kurtis_w
Dołączył/a: marzec 2026
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
bez wprowadzenia systemu ogarniajacego spalone w czasie rzeczywistym nie ma sensu wprowadzac cos takiego. zauwaz ze oczywiscie jedna powtorka zwykle wystarczy aby sprawdzic czy spalony byl czy nie. jednak to ludzie ciagle wyszukuja dany moment podania i uruchamiaja system ktory pokazuje linie obrony i ataku w momencie podania.
takie cos trwa chwile. dlatego czesto po zamym spalonym trzeba szekac kilka sekund na powtorke. wyobraz sobie ze dodatkowy sedzia sprwadza tylko powtorki przy podaniach na granicy spalonego. czekaj 2-3 sekundy az operator cofnie powtorke do odpowiedniego momentu, nastepnie nalozy program na ekran. sedzia przez sluchawke przekaze informacje do sedziego glownego.
trwa do kilka dobrych sekund. w tym czasie mozna zrobic niezla akcje. kilku zawodnikow wykona meczacy sprint. kibice nakreca sie akcja tylko po to zeby po chwili cofnac sie na 30-40 metr. kibicow to denerwuje, pilkarzy to denerwuje. mecz sie wydluza o kolejnych kilka minut - no bo takich akcji ze spalonymi jest nie raz kilkanascie w meczu.
takze powiem jeszcze raz. dopoki nie wejdzie program sprawdzajacy pozycje spalone dzialajacy w czasie rzeczywistym nie ma szans ze jakies posrednie systemy zastapia nam sedziow bocznych
nie mniej jednak pomysl bardzo dobry. tylko trzeba ta nieszczesna technike dopracowac
1
nie zawsze wygrywa najlepszy ale nigdy nie wygrywa druzyna z gowniana obrona. a taka obrone ma argentyna. nie potrafia bronic i nawet iran cisnie im kontry jak chce :)
0
nie wiem jaka jest prawda ale wielu pilkarzy zwiazanych z suarzem (ale juz nie z realem) twierdzilo ze suarze bylby sklonny przejsc tylko do realu.
wypada tez stwierdzic ze takiej kasy jak real to nie da nawet szejk. (potwierdzaja to kwoty najwiekszych transferow)
0
zwycieskiej taktyki sie nie zmienia ale sie ja udoskonala i ewoluuje. jak sie tego nie robi to sie konczy tak jak dzisiaj hiszpania.
ale mniejsza bo mowiles w sumie o czyms innym. a ja ci przyznaje racje. iker byl prawdziwym kapitanem po za boiskiem - przynajmniej w reprezentacji. na boisku nigdy nie prowadzil druzyny. nie potrafil albo nie chcial.
0
"sory memory" kolego ale skoro europe podbijaja druzyny hiszpanskie nie grajace stylem barcelony to czemu trener reprezentacji trzyma sie ciagle kurczowo tej taktyki.
stylu tiki-taki nigdy nie lubilem i nie trawilem. mimo to zdaje sobie sprawe ze byl to cho*****e skuteczny styl gry. tyle ze jak wszystko co nie ewoluuje umiera. tak sie dzieje z tym stylem. dolaczajac do tego samych starych graczy mamy efekt w postaci ostatniego mierjsca w grupie (przynajmniej na razie).a czy iker byl liderem druzyny?? dla mnie nigdy nie byl liderem. po za boiskiem moze i tak. ale w trakcie meczu to inni rzadzili cala '11'. czy to w realu czy w reprezentacji.
0
costa trzymajacy sie za glowe ;)
a w myslach "co ja zrobilem" ^^
0
ah no tak. patrzyl caly czas na pilke ale wiedzial ze chiliczyk wbiega mu z premedytacja w noge. bez komentarza :)
czyli chilijczyk nadzial sie na noge ramosa nie dlatego ze na nia wbiegl tylko dlatego ze ramos specjalnie wykopywal pilke tylko po to zeby ja zostawic w gorze i wsadzic w noge chilijczyka.
moze jeszcze jakies ciekawsze interpretacje??
0
serio?? a moze patrzyl w gore wykopujac pilke. napastnik wiedzial ze nie zdazy a i tak wbiegl na niego.
tez ulegles glupocie komentora tvp?
0
to jest tvp. nie oczekuj za wiele ;)
0
mi wszystko jedno do kogo nalezy. tylko niech ta osoba naprawde na nia najbardziej zasluguje wkladem w gre druzyny i zdobyte trofea.
0
dokladnie. nie mowie ze nie. nie twierdze zreszta ze ramos powinien dostac zlota pilke.
po prostu dalem kontre komentarzowi MESSIah16'a. nic wiecej ;)
2
messi bez mś wielokrotnie zdobywal zlota pilke ;)
0
na boisku nie biegal tylko busquets. najlepsze jest to ze w pierwszej '11' w hiszpanii bylo 3 defensywnych pomocnikow, martinez, xabi alonso i busquets. i dziwnym trafem zaden z nich nie potrafil znalesc drogi do strefy gdzie powinien byc. ale jak juz to wielokrotnie powtarzalem. wina del bosque
0
na pierwszy rzut oka masz racje. rzeczywiscie do zmiany i zgodze sie z toba w 100%.
ja mowie z szerszej perspektywy. za duzo realu sie naogladalem i za duzo klnalem na gowniana gre gdy xabi przez slabsza forme schodzil z boiska. dlatego twierdze ze xabi powinien dalej grac. tylko troche glebiej ;/
0
alba tak ciagnie gre ze nie ma go nigdy z tylu. ramos wychodzi do lewej strony do asekuracji. pozycja ramosa zostaje nieobsadzona. napastnicy druzyny przeciwnej wchodza w pozycje ramosa i mijaja ikera.
wina ramosa bo gdzie on jest. wina ikera bo dal sie okiwac jak lama
a gdzie byl wtedy alba?? gdzie byl def pomocnik?? gdzie byl azpilicueta??
del bosque tak ustawil druzyne to co sie dziwicie ze kazdy gra gorzej niz powinien.
nie bronie ikera. widac golym okiem ze gra gorzej niz zwykle. wielu ma racje ze iker nie ma tej dynamiki co kiedys. jednak gdyby taktyka byla inna to nie musialby kolejny raz dokonywac cudow w bramce. a druzyna wcale nie probuje latac bledow oslabionego ikera. wpuszczaja na niego kazdego przeciwnika.
1
co ty dzisiaj chcesz od ikera?? przy pierwszym golu nie mial nic do powiedzenia. dobrze wyczul ze napastnik zrobi mu kontre z pilka. druga bramka?? alexis niezle strzelil. pilka zakrecala i rzeczywiscie mogl troche lepiej wybic ta pilke. mimo to dziwnym trafem wybita pilka wpadla idelnie pod nogi jednego zawodnika chile w okolicy. a do okola kilku hiszpanow... szansa dosc niewielka, prawda?? krycie zawiodlo i tyle.
0
kolejna durnota del bosque. skoro druzyna nie gra presingu to albo on im nie kazal ostro biegac albo po prostu oni na to leja. po pierwszym meczu powinien to ogarnac i cofnac kogos do asekuracji. ktos musi byc lacznikiem miedzy obrona a pomoca. niestety w strefie gdzie powinien byc defensywny pomocnik hiszpanski widze co jakis czas jedynie zawodnikow chilijśkich.
0
tu sie z toba zgodze. ale ty mowisz o wykonczeniu. a ja w tym momencie widzialem podanie w tempo do zawodnika wchodzacego w pole bramkowe kilka metrow dalej. gdyby dluzej gral w reprezentacji to by to ogarnal.
takze tutaj musimy sie podzlic racja. nalezy ona i do ciebie, i do mnie.
4
do tych wszystkich ktorzy obwiniaja pojedynczych zawodnikow /iker/ramos/martinez/xabi/pedro/costa itp itd.
poki co to wedlug mnie jedynie del bosque sie kompromituje. ciagle trwa przy tej samej tktyce. "grajmy do przodu, przetrzymujmy pilke". co z tego ze czesciej graja dlugimi pilkami. co z tego ze szybciej probuja sie przedzec pod bramke przeciwnika. problem jest taki ze del bosque zapatrzony w ten ofensywny styl zapomina o obronie.
gdzie sa defensywni pomocnicy??? xabi - najstarszy w druzynie (?) - biega jak duren do przodu zamiast asekurowac (w realu caly mecz gra o wiele glebiej niz w reprezentacji. dzieki temu moze miec o wiele wiecej odbiorow). drugi def. pomocnik?? zastepuje pique na stoperze. alba biega do przodu. azpiliqueta podobnie.
co z tego ze wymienieni przeze mnie zawodnicy sa zajebisci w kryciu, odbiorach itp itd skoro calej druzynie brak asekuracji gdy wychodza do ataku.
wtedy zostaje sama obrona + bramkarz i wszyscy sie dziwia ze hiszpania gra piach w defensywie. jak ma byc inaczej skoro w obronie ciagle jest za malo zawodnikow. fakt ze robia indywidualne bledy. nie raz wielkie (iker oddajacy pilke van persiemu, dzisiaj xabi podajacy bodajze alexisowi). gdyby byla asekuracja. gdyby druzyna ustawiala sie troche glebiej to nie bylo by tylu bledow indywidualnych i nie hiszpania nie byla by zagrozona tak duza liczba kontr (w koncu robbenowi udalo sie przebiec pol bosika gdzie minal jedynie ramosa - a gdzie inni hiszpanscy zawodnicy?)
0
stwierdzilem fakt. moja teza zostala potwierdzona w ostatnim meczu hiszpanii.
del bosque probuje grac pod zawodnikow barcelony. idzmy do przodu, pomagajmy atakujacym. co tam defensywa. jaki jest tego efekt?? xabi gra o wiele wyzej niz w realu. nie moze z ptzodu grac tak efektywnie jak w realu. do tego jest chyba najstarszy w kadrze hiszpanii a del bosque kaze mu zapie****ac wiecej niz reszcie druzyny (w ktorym momencie ostatniego meczu komentator podawal statystyki - xabi w hiszpanii przebiegl najwiecej).
ale mniejsza bo sie rozbieglem w temacie. chodzi mi o to ze taktyka hiszpanii/barcelony musi zostac zmodernizowana zeby dzialala. poki co brak zmian w barcelonie pokazal ze nie idzie juz w tym stylu wygrywac. del bosque zamiast cos zmienic to dalej trwa w tym samym postanowieniu. a potem na boisku hiszpania notuje straty w srodku pola i oczywiscie brak asekuracji z tylu wlasnie taki REALOWY xabi). za to zostaje sam pique/ramos i bramkarz. potem japy rozdziabione bo obrona zalosna.
a gdzie asekuracja w pomocy?? przeciez oni wszyscy ida tam do przodu...
2
jak sie bierze do reprezentacji zawodnika o zupelnie innym profilu niz gra cala druzyna to co sie dziwisz ze nie potrafi sie odnalesc. nie dosc ze preferuje silowa gre, do tego jest zupelnie nowy w kadrze. ty bys sie w takiej sytuacji odnalazl?? skoro starzy wyjadacze sobie nie radza to jak ktos nowy ma pociagnac gre...
0
w meczu z holandia del bosque go zmienil. jak hiszpania skonczyla kazdy wie :)
ogladalem wszystkie mecze realu od wielu lat a juz na pewno wszystkie odkad xabi jest w realu. moze i formy nie ma ale zawsze gdy schodzi z boiska robi sie o wiele gorzej.
0
obronilby gdyby rozwinal swoj nskorek na cala bramke :)
akcja chcile genialna i tyle. xabi na poczatku zle podal a potem to juz tylko i wylacznie brak martineza tam gdzie byc powinien. jedynie ramos wracal i azpiliqueta probowal cos blokowac
2
terz troche tak z podtekstem do tych nasmiewajacych sie z realu ze olal swoja legende raula.
teraz pytanie. co barcelona robi z xavim. oczywistym jest ze dali mu wolna reke i moze isc gdzie chce. pewnie pojdzie za pol darmo (z jego wlasnej woli). dla tamtych napinaczy jednak wypadaloby stwierdzic ze barcelona traktuje swoich pilkarzy jak produkt, ktory zuzyty zostaje wyrzucony na smietnisko
0
a co to ma do jego wypowiedzi odnsnie messiego i reakcji kibicow??
0
macie hodgsona za durnia a to on zrobil z was waly ;) trener anglikow bawi sie w gierki psychologiczne i tyle. probuje sciagnac presje na messiego. messi pewnie to zleje. was jednak w cudowny sposob nabral ;)
0
to po co komentujesz tutaj to co sie dzieje na stronie realu? jesli to nie jest hejtowanie to jedynie zostaje dowartosciowywanie sie
0
cudza kupe wachasz a swojej nie widzisz?? :) po kilku latach komentowania tutaj i na stronie realu jedno moge stwierdzic. poziom jest ten sam ;) najlepsi co zawsze ci ktorzy sciagaja komentarze z jednej strony na druga lub po prostu komentuja zachowanie komentujacych na drugiej stronie. cos takiego zrobil wlasnie gregorio1994 i wedlug mnie on jest hejterem :)
3
a tutaj jest inaczej?? :)
0
a ja jak zwykle na portugalie. mam nadzieje ze pokaza sile jak w meczu z hiszpania na ostatnim euro.