lucas/catalan
Dołączył/a: maj 2012
Barcelona
112 obserwujących
65 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@mekston wierzysz w to?
9
Powiem tak, nie lubię nieróbstwa i pracoholizmu.
3
@abram3k a włosi niby lepsi?
1
@Popitek12 w przyszłym sezonie będzie może prawdziwa walka między nimi ale chciałbym się mylić.
0
Sklep gomez.pl legit?
1
Szkoda że nie ma takiej aplikacji w której można stwierdzić po zdjęciu czy dziewczyna jest szonem czy nie. Człowiekowi wydaje się że ma na oku fajną dziewczyne a plotki są zgoła inne. Wiadomo to tylko plotki ale coś może w tym być
0
@Prorokk wujek Adolf dopinguje za światów
0
Jak już Grosicki wchodzi to jest akt desperacji
3
@Pawlak1992 Adam Małysz, skoki narciarskie, rajdy terenowe
7
@MesQueUnClub96 tak, setkę miętówki mam codziennie na oku
@Lionel_Messi10
2
@MesQueUnClub96 Donald her Tusk
0
Na chama chcą dograć ostatnią piłkę do Redondo
0
@PatrychoO co dalej z tego będzie to zobaczymy bo aka Bo Dallas może te nie dźwignąć
1
@Radioactive9705 restauracja xd
1
Taki Guardiola ogarnąłby kadrę Anglii
0
Nie było wstydu, brawo!
1
@VegetaPolska Mechanicy bezradni, nic nie robią przy aucie chyba coś z układem hybrydowym.
0
@Xpert77 Helmut Marko to idiota. Kolejny raz to pokazał
2
Ekipa Kubicy liderem w wyścigu 24h LeMans
2
@Ascend Robcio daje czadu za trzech
0
@Aragorn33 pieszy przed przejściem powinien się zatrzymać się na chwilę jak kierowca przed znakiem stopu
0
@umtiti Ferran out
3
Może Zalewski do Barcelony? :)
2
Może odrazu 8 lat, xd
0
@Chaoss no ta, mały krok w dobrą stronę. Były plotki że w 2030 zlikwidują hybrydy to też parę kilo odejdzie.
0
@priest9999 następne zmiany mają być w 2030
18
Podsumowanie jak zmienią się przepisy techniczne F1 od sezonu 2026.
- Nowe samochody mają być mniejsze i lżejsze od swoich poprzedników.
- Usunięty zostanie MGU-K. Mimo to, moc napędu elektrycznego wzrośnie ze 120 do 350 kilowatów – zrekompensuje to spadek mocy silników spalinowych z 550-560 do 400 kW.
- Nowością jest możliwość manualnego wykorzystania energii elektrycznej, czyli wprowadzenie systemu push-to-pass. Zgodnie z założeniami, samochód jadący z tyłu będzie mógł wykorzystać 0,5 megadżula dodatkowej energii. Zastąpi to system DRS.
- Wymiary samochodów zostały zmniejszone. Maksymalny rozstaw osi wyniesie 340 cm zamiast 360 cm, a szerokość auta zostanie zredukowana o 10 cm, do 190 cm. O 15 cm zmniejszona zostanie również szerokość podłogi. Zmiana rozmiarów samochodów ma pozwolić na osiągniecie masy minimalnej na poziomie 768 kilogramów, czyli o 30 kg mniej niż obecnie.
-Koła również zostaną zmniejszone – choć ich średnica nadal będzie wynosić 18 cali, szerokość opon zostanie zredukowana o 25 mm z przodu i 30 mm z tyłu.
- FIA przewiduje, że docisk aerodynamiczny będzie o 30% mniejszy w porównaniu z obecną generacją samochodów, a generowany opór spadnie aż o 55%. Będzie to związane z zastosowaniem elementów aktywnej aerodynamiki – kierowcy będą mogli ustawić samochód w dwóch konfiguracjach: do jazdy na wprost i pokonywania zakrętów.
Ruchome tylne skrzydło będzie składać się z trzech elementów, natomiast całkowicie zlikwidowane zostaną dodatkowe skrzydełka u jego podstawy, a końcówki zostaną uproszczone.
Przednie skrzydło będzie o 10 cm węższe niż dotychczas, a dwa jego elementy będą ruchome.
Nadkola zostaną zlikwidowane, natomiast zastąpią je obowiązkowe elementy w sekcjach bocznych samochodu mające łagodzić turbulencje generowane przez przednie koła.
Ciekaw kto będzie dominował od 2026. Russell już płacze że bolidy będą szybsze na prostych. Mimo że ogólnie bolidy mają być wolniejsze ale na prostych na większości torów prędkości mają przekraczać 360 a nawet 370 km/h.
@michal26 @Chaoss @MesQueUnClub96 @Ascend @mekston @xaviorek6 @budel17 @Lionel_Messi10 @against_modern_football
1
@tadzik447 @MesQueUnClub96 a idioci z BMW właśnie przestali rozwijać bolid. Chcieli się skupić na kolejnym sezonie ale wyszła kaszana i w następnym roku wycofali się z F1
1
@fart typowe dla nich, sprzedać a za jakiś czas wypożyczyć
0
@against_modern_football no tak;)