0

messi budzil sie w pewnym momencie, zagrywal naprawde genialna akcje albo przeprowadzal super drybling i usypial na jakis czas.

zidane bral udzial w grze przez caly mecz. nie ma komu podac?? podaj do zidane'a. jest zawsze tam gdzie trzeba. jesli myslisz ze bycie najlepszym zawodnikiem turnieju opiera sie o ilosc udanych dryblingow i podan kluczowych to sie mylisz. sa to bardzo wazne statystyki. ostatecznie moga rozstrzygnac wynik meczu. jednak bycie caly czas pod gra, uspokajanie gry i dawanie pewnosci swojej druzynie ze zawsze moga do ciebie zagrac jest nie mniej wazne. do tego dochodzi fakt ze na Zidane''a caly mecz mozna bylo polegac.

a messi?? raz tak raz nie. dobitnie to pokazuje mecz bodajze z iranem gdzie messi odpala tak naprawde dopiero w doliczonym czasie gry gdy strzela gola na 1:0

2

mam troche inne zdanie na ten temat. nie przecze ze swoimi przebyskami fundnal reprezentacji final. ale byly to przeblyski w wiekszosci wypadkow i momenty w ktorych nie bylo go dlugimi chwilami widac na boisku.

nie pamietam jak to bylo z forlanem ale z zidane od poczatku do konca kazdego meczu byl postacia wiodaca w reprezentacji francji. sterowal gra, byl wszedzie. nawet jak nie mial pilki to byl pod gra nie znikajac ani na minute.

tutaj postacia bardziej kluczowa dla gry druzyny byl chociazby robben (znikal ale nie tak czesto jak messi). mimo to messi w pierwszej trojce powinien sie znalesc

5

a czy ktos w tej gazecie chociaz wspomnial o ronaldo?? taka autosugestie mozesz sobie wcisnac miedzy swoje 4 litery ;)

1

ludzie pisali o higuainie a nie aguero ;> ponac byly nawet kontakty miedzy barcelona a napoli w tej sprawie

0

rok temu to ribery wygral wszystko ale nagroda i tak powedrowala do ronaldo ktory nastrzelal duzo malo waznych bramek ;>

czy aktualnie sa najlepsi czy nie to i tak dostana nagrode (w tym roku akurat ktos z nich zasluguje - wedlug mnie ronaldo za wygrane trofea druzynowe i wplyw na gre realu).

0

w poprzednim roku byern wygral wszystko a ribery byl postacia wiodaca. wygral ZP?? dostal 3 miejsce...

oczywiscie ze nikt nie powacha pilki po a messim i ronaldo. durnoa ale co poradzic... dopoki ta dwojka bedzie grala to wszystkie nagrody beda ich. sa zbyt medialni i zbyt duza kase sie na nich robi.

0

ja przygladalem sie tej sytuacji. higuain ewidentnie wbiegl w pole karne. byl blisko linii ale jednak byl po stronie pola karnego. neuer wskoczyl w niego - to fakt - ale walczyl o pilke. wskoczeniem na gonzalo wypadl razem z nim po za pole karne.

0

popatrz na powtorke... piastkowal w polu karnym. wypadl z higuainem za pole...

0

wy za to oddajecie gracza za kupno nowego. efekt?? znowu bedzie placz ze brak lawki rezerwowych a "real nie zaluje kasy to ma bardzo szeroka i dobra lawke. co za glupi zubi"...

0

idz ochlon. przespij sie, wydobrzej, moze wytrzezwiej. jutro rano, mam nadzieje, napiszesz obiektywna ocene dzisiejszego meczu.

o ile mozna sie zgodzic ze argentyna byla troche lepsza o tyle "5-0" jest smiechu warte.

0

w skali meczu zasluzyl messi?? strasznie stronnicze...

jak dla mnie walczakiem meczu byl schweinsteiger. ledwo stal na nogach na koniec. messi gral umiejetnosciami ale to troche za malo na koniec.

0

ale o tym podobno kazdy mowi :) messi jednak zawsze pozostanie "kochanym dzieckiem katalonskim ktore nie jestw klubie z powodu pieniedzy ale z powodu wielkiej milosci jaka darzy do tego klubu. a te ciagle podwyzki?? no przeciez mu sie nalezy".

tylko, szczerze mowiac, gdyby tak chcial zostac w klubie bez podwyzek to tych podwyzek by nie dostal. zaslanianie sie przez zarzad argumentem "bo zasluzyl" nie ma tutaj nic do gadania. to jest biznes i pieniadze. a zasada jest taka ze gdy nie trzeba to sie pieniedzy niepotrzenie nie wydaje.

dlatego uwazam ze messi pod wzgledem kasy jest taki sam jak ronaldo. obaj sa na nia lasi z tym ze ronaldo pokazuje to czasami otwarcie. messi widac woli wszystko zalatwic po cichu z zarzadem.

0

zaden bol dupy. daje takie same "mądre" argumenty jak wy ;)

0

no i podwyzke dostal. ale nie dostaje co rok ;) u was messi nie ma okazji do nazekania bo lizacy jego posladki prezes co rok uprzedza te nazekania dajac mu podwyzke ;) grunt to zniszczyc bunt w zarodku ;)

0

no to widzisz. real i jego kibice daza do tego zeby to ich gwiazda byla zadowolona :) nic kibicom barcelony do tego.

osobiscie za argentyna nie przepadalem nigdy bo kibicowalem brazylii (niestety ich reprzentacja - wedlug mnie mityczna - skonczyla sie w 2006 roku). niechec do argentyny zostala dlatego dzisiaj jstem za niemcami.

6

wasz idol za to jest zawsze szczesliwy bo nie wazne czy lepsza czy gorsza forma - podwyzka jest. a ze podatkow sie nie placi to wiecej kaski w kieszeni zostaje :)

0

to ze jest to stronnicza strona to chyba jasne. ale jak sie ma za lepszego od "wroga" to wypadaloby to pokazac a nie jedynie wypominac innym ich wystepki :)

0

dokaldnie znaczy ona "kamieniołom" i w hiszpanii odnosi sie do szkolek pilkarskich tak jak to napisalem ;P
http://en.wikipedia.org/wiki/Cantera

1

damian ma racje.
http://en.wikipedia.org/wiki/La_F%C3%A1brica

cantera ogolnie odnosi sie do szkolek pilkrskich w hiszpnii. do waszej tez. la masia czy tez la fbrica to nazwy wlasne ;>

1

akurat ta reke mogl sobie w du** wsadzic obronca, tak?? gdzie mial ja schoac. nie wystawil jej perfidnie. karny moze i mogl byc ale ze go nie odgwizdal to nie ma tematu. wedlug mnie dobra decyzja.

faul na sokarze byl bardziej kontrowersyjny. jednak blinda znosili na noszach i z tego co kojarze dostal kolanem w udo. zreszta na powtorkach ladnie bylo pokazane jak oscar ladnie wskoczyl w blinda podczas nurkowania. gdyby zrobil ten krok normalnie i potknal sie o obronce holenderskiego to bylby ewidentny krny. jesli pol metra przed ta noga zaczyna sie wywracac i wpada w obronce no to jest to juz ewidentne nurkowanie i sam sobie jest winny ze karnego nie bylo. wystarczylo poczekac ulamek sekundy...

co do karnego dla holandii to nie pamietam dokladnie ale z tego co komentator mowil zaczal sie on przed polem karnym. jednak robben wychodzil sam na sam i mimo ze pomogl sedziemu w podjeciu decyzji to byl ciagniety za koszulke przez thiago silve. czerwona kartka w tym momencie zostala zamieniona na krnego. i dla brazylii to dobre rozwiazanie bo gdyby silva musial opuscic boisko juz na poczatku meczu to nie byloby 3:0 ale z 5:0.

0

byla to najwazniejsza informacja dnia dla fc barcelony. podejrzewam ze espanyolu to raczej nie obeszlo. real tez w "teorii" patrzy tylko na siebie, nie na barcelone. to i podobna rzecz zrobila marca. zreszta przy transferze bale'a do realu okladka mundo deportivo:
http://www.fcbarca.com/50297-poranny-przeglad-prasy-fcbarcacom.html
tekstu tyle co w dzisiejszej marce o suarezie. ale kurcze dodali takie malutkie zdjecie w rogu okladki ;)

widzisz analogie?? skoro madrycka prasa ma "bol dupy" i czuje zazdrosc to katalonska ma te same objawy ;)

0

nie atakuje tylko stwierdzam fakt. poczytaj wczorajsze komentarze to sie dowiesz do czego to wszystko pisze.

a wzmianka o transferze suareza jest na okladce. malutka wzmianka ale jest. po co bardziej w ten temat wnikac?

0

jakie czytanie ze zrozumieniem jest zlota pilka mundialowa i zlota pilka fifa. nalezy precyzowac swoja wypowiedz, tym bardziej ze wiekszosc rozmow o zlotej pilce dotyczy tej FIFA. i jasno nie wynika ze chodzi tylko o zlota pilke mundialowa bo gra na mundialu tez ma wplyw na ZP fifa. takze na dwoje babka wrozyla

a z czytaniem ze zrozumieniem problemu nie mam :) jako umysl scisly wole miec jasno sprecyzowane o co chodzi.

3

wczoraj jak strona realu wspomniala poswiecila transferowi suareza caly news to bulwersowaliscie sie ze co to obchodzi real. tutaj madrycka gzeta - podobno "pro-REALowa" daje male info o tym transferze i za malo.


czego wy wlasciwie oczekujecie ze strony realu i madryckich mediow. zachowujecie sie jak kobiety z wscieklizna macicy...

1

zgadzam sie z uzytkownikiem amandrill. u ciebie autosugestia zadzialala w strone ZP mundialu. u mnie zdzialala w druga strone: ZP FIFA. osoba ktora zaczela temat powinna sprecyzowac o jaka nagrode chodzi.

2

macie pojecia tyle co nic.

di maria sam chce odejsc. prowokowal to takze takimi opiniami jak to ze messi jest najlepszy na swiecie (ma takie prawo, ale polityka to polityka. bedac w druzynie z ronaldo jest zobowiazany do "reklamowania" njwiekszej gwiazdy swojego klubu). do tego sam mowil ze narazie jest mundial i nie ma zamiaru mowic o swojej przyszlosci. nie ucial spekulacji o jego transferze wiec dobrze wiedzial co chce robic. nagle wyskoczyly komunikaty o tym ze porozumial sie z united. co real moze w tej sytuacji zrobic? z niewolnika nie ma dobrego zawodnika. jesli united sypnie tyle kasy ile real zazada to di maria odejdzie z wlasnej woli. real od samego poczatku nie chcial go sprzedawac, tym bardziej ze sam ancelotti widzi ciagle w angelu oparcie tej druzyny. di amrii najbardziej nie pasuje PODOBNO to ze po przyjsciu bale wyladowal na drugim, wedlug niego, planie - tj. w srodku pola gdzie na skrzydlo jest dopiero 3 wyborem po ronaldo i bale'u. jest zmuszony czesciej grac w destrukcji i o wiele glebiej swojego pola niz by chcial. co wiecej??
jego odejscie nie oznacza od razu p[rzyjscia jamesa. przede wszystkim PRAWDOPODOBNIE na ostatniej prostej jest dopinanie transferu kroosa. jakis czas temu bylo glosno w mediach ze kroos nie bedzie myslal o realu do momentu az nie bedzie mial pewnego miejsca w tej druzynie. wiazalo sie to z odejsciem z ktoregos z zawodnikow grajacych w srodku pola (takim jest di maria za czasow carlo). takze bardziej prawdopodobne jest to ze jesli real juz sprzeda angela to przede wszystkim dlatego aby zrobic miejsce kroosowi a nie jamesowi ktory w takim klubie napewno nie gralby pierwszych skrzypiec od razu.

1

znowu wyskakujesz z sama marca. ok. marca napisala swoje w dzisiejszej gazecie. ani rzu jdnak nie odniosles sie do artykulow innych gazet gdzie tez w trakcie mistrzostw swiata james powiedzial o hiszpanii i realu. nie bede ci teraz szukal tego typu informacji bo juz raz ktoremus niedowiarkowi udowodnilem ze myli sie w tym samym temacie co ty. pol europy o tym pisalo a ty teraz mowisz ze to tylko plotki. moze i plotki ale stworzone przez samego zawodnika a nie tylko marce. dzisiaj moze sobie i cos ubzdurala bo nie widze nigdzie indziej takich informacji. ale ogolnie jesli chodzi o przejscie jamesa do realu to informacja dostepna ogolnie w europie...

7

bo katalonskie robily inaczej odnosnie transferow realu ^^

1

wam to nikt nie dogodzi. wczoraj na stronie realu dali informacje o transferze suareza to wielu osobom z tej strony to nie pasowalo. "bo co real to obchodzi". dzisiaj marca o tym nie wspomniala i tez zle...

2

te same plotki wypisywane przez kilkanascie innych magazynow sportowych w calej europie??

bóg ci to podpowiedzial ktore to poty a ktore to prawda? no to gratuluje ;> co jest prawda a co plotkami okaze sie po okienku transferowym :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?