0

kibicem realu?? od okolo 1999-2000. sam nie pamietam bo gowniarzem bylem ogolnie nie ogarniam jednej rzeczy.

- mecz barcelony
- barcelona wlasciwie zmiazdzyla taktycznie/technicznie city
- ja komentuje i wrecz chwale barcelone (poprzez zjechanie umiejetnosci city)

a wty wygarniasz stary mecz realu sprzed kilku lat. ogolnie to troche smieszne bo zwykle drzecie ryje "ze kibice realu przychodza na strone barcy i pisza o realu. no ale jak to mozna skoro to strona o barcy"... szkoda ze nie widzicie tego ze 3/4 tych durnych komentarzy i docinek odnosnie realu wychodzi z waszej strony.

0

ale piekna prowokacja *_* real nawet przy 5:0 potrafi jakis atak zmontowac. w grze city nie bylo najmniejszej checi i umiejetnosci do atakowania. wlasciwie kazda pila jaka szla na polowe barcelony byla zwalniana
no ale dam ci plusa za zacietosc :)

0

no nic tylko gratulacje za ten mecz ^^ takiej nieporadnosci przeciwnika nie widzialem nawet w lidze hiszpanskiej przy wynikach 4-5 do 0.

praktycznie zadnego zagrozenia ze strony city i "najsileniejszy atak anglii" zostal po prostu osmieszony. pokazaliscie jak daremna jest angielska pilka w raz z ich liga. wyszlo na to ze PL jest jak polska ekstraklasa. kazdy mecz moze byc emocjonujacy i kazdy moze wygrac z powodu podobnych umiejetnosci. ale to tylko zludne wnioski bo dopiero widac sile ligi przy pucharach europejskich.

0

szkoda ze nie bylo takich postulatow gdy to messi jechal po krola strzelcow.

ale faktycznie statystyki strzalow powinny byc podane. ronaldo bardzo duzo bramek strzela ale conajmniej 2-3 razy wiecej ma strzalow

0

z tego co sie orientuje niedawno klopp stwierdzil ze jest w stanie odejsc z borussi gdyby nadeszla oferta z niemieckiego zwiazku pilki noznej objecia stanowiska selekcjonera niemieckiej reprezentacji. w innym wypadku chyba nie opusci swojej druzyny.

0

puyol npewno wnioslby "spokUj" w szeregi brcelony. jednak real z przodu jest bardzo szybki i puyol w tym meczu bylby niczym jak wiatr na zagle realu. dla mnie puyol to pilkarz legenda. mimo to nie ma juz szybkosci i robi coraz wiecej bledow.
z drugiej strony nigdy nie uwazalem mascherano za stopera. dla mnie mimo wszystko jest on zartem na tej pozycji. odbiory itp nadrabia doswiadczeniem (w koncu to defensywny pomocnik). jednak nie raz pokazal jak sie gubi. bartra? wasza nadzieja. jednak gdy zlapal forme to martino odeslal go na trybuny. czy teraz jest w dobrej dyspozycji?? chyba nie gral dawno przeciwko lepszej druzynie. tez watpliwy na tej pozycji (w meczu przeciwko realowi).

mimo wszystko pique to w tym momencie wasz stoper nr 1. ma kiksy czy nie =- jest to jego pozycja ciagle gra wiec jest ograny. drugim jest mascherano - kpina na obronie (tylko moja opinia!!!!) jednak jest tez mocno ograny. puyol mimo wrodzonego talentu nie ma ogrania wiec zbyt duze ryzyko. bartra nie dosc ze nie ma ogrania to jeszcze nie ma duzego doswidczenia.


i chce jasno zaznaczyc - mimo wielkiej ilosci minusow ktore napewno dostane za ten komentarz - ze wasza obrona po prostu nie istnieje. to ze nie tracicie bramek jest zasluga tylko i wylacznie waszej pomocy na ktora tak ostatnio nazekacie. tiki-taka oraz doswidaczenie pomocnikow w pressingu gwarantuje wam tak mala liczbe straconych bramek. postawcie na inny srodek pola i dajcie wykazac sie obroncom a zobaczycie ze skonczy sie mecz dosc sporym wynikiem za koszulka barcelony

0

cala trojka powinna przejsc dalej wiec nie wzialem tego pod uwage bo w dalszym ciagu bedzie rowne rozlozenie sil na 2 fronty (LM i LaLiga). i wlasnie na to glownie zwracam uwage w sprawie atletico. czy rzeczywiscie z tym skladem wytrzymaja sprinterski maraton na dwoch frontach.

0

chyba w koncu nadszedl moment kiedy tak gleboko zakorzeniona filozofia gry zaczyna sie stawac problemem.

to samo przechodzil benefica czy tez wielki milan.

dla barcelony sa 3 rozwiazania w tym momencie:
model pierwszy gra dalej tym samym stylem i nie raz spektakularne zwyciestwa 9bo jednak to ciagle jest skuteczne) ale jednoczesnie coraz wiecej przegranych - bo jak wiekszosc z was uwaza, kazdy wie jak gra barcelona.

model drugi to zmiana stylu gry druzyny i tutaj rozroznimy 2 metody:
2a) zmiana filozofii calego klubu. ale to projekt dlugofalowy i conajmniej 10-15 lat wielkiej posuchy: trzeba z glow mlodych zawodnikow i calego sztabu trenerskego usunac tiki-take zastepujac ja bardziej uniwersalna pilka nozna.
2b) szkolka z calym zapleczem barcelony swoje a pierwsza druzyna swoje. problem taki ze to jest adekwatne z koncem "epoki wychowankow" w barcelonie. koniec ze szczyceniem sie 20 wychowankami w pierwszej 11'. wymiana conajmniej 3/4 skladu na zawodnikow o innej charakterystyce, do tego zmiana sztabu trenerskiego pierwszej druzyny. tylko po co wtedy szkolka??

punkt 2b jest bliski modelowi realu madryt. z tym ze szkolka realu jest bardzo uniwersalna dlatego ma ona malo wspolnego z pierwsza druzyna, jednak jest ona bardzo oplacalna. co roku wielu mlodych zawodnikow odchodzi ze szkolki realu za male kwoty (jednak suma calkowita jest ciagle okazala).

0

real ma kilka ciezkich meczow do konca sezonu + oczywiscie najwazniejszy jest ten z barcelona na bernabeu. i szczerze mowiac to jest mecz klucz do mistrzostwa w tym sezonie (dla barcy lub realu - atletico tez ma szanse ale nie lacze tego z tym meczem). jesli real wygra z barcelona to morale urosnie do tego stopni ze spokojnie powinni potem przejechac sie po valencii i pozostalych przeciwnikach. bedzie miala na to wplyw bezposrednia wygrana nad jednym z glownych konkurentow (i chyba najwiekszym "wrogiem") + dosc bezpieczna przewaga punktowa nad barcelona. jesli barcelona z kolei urwie punkty realowii na bernabeu to morale obu druzyn zamienia sie miejscami i to barcelona bedzie miala wielka psychologiczna przewage.
takze ten jeden, jedyny mecz zadecyduje o ostatecznych pozycjach obu druzyn i jedyne magiczne pytanie odnosnie formy atletico zostanie bez odpowiedzi.

dla mnie atletico to ciagla niewiadoma. czy wytrzyma w tym sprincie do samego konca sezonu??

0

0

0

0

1


tutaj masz przyklad. taki o pierwszy z brzegu - wiecej nie bede szukl bo nie mam ochoty na to.



tytul niby ze sezon 2012/2013 ale widac ze sa mecze i starsze i nowsze. jeden przyklad napewno z tego sezonu (diego costa - alba). z tamtego sezonu sa. nawet z tamtego sezonu z okresu przygotowawczego (chyba kazdy pamieta symulka alexisa w MECZU TOWARZYSKIM!!!! brawo :))

takich akcji jest o wiele wiecej. w tym sezonie tez. jednak sa one nie raz w mniej waznych meczach wiec przechodza bez echa i bez filmikow na youtube :) wiec nie wmawiaj mi ze barcelona w dalszym ciagu sie w to nie bawi. a powiedzenie "ze bredze" jest nie na miejscu bo dostales wlasnie wiarygodny dowod :)

0

0

zgadzam sie w 100% dlatego powinno sie wprowadzic karanie zawodnikow symulujacych na podstawie powtorek telewizyjnych. towarzystwo raz a dobrze by sie uspokoilo i pilk nozna wrocila by do normalnosci (o ile podniosa kwalifikacje sedziow...)

1

co poradzic. zaraz dostaniemy beszty za to ze siedzimy na stronie barcelony - to jest NIEKTORYCH tutejszych kibicow jedyny, ostateczny argument ^^

0

no. bo to nie byly nogi costy tylko zawiniete dodatkowe odnoza lopeza. pilka ktora leciala w powietrzu (w momencie kontaktu nog lopeza z nogami costy [ooo sry z dodatkowymi odnozami lopeza]) byla rzucona z trybun a tak naprawde to lopez sa zamaskowal przy swoich nogach i diego costa widzac to wlasnie w to miejsce celowal :)


a tak serio to podobne gdybanie bylo przy czerwonej kartce dla naniego w meczu united - real.
tez pol europy mowilo ze jak to czerwona kartka. ze a co. przeciez nani nie chcial. tlumaczenie takie durne ze szkoda mowic... arbeloa dostal w bebechy korkami i koniec kropka. czerwona zasluzona. tutaj to samo.

nie ogarniam wielu decyzji sedziow - ale jeszcze bardziej nie ogarniam tlumo**w ktorzy po ogladnieciu 20+ powtorek z roznych kamer dalej widza zupelnie cos innego :)

pozdro dla homo sapiens... reszta do ...

1

faktycznie pepe zachowal sie jak zwierze - osobiscie dalbym mu kare 2-3 meczow za takie zachowanie.

mimo to co ja ci moge odpowiedziec. szambo sasiada brzydko ci pachnie ale szambo na wlasnym podworku (wymieszane z pestycydami) juz nie?? no to smutne :)

0

macie baaaaardzo duza szanse na zbicie przewagi do jednego punktu. mimo to najpierw wygrajcie ten mecz a dopiero potem sie chwalcie :)

0

za ostre wejscie cialem w juanfrana (chyba w juanfrna) czy mowisz o innym?? jesli o tamtym to tylko klaskac mu za jego odpowiedz za wiele brutalniejszych wejsc zawodnikow atletico ktorzy nie cackali sie w zadnym momencie meczu.

ale pewnie tego tez nie widziales chociaz takich sytuacji bylo pelno w trakcie calego meczu.

nie bronie zawodnikow realu bo oni tez swoje dokladali - nie raz tez wcale nie fajnie. ale w ostrych zagraniach jednak przodowali zawodnicy atletico - i to wyraznie.

0

jak w granicach przepisow??? wejscie wslizgiem z boku w bramkarza w jego wlasnym polu karnym?? zeby chociaz powachal pilke. jednak gdy on wchodzil wslizgiem to pilka juz leciala w powietrzu.

@♥♥♥1899Blaugrana♥♥♥

z toba rozmawiac nie bede bo masz podobny poziom argumentu jak: "bo tak"

0

poziom sedziowania ogolnie byl zalosny

nawet jesli karnego sedzia nie widzial (roznie to bywa - tym bardfziej ze costa nie raz sie wywracal w podobny sposob w wielu meczach i sedzia pewnie to wie.

ale popatrzmy kolejna sytuacja: diego lopez wywala pilke daleko w pole a costa atakuje bramkarza realu, w polu karnym bez pilki ostrym wslizgiem. jesli to nie jest czerwona to ja juz nie wiem co - natomiast gra puszczona dalej.

tego typu akcje sedziego nakrecvaly tylko agresje obu druzyn. potem sedzia juz sam nie wiedzial co robi raz gwizdzac a raz nie. i to nie raz w bardzo podobnych sytuacjach. co wiecej zdarzalo mu sie puscic ostre wejsce jednego zawodnika a zaraz potem przerywac gre przez jakis lzejszy faul.

jestem milosnikiem ostrej pilki noznej z wielkim zaangazowaniem ale momencie gdy sedzia ogarnia cala sytuacje. tutaj tak nie bylo i arbiter probowal pokazac co to on nie jest durnymi decyzjami.

0

i ty kibicujesz klubowi ktory promoje haslo "No racism" :)

0

co trzeba przyznac atletico w tym meczu.

z takim czytaniem gry przeciwnika wygrywa sie lige mistrzow O.o

0

powinno byc 55 do 0 dla atleti po 49 golach diego costy i 6 golach villi (ktory z lawki rezerwowych wzrokiem powinien skierowac pilke do siatki). no ale kurcze marzenia a realia...

0

czym sie tlumcze?? ze real gra zalosniew odbiorze?? ze brak im zaangazowania??

przeciez jasno stwierdzilem takze ze dla atleti powinien byc karny. natomiast nie ogarniam w dalszym ciagu wiekszosci decyzji sedziego ^^

0

nie mowie ze ustawka tylko ze zalosny sedzia.

@Michael Corleone
akurat kibic barcelony nie powinien w taki sposob odpisywac ^^

0

ogolnie sedziego nie ogarniam w ogole.

fakt ze pepe cos tam symulowal, fakt ze karny dla atleti byl nieodgwizdany natomiast takie kartki jak ta?? ile to razy grcze atletico ostrzej traktowali graczy realu i bylo czysto. nie wpsomne juz o czerwonej dla costy z poczatiku meczu (gdzie napewno nie byloby juz 2:1 dla atleti) gdzie w ogole faulu nie bylo odgwizdanego.

smierdzi mi ten sedzia strasznie.

0

a nie czasami 15:0??

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?