". z drugiej strony oddaliscie fabsa za conajmniej kwot o 10mln nizsza niz powinna byc