0

kibice barcelony gwizdzacy i zagluszajacy hymn hiszpanii w tym momencie wykazali sie wieksza elokwencja??

kolejny raz napisze. jawne niszczenie mienia publicznego a wykonawanie dziwnych zachowan to wedlug mnie roznica.

0

czyli w takim rzie kibice zlamali prawo gwizdaniem na hymn narodowy. w koncu to tez jeden z symboli pnstwa, prawda?? o tym juz nie wspomniales.

czym dla mnie jest swastyka?? symbolem minionej epoki i niczym wiecej. osoby chodzace z tymi symbolami sa dla mnie nikim tak samo jak milirdy ludzi ktorych nie znam. dopoki mnie to nie dotyczy w bezposredni sposob to na to nie zwracam uwagi. tym sa dla mnie symbole. dla polakow swastyka kojarzy sie z hitlerem a przed nim jesli ktos ten znak znal to kojarzyl sie on z dobrobytem. hiszpanom napewno tez zle sie kojarzy ten symbol. mimo to - tutaj odnoszac sie do do @Jooe - wole obcowac z osobami ktore nawet na czole sobia tatuuja dziwne symbole niz chodza do okola i niszcza nie swoja wlasnosc bo sa na cos zli.

takze w du**e mam to jak ktos sie wozi i co soba reprezentuje do momentu az nie ma to na mnie bezposredniego wplywu. juz bardziej przeraza mnie to ze taka miley cyrus swieci dupa na galach i daje mlodszym genialny przyklad. o neonazistach, nazistach, faszystach i innego typu elementach wiekszosc ludzi wie ze to degeneraci i raczej z nich przykladu brac nie beda. takie z pozoru "mniej grozne" symbole jak wlasnie swiecenie gola dupa w telewizji jest wbrew pozorom o wiele grozniejsze :)

takie jest moje ogolne zdanie.

3

pewnie ze nie sa to pochlebne newsy o kibicach realu (odnosnie tych sfastyk i palonych flagach katalonii - jesli to masz na mysli piszac "senyera") jednak flagi katalonii ndrabiaja gwizdy na hymn hiszpanii a sfastyki mimo ze zalosne i obrzliwe nie robily nikomu krzywdy i nie wyrzadzily zadnych szkod.

tutaj mowa jest o realnych zniszczeniach za ktore ktos bedzie musial zaplacic.

0

no to tym lepiej dla niego.

2

o czym on w ogole mowi. bo tylko w pilce jest tk ze jak przegrasz to jestes g***em?? bogaty chlopczyk.... wszedzie tak jest. roznica jest taka ze tutaj poplacze do mediow, media go zbesztaja a i tak dostanie pensje i pojedzie na kanary. a gdy czlowiek zle wykona swoja prace to leci na zbity ryj z roboty, dostaje wilczy bilet i co tu dalej robic. usiasc i plakac.


za slawe i tak duza kase trzeba tez adekwatnie zaplacic gdy sie zle wykona swoja robote. niech nie nazeka tylko przyjmie to na klate tak jak te miliony ktore dostanie za smieszna forme :)

0

mam przypomniec gdy przegrywajac na bernabeu messi kopal pilka w trybuny realu???

idac twoim rozumowaniem moge stwierdzic ze gdy przegrnemu zalezy to jest w zbyt duzych nerwach zeby zrobic taki gest jak wczoraj messi. rownie dobrze moge powiedziec ze messiemu w ogole nie zalezalo na tym trofeum, przeszedl tam obok i wisialo mu czy barcelona je wygra czy nie.

0

nastepny... jestem zbyt leniwy zeby na publicznych forach pisac wielkimi literami czy w ogole polskimi znakami. nie mam tego w zwyczaju i nie nabiore tego nawyku ;

1

jak nie znosze busquetsa tak doceniam jednak jego wartosc na boisku. cicha gwiazda druzyny

2

ehhh wy lubicie miec duze braki z tylu, co??

to fajnie ze macie bardzo dobrych bramkarzy. szkoda ze nie ogranych z wielka pilka, nie doswiadczonych i w dalszym ciagu ze slaba obrona ustawiona przed nimi.

to ze "zawodnik jest bardzo dobry" gdzies tam w segunda division czy na treningu nie znaczy ze bedzie taki dobry w pierwszej lidze. pinto napewno bije tych ktoryh przedstawiles na glowe. mimo to ciagle macie do niego jakies "wonty".

naprawde chcecie tracic wiele glupich bramek bo na sile musicie miec nowego wychowanka w druzynie??

chce zznaczyc ze valdes to momentu wielkich sukcesow druzyny byl traktowany jako pol-bramkarz grajacy tylko dlatego ze jest wychowankiem. i w wielu wypadkach tak bylo. byl slaby, puszczal babole a was ratowala genialna forma calej druzyny. to dzieki posiadaniu pilki wybila sie marka valdesa ktory rzeczywiscie eksplodowal forma i bronil genialnie dopiero w ostatnich latach. w tym momencie tak genialnej druzyny nie macie a obrona w ogole wola o pomste do nieba. dodajci do tego "mlodego gniewnego bramkarza z rezerw" i skonczy sie dalekim miejscem w tabeli za rok.

1

z tego co wiem to city i PSG zadnego zakazu nie dostali. UEFA bada poki co ich finanse pod katem "finansowego fair-play". swego czasu bylo glosno o tej zmianie w UEFA tylko ze po jej wprowadzeniu kluby dostaly kilka lat na poprawe swoich kas. widac ze niektore kluby zapomnialy o tym prawie i w dalszym ciagu kupowly zawodnikow za nie swoja kase. teraz moze sie to zemscic co najwyzej zakazem gry w pucharach europejskich oraz wysoka grzywna.

raczej nie bylo tutaj mowy o zakazie transferowym

2

zawsze mnie bawily takie teksty. u kibicow wszystkich klubow. na dobre i na zle to ty bedziesz z zona i z reszta rodziny a nie z barcelona ^^

0

prawda jest taka ze do brmki bartry nie grliscie nic i jedynei on zaszczepil w was jakiekolwiek chceci do zwyciestwa tego meczu. to dzieki niemu potrafiliscie mocniej przycisnac pod koniec meczu bo bylo o co grac.

6

co do slupka to jasno iker powiedzial ze to bylo duzo szczescia wiec nie wiem ocb.

jesli chodzi ci ogolnie o wynik meczu to raczej wy mieliscie o wiele wiecej szczescia + mala nieporadnosc realu w wykonczeniu bo moglo byc naprawde wiecej goli na wasza niekorzysc. takze tym bardziej cie nie rozumiem juz...

0

wszedzie jest tak samo. nie tylko w pilce noznej. zawsze jak cos sie posypie czlowiekowi to nagle zaczyna sie piep**c wszystko

0

atletico atakowalo was juz pod waszym polem karnym. real raczej tak nie gral co mnie zdziwilo.

2

ahh ten nieszczesny puchar upuszczony przez ramosa z autobusu objezdzajacego cibeles ^^

0

kibic repry portuglii bo kryska?? chyb sobie jaja robisz. zaczalem kibicowac im dzieki rui coscie, paulecie i figo. nastepnym razem pomysl zanim zaczniesz snuc jakies dziwne domysly :)

a czy ja musze zyc wsrod katalonczykow zeby wiedziec czego chca?? przeciez transparenty niepodleglosciowe sa wywieszane na trybunach prawie co mecz. przyspiewki katalonskie, hymny katalonii, zagluszanie hymnu hiszpanii, wojna "uciesnionej" katalonii z najezdzca hiszpanskim.

to sa jakies sprawy o ktorych nikt nie moze wiedziec po za osobami zwiazanymi z katalonia?? jaja sobie kolego robisz???

podobnie mozesz sobie gdzies schowac korekty gramatyczne, nie uzywam ani wielkich liter ani polskich znakow i nie zaczne. co innego ortografy :) jak ktos mi zwroci uwage to podziekuje i przestane robic bledy :)

0

powiem tak.


moim tokiem rozumowania hiszpania nie powinna wygrac nic. czemu?? bo nie znosze ich stylu gry. zreszta moja ulubiona reprezentacja europejska (oprocz naszych nieszczesnych wymoczkow) jest portugalia. ale mniejsza

chodzi mi o to ze moze i pilkarze barcelony czuja sie hiszpanami, mimo to klub jawnie pozwala na manifestowanie swoich niepodleglosciowych pogladow na trybunach camp nou w trakcie meczow. przyzwalajac na tego typu rzeczy pokazuje sie ze klub takze jest za tym. skoro tak jest to fcbarcelona nie jest kl8ubem hiszpanskim tylko katalonskim i nie powinien miec prawa gry ani w LM (bo ich status nie jest zatwierdzony przez UEFA) ani w PD ani w CdR. graja tutaj jednak i swoja postawa pokazuja straszna dwulicowosc.

"wasza kasa i trofea nie smierdza wiec wezmiemy je ale i tak jestesmy tylko katalonczykami i NIEhiszpanami i pamietajcie o tym zawsze... " - wedlug mnie takie jest wlasnie rozumowanie klubu z katalonii.

1

przeciez ma racje. w czym sie myli?

0

no to powodzenia wieczorem ;> grunt zeby mecz byl ladny dla oka i zeby sedzia nie sknocil - chociaz mam wielkie nadzieje co do Mateu Lahoza

1

jasno musze stwierdzic ze atletico najbardziej zasluzylo i na LM i na mistrza PD. oczywiscie dalej kibicuje realowi ale gdyby atleti zdobylo te trofea bylo by to najbardziej sprawiedliwe. tak waleczne druzyny oglada sie coraz rzadziej. ciszy to ze zaangazowanie pomaga im w osiagnieciu az tak dobrych wynikow.

8

hah a nawet pisza jak widac ;>

0

aaaaa no na to nie wpadlem ;> ale taka ocena nie zawsze jest miarodajna. np staram sie mowic konkrety tylko nie raz te konkrety i fakty nie podobaja sie niektorym

0

puyol jest jednym z tych pilkarzy (zreszta jednym z ostatnich) ktorzy potrafia wziasc na siebie wine i najbrdziej chca oraz probuja problem rozwiazac. szkoda ze w realu casillas taki nie jest. do puyola i raula wiele mu brakuje.

1

yyyyy jak mozna bylo minusami cos zablokowac??

podczas "dni chwaly" minusow moja ocena ogolna miala cos okolo -500 punkcikow (z wielkim minusem!!!!). jakos mnie to nie zniechecalo ;>

0

aha. ale jakbyscie to wy ostali wolne to "huuuuura, fderacja okazala sie sprawiedliwa i zagramy na rowni z przeciwnikiem w LM".

nie rozumiem o co tyle szumu... przeciez co rok federacje robia ulgi dla klubow ktore graja w pucharach europejskich i nigdy nie bylo problemu... zaloze sie ze w ostatnich latach gdy mielsicie lige mistrzow to tez dostawaliscie wolne w lidze. co wiecej?? dlaczego np w anglii chelsea miala do niedawna 2 mecze zalegle. teraz chyba ciagle ma jakis mecz do tylu. sami sobie zrobili wolne???

0

nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem...

podsumuje to tak. gdyby barcelona grala dalej w LM to tez mialaby weekend wolny. z kolei gdyby atletico gralo w finale CdR to ten, jak go nazwales, "przywilej" tyczylby sie atleti.

0

nie mowie nie. ale c ronaldo pod wzgledem elegancji umieszczam jeszcze nizej niz messiego. skuteczni jak ch*****a strasznie szybcy i techniczni. mimo to gdy patrzylo sie na zidana czy ronaldinho to czas sie zatrzymywal. gdy za kilka lat beda kompilacje z goli c.ronaldo czy messiego to ludzie beda zapamietywac jakies konkretne zapierajce dech w piersiach akcje?? watpie. zidane nie gra od 2006 roku a w tym momencie gdy ludzie odpalaja kompilacje z nim to przecieraja oczy ze zdziwienia co on wyprawial i w jaki sposob. ronaldinho mimo ze ciagle gra to tez pamietany jest przede wszystkim z gry w barcelonie.

0

po pierwsze kij z innymi ligami. w tym momencie to decyzja tylko i wylacznie federacji hiszpanskiej.

po drugie atletico po dzisiejszym meczu ma tydzien przerwy, moga odpoczac, taktyznie przygotowac sie pod LM i nastepna kolejke LaLiga. real z kolei gral wczoraj, gra w srode, potem znowu weekend i od razu LM. mecz co 3-4 dni przy tygodniowej przerwie i regeneracji atletico.

stad real ma przesuniety terminarz. to nie zaden przywilej tylko wyrownanie szans

0

messi oczywiscie jeden z najwiekszych ale po pierwsze ciagle ma przed soba troche at gry a po drugie w jego grze nie ma tego czegos. ma piekne akcje, mija kilku zawodnikow itp itd. ale nie ma tej elegancji gry. pod tym wzgledem wymieka z trojka ktora przedstawilem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?