kurtis_w
Dołączył/a: marzec 2026
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
tez przeginasz w inna strone.
po pierwsze: tradycje wychowywania mlodziezy ma wiele klubow w europie. chociazby holendrzy i portugalczycy przescigaja pod tym wzgledem barcelone.
co do zlepka zawodnikow roznych narodow. u was tak bylo przed pepem i znowu zaczyna sie robioc to samo.
takze tez nie dopisuj sobie jakichs wartosci ktore trwaja zaledwie kilka lat
0
przykro mi ale zgadzam sie w 100% z rivaldo99999 w sprawie jamesa.
krol strzelcow mundialu. super. naprawde super osiagniecie. tylko skad wiadomo ze nie jednokrotne. przyznaje sie, przed mundialem nawet o nim nie slyszalem. raczej interesuje sie pilka nozna dosc mocno wiec skoro ja o nim nie slyszalem tz ze nic wybitnego nie pokazywal. to kolejny argument na to zeby nie dwac takiej kasy (a ostatnia oferta opiewala ponac na 65 baniek + jakis zawodnik). jest to tez dla mnie nie pojeta decyzja z w sumie nieznanym zawodnikiem i tak wielka kasa.
jesli przyjdzie za tyle i wypali to naprawde przyklasnac perezowi i carlo. jednak poki co watpie w sens tak duzego transferu. bo ani marketingowo nie przynosi wielkich korzysci (jak ze znanymi ronaldo i balem) ani pilkarsko nie pokazal zbyt wiele po za miesiacem mundialu (a nawet mniej bo przeciez odpadl w cwiercfinale.
z drugiej strony suarez ktory od lat bryluje, na szczescie nie tylko z zebami, na boiskach ligi angielskiej a wczesniej holenderskiej.
2
a no racja. benzema i fortuna w wysokosci 35 baniek (w tak mlodym wieku gdzie gra juz kilka lat i nie zanosi sie na odejscie) to tez raczej malo :) wypomnienie tez kroosa ktory w dzisiejszych czasach idzie za doslownie za grosze - jak na taka klase zawodnika ;> jedyne co moge sie zgodzic to urnota pereza w sprawie jamesa. tego sam nie moge zrozumiec - ale co poradzic na to...
2
tez ciagle uwazam ze to mit. nie dlatego zeby umniejszac zaslugi ale dlatego ze dla mnie mit druzyny bazujacej na wychowankach trwal jedynie za jednego trenera - guardioli. tito i marttino tutaj nie licze bo to bylo regularne wyciskanie resztek z druzyny pepa.
dlatego chcialbym zobaczyc takie zestawienie skladow barcelony na przestrzeni lat od czasow trenerki cruffya do dzisiaj. wtedy mozna powiedziec cos wiecej czy to o czym sie aktualnie mowi to sen jednego trenera czy rzeczywiscie droga jaka podaza barcelona.
2
predzej bym go osobiscie utopil w stawie niz oddal wam xD wystarczy wam messi
drugiego shield breakera nie dostaniecie ;
0
pewnie ze wyniki sa najwazniejsze. ale przeciez kazdy wie ze nie zawsze najlepszy wygrywa, czy ten optycznie najlepszy. w ocenie pilkarzy na szczescie mozna posluzyc sie spojrzeniem na sprawe z innej perspektywy. a tutaj chyba sam przyznasz ze kilka blyskow przez kilka meczow to troche malo zeby byc najlepszym w druzynie, a co dopiero na mundialu...
0
aguero zlamil caly mundial, ale chociazby di maria do momentu kontuzji byl o wiele bardziej kluczowym pilkarzem argentyny niz messi. mimo ze nie pokazal az takiego skilla jak te kilka zrywow messiego to chcial chyba najbardziej z druzyny wygrac puchar i widac to bylo na boisku.
0
a ktos im za to placi duze pieniadze?? cos tam z reklam pewnie ma a po za tym t strona to raczej hobby dla nich. nie maja obowiazku wrzucac wszystkich informacji sekunde po ogloszeniu.
1
a wedlug mnie obaj mamy racje. do szkolek zawsze trafiaja utalentowani, tak jak mowisz. ale kurcze gdy wszyscy sa utalentowani to tak naprawde nikt taki nie jest. dopiero w szkolce okzuje sie - tak jak mowiles - kto ma prawdziwy talent a kto po prostu lubi kopac pilke. a prasa i tak te nazwiska pompuje. to w wiekszosci dzieci a juz ktos wmawia im durnoty albo za bardzo ich stresuje.
0
i pamietaj. jesli czegos nie dogotujesz - przede wszystkim miesa - to wylatujesz na zbity pysk z wilczym biletem od gordona i joe :D
0
morata wcale taki zly nie jest. jestem wielbicielem jego umiejetnosci. dziwnym trafem w reprze u-21 (tak?) strzelal gola za golem. blyszczal na mistrzostwach. zreszta nie tylko na mistrzostwach. jednoczesnie dostajac szanse w pierwszej druzynie realu zawodzil.
chlopak po prostu nie ma w ogole pewnosci siebie w bialej koszulce. niech odejdzie do juve gdzie jest spokojniej z prasa i kibicami i pownien sie odblokowac. sam bym za morate nie dal tyle ile ponac juve ma wplacic, jednak na dluzsza mete ten transfer moze sie zwrocic wlochom z nawiazka.
0
albo po prostu to nie sa prawdziwe talenty a jedyne pompowane nazwiska. watpie zeby w szkolce barcelony ne chcialo im sie pracowac. raczej kazdemu brakuje tego czegos.
a prasa?? chyba jasne ze kazdy zakup mlodego zawodnika wychwlaja pod niebiosa. w koncu barcelona szczyci sie swoja szkolka i wedlug prasy wypadaloby zeby kazdy nabytek cantery byl "ohhh ahhh wspanialy i jedyny".
0
a co w tym dziwnego skoro bardzo dobrze szlo calej druzynie na mundialu ^^
0
nie zrozumiales mnie. superpuchary sa 2 o ile wiem. superpuchar kraju oraz europy. mistrzostwa klubowe to osobna bajka - wedlug mnie. tak jak na mundial sa eliminacje tak dla KMŚ eliminacjami jest w europie liga mistrzow. to ze niemcy dostali sie na mundial rok przed mundialem nie oznacza ze sa mistrzami z roku 2013. sa mistrzami z 2014 roku. tutaj mistrzostwa klubowe to nie jeden mecz czy nawet mecz/rewanz. to mini turniej. dlatego zaliczam go do sezonu nastepnego.
a jesli moje rozumowanie jest dobre (i w sumie zgodne z wikipedia bo tam tez wspominaja o 6 trofeach w roku kalendarzowym a nie w JEDNYM SEZONIE) to mit klasycznej 6 upadl.
o tym pisze a nie o tym ze real zdobedzie tyle trofeow. i nie umniejszam zaslug barcelony w tamtym roku bo trzeba naprawde wam przyklasnac. cos nieprawdopodobnego sie wtedy wydrzylo. ale nazywajmy rzeczy po imieniu.
0
tez sie z toba zgodze z tym ze inne ekipy beda cho****e mocne w tym sezonie. ale nadzieje na jeszcze lepsza gre realu sa. o ile frajersko przegrali mistrzoswo hiszpanii (zreszta podobnie jak barcelona gdy atletico tracilo glupio punkty) o tyle w pucharach walczyli do ostatnich minut kazdego meczu. jesli sie wzmocnic jeszcze jakims napastnikiem (gdy odejdzie morata) to tez moze byc genialny sezon w ich wykoknaniu.
dlatego kibice realu moga miec nadzieje na tak duzo trofeow - chociaz szansa na to jest naprawde niewielka biorac pod uwage wiele czynnikow.
0
no to nie dostane sprostowania wzgledem "klasycznej 6" w jednym sezonie? jesli nie to mit upadl. (bo mowimy o sezonie a nie roku kalendarzowym). jesli sprostowanie takie uzyskam to przyjme cios na klate.
0
ooooooomg. mowic roku kalendarzowym mam na mysli 365 dni... ale faktycznie lige hiszpanska moga wygrac pozniej (jesli to sie stanie) a wtedy przekrocza 365 dni. dobrze licze?
0
na dobra sprawe nie ma chyba czegos takiego jak "klasyczna szostka". klasyczna piatka to co innego. co prawda klubowe mistrzostwa swiata to nagroda za wygranie ligi mistrzow z poprzedniego sezonu ale na dobra sprawe sa rozgrywane w zimie w sezonie kolejnym. zupelnie inaczeh niz superpuchar europy i hiszpanii grany w sumie w trakcie wakacji miedzy sezonami.
prosze o sprostowanie jesli sie myle.
0
ale ciagle maja szanse na 6 trofeow w roku kalendarzowym.
0
faubert byl wypozyczony na niecale pol roku. podejrzewam ze dobrze go poinformowali w jakim celu idzie do realu. fakt, niezbyt sie dobrze zachowalem nabijajac sie z niego ale ty tez wcale lepiej go nie traktujesz majac go za idiote. napewno wiedzial w jakiej roli idzie do realu i na jak dlugo. real nie powinien go sciagac ale o ile pamietam nie dosc ze okienko zimowe to jescze nie bylo strasznie ciezko z zakontraktowaniem kogokolwiek. a CHYBA wtedy byla jakas kontuzja na dluzszy czas w druzynie. chociz racja ze tutaj real sie nie popisal. niech bedzie.
a co do obroncow?? napisalem o samych obroncach a nie grze obronnej. taka drobna roznica. tyle mojego komentarza do tego tekstu.
wrzucam wszystko do jednego worka bo w tym watku wy robiliscie to samo. wspomnialem wczesniej ze jestem tutaj dla kontrastu. wy ubarwiacie to ja tez. lubie tego typu przepychanki slowne. o ile ktos wyraza sie madrze o tyle ja robie to samo. gdy ktos gada bzdury tez zaczynam robic to samo.
0
wiesz co?? po prostu masz:
http://www.espnfc.com/player/21364/kaka?season=2009
przejrzyj sobie statystyki, kiedy gral, kiedy wchodzil, ile w ogole grywal. kiedy lapal kontuzje, kto potem przychodzil do realu. masz sie za znawce to pewnie wiesz ale wyciagasz durne wnioski. jesli nie wiesz to przejrzyj sobie jak real ewoluowal czekajac na kake. nie bede juz ciagnal tego tematu bo nie mam ochoty wyszukiwac coraz to nowych statystyk czy po prostu pisac co i jak. czas skonczyc z rozmowa z osobami ktore obejrzaly ze 2-3 mecze w wykonaniu kaki w realu (i to pewnie gran derby) i cos tam wyczytaly kiedys w prasie ;) widzialem kazdy mecz realu od kilku lat. moge powiedziec na ten temat nieco wiecej niz ty, uwierz mi :)
0
a faubert w ogole byl pilkarzem?? kazdemu zdarza sie guz na mozgu. u calderona takim guzem byl pomysl sprowadzenia slabego zawodnika. zreszta wy mieliscie czychrynskiego wiec o czym mowimy. dalej idac jest hleb, tez nie pamietasz??
metzelder natomiast teraz nie jest dla was drewnem bo mozna wspominac go wypominajac niektore sprawy realowi, co nie?? :) prawda jest jednak taka ze jak sie idzie do takiego klubu to trzeba zdawac sobie sprawe z tego ze mozna nie wygrac miejsca w podstaowej 11'. zreszta wtedy byl cannavaro, pepe kupiony za duza kase - zreszta obaj lepsi od metzeldera.
widzisz. niektorzy cierpia na nadmiar dobrych obroncow a inni nie moga sie doprosic o jednego stopera przez kilka lat :) moze stad wypominanie metzeldera
0
pisalem i pisalem ale znalazlem dobry filmik odnosnie kaki w realu.
http://www.realmadryt.pl/index.php?co=aktualnosci&id=37777
prosze bardzo. to co dzialo sie potem to tylko efekty dlugich kontuzji. zreszta w milanie nie mogl sie tez odbudowac. kontuzje moga zniszczyc czlowieka.
0
a no jak james przyjdzie, jesli w ogole przyjdzie, za wiecej niz 45mln euro (i to tylko dlatego 45 mln bo krol strzelcow mundialu) to bede bil pol nocy glowa w mur...
2
chcialem sie powstrzymac ale jednak musze..
jak sie jest ciagle kontuzjowanym i ciagle w trakcie rehabilitacji to ciezko zeby kaka mial grac w pierwszym skladzie. skoro masz takie podejscie to pewnie tak samo myslisz o puyolu. niby ciagle kontuzjowany ale jednak prawie clay sezon na lawce. no czemu on nie gral?? a abidal?? wyrzucony na zbity pysk a przeciez taki obronca. ale co z tego ze mial raka. powinien grac od pierwszej minuty w kazdym meczu...
smiejesz sie z realu i kaki i, fakt, masz racje ze to najdrozszy rezerwowy. ale motywy ktore toba kieruja wypominajac to - i to w taki sposob - sa po prostu zalosne. nic wiecej ;)
0
woodgate. ten ktory mial podpisana umowe z realem po czym, przed przejsciem do madrytu zlapal kontuzje?? o tym wlasnie zawodniku mowisz ktory mogl zostac przez real porzucony?? real mogl zlamac umowe bo przeciez woodgate z kontuzja nie mial prawa przejsc badan medycznych. a jednak real go przyjal i wyleczyl. co dalej?? kontuzja za kontuzja.
wlasnie kolego pobiles pana MarioVeB. durniejszego przykladu na zniszczenie pilkarza po prostu nie ma. jedyny argument moze byc taki ze real, w momencie zaplodnienia matki woodgate'a jakos zmanipulowal geny w taki sposob aby woodgate na kazdym kroku sie lamal...
a metzelder?/ to ten pilkrz o ktorym kibice barcelony zawsze mowili ze jest niczym innym jak drewnem?? a to drewnem stal sie w realu?? pewnie prezes podpilowal mu nogi i to stad...
0
tez sie z toba zgadzam. dlatego jestem tutaj dla kontrastu ;>
0
no i to wina barcelony ze cesc obnizal regularnie loty w drugiej czesci sezonow? no chyba nie. dlatego uwazam ze pisanie o regularnym niszczeniu zawodnikow to durnota i ciemnota w jednym - po za malymi wyjatkami (n-ty raz powtorze - owen).
2
oj mario mario mario. tyle twoich postow juz czytalem. zwykle maja niewiele wspolnego z prawda czy w ogole z obiektywnym spojrzeniem n sprawe. pozwolisz ze nie bede cie wiec komentowal bo to nie ma najzwyklej w swiecie sensu
2
moje porownanie jest tak dobre jak wasze wypociny ;) jak sie nie ma pojecia co sie dzieje w innym klubie to sie pociska durnoty.
ronaldinho?? przeciez tak samo mowicie o raulu. ze real go wyrzucil ;) cesc?? no zdobyl nagrody klubowe. super. ale my tutaj mowimy o spadku formy, tak? no a u niego forma spadala o ile sie nie myle. mierz wszystkich wedlug tych samych kryteriow. spadek formy to spadek formy a nie ilosc zdobytych trofeow.