1

za kazdym razem mowicie ze to nie real gra dobrze

najpierw schalke - przeciez real nie radzi sobie w niemczech no i skonczylo sie wysoko dla realu. na koniec dowiedzilem sie ze niemiecka liga jest zalosna (z tej strony)

potem borussia - "real polegnie jak rok temu. klopp wie jak z nimi grac i ich zniszczy". po czym 3:0 i potem rzeczywiscie slaby mecz i 2:0 ale real wygrywa po dobrym meczu w madrycie

co slyszalem potem?? schorowana borussia nie dala rady. niech trafia w koncu na bayern i dostana bo patrzec nie idzie na ich zalsona pilke.

no i real trafil na bayern. w dwumeczu POKI co 4:0 i wedlug was bayern zagral najgorzej w sezonie a real i tak jest slaby

a pamietam jak mowilem po scha;ke ze jak real nawet na bayern trafi i ich pocisnie to tak odbijecie pileczke ze wyjscie na to, ze to real i tak jest zalosny

no i sprawdzilo sie w 100% :)

0

obejrzales kompilacje slabych zagran benzemy + obejrzales jego jeden slabszy mecz i juz wiesz wszystko.

benzema w tym sezonie gr super. z di maria najbardziej kombinacyjni zawodnicy realu. w scisku to wlasnie ta dwojka potrafi sie odnalesc i zagrac dokladnie.

nie mam karimowi nic do zarzucenia. nawet mimo dzisiejszego slabszego meczu w jego wykonaniu.

0

szczerze?? nie zdziwie sie bo maja najwieksze parcie w tym sezonie i najwieksza zaangazowanie w kazdy mecz.

ale nie dlatego ze pokonali barcelone tylko dlatego ze im zalezy.

1

zasady sa po to zeby je lamac :)

i nie ma co dorabiac sobie filozofii bo 'zasady" z "historii" 5-6-letniej to nic wobec tak dlugiego stazu pucharu europy.

1

mecz meczowi nie rowny. real wygrywa z bayernem bo taktyka niemcow to wiatr na mlyn madrytu. pierwsza polowa to zerowa obrona niemcow i prosta gra do przodu realu.

barcelona z drugiej strony ostro utrzymywala sie przy pilce i przez to realowi ciezko szlo z gra. do tego dochodzi blokada psychiczna itp itd


a ogolny wniosek?? nie ma druzyny ktora pokona kazdego. nigdy czegos takiego nie bylo. wygrywanie trofeow to wielkie umiejetnosci i trafnosc stylu dla przeciwnika + szczescie ze nie trafia sie na kogos kto preferuje taktyke "kryptonit" dla wlasnego stylu.

0

sam sie dziwie ale poki co wychodzi ze pierwsza polowe meczu wygral carlo calkowicie miazdzac pepa w doborze taktyki. niemcy pewni spokojnego ataku i glebokiej obrony realu nie spodziewali sie tak otwartej gry realu. nadziali sie brakiem spojnej obrony i teraz druga polowe beda mieli cholerni ciezka.

a carlo?? nauczyl sie po rewanzu z borussia - poki co na to wychodzi.

0

2

0

czemu nie na miejscu. moze niezbyt dobrane slowa ale ciezki stan tez moze byc stabilny.

oczywiscie szkoda czlowieka i oby wyzdrowial mimo to nie oszukujmy sie. wiadomo bylo od dluzszego czasu ze ejst z nim zle. dlugie leczenie a potem bardzo szybki nawrot choroby. to nie jest jakis delikatny rak tylko dosc zlosliwy jak mozna zauwazyc.

0

komentarz odnosnie tekstu mundo deportivo "futbol kontr szczescie".

wedlug mnie to taktyka, zaangazowanie i troche szczescia kontra radosna gra z odpuszczeniem wlasnej obrony i FURA szczescia.

mierz sily na zamiary a nie pchaj sie na sile z wlasna jedyna sluszna filozofia gry... real wie jak grac przeciwko pepowi, carlo wie jak grac przeciwko bayernowi. zrobili to co musieli. zagescili miejsca przed polem karnym, czekali na odbior i szybkie kontry.

paradoksalnie to real mial lepsze okazje na gola. bayern mial pilke, mial strzaly. mial po prostu wszystko. ale chyba tylko akcja z mullerem zatrzymala mi na chwile prace serca (gdzie chcial karnego ale powtorki pokazaly ze jednak czyste wejscie xabiego".

to bayern mial wiecej szczescia bo real mogl ich zabic kontrami i chwila ncisku po strzelonym golu benzemy gdy bawarczycy byli troche zdezorientowani.

0

taki juz ma wyraz twarzy. wbrew pozorom na takich leca kobiety ;>

0

tu macie real, tam macie PSG. tutaj macie valencie, atletico, athletic, seville + kilka niewiele gorszych druzyn

we francji jest bogate monaco - ktorym moze sie znudzic JESZCZE swiezy wlasciciel.

przez pierwszy sezon zyskacie na sprzedazy koszulek, biletow oraz reklam. kolejne sezony to spadek zainteresowania z powodu nudnego, ciaglego wygrywania bez najmniejszych problemow.

0

jesli thiago silva jest dla ciebie realnym wzmocnieniem to nie mozesz znac jego wartosci. wlasciwie top stoperow na swiecie, super wyprowadza pilke z obrony, wiele podan przecina, ostoja PSG. placa mu tam dosc sporo i watpie zeby oddali go za mala kwote. moze was kosztowac bardzo duza kwote.

z drugiej strony wasz zubi palajacy niechecia do jakichkolwiek transferow. duza kasa?? tak ale na napastnika kolejnego. ciezko bedzie wyciagnac od niego duza kase na obronce - nawet takiej klasy.

o lukaku mozecie stoczyc bitwe z polowa europy ale o wiele latwiej go wyciagniecie od thiago silvy.

2

zarzad realu nie. rczej kibice bo na bernabeu byl jednym z ulubiencow - zreszta moim tez. ale jak to sie mowi, czas leci i nie ma co patrzec w przeszlosc ;> statusu legendy nie osiagnal wiec zadnych lecacych swin by nie dostal w trakcie meczu :)

0

przez lata uczyl sie od mistrzow :)

0

po co wam alaba jak macie albe. wam potrzeba nowego prawego obronce a nie lewego.

0

do tej pory mowilo sie ze to barcelona zabija przeciwnika niezliczona iloscia podan. to przeciez tez bylo cholernie nudne. skad wiec taka roznica zdan??

0

no tak. bo lepiej wysluchac kibicow przeciwnika i isc na otwarty mecz gdzie nie ma sie szans bez swojej wielkiej gwiazdy. do tego stary lampard i szalejemy, co nie??

ten "autobus" docenia ci ktorzy wiedza co oznacza slowo taktyka. reszta sliniaca sie tylko do napastnikow bedzie prychala bo co to za pilka.

prawda jest taka ze mourinho kolejny raz pokazal ze zelazna defensywa lepiej sie sprawdza w pucharach niz "radosna tworczosc" pilkarzy.

zwierzaki diego costa, raul garcia, arda turan (zwierzaki w pozytywnym tego slowa znaczeniu - straszne walczaki, do tego silni) wypuszczeni na otwarta chelsea.... co by sie stalo?? miazga tak jak na was gdzie z wlasnej polowy ciezko bylo wyjsc barcelonie. a przeciez chelsea nie gra tak pilka jak pikarze z katalonii. no to czego oczekujesz???

naprawde jestescie tacy du*** zeby nie widziec ze to bylo jedyne logixczne rozwiazanie na tak grajace atletico?? ta tiki-taka az tak bardzo wyzarla wam mozgi?? nie dosc ze byla to trafna taktyka na ten mecz to do tego nie mozna nie miec szacunku i podziwu dla ustawienia pilkarzy chelsea ktorzy sprawili ze atletico nie mialo ani jednej sety (no moze po za tym niezlym strzalem z glowki chyba ardy turana w drugiej polowie)

0

a nawet niech wybuduja w swojej bramce mur z pustakow i kolejny raz pokaza ze gra obronna jest o wiele wazniejsza od tej ofensywnej

0

z jednych i z drugich. nie mam zludzen ze benny hill mogl by sie schowac

1

a czy ja mowie ze real trofea zdobywa??

mowie o zachowaniu kibicow :0 real mimo ze wydawal kase to nie wygrywal, dlatego kibice zachowuja sie tak ze przyszyto im miano "hala dzieci".

wy za to w tym sezonie macie malutka szanse na 1 trofeum gdzie u was jest to juz traktowane jako calkowita porazka. jakie sa tego efekty?? "sprzedac messiego. nie chce mu sie juz grac i za niego mozna kupic pol druzyny". "bosze jaki ten xavi jest slaby, sprzedajmy go". "fans?? po co go sciagalismy. nic nie gra a martino trzyma go bo snieg". + tysiace innych tekstow. takze tak jak mowie. tak sie cudnie wywyzszacie nad kibicow realu a jest w was tyle samo jadu i w niczym w glupocie im nie ustepujecie. jedyna roznica jest taka ze w ostatnich latach nie mieliscie na co nazekac. teraz jesli nie przeprowadzicioe dobrych transferow to w kolejnym sezonie bedzie mozna napisac ksiazke tytuujac ja "zlote mysli kibicow barcelony" zawierajaca same cytaty chociazby z tej strony.

1

wy za to nikogo znowu nie kupicie bo waszym wzmocnieniem bedzie puyol a za rok znowu placz bo xavi za stray, messiemu nie chce sie biegac, obrony nie ma.

wcale nie jestescie lepsi od kibicow realu, nawet mimo tego ze stoicie po drugiej stronie barykady. wasze "brzydkie" zachowania zostaly jedynie zatuszowane super forma waszej druzyny w ostatnich latach. nagle ten sezon jest o wiele gorszy i juz pokzaliscie wielka dawke swoich mozliwosci :)

0

autobus to w glownej mierze obrzliwa nazwa taktyki ktora miazdzy ten "piekny futbol ofensywny". jak widac taktyka skuteczna i to was wszystkich tak boli. trzeba umiec dostosowac sie do przeciwnika patrzac takze na swoje plusy i minusy a nie zaprzec sie w durnej wierze ze jest tylko jeden jedyny sluszny futbol...

mourinho kolejny raz po "farcie" i "autobusie" zrobil to co chcial z przeciwnikiem. to was wszystkich tak boli i stad sie wziela nazwa autobus. dla mnie to taktyka taka jak kazda inna. ze swoimi plusami i minusami. a gre obronna w takim stylu oglada sie super bo szczerze mowiac mimo wielu akcji atletico zadna nie byla chyba 100%. to chyba o czyms swiadczy. do tego sam torres z przodu potrafil niemalo namotac. to jest piekno futbolu ze jest wiele stylow i trzeba umiec sie dostosowac do warunkow :)


pozdro dla mondziolow wyzywajacych sie po porazkach, druzyn na ktore sie stawia, obrazliwymi epitetami na, jak widac, skuteczna taktyke :)

0

"autobus" jako katalonski wymysl i wymowka za przegrane mecze widac przyjal sie dobrze w swiecie futbolu bo to jedno z najbardziej ulubionych slowek wielu kibicow pilkarskich...

0

poki co prawda jest taka ze i na ronaldo i na bale'a mowi sie ze sa symulantami, tyle ze obaj wytrzymali lige angielska, obaj ostro w niej cisneli i obaj byli najlepszymi zawodnikami tej ligi. to za nimi przemawia. w hiszpanii symulek jest pewno. niestety pod tym wzgledem ta liga jest gowniana jak malo ktora. podejrzewam ze aktualnie czy to bale czy neymar podobnie wywracaja sie na boisku. jednak jak widac na filmiku, ktorego kochany MarioVeB! sie uczepil, mozna zauwazyc ze u bale'a jest to nabyta umiejetnosc - zreszta jak praktycznie azdego gracza w tej lidze. z kolei neymar wywraca sie nie dosc przez umiejetnosci aktorskie (jak bale) to dorzuca do tego brak jakiejkolwiek sily co powoduje ze wywraca sie 2x czesciej i efektowniej.

poki co nic nie przemawia za tym zeby bylo inaczej.

0

nie powiedzialem ze jest dla mnie wazniejsze. podalem to jako przyklad, zreszta chyba za kazdym razem dodajac - idac waszym tokiem rozumowania.

a jeszcze odnosnie tego "oh ah jaka ta swastyka jest zla" - te bzdury traktuje na rowni z tym gdy ide do kosciola i chce sie pomodlic, wyciszyc (robie to rzadko ale jednak) i najwieksze cnotki i chrzescijanki potrafia przegdakac cala msze - chociaz za kosciolem zgrywaja wielce wierzacych. tutaj jest doslownie to samo. "oh ah jakie to zle, przeciez to straszne rzeczy byly zwiazane z tym symbolem" - szkoda tylko ze ich nie doswiadczylas. jak juz powiedzialem od przezywania takich rzeczy sa roznego rodzaju swieta i rocznice a nie sztuczne placze w "dni robocze".

taki juz jest dzisiejszy swiat. boli to co bylo kiedys, te wielkie tragedie ktore dawno przeminely. ale przeciez mozna zalic sie o tamte czasy skoro nic mnie to nie kosztuje, prawda?? szkoda ze ludzie tak nie przezywaja i nie staraja sie zapobiec aktualnym tragediom, glodwi itp itd. to juz wymaga troche wiecej wysilku.

w tym momencie ja powinienem z toba skonczyc rozmowe :)

0

powiem tak.
mam do tego podejscie bardziej materialne. zreszta ogolnie jestem osoba ktora raczej ciezko w jakis sposob obrazic. dlatego jako wieksze zlo traktuje przestepstwa bezposrednio oddzialujace na "ofiary". mimo to staram sie zrozumiec tez osoby ktore ostro reaguja na zaczepki polityczno kulturowe. zeby nie bylo. sam uwazam ze jest to zle i nie powinno miec miejsca mimo to stawiam to nizej niz wczesniej wymienione przestepstwa.

0

mowie o samym fakcie niszczenia czegos a nie o budzecie valencii.

@flicka
a to w polsce sa osoby ktorych rodziny nie przezyly wojny?? (oprocz imigrantow).
to ze II wojna swiatowa byla najstraszniejszym okresem w dziejach historii to chyba jasne. zginelo bardzo wiele osob. tyle ze mamy odpowiednie rocznice ktore nam o tym przypominaja i dzieki ktorym mozemy uczcic te osoby ktore wiele wycierpialy. po co dorabiac sobie do tego jeszcze nienawisc itp itd?? same symbole wam cos zrobily czy mzoe ludzie ktorzy je dzierzyli?? zreszta juz pisalem na tej stronie ze swastyka byla znakiem dobrobytu i szczescia. hitler wykorzystal ja jako symbol swojej nienawisci i nic wiecej. co oznacza ten symbol dla wielu?? nienawisc a co za tym idzie lamanie prawa itp itd. od tego sa sluzby ktore zajmuja sie lapaniem takich oseskow i wymierzaniem im kary. to ze samo promowanie takich symboli jest przestepstwem wiem bardzo dobrze. i tak w dalszym ciagu niszczenie czegos a promowanie symboli (nawet tych najgorszych) nie stawiam na rowni dopoki komus nie dzieje sie krzywda.

czyli co?? czyli to ze symbole same w sobie nie znacza dla mnie nic.

0

przeciez dobrze o tym wiem ze to przestepstwo i powinno byc napietnowane. mi raczej chodzi o range przestepstw i kurcze ta nieprawiedliwosc ktora jest teraz tutaj szerzona odnosnie obrazania symboli hiszpanskich a katalonskich

powiem inaczej. przyjde do ciebie do domu ze swastyka namalowana na czole i hymnem nazistow na ustach. zniszcze ci telewizor, komputer, potluke cala zastawe, na koniec powiesze polspalona flage polski na scianie i sobie pojde

zaboli cie to ze mialem czelnosc zniszczyc nasz narodowy symbol oraz poturbowalem ci dom ze swastyka na czole czy jednak bedziesz mial pretensje o to ze twoje mienie zostalo zniszczone, hmm??

no juz bardziej obrazowo nie da sie tego pokazac.

1

serio??? wasza dwulicowosc jest naprawde porzajaca

gdy wasi kibice gwizdza na symbole narodu hiszpanskiego to jest cacy i fajnie, gdy wasi kibice jawnie manifestuja chec niepodleglosci takze obrazajac symbole narodowe hiszpanii tez jest cacy. gdy ktos zrobi "bube" symbolom katalonii jest feee.

cudnie co?? tyle razy mowilo sie o tym ze hiszpania jest "francowska" a katalonia jest slodka. tyle razy kibice barcelony pokazywali swoja niechec do hiszpanii i traktowali ja jako zwyklego uzurpatora - co jest wedlug mnie durne tak samo jak manifstacje niektorych ugrupowan ze slska na temat ich niepodleglosci - a teraz nagle po pojedynczych incydentach grzmicie.


to oczywiste ze nie bylo to politycznie poprawne i godne pozalowania. mimo to cala katalonia wcale nie wydaje sie lepsza pod tym wzgledem :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?